Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Časopis Aquaristik

 

NápovědaFórum » Literatura » Časopisy 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Časopis Aquaristik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 15:51 HaF – Soutěžní fotečka
Akvarizmu zdar, nazdar! :-)

Tak jsem prostudoval všechny knihy, které doma mám, ale nikde nemůžu najít tu rybku, co je jako soutěžní ve třetím čísle Akvaristiku. Poradíte, kde jí najdu? :-) Nemusíte ji přímo jmenovat, jen kde hledat :-) Možná hledám špatně, myslim, že to bude nějaká cihlidka, ale jaká? To už jsem prostě nezjistil.

díky za typy

H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:03 kreten Re: PetrH
Pokud do toho počítáte i Tanganiku, pak ve trojce Lamprologini není žádný "výcuc", ale docela přínosný materiál:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:42 PetrH Re: kreten
Záleží na úhlu pohledu. 1/ cestování, stavba, práce, akvaristika - Malawi, auta, motorky, sport ..... a x dalších - tak se snad nezdeformuji ;-) pohled 2/ malawi - zdá se mne celkem dost rozšířené téma (i Tanganiku a celou Afriku do toho počítám).

Nemyslel jsem to ve zlém, jen mne příjde vhodnější (pro mne) z nedostatku času si vždy dané téma najít, tam kde je daleko podrobněji rozepsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:30 kreten Re: PetrH
Inu, neubývá než dodat, že na Tanganice jsme ve trojce, na Malawi také dojde. Apropo, jednostranná orientace způsobuje deformace:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:37 PetrH
Ahoj, jeden den jsem si tento časopis prohlížel, chtěl jsem si ho koupit, ale pak jsem si položil otázku proč?. Zajímá mne především malawi a tam je spíš vše obecné. V mém případě je lepší si sehnat konkrétní témata zde na netu. Koukal jsem se i po nějaké knize, ale zatím jsem žádnou pěknou nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:13 kreten Re: Moucha
No někde ta jména vskutku chybí, doktora Zahrádku jsme takhle ukryli, protože se to nějak jinak "nevešlo":-) Od čtyřky to určitě nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 08:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
mrakoplash souhlasim a taky by se mohlo ujednotit kam psat jmeno autora clanku, jednou je to u titulu, jindy na konci a rarita je u clanku "Krasavice z Peru má jméno - Nannostomus rubrocaudatus", kde je jmeno autora uvedeno pod prvnim obrazkem tim nejmensim pismem.
1) kdo to ma hledat, 2) zbytecne si znesnadnujete kontrolu

a na zaver maly preklep str.63 popis obrazku v pravo dole "...prvkem pěnových hnízd labyrinwtek." ( i kdyz ja mam co rikat, ze? ;-) )

ale jinak nadherny fotky, toho nevyuzityho mista je min, ale jeste je ho dost a dost

casopis se pekne rozjizdi a drzim palce at se povede vypilovat k naproste dokonalosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 06:58 R Muž Mrakoplash [1776] Re: kreten
Článek o miniakváriích, Mech do každého akvária, Chystáme se na prázdniny, Hráči na pískovišti, ale je možné že to má být bez autorů, do toho já nevidím. :)
Je mi ale divné třeba u mechu číst: ..My jsme tento druh našli... když ani nevím kdo :-)(že by si redakce udělala výlet ? :-D )

