Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 22:18 Žena EditHa [91] - TetryRe: azonic
Mě se NO3 drží nižší.Nemám problém ani s řasou vůbec. Akorát zelená na skle je u mě klasika kvůli špatnému umístění v bytě trochu mi tam jde z okna světlo. Pokud je v akvárku dost rostlin a kvalitní filtrace není vyšší NO3 problém. A jak jsi cíleně zvýšil NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.05.2013 22:14 R Muž romant [27987] Re: azonic,Edit
Ono, každý akvo je jak známo originál a tudíž je nutno k tomu i tak přistupovat. Co bude stačit, vyhovovat jednomu, nemusí být košér u druhého a proto bych vaše odpovědi považoval za správné obě. Prostě si každý musí tu svojí cestičku prošlápnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 22:10 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Edit
NO3 15-20 mg/l je v pořádku, když jsem byl pod touto hodnotou tak se mi dělala na listech rostlin řasa tone na doporučení kolegyně z místního fóra jsem zvedl NO3 na 30-40 mg/l a řasa mizela před očima. Teď se snažím držet na cca 25 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 22:06 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Burik
To jsem nevěděl, myslel jsem si že mají podobné požadavky na kvalitu vody jako crystalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:55 Muž Burik [727] - AquascapingRe: azonic
no,tak to je ale v pohodě..japoniky snesou mnohem větší rozsahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:53 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Burik
Japoniky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:50 Žena EditHa [91] - TetryRe: Anubis007
Můj názor.Ph je nižší ale není problém, NO2 dusitany by měly být na 0, a NO3 dusičnany jsou trochu vyšší, pokud neumírají ryby rostliny rostou a voda je čistá ?? Odkalila bych dno, vyprala bych filtr ve vodě z akvárka a doplnila asi aspoň 1/3 čerstvé vody. :-)Udělala znovu měření asi druhý den. Pohlídala bych si ty dusitany- NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 20:37 Muž Anubis007 [22] – Prosba
Mohu se zeptat na názor stavu akva z pohledu vody:

PH jsem naměřil 6,5
NO2 - 0,01mg/l
NO3 - 15-20mg/l

děkuji za názor, nevyznám se v tom.

Koupil jsem si dnes testy..

