Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 20:58 Kamion Re: jamajcan
a co z tím teda prosím mám ten samí problém a rád bych to vyřešil děkuji ti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 20:36 Kamion
ahoj mám prosbu mám 220 litrové akvárium a hnojím jednou týdně tetra plant poslední týden mi začínají ohnívat listy rostlinek čím by to mohlo být nádrž mám osvětlenou ale ne nějak přehnaně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 15:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
Dnes som pri inej príležitosti musel Cyperus dať na chvíľu von, tak som ho poriadne prezeral. Ono tie listy síce hnednú od koncov, ale pravdou je, že skôr je problém priamo na ich spodku (ako rastú od koreňa), tam sú strašne tenké, svetlé a mäkké, akoby odhnívali. Keď som všetky hnijúce listy odtrhol a hnedé konce tiež, veľa mi toho nezostalo, skoro holé korene. Ešte sa nádejám, že možno bol pestovaný emerzne a že snáď vyrastú nové listy, ale neviem...

Každopádne, už som si vyhliadol náhradu: rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_nana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2013 08:08 jamajcan Re: 18radovan18
To ,co popisuješ,je většinou způsobeno přechodem rostliny z emersní formy na formu submerzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:36 Muž 18radovan18 [0]
U mna je to normalny jav, keď donesiem s obchodu rastlinku. Najskôr ako keby uplne vyhynula a potom sa spamata. Ja by som to nechal v akvarku a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:40 Muž acik [416] Re: caha
neblázni nic nedělej,je to cryptocorynová nemoc,mohla proběhnout změna v parametrech vody,či nějaká změna světla? nebo jsi měnil větší množství vody? Ona se vzpamatuje a zas vyraší nové listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: caha
krypto nemoc, klasika. Většinou znovu obrazí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:36 caha – Za 2dny mi shnila kryptokoryna kalatkolistá
Fotka k příspěvku Zdravím všechny diskutující. Během 2 dnů mi shnila v 200 litrovém akvárku kryptokoryna kalatkolistá (Cryptocoryne aponogetifolia). Nesetkal jste se s něčím takovým? Nic jsem v akvárku nepředělával. A teď váhám zda mám vyházet i kořeny, nebo doufat, že obrostou. Taky bych nerad přišel o ostatní kytky.
Každá rada vítaná.
Ondra
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:45 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: zervan
mám takový pocit, že zrovna tyto kytky nejsou tak úplně akvarijní, kolem vody k rybníčkům ok, ale pod vodu ee...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:40 Muž zervan [1123] - Rostliny – Cyperus helferi
Ahojte, posúdite aj moju situáciu? Mám v akváriu pri filtri Cyperus helferi - pokusne som kúpil 1 košík pred 5 týždňami, že na zakrytie filtra. Lenže nedarí sa mu - hnednú listy smerom od konca. Je to vidieť aj na hlavnej fotke prezentácie - je v pomerne vysokom rozlíšení (príp. treba pravý klik na ňu a Otvoriť / Zobraziť obrázok). Znamená to, že ju bez CO2 a hnojenia proste nemôžem mať? Mám sa s tým zmieriť a nájsť náhradu (CO2 nechcem) alebo sa dá niečo spraviť?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 13:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Grizzly
Nakonec to byli asi emerzy a přecházeli na submerz, potom co jsem si je zasadil a sestříhal začínají vyhánět nové lístky, sice zelené, protože nemám silné osvětlení a ani NECÉOČKUJU ale roste! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2013 22:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Luke12
Buď je navaž (třeba vlascem) na kámen či kořen, nebo je zasaď tak, aby ve dně byly jen samotné kořínky, ovšem rhizom aby zůstal venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:52 Luke12 Re: ivaha
Takže když je dám lehce do štěrků bez toho aniž by pod nim byl substrát nebo je dám mezi dva kameny, tak by se mi mohli vzpamatovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Luke12
Jde o to, že jsi do dna zasadil rostliny, který nemají být zasazený ;-) Tyhle kytky mají být uchycený na nějakým kořenu nebo kamenu. Do substrátu si zasaď nějaký jiný.

Edit: pozdě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:42 Muž ludvik [1082] Re: Luke12
Špatný druh rostlin ... bohužel nejdříve číst a pak teprve kupovat. Dokonce si myslím, že oba druhy co tam máš mají kořeny spíš jen pro přichycení, než aby nějak extrémně pomocí nich braly živiny.

Ale může se povést je zasadit - ale musí mít v písku opravdu jen kořeny. Ten oddenek už musí být nad. Jinak nejspíš shnije.

