Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládaní krevetkária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Zakládaní krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:59 saqur – Re: Oskar.
ok a dalsia vec bude stacit aj molitanovy filter napojeny zo vzduchovaca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:56 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: saqur
Krevetkám je to jedno, ryby tam ale nedávej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:49 saqur
nebude vadit ak budem mat krevetkarium ovalne(gulate)? myslim tim krevetkam popripade gupkam? dik za info...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:43 Muž Gordon [22] – Re: Maza
Pěkný. Je to doufám těžší než AquaClay ground od Rataje. To jsem měl ve starym akva a při čištění dna mi vždycky vylítaly kytičky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – RE: Sid
Sid napsal:
Nevím, co s touhle kytkou děláte, že vám připadá vhodná do 37 l, resp. do 12 l(!) akva.
U mne mají dospělé rostliny cca 50-70cm. :)
Microsorium pteropus Windelov (zajímavá i když docela košatá rostlinka) - jen velmni mladé rostlinky, dospělá kytka 12 l akva zcela zaplní.
Micranthemum micranthemoides (skvělá drobná stonkovka co neroste tolik do výšky) - do výšky neroste, pokud ji pravidelně zastříháváte. Jinak je schopba dorůst i více než 30cm...
Echinodorus isthmicus (podle mě dost podobný saggitarii subulata, jen možná tolik nevyrůstá, podle mě do miníčka až moc velký, ale jde to) - běžně dorůstá 25cm i více...


Psala jsem svoje zkušenosti ;-) A nevím co s tou valisnerií dělám, ale mě se líbí rybicky.net/nadrz/7034/0.jpg Tady jde vidět v těch 37 litrech a vedle v 10ti litrech je to microsorium (v menším akvárku zatím žádní živočichové nejsou, rozmýšlím se co s ním bude a taky ta fotka je hrozná). Určitě můžou růst i víc, ale jak dlouho může trvat než třeba microsorium zaplní celý prostor a mezi tím z něj vyroste tolik nových rostlinek že se může obměňovat. A Micranthemum micranthemoides mi příjde jako asi nejdrobnější ze stonkovek a z nich asi nejvhodnější do miníčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:04 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: prchat1
Mě stačilo Fujizuny 20 Kg na 140 l. Vychází mi to co kg to l.
Mám ji třeba tady. rybicky.net/nadrze/10455&kateg=0&kateg=0&typ=8
Je to čistý lávový štěrk a neovlivňuje vodu jako Akadama nebo ADA.
Objednal jsem 2x14kg a i když jsem objednal stejnou frakci 1-6mm, v jednou pytli bylo 1-3mm a ve druhém 4-6mm. Naštěstí jsem napřed sypal tu hrubší :-) Ale v toleranci byli :-D
Jako substrát je celkem lehký, rostlinky potřebují delší dobu na zakořenění. Micranthemum callitrichoides po 14dnech už trochu drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prchat1
Pěkná kytka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:56 Muž Gordon [22] – Re: Sid
díky
Ještě mě napadla rostlinka Eleocharis parvulus. Vypadá celkem zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prchat1
Fungovat by to mohlo. :-)
...Fujizuna... terasy ... něco jako Valisnerie...
Fujizuna - neznám, nepoužívám.
Terasy nejsou pro krevetky překážkou - mají přední náhon. :)
Něco jako valisnerie v malém: rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_novae-zelandiae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:37 Muž Gordon [22] – Re: Sid
Omlouvám se, že takhle parazituju na téhle disku :), ale řeším teď tu samou věc = miniakvárko pro krevety s objemem 12 litrů a světlem 11W.
Filtrace bude řešena filtrem Atman HF 0100, hlavně kvůli pohybu hladiny, topení doufám nebude potřeba. U osvětlení jsem se rozhodl pro Aquael Decolight 11W

Podařilo se mi najít obchod, kde mají skladem substrát Fujizuna, který bych rád použil. Moc toho o něm nevím a tak bych se ještě rád zeptal, kolik kg si mám koupit a jak v něm rostou rostlinky?
Chtěl bych v akvárku vytvořit terasy, nebude to krevetkám bránit v pohybu?

