Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 105 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:28 Jiří Re: kortezhugo
Je to dost,ale taková tu je voda. Odčas jsem jí "ředil" destilkou,už to ale nedělám a k osmóze jsem se ještě nepřemluvil. Může to mít vliv na rostliny a řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jiří
CO2 je v takovém případě "základ" - vyšším kytkám pomáhá, sinice spíš obtěžuje.
...ráno tam bývá tak 20mg CO2...
To se mi nezdá. :-O Kde by se ho tam tolik vzalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:16 Muž kortezhugo [983] Re: Jiří
"GH-16"??? - to je pomerne dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:08 Jiří Re: Sid
CO2 jsem nezkoušel,ráno tam bývá tak 20mg,pak to klesá, tak mi to přišlo zbytečné(podle všech příruček).Tvrdší voda(GH-16) na to asi vliv nemá,že? Zítra zkusím "kolegu" najít. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jiří
Zkuste kontaktovat kolegu NIKO - před nedávnem jsme u něj řešili něco podobného a už je to pryč. :-)
CO2 jste zkoušel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:55 Jiří Re: Sid
Fotka k příspěvku Reflektory mám na všech třech trubicích. A rostlin je většina Hygrophila corymbosa,jedna Microsorum pteropus,dva lotosy a pár Cryptocoryn.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jiří
Jaké rostliny máte v akva?
Můžete udělat foto celého akva?
Máte v osvětlení reflektory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:31 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: jiří
Brutus není špatné hnojivo. Není ani nejlepší, ale špatné není. Já použivám bivoje ke kořenům jenom a jinak nehnojím a je to ok. Ale je možné, že to dělá ta jednorázová dávka jednou v týdnu jak Vám tu napsali ostatní. Rostliny to nestačí spotřebovat holt no. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:57 jiří Re: Sid
Hnojim, protože se snažim podpořit rostliny.Higrophily a Lotosy po něm přibývaji,ikdyž od spoda někdy opadávaji. Dávky jsem i snižoval, zkusim tedy vynechat úplně. Brutus od Rataje je špatný? Hnojiv je taková nabídka,že je těžké se v nich orientovat...Radíte i méně světla,myslíte tím intenzitu nebo dobu svícení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 16:19 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Jiří
Nehnojit, zkusit míň krmit a méně světla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jiří
Kde strádají rostlinky, tam je místo pro řasy... Zvlášť, když ještě lijete do vody hnojivo neznámého složení...
Píšete, že se rostlinám daří; podle té živořící kryptokoryny a vysoké koncentrace NO3 to tak nevypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:22 Muž pancéřníček [168] Re: Jiří
Já bych viděl jako možnou příčinu těch 15ml Brutusu jednou týdně.Buď bych tu dávku rozložil na každý den,aby ji rostliny stihly zpracovat a nebo bych radši nehnojil vůbec a vidělo by se co se bude dít,zda to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:02 Jiří Re: voťa87
Fosforu mám 0,5 mg ,hnojim Brutusem od Rataje 15ml jednou týdně. Zkrátit světlo jsem zkoušel,ale po chvíli to bylo stejné,před měsícem jsem naopak přidal třetí zářivku (opadávali spodní listy). Jediné co my pomohlo byla tma, ale po měsíci je problém zpět. A ty bublinky jdou každý večer,dukud není řasa na listech,ne jen po odkalení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:10 kajo Re: Jiří
Bublinky po vymene vody su skoro vzdy. To je nadbytok kisliku. Asi no3 neni v poriadku s P. Tu je tabulka. preštuduj si to pmdd.mrp-cz.com/… tu je tabulka v pomeru 1:16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:09 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Jiří
