Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 17:54 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Odchádzajúce listy vyzerajú takto.

A otík nezhobľuje ani echináč...

Edit. Mne to vyzerá na listy, čo začali hniť a potom to ohnité začali ožierať slimáky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 17:47 Acinonyx Re: Wanderer
Ja teda neviem ci si nerozumieme ale i ta druha fotka, kde sa nerozpada vykazuje VYRAZNY deficit niecoho - podla mna horcika, mozno zeleza (ale skor Mg) - vidis to vyblednute tkanivo medzi stale zelenou zilnatinou?. Ten rozpad prveho s tym moze ale nemusi suvisiet, a skutocne to vyzera, ze ho niekto oziera.

Takze problem maju urcite oba anubiasy (a najskor i tie zvysne) a treba pridavat nieco co obsahuje horcik. U mna doslo k zlepseniu v horizonte par tyzdnov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 17:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
To byl pokus o vtip z Cimrmana s tím hořčíkem.

Teď vážně. Ancistruse nemám, Otíky jen tři a ti spíš přežívají. Ti jsou rádi, že jsou rádi a nevěřím, že by se pustili do anubiasu. Občas tam vlítnu i v noci, to bych je na něm nachytal. Jestli to mohlo udělat něco z fauny, tak jedině ti okružáci. Jinak jsou tam momentálně jen pandíci a tetry, dřív ještě skaláry. Stav osádky v prezentaci sedí i v počtech. Žádné hnojivo nepřidávám, jen tablety a jílové kuličky do dna. Podle mě se to rozpadá, protože tomu něco chybí. Ale že ty ostatní prosperují? Anubiasů stejného druhu tam mám celkem pět a ostatní rostou krásně. Teda si aspoň myslím. Viz fotky v mojí prezentaci.

Mám tam tedy začít přidávat tem Proflor nebo si pořídit něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 17:23 Maq Re: Wanderer
Okružáci by mohli sežrat listy, které nekrotizují, tedy odumírají.
Já jsem podezíral spíš ancistruse, ale ty tam nemáš (?), tak že by otíci? Ty neznám.

Acinonyx: Jasně, Ty jako Brňák jsi kovaný hořčíkář. Mně trochu podobně vypadaly anubiasy když jsem měl málo železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 17:18 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Wanderer
Mne sa anubias nesťažoval ani v čase akútnej horčíkovej krízy. Rovnako mi rastie i v úplnom tieni. A keď ruší listy, vyzerá to inak.

Bol by som s to tvrdiť, že to niekto zožral, keby to nebol anubias. Slimák toto nedokáže.

... takže vlastne neviem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 17:12 Acinonyx Re: Wanderer
Ako hovori Maq, horcik. U mna sa to vzdy najprv prejavuje tiez na Anubiase. MgSO4 alebo MgCl2 to vyriesi. Co znamena ze sa nim nesetrilo? (v cislach) Tiez dost avisi ci Ca nie je vo vysokom nadbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Maq
To není možné, hořčíkem se doma nikdy nešetřilo. smich Takže okružáci se činí?
Hmm, teď je otázka jak tam to železo či hořčík mám dostat. Co mi doporučíš? Resp. co mi doporučíš nejjednoduššího?

Jsem si to prošel a mám doma Proflor. Nechtěl jsem ho tam přidávat, protože mi přišlo, že po něm začaly víc bujet řasy, ale jak koukám na složení, tak oba uvedené prvky tam jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:51 Maq Re: Wanderer
Řekl bych že oběma chybí hořčík a/nebo železo, a na jednom si někdo pochutnává a na druhém zatím ne. Kdo by to tak mohl být??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Můžete mi prosím poradit, co se to děje s mým anubiasem? Mám jich v akváriu několik, uchycené či přirostlé na větvi a nedaří se pouze tomuto jednomu.
rybicky.net/nadrz/26262/249.jpg

Tady dávám pro porovnání fotku dalšího, který je od něj cca 15 cm.
rybicky.net/nadrz/26262/248.jpg