díky Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:55 Muž Burik [727] - AquascapingRe: azonic
Měl jsi krystalky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:35 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Burik
Těch krevet bych se nebál ;-) měl jsem v akva i 40mg/l a žadný problém nebyl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 17:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Burik
Není o tom mít vysoké hodnoty, klidně do 10mg/L, ale k tomu aby byl odpovídající poměr PO4, ale ne aby ho bylo tak málo že se pro změnu rozjede zelená flekovitá řasa (GSA) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 15:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lhajek
já zase s KNO3 nemůžu jít vysoko kvůli CRS krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 14:59 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
Asi tak nejak.U kazdeho je to neco jineho,ja mam NO3 dostatek a spoustecem je u me svetlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 14:54 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Burik
Glutaraldehyd,at uz jako Excel,PMFE apod.,se pouziva jen v boji proti BBA a to primou aplikaci na postizena mista.Vetsinou se,bohuzel, znici i list rostliny :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 10:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Burik
Na sinici mě vždy pomůže přidávat trochu víc roztoku z KNO3 a omezit nebo úplně vynechat hnojení KH2PO4. Ale to funguje v mých akváriích, u jiných může být jiná příčina vzniku a budete jí muset odhalit aby jste se sinicí spolehlivě vypořádaly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 10:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Myslim ze ne. PMFE jsem nezkousel, ale zkusil jsem "Easy-Life EasyCarbo", coz asi bude podobne, a po asi trech tydnech aplikace jsem toho nechal. Sinice se rozrostla a vubec ji to nevadilo, driv tam byla jen obcas nekde. Co mou sinici dostalo do kolen, bylo leceni pomoci Sera Baktopur Direct. Ono neni divu, jsou to antibiotika. Byl to vedlejsi efekt leceni ryb, nebylo to cilene. Rostliny to leceni dle ocekavani ani nezaznamenaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 08:55 Muž Burik [727] - Aquascaping
myslíte,že by přímá aplikace PMFE zahubila i sinici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 23:38 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Anubis007
PMFE od plantagrow pouzivam uz delsi dobu 2-4ml na 112l akvarium, hodne osazene rostlinami a musim priznat, ze vylozene nepozoruju nejake vyrazne zlepseni..na druhou stranu, aplikace injekcni strikackou primo na rasu funguje na 100%....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 21:57 Žena baletka [624]
Já tedy nevím. V jednom akva mi uhlíkové hnojivo na řasu zabralo během dvou dnů a vyřešilo můj problém. Ve velkém akváriu se zdá, že uhlík situaci zhoršuje (?!). Dalším mým pokusem bude zítra zprovoznění CO2 z lahve, tedy ustálení hladiny CO2 bez výkyvů, plus měním vodu obden, plus přestala jsem hnojit do vodního sloupce, ale aplikovala jsem ke kořenům kapsle s NPK. Pokud to zafunguje, dám to na vědomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 21:53 Muž Anubis007 [22] – Ruducha vs. PMFE
Dnes jsem se pustil do odstranění ruduchy z rostli v akva. Včera jsem vyzkoušel jednu rostlinu a dal ji 15 minutovou lázeň v roztoku 1/3 PMFE a 2/3 vody a funguje. Dnes ruducha na zkušební rostlině zcela zrůžověla.. Udělal jsem roztok do kbelíku a vykoupal všechny rostliny, odkalil, vyměnil min.30% vody, odstranil ruduchu z pozadí, vyčistil filtr a jsem zvědav, zda to nebylo zbytečné. Ale je jasné, že PMFE na ruduchu funguje. Pozoroval jsem i chování krevet, při aplikaci v akva injekční stříkačnou a vše ok. Snad se ruducha znovu nerozšíří. Co2 také běží a osazenstvo akva v pohodě. V úterý jsem namýchal nový roztok, a dělá tak 1-2bubliny za sekundu, tak jsem si říkal, zda to není moc.. a je to ok, běží i přes noc a vše je ok. Jen se mi dělá slepá hladina. proto jsem aplikoval rostikovací rampu. Jinak se mi množí jak o život Pistia stratiotes a i ostatní kytičky jsou na tom lépe..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2013 19:06 Martin71 Re: Marcel G
Marcel napsal - Myslím, že jsem níže vysvětloval, co jsem tím měl na mysli. Spousta kytek, které se dnes prodávají jako vodní/akvarijní, jsou vyšlechtěné odrůdy, které pod vodou trvale vydrží jen v případě vydatnějšího uhlíkového dopingu (ať už v podobě CO2 nebo jiných sloučenin - např. glutaraldehyd). A bez toho ti ty kytky prostě moc dobře (z dlouhodobého hlediska) neporostou.


Pokud se podívám do vaši prezentace roste tam právě ten plevel snad jen kromě plevuňky??
Co jste myslel tím vyšlehtěné odrůdy které se neobejdou bez přidávání co2 které rody rostlin to podle vás jsou?
Echinodororu
Cryptocoryne
Bacopa
Mayaca
Microsorum
Myriophyllum
Didiplis
Anubias
Aponogeton
Leptodictyum
Limnophila
Proserpinaca atd.... Jak se u těchto rodů mění náročnost na přidávání co2? Nebude to intenzitou svícení, snahou o "hmotu"? A jak se mění pěstování jejich kultivaru nebo při změně obchodního jména? Můžete nám to nějak objasnit? Jaká změna je u pěstování cryptokoryne afinis a cryptocoryne afinis "wild" nebo "red" . Napadá mne, jaký je rozdíl v potravě a chovu mezi zajícem a králíkem a králíkem českým strakáčem? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2013 13:22 Žena toni [68] Re: lhajek
a o tom to je....vsude je jina voda a co clovek sam nevyzkousi,nevi....ono co je kde vystudovane a napsane,neznamena ze to tak i vsude je....jina voda,jine akvaria,jine zkusenosti...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 10:24 Muž ludvik [1082] Re: azonic
Kombinaci nepoznáš. Smíchá se to. Jediné místo, kde to poznat je je hladina - při pohledu ze spodu, pokud je trochu zasviněná.
azonic napsal: Kup si 840 nebo 865 ;-) možná by se to dalo i nakombinovat ale nevím jak by to pak vypadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:45 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Anubis007
Kup si 840 nebo 865 ;-) možná by se to dalo i nakombinovat ale nevím jak by to pak vypadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:39 Muž azonic [63] - RostlinyRe: lhajek
Až budu mít někdy náladu tak zkusím změřit ten rozdíl v pH. Myslím si, že nebude tak velký aby to mělo při třetinovej výměně vody nějaký velký vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:11 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: grunda
jsem na tom podobne s micranthemum umbrosum (to je fakt mrcha, tu musim strihat co 5 dni), pogostemon helferi, rotala rotundofolii, jedine co bych neoznacil za plevel je Rotala sp. Araguaia, ta roste fakt pomalu (3-4 cm za mesic) ostatni tak 10cm tydne, pogostemon vyhani novou rostlinu co 10 dni...vsechno je plevel, kdyz mu udelas spravne podminky v akvariu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 00:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
to jsem byl asi já, ale pro mě je plevel všechno co mi roste v akva, třeba: Alternanthera reineckii, Rotala wallichii, Pogostemon erectus atd. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 22:44 Muž Anubis007 [22] Re: azonic
A podle čeho bych ji měl vybrat, je tam nějaká svítivost, barva světla apod. co je žádoucí.