Moje rostlinková představa je Riccia Fluitans, Pogostemon helferi a ještě přemýšlím na něčím co by bylo tvarově možná jako Valisnerie, ale nerostlo to moc vysoko. :))

Do toho všeho bych umístil tak 2 páry krevetek.

Co vy na to? Mohlo by to fungovat?
Budu rád za rady a přípomínky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: adydas
...Rotala 'Nanjenshan'...
V dobrých podmínkách 50cm i více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2010 19:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: katterinecka
...Vallisneria nana (podle mě nejkrásnější valisneria do malého akvárka)...
Nevím, co s touhle kytkou děláte, že vám připadá vhodná do 37 l, resp. do 12 l(!) akva.
U mne mají dospělé rostliny cca 50-70cm. :)
Microsorium pteropus Windelov (zajímavá i když docela košatá rostlinka) - jen velmni mladé rostlinky, dospělá kytka 12 l akva zcela zaplní.
Micranthemum micranthemoides (skvělá drobná stonkovka co neroste tolik do výšky) - do výšky neroste, pokud ji pravidelně zastříháváte. Jinak je schopba dorůst i více než 30cm...
Echinodorus isthmicus (podle mě dost podobný saggitarii subulata, jen možná tolik nevyrůstá, podle mě do miníčka až moc velký, ale jde to) - běžně dorůstá 25cm i více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: adydas
zajímavé jsou
Monosolenium tenerum
Microsorium pteropus Windelov (zajímavá i když docela košatá rostlinka)
Glossostigma elatinoides(má ráda hodně světla jinak se tahá do výšky)
Vallisneria nana (podle mě nejkrásnější valisneria do malého akvárka)
a možná Hygrophila corymbosa Minima (je trochu větší, ale často tvoří nové maličké rostlinky)

všechny ty rostlinky mám, některé i z těch co jsi psal, většinu ve 37l akvarku. Píšu ještě nějaké moje zkušenosti

Vesicularia dubyana (roste snad v každém prostředí nenáročná, ale hodně se rozrůstá)
Cladophora aegagropila (zabírá mi až moc prostoru ale někde může vypadat dobře)
Micranthemum micranthemoides (skvělá drobná stonkovka co neroste tolik do výšky)
Anubias barteri var. nana (Coffeefolia má hezčí listy, ale bývá větší)
Echinodorus tenellus (pěkná drobná travička)
Riccia fluitans (je s ní až moc práce, při stříhání plave všude po akvárku, nebo se musí každou chvíli znovu převazovat, někdy je problém se jí zbavit, protože i z kousku vyroste zase)
Echinodorus isthmicus (podle mě dost podobný saggitarii subulata, jen možná tolik nevyrůstá, podle mě do miníčka až moc velký, ale jde to)
Eleocharis (musí se správně zasadit a emerzní listy ostříhat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 14:08 adamat – Re: Sid
No tak jo, snad to ustojím :) Rotala 'Nanjenshan' teda asi taky odpadá, co? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 14:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: adydas
Na 12 l moc velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 13:27 adamat – Re: Sid
Bacopa, Ammania i ten Echinodorus asi fakt vyškrtnu, ale proč Didiplis? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 13:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: adydas
...Mám k dispozici elementku 30×20×20... Tak jsem pohledal a našel pár rostlinek, které by tam mohly být...
Bacopa Caroliniana - Bakuma karolínská, Didiplis diandra - Kalužník dvoumužný, Echinodorus isthmicus - šípatkovec odnožující a Ammania senegalensis - tuhanka senegalská - určitě ne, u některých dalších s "?"...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 12:40 adamat – Ad rostliny
Tak jsem pohledal a našel pár rostlinek, které by tam mohly být (Samozřejmě ne všechny)