Napadá mě jediný rozdíl víc světla, případně se mu nemusí líbit, že jsem ho přišpendlil, ale mám i jiný přišpendlený a je v pohodě. Jiný rozdíl mě nenapadá. Děkuji předem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 00:04 R Muž vaclav [14613] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mirek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:58 Mirek Re: Magic
Né že bych to měl nějak daleko k Praze mam to asi 50km já jsem od Litoměřic a bohužel tady nevím kdo ma akvarium :( soused to vše zrušil ale snad něco vymyslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:52 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mirek
Zajedeš... za kolegou akvaristou?
V krámu je ne vždy mají a ne vždy dají. A chtít za ně peníze je hřích. ;-)
Pokud jsi v Praze, můžu ti vylovit třeba já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:49 Mirek Re: Magic
no když už tak nejsou ryby ještě tak alespoň ty bublinky :-D takže výborně zajedu zítra pro šneky a uvidíme co se stane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2017 23:45 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mirek
Pomáhají pořád. ;-)
Běžná dělnická verbež - okružáci, levatky, piskořky, co ti kdo dá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:42 Mirek Re: Magic
o šnecích jsem četl že jsou + pro akvarium pry pomáhají při záběhu je nějaký typ plžů který by se tam hodili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:36 Muž LeRi [315] Re: Mirek
Jo a pokud tam vidím dobře Sagittaria subulata tak se se s nimi asi rozluč pokud je to nově založené akvárium s novým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:35 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mirek
Já je na záběh nechával. Ale to jsem měl plže a ti to žráli. A samozřejmě jsem neměl ryby.

Pak jsem před vypuštěním ryb udělal velký úklid.

Ale nestříhal bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:31 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mirek
Ono to člověka, který to předtím neviděl, děsí. Ale neboj se, nezajdou. Většinou stydim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:29 Mirek Re: Magic
dobrá dám na tvou radu a zatím to teda nebudu řešit uvidím co se časem stane, ty lístky co odumřou mam odstřihnout nebo to nechat dokud tam nebudou nové či neupadnou samy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:24 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mirek
Dej mu aspoň týden čas. Akvárium potřebuje trpělivost.

Délku svícení můžeš řešit, až se ti zjeví řasa. Ja svítím v 52 litrech 12 hodin denně již rok a zatím se nikdo nestěžoval. Uvidíš, jak to půjde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:21 Mirek Re: LeRi
Myslíš ubrat na světl například ráno 3h a odpoledne třebas 5? Nebo to stáhnout na 8h vkuse?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:19 Mirek Re: Magic
nebo prostě zajdou? takže nějaké přidávání hnojiva je blbost a vyhazování peněz? protože s rybama počítám cca na čtvrtek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:16 Muž LeRi [315] Re: Mirek
Takže jim hodně svítíš což je nutí k růstu a ony nemají co jíst aby mohli růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:14 Mirek Re: Magic
rostliny jsou z obchodu na burzy a jiné věci neni čas
jinak svítím 12h vkuse od 8-20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2017 23:12 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mirek
Spíš měsíci.

Ale jestli vyhání nové, hezké listy, to budeš vidět samozřejmě průběžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:09 Mirek Re: slavko
takže myslíš to zatím neřešit a uvidí se třeba po týdnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:01 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Mirek
Rastlinky tiež majú tri dni? Tri dni je príliš krátka doba na čokoľvek. Rastlinky sa potrebujú adaptovať na nové prostredie, a tak nejaký ten list odumrie. Majú narušené korene (tie musia najprv narásť), niektoré listy sa mohli poškodiť pri sadení, atď. Zatiaľ netreba robiť paniku...

Každopádne sa mi páči zakladanie akva s rastlinami a dokonca živými, tak len opatrne so svietením a časom sa ukáže X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2017 22:56 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mirek
Tá kryptokoryna a ten echinodorus budú emerzné (a zrejme nielen ony; rastliny z obchodu?).
V takom prípade budú pod vodou prelistovávať, emerzné listy sa rozpadnú a vyženie nové, submerzné. Čiže chce to čas. :-)

