Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Časopis Aquaristik

 

NápovědaFórum » Literatura » Časopisy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Časopis Aquaristik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 15:25 Muž Miras [111] Re: kreten
no pakují se na nás všeobecně i jiní, tak proč ne jeden vydavatel že? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 14:48 R Muž Silent [5949] Re: kreten
Trojka s nejvyšší pravděpodobností opravdu vyjde. Údajně je připravená k zítřejší distribuci. Ovšem další čísla jsou ve hvězdách nebo možná někde jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 14:34 kreten Re: Miras
No vsadil jsem na to, že můj bývalý nejvyšší to nějak zvládne, nevím, už je to o den posunuté...to nevypadá dobře....Asi se Martin napakuje :-), i když pořád nevěřím, že ta trojka nevyjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 14:28 Muž Miras [111]
docela by mě zajímalo, je-li nějaká reálná možnost vrácení peněz. Ne nějaké dávání k soudu a pod., ale prostě napsat nejste schopni vraťte peníze. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 13:26 Muž Lukasson [40] Re: Yirka
Je to škoda, ale tímto je podle moho časopis akvaristik pohřben. Mnoho z pravidelných čtenářů, a to i v případě dalšího vydávání, nebudou kupovat, protože takovouhle levotu už asi nevyžehlí žádnou omluvou... Snad ho nahradí neméně dobrý čaopis, protože jakuž se zde řešilo a psalo internetové vydání nemůže nahradit žádnou knihu ani časopis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 12:58 Muž Yirka [9139] Re: Silent
Pokud vyjde, dopotučuji všem koupit. Jednou může mít jako poslední číslo slušnou sběratelskou hodnotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 12:54 R Muž Silent [5949] Re: agent007
Momentálně to osobně vidím tak, že číslo tři bude nejspíše i číslo poslední. Rád bych se mýlil :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 12:52 Muž agent007 [47]
Tak termín vydání časopisu č. 3 je zítra. Číslo 4 bude tuším o vánocích, jestli to tak půjde dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 20:24 KarelV
Jejda, zde ještě někdo čeká na 3. číslo? coze Ale vždyť jinde mají už Aquarisik nr.4 www.aquaristik-online.de/… potlesk No, snad jim to vydrží o něco déle, než u zdejšího vydavatele původem z Ukrajiny. Nic proti ukrajincům, ale jinak tunelovat mezi akva-časopisy se začalo předtím na Kladně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 15:48 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Moucha
No tak nebuďte naštvaní, muže vás hřát u srdce, že jste někomu udělali radost a zaplatili mu hezkou dovolenou kdesi u moře. :-D ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2010 14:11 R Muž Silent [5949] Re: Moucha
Řekl bych, že to bude spíše problém vydavatele a to firmy Le-andre. A vzhledem k tomu co vidím, nebo spíše nevidím na jejich stránkách jsou problémy velké www.le-andre.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 14:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kalupinka
většině, jinak na firmu Send uz mam pifku davno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 13:57 Žena Kalupinka [32] Re: Moucha
... a někomu už dochází ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2010 12:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
zkouseji nasi trpelivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2010 12:11 R Muž Silent [5949]
Tak nám datum opět posunuli. Tentokrát z 19.7. na 20.7. vtipálci. Nějak s námi laškují :-D .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 12:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: mlynář
mlynář napsal: Elektronická cesta vydávání je určitá forma evoluce a to ať se nám to komu líbí či nelíbí.

To je sice pravda, ale pokud budu mít na výběr vždy šáhnu po knize X-) Pokud to je v elektronické podobě tak mě to moc nebaví a určitě to nebudu číst celé ale vyberu si jen pár věcí. Knihu od vás jsem četl už dvakrát a nemá chybu palec ale pokud bych ji měl v elektronické podobě tak ji jen tak prolistuji, prostě mě to nebaví a nemám o to zájem, asi nejdu s dobou a nechci být IN, holt dinosaurus co mu hrozí vyhynutí :) Nehledě na to že v e-knize budu mít těžko podpis autora :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 11:48 mlynář Re: Moucha
...nac prinscreenovat 500stran kdyz existuje ABBY FineReader (OCR)
Jasně, to znám a používám i sám, ale jestli jsem správně pochopil, tak vývoj u Adobe se nezabýval ani tak technickými mechanismy vývoje programu samotného. To je vzhledem k portfoliu nabídky jejich softu asi u nich už dávno vyřešené. Oni si dávali největší záběr při vývoji toho publikačního programu právě s ochráněním. Já myslím, že ty ochrany se budou týkat právě toho, aby zaplacené stažené PDF šlo jen a pouze prohlížet v tom jednom zaplaceném kusu a nešlo to nijak kopírovat ani přetahovat. Rozhodně nejsem na tyhle věci žádným odborníkem a proto mne napadlo to nejjednodušší, jak sice pracně, ale vcelku snadno tu ochranu obejít. Leda, že by se jim podařilo vyvinout nějaký blok i proti printscreenu. Pak ale stejně vidím nějakého šikulu, jak to mydlí digifoťákem na stojánku před monitorem....