Je to jen takovej detail, jinak je to fajn počtení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 21:27 kreten Re: Alena.sv
V Nové Pace bezpečně vím:-) ZOO World na křižovatce by ho měl již mít a jestli nemá, tak mi dejte prosím okamžitě vědět!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:16 Žena Alena.sv [89]
U nás v Nový Pace jsem ho taky ještě nesehnala. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:14 Žena bluedream [245]
V Humpolci se naštěstí sehnat dá. Přimlouvala bych se za stabilní rubriku o rostlinkách. Člověk se vždycky dozví něco nového. Po přečtení článku o pupečníku jsem kousek "prskla" na podélnou výstuhu a uvidím, co to udělá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 17:35 kreten
Paradoxní je, že ze severozápadu Čech chodí nejvíc stížností s distribucí časopisu, tak po prvních "inspekčních cestách" našeho obchoďáka, nemá odezva v akvaristikách téměř žádnou hodnotu. Zkuste trvat na tom, abyste ve "svých" obchodech Aquaristik měli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 06:53 kreten Re: Mrakoplash
V případě N.rubrocaudatus je MUDr. Zahrádka hodně schovaný mezi fotkami, jinak nevím, u některých textů se může jednat o inzerci, což od čtyčky bude více jasné, protože budou nové "zarážky" (grafické označení), aby to bylo jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 06:06 R Muž Mrakoplash [1776]
Je možné, že u článků nejsou jména autorů ? :-) (nebo jsem úplně slepej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:34 kreten Re: DrBolíto
Jestli ji nezapomněli objednat:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:33 kreten Re: Rebbie
Tak to byla ta dvojka co chyběla:-), jsem rád, že je vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 16:48 Mrakoplash Re: DrBolíto
Ano, již nějaký den je v prodeji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 16:44 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Už vyšla 3? dnes jsem se ptal a prý nedorazila do PNS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:55 Žena Rebbie [71]
hop hop hop Hlásim, že dvě čísla naráz dorazila!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 22:55 kreten Re: Barney
S ohledem například na bohatost českých názvu například tu na atlase se to dá celkem dobře dohnat, takže bych to neviděl jako ten zásadní problém a jinak se k tomu vyjádřili i jiní a musím se přiznat, že s nimi souhlasím. Navíc nelze to zevšeobecnit, protože velmi převážná část ryb je uváděná v časopise s českými názvy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 21:52 Muž Yirka [9137] Re: navik
To zaprvé, dále pak je přes různý chaos v názvosloví to latinské přece jen přesnější než české, kde pod několika názvy najdeme 1 rybku často bez poznámky - synonymum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 21:48 Muž navik [908] - SumciRe: Barney
Pokud nechce začátečník zůstat začátečníkem navždy, je třeba se naučit i latinské názvosloví ryb (už jen pro čerpání informací na netu v jiných jazycích ;-)). Takže je třeba "...ssse učit, sse učit ..." hmm ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 15:56 Muž Barney [61]
Jediné, co mi na jinak skvělém časopisu nesedí, je to, že je tam fakt docela dost vynechaného místa, které by se dalo vždycky zaplácnout nějakou reklamou související s článkem. A ještě mi nesedí, že jsou tam jen latinské názvy ryb, nesmí se zapomínat, že časopis nečtou jenom odborníci, ale také začátečníci a těm latinské názvy ryb akorát zamotají jazyk.
Zkuste s tím v redakci něco udělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 15:01 kreten Re: Sid
Upřímně řečeno, čerstvý vývoj situace nevím, takže ani neodhadnu, kde to berou a kde ne, přesunujeme se více do akvaristik, ale Olmik je taky na tom trochu hůř:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 15:00 kreten Re: Bob66
Stabilní určitě nee, nezříkám se jinak tohoto tématu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 13:20 aldas Re: kuba
Také bych uvítal více článků o rostlinách. Přece jenom jsou rostliny nedílnou součástí většiny biotopů a zaslouží si větší pozornost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 13:15 Kuba Re: kreten
A můžete prozradit jaké konkrétně, nebo alespoň přibližně ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 12:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
A co třeba stabilní rubrika o terčovcích? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 11:20 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: kreten
O.K. :-)