díky ti.
M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2013 20:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: azonic
Nemyslím si že je voda čerstvě natočená stejná jako odstátá. Zkus jednoduchou věc - změř PH po natočení a po odstátí a mělo by se lišit, protože čerstvě natočená voda bývá velmi často značně provzdušněná jak jde z potrubí pod tlakem (zejména pokud jí někdo natočí přez sprchovou hlavici, protože tím rychleji uvolní chlor. Pobere větší množství plynu včetně CO2 a tyto plyny se odstátím zase z té vody uvolní. Když takto čerstvě natočenou použijeme do akva zejména kde se nepřidává CO2 uměle, tak může způsobit docela slušnou změnu prostředí (samo záleží jak rychle naleju, jaké množství atd.), což se nemusí líbit rostlinám a naopak to může podpořit přizpůsobivější řasy.
S tím odstátím vody mám podobnou zkušenost jako toni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2013 20:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Marcel G
Myslel jsem tento článek: prirodni-akvarium.cz/…
S tím postojem téměř souhlasím, jen si myslím že výběr rostlin je větší než Microsorka, Anubiasy nebo Kryptošky ....
Plevelem se stane jakákoliv rostlina, které se nekontrolovaně rozrůstá, což může být při vhodných podmínkách každá ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 19:32 Žena baletka [624] Re: Designer
Já sice taky uznávám, že růžkatec a egerie jsou plevel, ale naprosto s Tebou souhlasím. Raději zelené akva plné plevele, než podivně pokroucení ušlechtilí chudáčci. Zrovna jsme to probírali na ostravské burze, někdo mi tvrdil, že cryptocoryny wendtii jsou plevel. Díky bohu za něj, já jich mám plné akva a jsem za to ráda, jsou nádherné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.05.2013 15:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Marcel G napsal: A kytky jako egeria, najas nebo ceratophyllum prostě nejsou žádné "kytky" v pravém slova smyslu ... ale obyčejný plevel. Nevím o nikom, kdo by na zahrádce pěstoval cíleně bodláky, pampelišky nebo jiný plevel, a vydával to za "výsledky svého zahradničení".