Akvárium je naprosto skvělý magazín a ano, ukázka toho, jak na to. To, jak jsme (autoři) bývali zvyklí celá léta na honoráře za články v AT nebo i jinde myslím také víceméně skončí. Díky dostupnosti techniky a umu udělat publikovatelný kvalitní obrázek, byl u nás styl poměrně slušných plateb za fotografii (okolo 300,- Kč/ks) a "žebrácká mzda" za strojopisnou stránku duševního díla. Opět vývoj současných trendů, kdy si prakticky každý může pořídit velice slušný foťák a mrskat stovky dostatečně kvalitních obrázků na posezení tyhle staré praktiky degradoval. Dřívější způsob publikování "za peníze" se stal momentálně taky archaismem a jeho budoucí vývoj je též v otazníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 11:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: mlynář
nac prinscreenovat 500stran kdyz existuje ABBY FineReader (OCR)
jiz pred par lety jsem zaznamenal existenci automatu na tisteni a vazbu knih v elektronicke podobe, kalkulovana cena vytisku se pohybovala v radech dolaru az desitek dolaru

v nedavne dobe jsem cetl clanek o jednom vydavatelstvi nemeckych novin, jenz uvedl predplatitelsky balicek obsahujici dvoulete elektronicke predplatne spolu se cteckou e-knih dosti zajimavych parametru

opravdu v elektronizaci knih vidim velkou budoucnost, bohuzel to bude na ukor celeho knihtiskarskeho prumyslu

navic vetsina chytrych mobilu ma jiz v sobe programy na cteni pdf

jako pekny priklad elektronickeho akvaristickeho casopisu nam muze slouzit Akvarium
www.klub.akva.sk/… (i kdyz ten je samozrejme zdarma)

jinak jsem zvedavej na ten program od Adobe a na to jake vymysli zabezpeceni

a jako priklad ceskeho komercniho casopisu vydavaneho i elektronicky muze poslouzit casopis Computer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2010 10:53 mlynář Re: Semtex
To, kam se tady tahle debata posouvá mi nedá, aby si taky nepřihřál polívčičku. Předem ale přítomné upozorňuji (a ti co mne znají to mohou s klidným svědomím potvrdit), že jsem typický knihomol.

Plně souhlasím s tím, co kolega Semtex tady napsal. Tištěná média na papíru se dostávají do pozic podobných archaismů, jakými se staly například v průběhu šedesátých let minulého století parní lokomotivy. Elektronická cesta vydávání je určitá forma evoluce a to ať se nám to komu líbí či nelíbí.
Já jsem se v tomhle směru zajímal o situaci na našem trhu již od konce devadesátých let. Tehdy nebyl vcelku problém dokázat prodat u nás a na Slovensku i více než deset tisíc kusů akvaristického časopisu. Dnes je to stěží dvacet, pětadvacet procent.
Vzhledem k mým vlastním vydavatelským aktivitám jsem se v poslední době začal zajímat i o to, jak to vypadá v oblasti knih a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Průzkum situace posledních cca dvanácti měsíců byl pro mne více než překvapivý. Ještě vloni jsem si naivně říkal „dobrá, náš trh s patnácti miliony obyvatel je maličký, v němčině vydávané tiskoviny mají ale potenciál hodně přes sto milionů (a typickou nacionální disciplinu) a trh pro v angličtině vydávané publikace už vůbec.....“
Jenže jak to tak vysvítá ze všech informačních kanálů, ono to ve světě není vůbec o nic lepší. Většina z vás zde si asi vloni povšimla, že v Německu fůzovalo Schmidtovo „AŽ“ s „Aquaristikem“ a tato informace byla ale jen špičkou onoho pomyslného ledovce. Defacto zkončilo nakladatelství Mergus, pravděpodobně končí i Aqualog Books. DATZ přes svou proslulost se drží jen tak tak nad vodou.
V USA a Kanadě byl nejoblíbenějším periodickým titulem magazín FAMA (více než u nás známější TFH). FAMA oznámila letošním rokem konec. TFH se topí v problémech mnohamilionových dluhů. A takhle bych mohl pokračovat.
Ono to má skutečně svou logiku, kterou nám, „milovníkům starých tisků“ nezbyde než přijmout. A z informací, které se ke mně dostávají i z jiných sfér vysvítá, že svět se na přechod k elektronice už čile připravuje. Například firma Adobe má letos přijít s dokonale ochráněným nakladatelským programem na e-books ( i když si naprosto v pohodě dovedu představit šikuly, kteří trpělivě „zprintscreenují“ třeba pětisetstránkovou knihu). Jak rychle jde kupředu vývoj elektroniky taky ví každý. Čtečky e.books jsou sice dnes ještě trochu těžkopádné. Podle mne je to ale jen otázkou krátkého času a společnosti, které se zabývají jejich vývojem si se škobrtáním myslím velmi brzy poradí. Však si vzpomeňte, kolik se před deseti lety vešlo na první notebooky a jaká byla jejich cena. Dnes je naprosto normální, že si člověk doslova za pár tisícovek pořídí mašinu s HDD přes 500 Giga.