Můžete mi napsat, kde mohu váš časopis najít v Olomouci? (Ať nelítám od trafiky k trafice... :))
Mrknu a uvidím, jak s předplatným. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 10:34 kreten Re: Sid
Nuž tedy hlas lidu, hlas boží:-) ve čtyřce stopro budou minimálně další dvě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 09:57 oldkiwinka
Mně osobně se asi nejvíce zalíbila rubrika novinky, kde jsou popsané ,,nové" rybky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 09:54 Žena Rebbie [71] Re: Sid
Tez se primlouvam za pravidelnou rubriku o kytkach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 09:49 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: provokater
Můj hlas to asi nerozhodne, :) ale až v tom vašem časopise bude stabilní rubrika "kytky", jsem ochoten uvažovat o předplatném. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 09:00 kreten
Tak zkusíme ty kytky pravidelně, dokud o ně bude zájem, vypadá to, že zatím je čtenáři berou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 16:05 kreten Re: Rebbie
Písněte mi do vzkazů, kudy šlo vaše předplatné, nějak vás nemohu najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 15:35 Žena Rebbie [71] Re: kreten
Jak jsem Vám psala do vzkazů - nepochodila, prý to doručuje pokaždé někdo jiný a když to řekne jedné pošťačce, tak příště jde jiná a stejně to dá do schránky, kde to kouká ven na každého kdo jde kolem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:57 kreten Re: Rebbie
No prsí se šéfové, jak teď pošta bude vyšlapovat, tak chutě do nich a dejte vědět, jak jste pochodila:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:43 Žena Rebbie [71] Re: kreten
Zajdu na poštu a zkusim se domluvit ať mi časopis nosí přímo domů nebo nechávají na poště. Dám vědět jak jsem pochodila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2009 14:38 kreten Re: xx
Dejte podnět ke kontrole na poště, pokud víte pozitivně, že časopis (zásilka) odešel a došel na vaši poštu, alespoň je trochu znervózníte:-), když to k ničemu nepovede. Ale slibovalo nové koště jim velící, že teď to bude nejdokonalejší:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:31 xx Re: Rebbie
Nevím jak kde, ale u nás se časopisy a balíky kradou rovnou na poště, do schránky se nemají šanci vůbec dostat. Kvůli tomu mám veškeré časopisy odhlášené a kupuju si je raději za dráž v PNS. Je mi trapné pořád volat do redakce, že mi zase nějaké číslo nedošlo, jestli by mi ho nemohli poslat znovu.
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:25 kreten Re: Kuca
Tak už mně peskujou diskusáři, teď vy a to má ten časopis za sebou třetí číslo a "jen" 68 stránek. Dojde na ně a brzy - slibuji:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:04 Muž Kuca [43] - Cichlidy
tak kdy konečně budou ty geophágové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 13:55 kreten Re: Rebbie
No zatím zprávy nemám o tom, že by se časopis kradl, i když na druhou stránku, krade se zlato a bude-li Aquaristik "zlatý", tak mi to tak moc vadit nebude. Zkontroluji odeslání, pošlete mi do vzkazů jméno, příjmení a adresu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 12:36 Žena Rebbie [71] Re: kreten
Dost se bojim aby mi to někdo nevyčoroval ze schránky :-( Máme schránky na místě přístupnym komukoliv, chodí tam lidi bo tam je pošta :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 11:36 kreten Re: Silent
:-) a mně se zrovna do něj moc nechtělo - ve čtyřce bude pokračovat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 11:29 R Muž Silent [5949]
Číslo od čísla lepší a lepší. Konečně se někde objevil pořádný článek na téma Medaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 08:23 kreten Re: Romy
No jen abys neprošvihl to ťukání na splávku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 00:43 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: provokater
Trojka přišla dnes.Libore díky,zas mám na Orlíku co číst... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 18:19 kreten Re: Rebbie
Jestli to mělo být od dvojky, tak jsem ji odevzdal do firmy SEND včera(dvě chyběly, tak nevím jestli nebyla mezi nimi jedna vaše) , trojku už má redakční rada, takže předplatielům už odjela - to vím na tuty - takže je otázka, kde to u vás může drhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 16:46 Žena Rebbie [71]
Mi nepřišel eště :( Neni to divný???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 55508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10038-casopis-aquaristik-?od=551