Ale on Roman dá fundovanejší výklad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mirek
Vyhoď bublifuk.
Echinodory zprava přesuň na světlo.
Přidej další rostliny.
Za dva dny neočekávej moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:30 Mirek Re: romant
prezentaci mam už hotovou pokusil jsem se nafotit i problém s rostlinkama, snad to půjde vidět
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 21:38 R Muž romant [27987] Re: Mirek
Nejlepší bude, když si zařídíš prezentaci předmětný nádrže, aby bylo o čem se bavit a z čeho tzv. vařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 21:30 Mirek Re: romant
to jako že se to samo dá dohromady? nerad bych aby mi ty rostliny pochcípaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2017 21:23 R Muž romant [27987] Re: Mirek
Ne, chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 21:20 Mirek
Zdravím, chci se optat jsem začínající akvarista mám třetí den založené 54L akva takže ještě bez rybyče, rosliny mají černé tečky spíš to vypadá jako kdyby žačli odumírat, povadlé žádné hnojivo jsem nedával, naspod dna jsem dal acivesubstrate od tetry cca 1cm a cca 2 - 3cm říčního písku 2 - 4mm, co se týká druhu rostlin vím že tam mám cryptocoryny ale zbyten nevím přesně.... chce to hnojivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 12:34 Maq Re: Dzumigar
Dzumigar napsal: ja vôbec nie som chemik, tak sa snažím v tom trocha zorientovať.
rybicky.net/clanky/1630-nemusi-to-byt-jen-pmdd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 11:55 Muž Dzumigar [20] Re: Magic
Diky za typ. Už len pozháňať. :)
Dobrý postrech ja vôbec nie som chemik, tak sa snažím v tom trocha zorientovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 11:50 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Dzumigar
Horčík v mikroprvkoch nie je (ak si teda nepletieš magnesium a manganese ;-)).

Horčík spravidla pridávame vo forme horkej soli, MgSO4.7H2O.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 11:38 Muž Dzumigar [20] Re: Maq
Nadväzujem nato, že horčík dodať do akvária viem len cez tenso kokteil. Inú možnosť nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 09:48 Maq Re: Dzumigar
Dzumigar napsal: Takže môj problém by mohol vyriešiť tenso kokteil.
Nevím nač navazuješ, o mikroprvcích nebyla řeč.
koľko živín sa dodá živím a mrazenim krmivom?
Určitě jich tam je nenulové množství, ale určitě to nestačí dodávat dost, minimálně železa a bóru. Naopak molybden a nikl jsou potřeba v tak nepatrném množství, že se skoro určitě v akváriu vyskytují v dostatečném množství, mj. z krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 08:55 Muž Dzumigar [20]
Takže môj problém by mohol vyriešiť tenso kokteil. Plus zvlášť železo ak by som pridal to ktoré je stabilnejšie pre vyššie pH. Keďže nepoužívam CO2.
Ešte ma napadlo, pani neviete koľko živín sa dodá živím a mrazenim krmivom?
Podľa mňa to tiež mohol byť zdroj mikroprvkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:14 Maq Re: MichalV
Argumentuješ správně, ale přesto by to mohl být i dusík.
Jeden příznak bohužel není vidět: při nedostatku dusíku by nové listy měly být také menší.
Je to Hygrophila siamensis a já ji dobře znám, držím si ji právě jako signální rostlinu různých nerovnováh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:00 Muž MichalV [327] Re: vaaclav
stranku poznam, ale tuto problematiku tam nespominaju. Dusik ma velmi dobru schopnost prenosu zo starych listov, preto sa jeho deficit prejavuje naprv na nich, ale pri pohlade na fotku vyzaraju stare listy inak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:39 Muž fanatic [10] - Stonkové rostlinyRe: Dzumigar
Souhlasím s Maq, dusík nebo hořčík.
i.pinimg.com/…
adana.com.ph/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 19:51 R Muž vaclav [14613] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 19:46 Muž MichalV [327] Re: Maq
jedna sa o nove listy, to na dusik ako transportnu zivinu nevyzera, ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 19:03 Maq Re: Dzumigar
Dusík, hořčík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 19:01 Muž Dzumigar [20] – Rastu s žltými okrajmi
Fotka k příspěvku Zdravím, hygrophila ma žlté okraje listov.
V čom môže byť problém?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 16:33 R Muž Anthrax [4788] Re: Januk17
Ať je to co chce, tak tady akvapedie.cz/… píšou, že pokud ho nemá, tak ji odpadávají listy a hodně brzy se celá "rozpadne". Takže je u tebe pro ní málo světla. ;-)

PS: Nenahrávej sem fotky, které nejsou tvoje. Dej sem příště odkaz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 13:51 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Acinonyx
ááá pomalé vedení, už to chápu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 13:47 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – rastliny
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…
Mam taky problem jednou rastlinou Hydrotriche hottoniflora ktora mi listocky rozpadavaju rastliny kazdy den su na prvchu akavrka. Ostatne sú dobre. Ta to rastlinu hottoniflora som skusil skratit stonky. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=1451