Abych se ale raději vrátil k akvaristice. Když se o tenhle obor začal někdo zajímat před patnácti, dvaceti lety, bylo samozřejmostí vyrazit do první trafiky a ptát se po akvaristickém časopisu. Dnes stačí na monitoru otevřít Google a zadat přímo heslo, které mne konkrétně zajímá. To, že někteří akvaristé říkají, že na internetu jsou bláboly je sice pravda. Když ale řeknu A, tak by bylo třeba říci i B. Ony ty bláboly byly vždy a to i ve slavných papírových magazínech či knihách. V každém směru jak tehdy, tak i tady se člověk musí dokázat naučit v tom orientovat a naučit se oddělovat zrno od plev.
No a to nemluvím o ekonomické stránce věci. Za slušně rychlé připojení internetu platím měsíčně řádově pár stovek a mám přísun veškerých informací v celém spektru lidské činnosti. Vydání papírové záležitosti je dnes cestou velice drahou a návratnost nákladů velmi pochybnou a ceny za vydání téhož neustále prudce stoupají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2010 09:28 zrada Re: provokater
provokater napsal: "... SEND do toho netahejte, protože ten pracuje na základě smlouvy pro vydavatelství a to že jste na jeho účet posílali peníze, to nemá nic společného s odpovědností vydavatelství." To je omyl. Jestli Send inkasoval peníze, tak je prodejcem podle občanského zákoníku se všemi z toho vyplývajícími povinnostmi a odpovědností. A zákazníka, tedy toho kdo platil, nezajímá jaké má prodejce potíže se svým dodavatelem (vydavatelstvím).
To by nás pak mohli prodavači s reklamacemi posílat do Číny, protože distribuují zboží na základě smlouvy s čínským exportservisem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.07.2010 08:38 Muž Yirka [9139] Re: Semtex
E-knihy je cesta po které je třeba jít.....

Až na to, že otevřít si večer v posteli laptop či nějakou E-book čtečku se mi zdá trošku zvrhlé a jsem docela rád, že se masového rozšíření tohoto už nedožiji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Silent
No ono je asi tím, že se stejná debata vede i na akvaristovi a zřejmě jsou dotyční z těch keců už pěkně zmatený a neví kde co psali smich
Beztak dnes vydávat tištění časopis. V době internetu. E-knihy je cesta po které je třeba jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:13 provokater Re: Silent
:-) Vím, já jen aby nevznikaly pochybnostio.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:10 R Muž Silent [5949] Re: provokater
Z mé strany nepadlo o Send, krom informace o předpokládaném vydání trojky, ani slovo. Ani nemám pocit, že bys nějak orodoval za vydavatele. Jen jsem podotkl, že pokud tvrdíš že trojka vyjde nemám důvod nevěřit. To ostatní bylo upřímné přání lidem kteří jsou za situaci odpovědní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 19:42 provokater Re: Silent
Za prvé - neoroduji za vydavatele, který mně dluží docela dost peněz. Je mi líto, že se mi nepovedlo dotáhnout existenci časopisu, který mohl být hodně dobrý, do konce.
Za druhé - SEND do toho netahejte, protože ten pracuje na základě smlouvy pro vydavatelství a to že jste na jeho účet posílali peníze, to nemá nic společného s odpovědností vydavatelství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.07.2010 16:20 R Muž Silent [5949]
Nu což. Pokud provokater tvrdí, že trojka vyjde, věřím mu. Ovšem čtyřka a další čísla jsou patrně v místech kam slunce nezasvítí a kam jen proktolog nahlédne. Nicméně pokud to tak bude upřímně přeji odpovědným osobám ať je smrtka honí po poli a oni ať nemohou kličkovat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 16:06 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Stačí si přečíst začátek tohoto vlákna a pak když čte člověk poslední příspěvky tak mu je z toho dost smutno....Taky jsem měl nutkání si předplatit tento časopis...Tohle je hodně neseriozní jednání vůči lidem co si časopis předplatili.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 15:19 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: provokater
To je pravda že nejsi právník ale Send vybral peníze a komu je dál poslal je již podstatou sporu mezi ním a tím kdo nesplnil svoje závazky. Pro soud je podstatné s kým jsi uzavřel smlouvy a ty jsou vždy se Sendem. Nikoli s LE&Andre.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 14:14 provokater Re: Tomas Enderson
Nejsem právník, ale z hlediska podstaty vůbec nemáš pravdu - SEND je zprostředkovatel, jak je v tiráži napsáno, na něm ani kačku nevymůžeš. A jak už jsem psal jinde....vsadil bych se, časopis vyjde...dál no comment....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 13:27 Mrakoplash Re: Tomas Enderson
National Geographic ti není dost dobrej ? :-D Ten je taky v nabídce sendu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 12:55 Žena bluedream [245] Re: Tomas Enderson
Ono to u nich ani nejde časopis za časopis, tak se žádná alternativa vybírat nemusí. Peníze vrátili na účet a až s časopisem pro malou došla složenka, kterou jsem platila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 12:49 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: bluedream
Tak to jsi měla kliku. Já bych si asi v nabídce Sendu alternativní časopis jen tak nevybral, proto budu chtít zpátky hotovost.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 12:42 Žena bluedream [245]
Musím říct, že já zrušila předplatné hned, jak se změnila vazba a ubylo stránek. Místo Aquaristiku nám chodí kreslená Zvonilka, u které má malá vždy přibalený nějaký dáreček :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 12:31 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: agent007
Žaloba na LE&Andre je bezpředmětná jestliže jsem platili předplatné Sendu. Vymáhat dluh bude potřeba na tom u komu se platilo předplatné tím pádem to v tomto případě bude Send. Nikoli LE&Andre, ale to jsou jen drobné právní detaily aby byla žaloba dostatečně úspěšná. :-D rozzureny