Zkoušel jste zkrátit dobu osvětlení?Popřípadně hnojíte rostliny a čím?Jediná možnost, která mne napadá je možný nepoměr mezi dusičnany a fosforem ve vodě...V případě vyšší hladiny fosforu se pak může vytvářet sinice-příčina velmi diskutovaná, ale v mém případě ověřená... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:04 Lin Re: Jiří
ahoj, nejsem profík, ale zelenou řasu zlikvidovala tma. třeba ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 20:55 Jiří – Sinice a roducha, stále se vracejí
Fotka k příspěvku Ahoj,vím že už to bylo aspoň stokrát probírané,ale žádná rada nezabírá,nabo to dělám blbě. Posledních půl roku se mi v Akva vrací sinice,momentálně i s novou hnědou řasou.Akva je staré dva roky,má 100l vody,světla- 0,6W/L (1*840 2*830)11hod denně,filtr venkovní asi tak 130l/hod, pH-6,5 a NO3-do 40mg ,teplota-27 a ryby 3*terčovec,6*sumec průsvitný a 1 ancistrus. Odkaluji jednou (někdy dvakrát)týdně,podle řas a NO3. Rostlinám se daří dobře,po vyčištění dokonce krásně pouštějí bublinky,než na ně padne řasa. Zkoušel jsem proti řase snad vše,ale bez delšího úspěchu sad Budu vděčný za každou vaší radu a zkušenost.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:11 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já bych tipla řasu..ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:14 Muž Hanzi [15] – Re: Johan
Tak jo nechám to žít svým vlastním životem.Aspoň uvidím jak se to bude vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 20:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: grizly
Takovýchto "věcí" na kořenech mám. Aspoň to v akváriu trošku žije i vlastním životem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:37 Muž grizly [145] – Re: Hanzi
Tak to odstran a uvidis, jestli ti vyrustaji koreny nebo je to plisen. Taky by me to zajimalo, tak napis co to bylo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:04 Muž Hanzi [15] – Re: Hanzi
Dobrý den, tak nikdo neví co to je? Roste jen na kořenu na jednom místě na rostlinách to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 18:58 Muž DavidDizzer [26] – Re: GP
vypadá to aji jako plíseň nějaká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 18:58 GP – Re: Hanzi
nekoreni ten koren jeste? ;-)
spis nejaka houba ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 15:28 Muž Hanzi [15] – Re: Hanzi
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 15:23 Muž Hanzi [15]
Fotka k příspěvku Na kořenu mimo proud vody,poměrně ve stínu mě roste nějaká bílá řasa nebo co to je.Mám ji zlikvidovat nebo je to v pohodě?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 16:28 Muž Johan [4945] - Rostliny
Takhle vypadající ruduchu sem měl i já (viz. Antuka), a proudem vody to rozhodně nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 16:08 Muž radek1 [4] - Rostliny
Taky jsem sváděl boj s roduchou.Dnes už mám od roduchy pokoj,stačilo vyhodit čerpadlo a nahradit ho bublifukem.Silné proudění podporuje růst roduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 15:44 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Moucha
Nemáš tam větší proud vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 11:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
jen nevim proc se mi dela jen v tomhle akvarku..... nemuze za to neritina? ozira furt koren a kazdej tejden pri odkaleni je toho fura....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 10:42 Muž filipsi [1295]
Moucha napsal: nevim jestli je to rasa nebo ruducha,...

