Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Celiny
sundávat, stará sice odumře, ale na ní rostou další vrstvy nové, za chvíli by jsi neviděl do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:04 Muž Celiny [293] - Rostliny
Zdravim, mam dotaz ohledne rasy na skle (pravdepodobne GSA, takova ta typicka rasa, kterou vetsina z nas sundava magnetickou sterkou). Kdysi jsem narazil na infrmaci, ze pokud se necha byt, tak po 14 dne sama odumre a staci vymenit vetsi mnozstvi vody aby se ji clovek zbavil. Muzete to nekdo potvrdit? Nebo to mam proste sundavat kazdy tyden tou sterkou a nasledne menit vodu? Diky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 10:57 Žena toni [68] Re: olivis
www.rostlinna-akvaria.cz/… myslim ze na hnedou rasu vice svetla ale ja jsem take zacatecnik,jak stare jsou zarivky,jak casta vymena vody atd...prohledej forum,nekde tady je tjeste jeden dobrej link na rasy,myslim od romant....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 10:03 Muž olivis [32] Re: olivis
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 09:59 Muž olivis [32] – hnědý povlak
Fotka k příspěvku Objevuje se mi v akva hnědý povlak na rostlinách, odstranit téměř nejde, je jak v horních částech, tak i u dna. Svítím 9 hodin (4 h, přestávka 3 hodiny, 5 hodin).
Nevíte co by to mohlo být za řasu, popř. jak odstranit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:34 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Právě ta sinice by byla špatná na koupání a já koupání plánovala. Když už teď se tam objevuje cosi takového a to ještě není teplo. Jak se to pak namnoží přes vedra v létě? Pokud se přes léto voda neudrží bez zeleniska- bude "nuda" v bazéně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:24 R Muž romant [27987] Re: Edit
Pokud je to sinice, jako že by mohla, tak jí dobře likvidují dafnie, ale to nepřichází v úvahu, smlsnou si na nich ty ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:01 Žena EditHa [91] - Tetry – zelená řasa na rybníku
Začala se objevovat zelená řasa. Jako jemný prášek. Jemný povlak držící se na hladině. Pokud ji odfouká vítr voda je čistá. Nevím jestli je to sinice, nebo něco jiného. Která ryba by ji třeba požírala? Máme tam zatím kapry a amury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2013 07:14 Marcel G Re: vanilka
No, ona by to mohla být i nějaká zelená řasa obalená rozsivkami. Rozsivky patří mezi nejčastější obyvatele akvárií. Pokud chceš řasy určovat přesněji, tak je třeba na to mrknout pod mikroskopem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vanilka
No vidím tam myslím i flíčky zelené (GSA) = nejspíš málo fosforu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:35 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: vanilka
Hele to já taky se o akvárko starám jak nejlíp umím a možná i víc než kdokoli jinej. A podívej se do mých prezentací. Prostě tam ta mrcha je a nefunguje nic. No co prostě už jsem si řek, že je to hezká dekorace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:26 vanilka – řasa
No mě to právě jako ruducha nepřišlo, nedělá to trsy, pravidelně vyměnujem vodu, odkalujeme a stejně se tam ta mrcha objevila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:14 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: vanilka
Tohle vypadá na roduchu. O tom jak se jí zbavit už bylo napsáno hodně tak zkus hledat. Ale ne všechny rady fungují. Jelikož každý akvárko je individuální biotop, tak se taky chová jinak na zásahy, které mají být opatřením proti řasám.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:01 vanilka – řasa
Fotka k příspěvku Co je ta za řasu prosím? Poradíte, jak se jí zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 16:54 Muž Anubis007 [22]
Použít PMFE přímo v akva na list-rostlinu při vypnutém filtru, nechat 15minut působit.. I když hnojíš pomocí EI, tak to neznamená, že nebudeš mít řasu. Záleží na hnojení, odpovídajícím světle a CO2 a co jsi z toho udělal za koktejl.. i nejlepší suroviny v nepoměru dobrý koktejl neudělají:-) já jsem měl ruduchu, hodně jsem s ní bojoval a toto mi pomohlo, vč. lázně rostlinek v roztoku PMFE a mechanickém očištění pozadí, vyčíštění filtru.. Měl jsem ji po 14 dnech od založení akva v celkem masivní formě. Toto mi zabralo jedno odpoledne a byla pryč. Přešel jsem z Ferropolu na PMMD, PMFE, snížil svícení na 8hodin, přidal C02 a mám klid..