Dokup si ještě jiné, třeba cryptocoryny. Také jsou obecně méně náročné na světlo, jako anubiasy a microsoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:40 R Muž romant [27987] Re: Luke12
Ale nic vyhazovat nemusíš, jenom ty dvě co tam vidím, přímo do substrátu nepatří, prostě trefa. X-)
Edit: S rostlinama určitě přitlač, třeba tyto, jsou to rychlejirostoucí, který teď v začátku akvária udělají dobrou službu. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:38 Luke12 Re: romant
Fotka k příspěvku Já jsem hlavně substrát kupoval z důvodu, aby se mým rostlinám dařilo. A teďkom je mám vyndat ? :-( To můžu rovnou substrát vyhodit :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 21:32 R Muž romant [27987] Re: Luke12
Obě dvě rostliny z toho substrátu vyndej a nech je jenom volně k něčemu přichycený(kamen, kořen), tak aby oddenky z nichž vyrůstají listy byly nad substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:27 Luke12 – Černání listů rostlin
Fotka k příspěvku Zdravím všechny nadšence :-), mám problém s rostlinami. Po znovu obnovení akvária se vyskytují na mých rostlinkách černé fleky až zčernání celých listů. Akvárium je teprve 5 dní od založení a už mi hnijou listy. Objem je 45 litrů. Dno se skládá ze substrátu www.zverimex-rybarske-potreby.com/…, které je stupňované od 2 cm do cca. 5 cm a je překryto 1 cm křemičitého štěrku www.akva-tera.cz/…. Dále mám v akváriu 14 w zářivku,topítko a filtr. S odstupem času mne napadlo, jestli jsem to nepřehnal s množstvím položeného substrátu, protože rostliny mám umístěné v části, kde je výška substrátu 5 cm + štěrk ? Nebo jestli není v akváriu až příliš kyslíku? Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 16:44 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: dudak
ani jsem je nepřesazoval ale přičina by mohla být v nedostatku světla - asi 2 týdny jsem nestřihal okolní rostliny a akvo bylo strašně zarostené (na spodek rotaly se nedostalo světlo) :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 12:37 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Grizzly
tak nebyl možný úpadek dusíku ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 22:13 Muž dudak [1885] Re: Mufi
jo většinou takhle reagují na změnu, přesazení apodob. nejlepší asi nechat bejt a počkat, jestli ostatní rostliny rostou, nic bych neměnil. byla by to jen další změna, která by je mohla dorazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 20:22 Muž Grizzly [57] - Afrika – Rotala rotundifolia
Fotka k příspěvku Zdravím, nevím proč se mi toto stalo s celou rostlinkou (Rotala rotundifolia), Poradí mi někdo co s tím je (popř. co chybí v akváriu a jestli se dá ještě nějak zachránit) V akváriu neproběhli prakticky žádné změny (jen jsem odstranil poměrně dost endlerek)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 16:12 Mufi Re: dudak
takže je nějaká možnost že jim jen neudělalo dobře že se přestěhovaly od původního majitel k nám do jiného akvaria, je to jen pár dní a listy už dostaly hodně zabrat. Pomohlo by jim třeba nějaké hnojivo nebo přípravek do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2013 13:11 Muž dudak [1885] Re: Mufi
zřejmě jde o tzv. kryptokorynovou nemoc, listy od konce postupně uhnijí, někdy docela rychle, objevuje se při nějakých větších změnách v akváriu a při přesazení do nového prostředí. Nejlepší je asi nechat je tak jak jsou, většinou znovu obrazí, uhnilé listy samozřejmě odebírat. Někdy zůstanou jen kořeny a stejně se rostliny vzpamatujou. Přesazování, velké výměny vody a jiné větší zásahy do nádrže jim nepomohou, spíš uškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 12:42 Mufi – rostliny
potřebuju poradit jsem začátečník a tak si vůbec nevím rady. Proto prosím nějakého zkušeného akvaristu a o trpělivost a pomoc. Založila jsem akvarium nasadila rostliny a nechala akvarium běžet bez rybek. Pak jsme ještě přikoupila rostly a nakoupila rybky ale zničho nic mi začly rostliny kryptokoriny hnít a odumirat ale uplně velkou rychlostí a ostatní rostliny jsou v pohodě. Je nějaká možnost jak to hromádné vymiraní kryptokorin zvrátit? Nějaká chemie do akvaria něco co by mohlo pomoci? Poraďte někdo prosím co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 12:24 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj, mám takovej problém s rostlinama rodu kryptokoryne (v akvárku mám 4 druhy). Z ničeho nic začali hnít jejich listy které se odtrhly a vyplavali na hladinu.Již je to asi 2 měsíce, nové listy jim narůstají ale hodně pomalu. I po výměně většího množství vody se nic nezměnilo. Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:55 Muž Yirka [9127] Re: Origin
V tom případě je to, jak popsal hned v 1. reakci Romant, opravdu BO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:51 Origin Re: Motýl
Ještě bych dodal že vše jsem při zakládání testoval octem, a nic nešumělo. Z mého prvního akvária jsem se už v tomto poučil =).No a co se týče toho povlaku, je to tvrdé, hrubé, a setřít se to prakticky nedá, leda tak seškrábnout ale to jde dost špatně abych neudělal díru do listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:19 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Origin
Jaké je to naomak? Dá se to setřít, nebo sloupnout? Může to být houba, sinice .. ve vodě je sposta neznámého
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:07 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Origin
Na anubiasu se mi udělalo přesně to stejné, taky by mě zajímalo co to je..je to jen na starších listech, na žádné jiné rostlině to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 09:42 R Muž romant [27987] Re: Toník
Ano, ten test octem jistě zodpoví, zda-li to skutečně to BO není. Jediné co mě napadá, že by to mohl být nějaký druh houby jenž se rozvíjí na podkladu tvořeném tou zelenou přisedlou řasou, která tam zřejmě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 09:36 Muž Toník [396] Re: romant
Toto na biogenní odvápnění nevypadá. Ani vzhledově, (struktura), ani "podmínkově" - tolik světla nad akva zase není, aby takto reagovaly listy těsně nad substrátem.
Pochybnosti by mohl vyloučit jednoduchý test, který se používá při zjišťování přítomnosti uhličitanu vápenatého např. v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2013 21:39 R Muž romant [27987] Re: Origin
Je to tzv. biogenní odvápnění(BO), tento pojem si vyhledej. Jenom ve stručnosti, nejčastěji se vyskytuje při nižším obsahu CO2 a vydatnějším osvětlení, což spolu souvisí. Tolik na úvod, pohledej příslušný vlákno, vše je zde popsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 21:33 Origin
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych radu. Nevíte někdo prosím co se mi to objevilo na listech například u tohoto anubiasu ? Na něm i jemu podobných pomalu rostoucích květinách se mi udělaly takovéto šedo/stříbrné tečky. Vypadá to jako bych je třeba pokapal cínem.Nejběžnější testy vody jsem dělal a vše mám v normě, možná trošku hraniční PH na vyšší hodnotě. Nádrž necelých 70l, světlo dostatečné (30W - zářivka a LED),hnojím ProFitem a 2x za měsíc přidám do vody EasyStart kvuli upravě vody, tu měním každý týden. Žádný problém s řasou momentálně nemám. Za případné rady předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 17:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Mozne to samozrejme je, urcite nemam zadne podklady to popirat.