Vesicularia dubyana - měchýřka jávská
Bacopa Caroliniana - Bakuma karolínská
Didiplis diandra - Kalužník dvoumužný
Cladophora aegagropila - řasokoule zelená
Eleocharis acicularis - bahnička jehlovitá
Micranthemum micranthemoides - malokvětka drobnokvětá
Pogostemon helferi - pačule Helferova
Anubias barteri var. nana - anubis zakrslý
Echinodorus isthmicus - šípatkovec odnožující
Echinodorus tenellus - šípatkovec jemný
Riccia fluitans - trhutka plovoucí
Vallisneria americana 'Mini twister' - zákruticha Mini twister
Ammania senegalensis - tuhanka senegalská

Tak mi prosím pomozte napsáním nějaké té zkušenosti s rostlinkama výše, případně radou typu "Tohle ne", "Co tohle?" atd. ;-)

Moc všem děkuji za reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 12:35 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: adydas
No pěkný sněci do minicka jsou clithon corona, palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 12:03 Muž Pedrom [0] – Re: adydas
Jednu menší Neritinu jsem v mini akvárku měl, dokonale vyčistila Anubiase a kořen, ale po týdnu sem ji vrátil zpět do velkého akvárka ponevač produkovala celkem dost detritu a navíc by po čase v takto malém akvárku nejspíš strádala (možná taky ne, ale ve větším jí bude uritě líp). Dva páry Cherryn jsou pro rozjezd perfektní. Já začínal s pěti kusy a teď už jen přesouvám odroslé přírustky do většího akva ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 11:32 adamat – Šnek
Děkuji za reakce, jsem rád že napsal i Pedrom, jakožto autor mé "vrchní inspirace" :) Co byste mi doporučili za šnečka do tak malého akva? Líbila by se mi Neritina, ale tuším, že je to pro ni malé. S nějakou tou piskořkou by snad problém nebyl, ne? :-)
Jako začáteční osádku bych viděl dva páry Cherryn, nebude to moc? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 11:10 Muž Chem [837] – Re: adydas
Asi nejlepsi odpovedi na sve otazky muzes nalezt zde - opravdu moc pekny clanek o akvariich s minimem techniky: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 09:58 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Stačí dať na vrch riciu fluitans a povlak je preč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 09:55 Muž Pedrom [0] – Re: adydas
Ahoj, já většinou přidám ke krevetkám 2-3 kusy potěru pavích oček a když jim začné být těsno, putují do 112l akvária nebo k sousedovi. Rostlinky rostou celkem dobře, ale samozřejmě na 100% nejsem spokojenej nikdy :-) Jinak vodu (cca 25 -30%) měním opravdu jen jednou týdně a jediné co mi občas vadí je jemný povlak, který se na hladině tvoři vlivem nepřítomnosti filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 09:54 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pôjde to, mám 8-litrové už roky bez údržby
Prikladám môj článok z inej stránky:

Som akvarista a tu som sa dostal ani neviem ako, no skúsim odpovedať: akvárium bez filtra? samozrejme sa to dá mám ich viac a najmenšie má 8 litrov. Treba asi 5cm vrstvu štrku a napustiť odstátou vodou. Do akva dáme plávajúce rastlinky a niekoľko slimákov (šnekov). Krmime veľmi opatrne a zhruba raz za tri dni u menších akva(8-20 l), raz za týždeň u akva 20-50l, no a raz za tri týždne u akvárií 50-80l odpustíme 1/3 vody a nahradíme ju novou odstatou vodou. Po troch týždňoch od založenia môžeme sadiť prvé rastlinky, najlepšie nenáročné. Nesmie chýbať dostatočné osvetlenie. Keď uvidíme, že rastlinky sa chytia môžeme uvažovať o vysadení rybiek, do menších akvárií cca 25l radšej sladkovodné krevetky. Do ostatných také množstvo ako je tu už vyššie vysvetlené.Krevetky chovám v akva bez topného telesa a pokles teploty vody na 18°C im nerobí problém. Po niejakom čase sa voda ustáli a tak výmena 1/3 vody odpadne, možno hovoriť už o možnom mini-biotope, ten však zďaleka nehýri takým životom a pestrosťou ako akvárium z filtráciou. ZÁVER? pomocou filtrácie predovšetkým biologickej si akva prispôsobujeme naším predstavám, no a akváriám bez filtrácie sa prispôsobujeme my, v tom je rozdiel. Tým vás však odrádzať nechcem, pretože aj to má svoje čaro