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 10:25 Žena Danila [4489] - SumciRe: agent007
Tomas enderson: jsem pro, myslím, že se časopisu nedočkáme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 10:00 ječmen Re: agent007
Také čekám.Na Sendu je datum vydání 15.7.Že by zase posun vydání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 09:45 Muž agent007 [47]
Už někomu z Vás přišlo? Já to vidím na hromadnou žalobu. Tuším se na nás někdo pěkně vys.al, nejdřív psali koncem června, je skoro půlka července...
Webové stránky LE&Andre jsou vyčištěné, prázdné, žádné info a telefon je přesměrován na záznamník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.07.2010 14:44 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Jestli budu zas oškubán o peníze za předplatné, tak jsem první kdo zakládá Sdružení pro vymáhání dluhů starým spůsobem od nepoctivých obchodníků. Je mi jedno jestli ty bastardy co mne oškubou budu hledat na týhle planetě, nebo někde jinde, ale klidu nedočkají.
Soud by jim dá jen podmínku (v tom horším případě) a poškozený stejně nakonec svoje peníze neuvidí. Tak vyhlašuji klasické středověké tresty. Kradešli rukou bude ti uťata a kradešli záludněji hlavou tak o ní taky přijdeš. Doufám, že se mezi předplatiteli najdou další co mi pomohou ty bastardy najít.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.07.2010 08:52 Muž Yirka [9139]
Myslím, že předplatitelé budou mít dvě historicky nejdražší čísla akvaristického časopisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2010 08:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Miras
Třeba ještě počkají a přidají pár listů navíc a bude to trojka a čtyřka dohromady hmm Já už si další ročník určitě nepředplatím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 05:54 Muž Miras [111] Re: kreten
no ono než vyjde trojka tak už bude skoro na čase i pro čtyřku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 21:44 kreten Re: Mrakoplash
No snad letos jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 21:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: kreten
Ještě letos? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 21:19 kreten Re: Silent
No nezoufej, prý fakt trojka vyjde:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 21:01 R Muž Silent [5949]
Tak máme 2.7. a já marně hledám časopis ve schránce. Dočkáme se vůbec? Nebo je utrum s dalším hobby časopisem? :-( Edit: právě jsem se na stránkách send.cz dočetl, že vydání bylo opět posunuto na 15.7. už mi vážně začínají pít krev rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 16:41 Muž Miras [111] Re: Silent
no sice mě to ..., ale asi se spíš začnu zajímat kdo mi vrátí peníze a určitě nebudu sám :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 15:56 kreten Re: Silent
Takových je více, zvláště poté co vyšla elektronická zbylá dvě loňská čísla AT......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 21:14 R Muž Silent [5949]
Podle stránek send.cz by mělo číslo 3. vyjít 1.7.2010. Jsem zvědav :-| .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 10:05 Muž NASREDDIN [1383] Re: Miras
Na stránkách SENDu je zatím toto info: Číslo 3/2010 časopisu Aquaristik vyjde s mírným zpožděním proti plánu koncem měsíce června 2010. Děkujeme za pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:21 Muž Lukasson [40] Re: Miras
Si dávaj načas sakra, se na něj třepu jak malý a ono pořád nic....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 55508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10038-casopis-aquaristik-?od=201