Vypada to jako rasa ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 10:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Fotka k příspěvku cerna varianta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 10:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – coto je
Fotka k příspěvku nevim jestli je to rasa nebo ruducha, kdyz na to dopada denni svetlo tak roste skoro cerna a kdyz je to nejakou dobu pod bilou zarivkou tak to tahle zesvetla,ale roste dal
zrala to jen ampularka, ne moc, vypadala pak jako nadrogovana (treba pul dne stala na jednom miste bez hnuti s vytazenejma tykadlama), pak na par dni zalezla do ulity a pak sla zrat znovu, trus byl po tomhle svinstvu tvoren rezatejma vlaknama ty rasy/ruduchy; bohuzel ampularka mi posla pri prestavbe dna

mam to jen v odchovne (rybicky.net/nadrze/6732), v trpaslikovy kdysi taky, ale pak zmizela, v antistresu se neco podobnyho objevilo jen kratce po zalozeni
voda NO2 - 0mg/l
NO3 25-30mg/l
10°dGH
2-3°dKH
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:58 Muž Kaplan007 [51] Re: Sid
Já spíše hledám řešení, které odstraní sinice natrvalo. Ampulárie je sice zlikvidují, ale podlě mě nezabrání jejich další tvorbě. Hned na ten článek mrknu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kaplan007
Omlouvám se, ale nestíhám - řešit najednou 5 a více zadání je docela "nářez"... :-)
Nic proti stránkám p. Pelikána, ale informace o řasách je nutné hledat i jinde. (To, co se dočtete na "Planta aquariana" je velmi solidní základ, ale "jen" základ.)
Co si myslím o tom vašem "problému", to už jsem vám napsal - podle mne jde o sinice a jako sinice bych to zkusil zlikvidovat.
Zkuste mrknout na www.akvarista.cz - nedávno se tam sinice řešily, můj názor na postup proti nim si tam zkuste dohledat. Pokud mě paměť neklame, zadařilo se docela rychle... :-)
(Na ubírání světla bych moc nespoléhal, to CO2 je dobré opatření.)
EDIT: Ampulárie jsou taky O.K.! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:34 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaplan007
Nasadila bych amplulárky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:18 Muž Kaplan007 [51] Re: Sid
Např. podle tohohle článku planta.aquariana.cz/… resp. podle obrázku se to spíše podobá vláknité řase, ikdyž je to patrně o dost jemnější. Sinice podle obrázku vypadají jinak, ale jak už jsem se od Vás dozvěděl, sinic je více druhů. Dnes jsem dál brousil po netu a podle těchto stránek www.moje-akvarium.net/… to na sinice opravdu vypadá. Jak jsem se také dozvěděl podle klub.akva.sk, vývoj sinic značně ovlivňuje podíl živin (N a P především). Tak si v nejbližší době koupím testy na tyto látky a zkusím trošku poštelovat...

...jinak dočasná opatření aby se sinice tolik nerozrůstala jsem učinil následující: snížení teploty o 2°C, snížení osvětlení na polovinu, snížení průtoku filtru. Jinak na CO2 kamínku (z lipového dřeva) se po 2 dnech provozu vytvořil naprosto nechutný sliz (průsvitný), který šel poměrně špatně dolů.

Jinak při vytahování z akva se to doc ela rozpadá. Začnu mezi prsty tahat chuchvalec a vytahnu nakonec jen kousíček. Mechanicky ji zatím likviduji tak, že jí odsávám přímo z rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 20:44 aryvatanen Re: Kaplan007
pokud mysliš štětičkovou řasu-ruduchu tak nepřekrmovat,odkalovat,menit vodu,a mit pořadnej filtr s velkým objemem filtrační hnoty,a nemít moc velkej proud v aqva a uvidíš do měsíce se rozpadne a zmizí vlastní skušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 17:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kaplan007
Snad něco nevyzradím, když napíšu, že ten tip jste dostal ode mne. :-)
Takto jen podle vzhledu určit, o jaký druh organismu jde, je velice těžké. Jak jsem vám napsal ve vzkazech - svůj úsudek jsem založil na několika dalších symptomech.
Mohl byste dát odkaz na ta jiná fota na netu, podle kterých jste na pochybách, že jde o sinice? :-)
Ještě otázka: Jak se "to" chovalo, když jste "to" vytahoval z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 15:38 Muž Diego [72] Re: Kaplan007
Na 70% to ta sinice je.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 15:36 Muž Kaplan007 [51]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jinak ta řasa co se mi tam tak rozmáhá je an fotce. Nevíte někdo jaká řasa to je? Dostal jsem tip, že by to mohla být sinice. Ale podle jiných foto na netu si myslím, že by to mohla být vláknitá řasa. Zde je pár fotek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 16:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: HF
Příliš mnoho otázek, na které se nedá odpovědět pár holými větami. :-)
Přestože byly adresovány mně, rád jejich zodpovězení přenechám jiným... :)
Já mohu v souvislosti s ruduchami a filtrací zkonstatovat jen to, že bude hodně záležet na druhu ruduchy. "Štětičkové" ruduchy mám spojeny spíše s rychleji proudící vodou, "vousaté" si vybavuji spíš v "klidných" akviškách...
...hlavně me zajímá, jestli filtrace vodu ochuzuje o látky které ruducha využívá nebo naopak obohacuje (rozklad ve filtru a předělávka na využitelné látky pro ruduchu (a rostliny)...
Tak to by mě taky zajímalo... :-O :-D
Ne - vážně: bez možnosti prohlédnout si akva alespoň v prezentaci si netroufnu na žádné hypotézy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:33 Muž Puškin [0] – Re: Otta
Díky za tip. Určitě tuto metodu použiji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:22 Otta – Re: Puškin
Mrkni na mou prezentaci do deníku.Taky se mi rozjela ruducha ale už je to v pohodě.Držim palce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.04.2009 14:36 Muž Puškin [0] – Re: jajaapaja
Děkuji za příspěvek. Sid se opravdu vyzná, jeho radami se řídím a budu tak postupovat i v boji s touto řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:33 HF – Re: Sid
Hele Side,