třeba to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 11:38 Muž Toník [396] Re: edgemaster
Ale to akvarko je krmene bez ryb, takze fosfor ze zradla tipuju. dokonce jsem to v prvnim prispevku psal, ze krmim kvuli nitrifikaci...
Ale v tom prvním příspěvku jste nepsal, že krmíte kvůli nitrifikaci. ;-)
Napsal jste: "Nehnojim jen jsem zezacatku nasypal trochu krmeni kvuli nitrifikaci". A to je sakra rozdíl! :)
Proč svítíte do prázdného akvária, když vám podle vašich slov o "předpěstování řas" skoro jistě nejde?! ("Má cenu zbavovat se te zelené řasy, co je na kameni?")
Zbavit anubias sinice na kořenech se dá několika způsoby. Zkuste třeba zhasnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 10:49 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:
V nekrmeném akváriu bez ryb... no


Ale to akvarko je krmene bez ryb, takze fosfor ze zradla tipuju. dokonce jsem to v prvnim prispevku psal, ze krmim kvuli nitrifikaci...
jinak diky vsem za radu ;)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 09:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
Rychleji ti to píše než přemýšlí. Přečti si laskavě opět řádně můj příspěvek a čti ho dokud to nepochopíš. Pak zjistíš že kritizuješ nesmyslně.
Škoda že do citace dáváš jen co se ti hodí k nesmyslné kritice.
Víc se o tom odmítám bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
lhajek napsal: Ano u kořenů toho Anubiasu bych to také viděl na sinici, ale 14dní od založení bych to neřešil. Navíc k tlamovcům asi těžko počítat s nějakým velkým rostlinstvem, takže hnojit asi nebudeš a tudíž zbytečné něco radit, protože jinak bych poradil přidat NO3 a ubrat na fosforu ....


Ubrat na fosforu u 14 dní založeného akvárka? coze A kde se v něm ta přebývající přehršel vzala? ;-) V nekrmeném akváriu bez ryb... no To vypadá jako hodně moc vyčtená rada k ničemu, a opravdu hodně zbytečná...Vlastně celý ten váš příspěvek... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 00:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: edgemaster
Ano u kořenů toho Anubiasu bych to také viděl na sinici, ale 14dní od založení bych to neřešil. Navíc k tlamovcům asi těžko počítat s nějakým velkým rostlinstvem, takže hnojit asi nebudeš a tudíž zbytečné něco radit, protože jinak bych poradil přidat NO3 a ubrat na fosforu ....
Ale v záběhu akvária bych maximálně řasu která to snadno umožňuje odstraňoval pouze mechanicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:57 Žena baletka [624] Re: wewas
Trochu opožděně, přesto reaguji. Mně pomohlo na Staghorn EasyCarbo. Stříkačkou přímo k řase, malinko větší množství, než je v návodu. Zafungovalo to, ale aby se to znovu neobjevilo, musela jsem upravit podmínky v akváriu. Nevím, jestli u nově založeného akva je to nejlepší recept, jen sdílím svou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:48 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: edgemaster
U kořenu to zelený bych tipoval na sinici. Zkus prohledat téma s názvem tohoto prevíta, tam by jsi měl najít řešení. Dle mého názoru to bude hlavně nedostatkem některých živin a přebytkem světla.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:23 Muž edgemaster [0] - Afrika – co je to zac?
Fotka k příspěvku ahoj vsem. poradite mi prosim, co je to u korenu te anubiasky a jestli ma cenu zbavovat se te zelene rasy co je na kameni? jeste nemam osazeno rybama a akva je 14 dni napustene. doufam, ze to zeleny tlamovci potom "spasou" :)
taky se mi na anubiaskach zacla delat nejaka "hneda" rasa a uz jsou flicky i na pozadi :( Svitim od 10:00 do 21:00, nehnojim jen jsem zezacatku nasypal trochu krmeni kvuli nitrifikaci.