No jiste, radeji se budeme divat na akvarko, kde zivori uhnivajici "uslechtile rostliny", nez na nadherne zeleny plevel. A ze se tady najde vic akvarek, kam at se pridava cokoli a maji vybaveni, neroste vlastne poradne nic, stejne jako akvaria s temer nicim, kde sice neroste buhvi co, ale jsou hezky zarostla zeleni. Osobne mam radeji zdravy "plevel" a divil by ses, kolik lidi je rado, ze jim i jen ten "plevel" vubec roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2013 14:52 Muž azonic [63] - RostlinyRe: bulawaio
Mě třeba v akváriu bez umělého přidávání co2 roste i HC, hnojím pouze Profitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:47 Muž bulawaio [92] Re: Marcel G
já když jsem psal, že se kytky bez Co2 obejdou, také jsem myslel systém, kterým se CO2 uměle přidává, takže se omlouvám za zmatení. Bez CO2 se samozřejmě žádný organizmus provozující fotosyntézu neobejde. Ale stále tvrdím, že to jde i bez toho a nemusí to být zrovna plevelné rostliny, jako ty zase uvádíš :-) Nicméně je tohle zajímavá úvaha - zéjména nad tím, proč tedy ty "vodní" rostliny potřebují vesměs nadlimitní koncentrace uhlíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:41 Žena toni [68] Re: azonic
asi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:38 Žena toni [68] Re: dimmur
no ono zda nebo nezda-ja to mam vyzkouseny a proto to tak delam,mslim ze se nejlip radi nebo pise nazor kdyz to ma clovek sam vyzkousene....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:34 Marcel G Re: lhajek
OT: Nechápu, jak to myslíš.
Myslím, že jsem níže vysvětloval, co jsem tím měl na mysli. Spousta kytek, které se dnes prodávají jako vodní/akvarijní, jsou vyšlechtěné odrůdy, které pod vodou trvale vydrží jen v případě vydatnějšího uhlíkového dopingu (ať už v podobě CO2 nebo jiných sloučenin - např. glutaraldehyd). A bez toho ti ty kytky prostě moc dobře (z dlouhodobého hlediska) neporostou. A kytky jako egeria, najas nebo ceratophyllum prostě nejsou žádné "kytky" v pravém slova smyslu ... ale obyčejný plevel. Nevím o nikom, kdo by na zahrádce pěstoval cíleně bodláky, pampelišky nebo jiný plevel, a vydával to za "výsledky svého zahradničení". Na tom, že základní živinou rostlin je uhlík, prostě trvám. Říkat, že rostliny se bez uhlíku (CO2) obejdou, je naprostá hovadina (uhlík je pro kytky totéž jako pro nás voda). Takže když jsem psal o akvárku "bez CO2", měl jsem tím samozřejmě na mysli akvárko jen se zanedbatelným množstvím CO2 (bez uměle přidávaného CO2 nebo bez dostatku organických látek, při jejichž rozkladu CO2 vzniká). Nevím, jak jinak to už vysvětlit. Pokud máš CO2 v akvárku málo, tak ti rostliny, které ho potřebují více, prostě dobře růst nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 14:33 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Anubis007
Světla máš dost jen bych možná koupil obyčejný zářivky (Osram, Philips..) osobně nejsem moc zastáncem poledních přestávek ve svícení tone svítil bych raději v kuse, je to přeci jen přirozenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:27 Muž azonic [63] - RostlinyRe: toni
Podle mě je ráno voda stejná jako když jste ji natočila večer do kýble jen s tím rozdílem, že z ní vyprchal chlór.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:27 Muž Anubis007 [22] – Hnojení
Tak začínám aplikovat PMDD a PMFE a uvidím, zda ruducha ustoupí. Více kromě CO2 alá bomba udělat nemohu.. Ještě prosím, zkuste mu napsat váš názor ohledně mého svícení..