Nemám teraz pri sebe foťak, ale určite sem hodím foto, dodám ešte, že svietim 11W OSRAM, white day
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 09:50 adamat
Děkuju za odpovědi, hnojení a CO2 se bráním protože jsem s tím ještě nedělal, spíš mi jde o ten filtr.
Vypadá to na Red Cherry, možná postupem času i Red Crystal. Rostlinky...no, plánuju :) Samozřejmě Javamech, rád bych zkusil malokvětku drobnokvětou. Další namyslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 09:40 Muž NASREDDIN [1383] – Re: prchat1
O mém akvárku řeč nebyla ;-), sice jedno miníčko (7 l.) doma mám, ale to nestojí za zmínku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 09:19 Muž Gordon [22] – Re: NASREDDIN
popř. bys tam mohl přihodit samečka endlerky, ten se o produkci živin pro rostliny postará :-D nebo samec gupky

Já se zrovna připravuji na to samé. Jen nevím jestli mám použít 30*20*20 nebo si nechat slepit trochu větší. Přeci jen ve větším akva asi bude lehčí údržba.

Jaké tam plánuješ rostlinky a živočichy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 08:59 Muž NASREDDIN [1383] – Re: adydas
Obávám se, že při takto silném osvětlení vám růstu rostlin nebude stačit jen ten odpad z krevetek.
Nějaké živiny se k rostlinám dostanou třeba při výměně vody, ale dost bude záležet na složení vody.
Nějaké to přihnojení asi bude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 08:59 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: adydas
Když budete pravidelně měnit vodu (třeba 70% procent dvakrát-třikrát týdně), tak to určitě pude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 08:45 adamat – Založení "skoro-samochodného" krevetkária
Dobrý den, pozvolna se chystám založit krevetkárium VELMI podobné tomuto ( rybicky.net/nadrze/9942 ), tedy né ani tak vzhledově, jako spíš že bych chtěl jako jedinou techniku světlo, maximálně topítko v případě nouze. Mám k dispozici elementku 30×20×20 (tedy skoro 12 l hrubého) a velikostně odpovídající lampičku s 11W zářivkou (obsahuje i jakýsi "reflektor"), takže myslím, že si můžu dovolit většinu rostlinek. Toliko nastínění mé situace, nyní přímo můj dotaz:
Co musím splnit, aby miníčko fungovalo bez filtru, vzduchování, CO2 a hnojiva. Přeci jenom nechápu, kde berou kytky živiny? Odpad z krevetek? Rostlinky přece nemohou žít jenom z CO2, nebo ano?
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:22 Muž hop [26] - Rostliny – Re: ZeKo
názor asi jako "bali"....to si můžou pořídit tak kolotočáři ti nemají vkus potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: ZeKo
s modrym dnem neni pekny zadny akvarko, to je imho hnus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:00 Muž Zeky [6] – porsím poradte
zdravím vím že to tu nepatří ale chci si založit krevetarko tak bych se chtěl zeptat jaké dno se k nim hodi a zda by vypadalo krevetárko dobře třeba z modrým dnem? :-( a čím je krmit díky předem za nějaký to info z pozdravem zdenek ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:19 Žena Kecka [0]
I když akvárium to co bude moje ještě nemám (mám doma kouli 3 l. půjčenou od kamarádky a trošku s ní experimentuju) tak jsem jí jsem dala jako nádrž. U akva je fotka jak akva vypadá (staženo z internetu). Samozdřejmě až akva přivezou tak dodám fota focené mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:11 Muž Landvir [57]
Ahojky ja mám na koleji jeden pár krevetek ve 3l, není to sice koule ale asi se jim tam líbí, občas jim svítím ale jinak vzduchuji každý den, vodu měním jednou týdně, teda alespoň zatím, mám je teprve tak 16 dní;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2010 21:09 clingfish – Re: Semtex