diky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:02 Muž brick [0] - MiniakváriaRe: azonic
Nedostatku živin bych to nepřisuzoval jelikož hnojím pomocí metody EI... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:49 Muž azonic [63] - RostlinyRe: brick
Jestli myslíš ty tmavá místa na listech to ta bude buď hnědá řasa (což pochybuji) nebo projev nedostatku nějaké živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:41 Muž brick [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj, v akvariu se mi od začátku objevuje tento typ řasy a nevím, jak se jí zbavit a nedokážu jí ani identifikovat... Objevuje se pouze na starších listech a ani bych neřekl, že se nějak extra rozšiřuje... Máte někdo s tímto zkušenosti popř. jak se vám podařilo jí z nádrže vymýtit? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2013 20:39 Muž Anubis007 [22] – Ruducha je pryč
Uplynul již další den a ruducha už není ani náznakem na kytičkách, pozadí, prostě nikde. Až mě to překvapuje, že někde neplave.. prostě zmizela. Kompletně.

Když shrnu to co jsem udělal, pro někoho, koho by také trápila.

1) stáhl osvětlení na 8H - 90W na 180l
2) Aplikoval při vypnutém filtru na ruduchu v akva PMFE - na pozadí, drobné rostlinky co se mi nechtěly vyndávat - použil jsem stříkačku na ředění krve, má hrozně jemnou jehličku a tak se dá skvěle dávkovat i malé množství.
3) vyndal rostliny a udělat lázeň z PMFE - aplikoval 15minut koupel(pak je vždy opláchněte pod vodou!!!). Stonkovky doporučím méně, nebo slabší roztok, jedině stonkovka vzadu na pozadí - ta nejvyšší to nevydržela - Hornbach 25,-
4) vyčistil filtr a osadil nové bakterie, odkalit, když už jsou vyndané rostlinky
5) nyní aplikují PMFE a PMMD každý den, cca 2,5 - 3ml od každého.

Rostlinky dnes již pěkně bublají, vydím nové výhonky a listky třeba anubiase opět krásně čisté..

Pokud by se vrátila, napíší, ale nepředpokládám to..

celkem mi to zabralo jedno odpoledne a cena v nákladu - cca 40Kč, spotřeboval jsem asi půl lahvičky PMFE, kvuli roztoku do kbelíku.. s ohledem na všechny možné vodičky co jsem vyzkoušel, mechanické odstranování atd.. celkem sranda... nejsem znalec, ale amatér co se nerad vzdává, ale napadlo mě se na to vykašlat... klidně pište pokud by vás něco zajímalo, rád se podělím a pomohu, tak jako jste vy radili mě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:56 Žena EditHa [91] - TetryRe: wewas
Buď v klidu, Romant tu má trpělivost s více lidmi. Od toho tu forum je, aby si ostatní vyměnili své názory a dobré zkušenosti. Chudák jedna ryba není jí tam smutno? Na rozjezd a jako přirozené hnojivo bych tam šupla aspoň 10ti hlavé hejno. Podle mě je po založení běžná věc hnědá slizovitá řasa, která ovšem zmizí, tu vystřídá zelená řasa se kterou potom každý akvarista do budoucna více či méně bojuje:-)a černá řasa je ovšem trochu neštěstím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2013 17:42 Muž wewas [12]
Díky za příspěvky a rady.. psal sem si romantem v poště a myslím, že mě navedl na správnou cestu abych to nezmastil..
AQ jsem založil již 5.4.(ani sem netušil, že to je už tak dlouho :-) ) Svícení tady na fóru každej měl kolem 9-10 hodin, ak sem taky nastavil tak a asi jak se dočítám teď to bylo na rozjezd AQ moc.. to se pořeší.
AQ jsem zakládal asi po měsíci čtení tady na fóru co a jak má bejt. Myslím, že se mi zajíždí pěkně, hodnoty NO2,NO3,pH jsou jíž v normálu.
Nepočítám, že se řasy zbavím zachvíli né-li přes noc,ale nechci to nechat dojít tak daleko až se rozroste a boj s ní bude těžký.
Plánuju tam více rybek než 1 co mám teď na rozjezd, ale zatím s nima vyčkávám až se AQ pěkně stabilizuje a pak postupně budu přidávat..

Děkuji všem za postřehy a romantovi za trpělivost semnou palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:45 Muž Anubis007 [22] – Ruducha - PMFE
Chci se s vámi podělit o poznatek boje s ruduchou.