Jaký máš názor na vliv filtrace (externí biologická) na množství organických látek (výživa pro ruduchu) v akvu?

Zatím jsem experimentálně vypozoroval zhruba tohle a rád bych kdyby to někdo mohl alespoň po teoretické stránce odsouhlasit nebo rozbourat.:

- ruducha se jako první objevuje v místech, kde ústí filtrace. Myslím že to není tím, že by z filtrace šla voda s něčím co by ruduchu živilo ale tím, že celkově to větší proudění vody umožňuje intenzivnější vyžírání živin z okolí (org. látek ve vodě z filtru po přefiltrování by mělo být teoreticky méně ne?)

- snížení filtrace (asi sem to pravda přehnal, filtr jen slaboulince čůral do akva) vedlo k tomu, že se ruducha začala objevovat naprosto všude (na listech, na kamíncích, na šnecích). Předpokládám, že jsem filtraci zaškrtil natolik, že v podstatě přestala zcela filtrovat vodu a ač v akvu zmizelo proudění, které normálně ruduše v místech proudu živiny nosilo, tak obsah org. látek celkem v akvu vzrostl natolik, že se ruducha rozjela i bez proudění vody kolem.

- opětovné zvýšení filtrace a předělání výstupu rampičky situaci pomalu zlepšuje. (rampička má konec pootevřený, takže velká část vody jde přímo do rohu akva na sklo a síla proudu se vytrácí, slaboučké proudění z dírek rampy slouží jen k pohybu hladiny a výsledný proud je opravdu slaboulinký.

Prostě hlavně me zajímá, jestli filtrace vodu ochuzuje o látky které ruducha využívá nebo naopak obohacuje (rozklad ve filtru a předělávka na využitelné látky pro ruduchu (a rostilny)).

Jak to tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:26 Muž jajaapaja [174] – Re: Puškin
Toto mě trápilo taky.takže jsem si tady přečetl všechny příspěvky od Sida a začal se podle nich řídit.A věřte nebo nevěřte řasa dostává na zadek.Na mojich rostlinách to vypadalo zrovna tak jako na vaších.Dnes po řase na rostlinách není už ani stopy.trochu ji zůstalo na pozadí a na nějakém tom kamenu.Ale stěma si to rozdávají šneci neritiny a parmičky jednopruhé.každý den je vidět jak jich pomalu ubývá.nejde to hned.někdo mi tady napsal že tak dva až tři měsíce.A měl pravdu.Chce se to jenom řídit dobrými radamy.A Sid ty dobrý rady opravdu má.je to odborník na svém místě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: HF
Zkrácení doby svícení na Aldasem doporučených "třeba osum" hodin nanejvýš podrazí vyšší rostliny; jako opatření proti řasám postrádá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:27 HF – Re: aldas
K tomu slabšímu průtoku z filtru. Ano, v místě přímého proudění vody z filtru se mi tyhle řasy taky udělaly, ale když jsem snížil průtok filtru, začaly se dělat všude po celém akva, takže sem naopak průtok zase zvýšil a nasměroval ho tak, aby ke kytkám dorazil co nejvíce rozptýlený a situace se zlepšila.

BTW: Proč se doporučuje zkrácení doby svícení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:18 Muž Puškin [0]
Dobrá tedy, vylepším osvětlení, snížím průtok filtru a budu méně krmit. Nemusel jsem tedy ani zakládat nové téma, protože vidím, že tyto doporučení se tu opakují u každé řasy, ať je taková nebo maková. Děkuji za ochotu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [105] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5201