Drive jsem daval PMDD (to nejaky draslik obsahuje), KNO3 jen minimalne, aby mi nezloutly plovoucky. Ale treba toho drasliku v PMDD bylo pro me akvarium zalostne malo, i tak to muze byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2013 17:46 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
To zlepšení ale nebylo tím že si zvedl obsah NO3 ale tím že si s tím dodal draslík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 17:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Sice nemam test na NO3 od Sera (mam AQUAR), ale podle zbarveni jsem odecital tak 20 az 30mg/l, tedy podobne. Nakonec jsem si rekl, ze to neni mozne a behem 3 dni postupne zvedl NO3 o 10mg/l pomoci KNO3, ze tim nicemu neublizim i kdyby byl test spravne. A fakt jsem koukal... to byl obcas novy listecek na Echinodoru a najednou ma 3 nove za tyden (ten treti zacal teprve vykukovat, jde o obycejny mirne vzrostly Blaherak). A nove listy i vypadaji lepe.

Mozna ty testy neumim podle barvy spravne precist, mozne je vsechno. Drive jsem KNO3 pridaval jen jemne, tak aby mi nezloutly plovoucky. Jak zacal zloutnout i Okrehek, pridal jsem vic. Ovsem jak se zda, bylo to stale malo.

Treti den pridavam vsechno, tretinu podle metody EI, protoze CO2 nedodavam. Zatim je brzy hodnotit, treba to bude prusvih, ale za cas se urcite pochlubim, i kdybych tim mel jen rict, ze to nebylo dobre, protoze uspech i neuspech jsou vysledek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 16:25 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
Mám podobné zkušenosti s měřením NO3 od sery jen se mě zdá že to měří zase málo.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.11.2013 15:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
Ano je to problém a nejen měření Fe. Naposledy mě totálně zklamalo měření NO3 (sera) - podle testu jsem se pohyboval kolem 25mg/L přesto Limnobium na hladině odcházelo a sinice vytvářela na hladině nepříjemný povlak. Vykašlal jsem se na test a přidal NO3 a bylo po problému.