Svítím 9-12, 14-22 - zářivky Juwel Nature a Juwel Day - každá 45W

Akva 180l. 100x40x45
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:23 Muž dimmur [283] Re: toni
to se mi moc nechce verit, ze by odstati vody melo takovy zasadni vliv na rust rasy.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:10 Žena toni [68] Re: Burik
ja zjistila ze pokud dam odstatou vodu,roslinky rostou a rasa se nerozsiruje,pokud ji dam hned ze sprchy natocenou-rasa buji a rostlinky nic,nedavam zadne pripravky na upravu vody nebo jine....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 09:05 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Marcel G
Škoda že články na tvém webu krom zveřejňování také nečteš ;-) Musím souhlasit s bulawaio.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 08:45 Muž Burik [727] - AquascapingRe: toni
voda odstátá přes noc byla důležitá proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 21:21 Žena toni [68] Re: Jirkaass
ja s ruduchou bojovala 5 mesicu,menila nejdriv co druhej den vodu,pak kazdej mesic dobu prodluzovala...svitim 9h a NEHNOJILA jen pod korinky rostlin a postupne ustipovala postizene listky rostlin mechanicky a sklo atd....mela jsem ji vsude a nakonec to vlastne bylo spatnym filtrem..rostlinky pomalu rostou ale rasa ZATIM ne :-).....takze myslim menit vodu,sem tam bio nitrivec primo na filtr a menit a menit.....dulezite u mne bylo taky ze voda byla pres noc odstata....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2013 19:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
Bez umělého sycení bude samozřejmě akvárium fungovat, můžeš v něm pěstovat pouze omezené množství rostlin. Samozřejmě jdou zkusit i ty náročnější ale nebudou růst tak dobře a nebudou tak barevné. CO2 nemusí být ale zas tak drahá záležitost. Stačí si vzpomenout na začátky, kdy se umísťovaly do akvárií nádoby dnem vzhůru a plnily se CO2 ze sifónových bombiček jednou denně. Tahle fungují i velká akvária třeba v botanické zahradě ve Wroclawi. www.akvarista.cz/…
Stačí potom něco podobného umístit nad lipové dřívko, které se často používá na aplikaci CO2 a to nebude tolik unikat a sytém bude stabilnější. Podmínkou je ale mít přiměřené ne moc silné světlo. Potom lze pěstovat 90% všech rostlin včetně těch náročnějších v ucházející kvalitě, jak je vidět z článku.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2013 18:23 Marcel G Re: bulawaio
No, dobrá. V rámci příspěvku jsem se to samozřejmě snažil maximálně zjednodušit. Bez uměle dodávaného CO2 se obejde spousta rostlin, ale většinou se jedná o plevelné druhy (= prakticky všechny rychle-rostoucí rostliny). Pokud jde o těch 90% běžných rostlin, tak tam samozřejmě závisí na tom, co si kdo představuje pod "běžnou rostlinou". Já si pod tím představuju "původní, vodní rostliny" (např. Echinodory). Takže podle mě naopak spousta běžně prodávaných "moderních" (uměle vyšlechtěných) rostlin bez většího množství CO2 obejde jen stěží. Samozřejmě je také možné rostlinám CO2 dodávat "přirozeně" (např. rozkladné procesy organických látek v substrátu). Jinak já jsem mluvil o "základních" přístupech. Různých modifikací existují určitě desítky. Nicméně nesouhlasím s tím, že CO2 je pouhý pomocník, který zlepšuje vybarvení rostlin. CO2 je základní stavební kámen rostlin. Bez něj rostliny nedají ani ránu. Pokud ale někdo dokáže zajistit rostlinám dostatek CO2 (nebo uhlíku v jiné formě) nějakým jiným způsobem, tak se samozřejmě rostlinám pod silným osvětlením může dařit. Bez uhlíku to ale nejde. Uhlík tvoří drtivou většinu rostlinného pletiva. Bez uhlíku rostlinám nevyroste ani "nano lístek".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 17:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bulawaio
Treba na ne prislo neco jineho, co nedokazu poznat, nebo mi jen nedoslo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 16:23 Muž bulawaio [92] Re: Designer
někde jsem četl, že tekutý uhlík mechy využít neuměj, nicměně to nevysvětluje ty echináče, mě po něm jedou pěkně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
4) Akvarium s poradnym osvetlenim, s pridavanim jen PMDD, kde se svetlo pres hromadu rostlin ke dnu dostava uz pomerne malo ;-) .

5) Taktez je mozno akvarium s mnoha plovoucimi rostlinami ci Egerii, ktera roste pri pro ni alespon trosku rozumnych podminkach i bez pridaneho CO2 slusne.

A ten tekuty uhlik, zkusil jsem, ale asi to neumim :-( . Pridaval jsem podle navodu (1ml kazdy den na 54l akvarium) www.levnaakvaristika.cz/…
spolu s PMDD + KNO3. Do te doby vsechno celkem fungovalo (v ramci stari meho akvaria)
a po 14ti dnech jsem mel videt vysledek. Vsechno se zhorsilo, po trech tydnech jsem to prestal do akvaria lit a uz se to zase zlepsuje.

Jak pisu, treba jsem mamlas a delam to spatne, ale tekuty uhlik, alespon ten uvedeny, mi moc nepomohl. Bohuzel nemohu rici, jestli by mi mech zasel i tak, nebo mu to pomohlo, to fakt netusim. O ukonceni pridavani mne presvedcil stav prakticky vsech Echinodoru. Ted po ukonceni pridavani uvedeneho, prestaly uhnivat listy a zacaly vykukovat nove.

Jasne, bude to asi podminkami v mem akvariu, to hnojivo za mou neznalost nemuze, a tak se asi ptate, proc se tady priznavam, ze jsem vul?

No abych upozornil, ze pridavani cehokoli muze znamenat problem, ac by to normalne melo problemy spis resit. Rostliny uhlik potrebuji, to je jasne, ale s pridanim cehokoli musi prijit ruku v ruce i opatrnost a pozorovani, co to udela...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3351