Použil jsem na kytky lázeň z PMFE 1/3 a 2/3 vody. Ruducha je po pár dnech zcela pryč. Jen dva druhy stonkovky to celkem zasáhlo. Úplně přesně jsem neměřil ty třetiny..(což je možná příčina, 15min. jsem měřil přesně, a co mě napadá, tak jsem je hned neopláchl...to bude ta chyba) a také to neudělalo dobře mladým echinodorům. Ale řasa je pryč, i z pozadí, které jsem postříkal ve vodě při vypnutém filtru a nechal 15minut působit. Dnes již rostlinky začali bublat.. tak se dostávají do kondice. Jistě to pro ně byl zásah, ale zatím to zabralo. Testy ph, NO2, NO3 jsou ok, PH kleslo na 6,5. Rybám, krevetám apod to neublížilo a nepozoroval jsem ani nestandardní chování, jediné co jsem viděl, byly piskořky, kdy jedna vylezla k hladině a dvě tak do půlky, což bývá signál že není voda o.k. Ale měnil jsem cca 10% - 15% vody denně a dnes je to již ok. Zkrátil jsem dobu svícení o dvě hodiny. 9-11, 14-20h. CO2 aplikuji stále z PET lahví, jen častěji dělám směs, aby to nekolísalo, každé 4 dny nová(konstantní bublání). Aplikoval jsem velkou rostřikovací rampu nad lipové dřívko, aby CO2 lépe cirkulovalo. Třeba to mé povídání někomu pomůže... Četl jsem hodně o metodě EI, jen to měnění vody by mi nešlo.. tahám to v kýblu a měnit týdně 90l je mazec.. a máme vodu za 108,-kubík a průtokový plyn. kotel.... Ale díky tomu jsem si vysnil nějaké rostlinné akva, jsou nádherná..takové to s cestičkou, kameny stromem.... mějte se fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wewas
Koreny vetsinou mivaji souvislost s cernymi stetickami, tohle je neco jineho. Koreny vzdy vyvaruji, nekolikrat, az temer prestanou barvit. Jednou jsem to neudelal a hned tam byla. Vim, ze ten hnedy vyluh z korenu muze byt rybam prospesny, ale ja ho povazuji za zdroj problemu a tak pak radeji do vody pridam co je potreba, nez ty problemy riskovat. Korenu jsem se drive bal, dnes vim, ze kdyz je nekolikrate prevarim, problemy nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 13:13 Muž Burik [727] - AquascapingRe: wewas
snížení doby svitu o půl hodiny nemá smysl..Měl jsi začít původně třeba na 6 hodinách denně a pak pomalu po týdnu,či 14.dnech zvyšovat o hodinu.

Jak psal romant a lhajek moc do toho nešťourej,čím víc změn a zásahů,tím pomaleji se ti akva zajede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 11:46 Žena baletka [624] Re: lhajek
Ano, přesně tu jsem myslela :-) Jenže jakmile jsem přidala PO4, objevila se sinice. Vím, že jde o to najít míru, ale ty rostliny mými pokusy dostávají taky zabrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: wewas
Po měsíci od založení se akva sotva zaběhlo a ty už do toho chceš šťourat? V době zabíhání akva se řasy vyskytují a nebral bych to jako problém. Až když je akva stabilní a řasa se dál tvoří tak bych to začal řešit. Což pro mě znamená horizont aspoň půl roku a více co se stáří akva týče.
Je samozřejmě otázka kolik toho máš načteno než jsi se do založení pustil a jestli jsi se na základě získaných informací při zakládání zařídil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:07 R Muž romant [27987] Re: wewas
Jenom pozor na ty výměny filtračních materiálů tzv. kus za kus, když tak postupně třeba po třetinách, aby nedošlo k velkýmu snížení počtu nitrifikačních bakterií. Co do použití filtračních materiálů, tak jako jedny z nejvhodnějších je možno použít nějaký šutříky, třeba Siporax, nebo Substrat pro. Ovšem i to složení hmot, jak popisuješ může dělat dobrou službu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 09:58 Muž wewas [12]
CO2 set nemám a zatím jsem ve fázi studia i o plasťákových co2 z kvasnic:)
Mám AQ založené cca měsíc, tak jsem se bál přihnojovat aby se mi ta řasa náhodou nevytvořila a ejhle..je tam i bez hnojení. Sehnal jsem dneska hnojivo Nutrafin Plant Gro.
Zkusím tam kořeny tedy nechat.. snížit osvětlení z 9.5h na 9 a přidávat hnojivo 1x týdně 5ml pro 38L nádrž