Ale úplně stejný problém je snažit se ze vzhledu listů rostliny určovat jaký prvek jí chybí. Já osobně jsem to už dávno vzdal a řídím se celkovým stavem akvária a typy řas které se v něm vyskytují nebo začínají vyskytovat. Podle jedné nebo dvou rostlin se nelze orientovat. Ikdyž na to náhodou přijdu a dodám jim co chybělo tak to ale může znamenat pro jiné druhy zase nesnesitelné podmínky.

A proto už se mě nějakou dobu rodí v hlavě nápad jít do čistého biotopu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:44 Muž ludvik [1082] Re: lhajek
Jenže já to doporučené dávkování vlastně nepřekračuji. Mám něco přes 250l vody a dávkuji 30ml profita týdně (resp. dvakrát týdně 15ml). Zmínku o špatné měřitelnosti těch chelátových vazeb jsem zaregistroval. Proto jsem si s tím zatím zase tolik hlavu nelámal. Ale asi budu muset.
Fakt je tedy většinový názor ubrat Profito?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2013 14:42 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
Měřit železo byl a je problém a docilovat nějaké měřitelné výsledky hrozí většinou průšvihem hlavně pokud jde o společenská akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 13:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ludvik
ludvik napsal:... Hnojím ProFitem (+draslík a trocha fosforu - na 0.8mg/l koncentraci). A mám ty listy u hygrophil hodně podobně špatné.
A v tom to je, tyhle komerční hnojiva dodávající mikroprvky mají pravděpodobně hodně silné chelátové vazby, které se zase tak snad nerozpadají jako když si doma namícháme mikroprvky z Tenso coctailu a tak se často hladina železa jeví jako nedostatečná. Lépe se to pozná třeba podle výskytu řas co chybí a co přebývá.

Někdy se radí že takovým hnojiva máte dávkovat daleko víc než udává návod, protože někdo někde vyvěštil složení takového hnojiva a že tedy při doporučeném dávkování bude železa málo, ale není to pravda.

Přesněji to ale napsané zde:
www.akva.sk/…

A ten člověk pokud si pročtete diskuze k jeho akváriím ví co dělá a co píše.
Jeho akva:
www.akva.sk/…
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 13:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ludvik
ano, tím že je tam hodně Fe, není Mn pro rostliny dostupný. Proto bych to vynuloval:-) a začal od začátku.
Hygrophila corymbosa 'Siamensis' na ten nedostatek draslíku vyloženě trpí.
Edit: Aha, teď jsem četl tvé starší příspěvky a tím už jsi prošel:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2013 11:14 Muž ludvik [1082] Re: KarlosS
Jenže tenhle příznak bych já házel právě na nedostatek železa. Nebo manganu ... případně nedostatek manganu díky přebytku železa. Problém je v tom, že ani jednoho (mluvím o mě) nemůžu mít moc. Železa sotva něco měřím (JBL test). Nemluvě o tom, že by se to mělo projevit na mladých listech, ne starých. Takže to bude něco jiného. Ale co?
Kolik je Mn netuším ... Hnojím ProFitem (+draslík a trocha fosforu - na 0.8mg/l koncentraci). A mám ty listy u hygrophil hodně podobně špatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 10:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kofejn
tohle asi znáš:
maniakva.sweb.cz/…
ale já bych vyměnil 1/2 vody a nějakej čas bych nehnojil ničím a pravidelně měnil vodu. Pokud máš tedy dobře zásobené dno.
viz spodní odkazy:
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 07:16 Muž kofejn [963] Re: formik
Děkuji za nápad, železa mám asi víc i ruducha se rozjela. První přiznaky se v dubnu objevily po skoro dvouměsíčním přidávání Feroxu. Ten jsem teď vysadil a draslík přidávám jen pomocí K2SO4, tak se uvidí. U anubiasu a hnědovek je to na dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 23:49 formik Re: kofejn
Draslík vypadá jinak. Ale čím to přesně je nevím. Občas mi tohle udělá hygrophila a pomůže (u mě) vyměnit vodu a ubrat železo/mikro. Chtělo by to nějakýho odborníka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 23:15 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Ve vodě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 23:09 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Nemohl by to být přeci jen nedostatek draslíku?
Fotka v protisvětle.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=3701