Chovam krevetky pres rok, bez filtrace ci vzduchu a neni problem. Samozrejme bez rybicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:50 Žena Kecka [0] – krevetky
A potřebují krevetky nějakou speciální úpravu vody? Jaké druhy jsou pro úplné začátečníky nejlepší? Kolik (ks) krevetek by se vešlo do té malé koule? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:18 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Myslím že by mohlo dostatek světla s dusičnany zatočit, to by kytky nechávaly i dostatek kyslíku ve vodě...tedy přez den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Klára
To že Krevetky nepotřebují filtraci je pěkná blbost.
Pokud se jim bude vzduchovat (stačí mírně) a bude se jim často měnit voda, tak ne.
Krevetky jsou náchylné na větší množství NOx a nedostatek kyslíku.
Osobně bych se přimlouval mít pro krevetky minimálně 10 litrů pokud to není porodnička. To by ty 3 litříci dočasně stačit měli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:55 clingfish – Re: Klára
mohou, pokud nebudou mit duvod opustit nadrz, tak by ji opoustet nemely. Vzduchovani nepotrebujes ani filtr a co se tyce meneni vody, tak nejak extremne casto tez nemusis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:44 Žena Kecka [0] – Založení krevetária
Zdravím všechny akvaristy.
Mám doma mini (skutečně mini) akvárko cca 3 litry a je to koule. Je zařízená jako rostliná, ale chtěla bych ji oživit krevetkami. Můžou být krevetky v tak malém objemu? Koule je bez krytu ale je s osvětlením. Nemohou z ní krevetky vylézt/vyskočit? Mám v ní zařízené vzduchování a jsem ochotná často měnit vodu. Přemýšlela jsem nad Red Cherry. Bylo by to moje první krevetárium a tak předem díky za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:02 Muž Pete [10] – Re: radousek24
Rície bude k dostání v Hornbachu. Je to tam ale moc drahý. Když vydržíš 14 dní, budu tu svoji znovu převazovat. Něco málo navíc se tam určo najde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 18:55 esparaleer – Re: radousek24
no osvetlenie by som volil tak 1W na liter, aj keď mne rastie pri 0,4 W :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 18:38 radousek24
a nevite kde v ostrave sehnat riccii fluitans nebo HC nebo ricardie?a jake potrebuji osvetleni a jak se oni starat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 16:20 Muž Yirka [9118] – Re: radousek24
Pokud chceš omezit barvení kořenu vyvař ho na dvakrát ve vodě-zde ve fóru mnohokrát popsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 16:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kristian
Nebo DZ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 15:32 Muž kristian [80] – Re: Jurasek
Mozna ma pouzitu DL trubici ktera ma patici jen na jedne strane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 15:16 Muž Jurasek [137] – Re: radousek24
Nešlo by to s tou trubicí vyfotit? Nějak si neumím udělat představu. Klasická lineární zářivka musí být chycená v obou koncích. Nebo jedna tam je a chceš dát druhou? To jen tak nepůjde. Nebo je tam jen jedna patice a druhá je třeba ulomená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 14:26 Muž Chem [837] – Re: radousek24
Bílé dno nevadí - neusí být rozhodně černé. Některé druhy krevetek se na tmavším podkladu lépe zbarvují, ale jinak je bílé dno v pohodě. Kořen - s koupenými kořeny je to vždy běh na delší trať - dej ho z nádrže do nějakého kýblu s vodou a zatiž jej kamenem. Po nějakém čase (může to být i 14 dní i déle) se kořen již nebude vznášet, pak jej vydrhni a opláchni a dej do akvária. Problem s trubicí jsem moc nepochopil, takže zatím nemohu sloužit..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10266-zakladani-krevetkaria?od=351