Do filtru koupím jinej filtrační substrát. teď používám ten malej molitan co by v základním setu + keramické kroužky, ale ty asi vyndám a zkusím dát místo nich jen nějaký akvacit pro lepší filtraci.. v těch koroužkách se toho moc nezachytí.
Dosázel jsem 1 rostlinku a přidal 2 plovoucí.
Pak se uvidí kde bude dál chyba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 09:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: baletka
baletka napsala: .......Na sinici prý pomáhá zvýšit N, na zelenou zvýšit P... pak se v tom vyznej.......
Jenže není zelená řasa jako zelená řasa. Nedostatek PO4 může způsobovat výskyt zelené flekovité řasy (GSA):
guitarfish.org/…
img807.imageshack.us/…
4.bp.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 23:03 Muž sportsmen [62] Re: Anubis007
Já jsem se kořene vzdát nechtěl a boj nad ruduchou začínám zvládat přihnojováním. Mám zkušenost s ruduchou ze dvou akvárií, v obou byly poměrně velké kořeny a vždy jsem boj vyhrál bez jejich odstraňování! Souvislost to mít bude, ale podle mých zkušeností není třeba je odstraňovat. Je to stále stejná písnička, ale řasa nastoupí v okamžiku nedostatku a nebo při nesprávném poměru živin. Proto nezbývá než měřit, hnojit, měřit, hnojit. Ať se daří nad řasou vyhrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 22:42 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Obvykle si rozumí, takže po dobu, jak se někdy píše "boje" je docela dobrý dřeva dočasně odstranit. Samozřejmě to není jenom o kořenech, ale o celku, by si to někdo nevykládal moc jednoduše. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 22:40 Muž Anubis007 [22] – Kořen vs. ruducha
Mám v akva dva kořeny, jaká je souvislost kořen - ruducha?.... díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 21:34 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
uz jsem nasel, ze je to to same:-D ale aspon to ma kolega potvrzene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 21:33 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Taky možnost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 21:30 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
nebude to staghorn? www.rostlinna-akvaria.cz/… mi na neho pomaha snizeni dobu osvitu (o 2 hodiny) roste hlavne na dobre osvetlenych rostlinach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 21:29 Muž wewas [12] Re: romant
takže to vypadá, že budu muset začít tvrdý boj s nepřítelem rozzureny kořeny asi půjdou z AQ a dokoupím rostlinky a uvidíme.. jinak rostlinky už jsem dneska přidával, tak zítra se půstím do kořenů a odkalení a budeme trpělivě čekat.. osvětlení a přerybnění u mě to nevypadá, tak asi ty kořeny a to se mi tak líbily.. no budu muset poohlídnout asi po kamenech :-)
Díky za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 21:24 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Edit
Existuji i T-5 predradniky na dve zarivky a sviti i z jednou zarivkou! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 19:51 R Muž romant [27987] Re: wewas
Je to ruducha. Zadej si do vyhledávače výraz "compsopogon".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 19:50 Muž wewas [12] Re: wewas
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka do AQ
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 19:46 Muž wewas [12] – Co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Tady tuhle řasu mám v AQ na rostlinkách.. dá se říct, že roste více v horní polovině AQ kde je více světla a ve spodních částech jsou jen hnědé listy rostlin, ale štětičky ne.
Co je to prosím za řasu a co v AQ asi zlepšit?
Svítím od 7-11 a 15-20.30
Filtr mám blau FM120 malinko přiškrcenej na cca 80% průtoku..
Rybku mám zatím 1ks platy korálové, kterou sem měl na záběh AQ
Krmím granulkama 1x denně jen co stihne spořádat:)

Odkaluji a měním 8l vody 1x/6dní

Nevím co víc napsat.Hlavně nevím co je to za řasu ..kdyžtak pak něco počtu co udělat jinak až budu vědět s kým bojovat :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 19:19 Žena EditHa [91] - TetryRe: baletka
Já používám také T5 a jsem spokojená. Na předek Plant Grow na rostliny a vzadu Reef White 10k na rybičky. Akorát mi vadí, když se mi jedna "podělá" tak nesvítí ani jedna- Propojený předřadník je nedomyšlená blbost. Zlaté startéry za pár korun na ty silné trubice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3269