Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 22:25 Muž Radek59 [0] – Co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Poradí mi někdo co je to za černou řasu objevující se na některých roslinách?
Na listech se většinou nejdříve objeví po obvodě.Na dotek je pevná, nejde odstranit a povrch listu je drsný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2012 18:21 R Muž romant [27987] Re: hr
Osobně si myslím, že je to nějaká houba, či plíseň, nemám v této oblasti nikterak rozsáhlé znalosti, tak pouze vyslovuji svojí doměnku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2012 12:07 Vája – RE: Tomas
Jasně, sinice tu jsou už nejméně tři miliardy let, za tu dobu se asi něco naučily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2012 12:04 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Vája
Proto píšu, že to bylo universální dogma. A ejhle, ono to vždy prostě neplatí. No vývoj a evoluci člověk nezastaví.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:01 Vája – RE: Tomas
Fotka k příspěvku Není to tak úplně nepravda. Jak uvádím, původně mi napsali to samé. Pro tento druh se zařazením Cyanophyceae - Oscillatoriales – Phormidium sp. to ovšem neplatí, pH s ní nehne. Foto přikládám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2012 11:54 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Vája
Jak to tak čtu tak jsi právě popřel další dogma akvaristiky, a to že sinice nerostou při nízkém Ph. Navíc to máš vědecky ověřeno. Gratuluji. palec

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 11:46 Vája – RE: Romant
No, já úplně nezatemnil, ale když jsem se smířil s tím, že to budu muset předělat, přestal jsem úplně svítit. Zmizela, tak jsem zase rozsvítil s přesvědčením, že za pár dní je zpět. A to mi předtím psali z botanického ústavu, že většina sinic neroste pod pH 6,5. Takže jsem tam začal prát CO2 veden logickou úvahou, že to pomůže kytkám a ještě sníží pH. Ouha - bylo tam tolik sinice, jako nikdy předtím. V ústavu je to zaujalo, takže mi vzkázali, ať jim pošlu vzorek. A dozvěděl jsem se, že mám velmi přizpůsobivý, smrdutý a škodlivý druh, na který je každé pH krátké a CO2 jí bude spíše vyhovovat. Tak jsem rezignoval, dokonce ani neměním vodu, neodkaluji - zatím v pořádku. Teď jsem velmi obezřetně začal přidávat CO2. Uvidíme. Zatím dobrý a hezký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 11:33 R Muž romant [27987] Re: Vája
Souhlas, ono pověstné "skákání po barvách" většinou vede k přesně opačnému efektu a to, že se daný problém ještě prohlubuje. Je to o uvědomění si toho, co člověk v daný nádrži za poslední dobu změnil, poupravil, přenastavil, tak aby se dala ta příčina lépe vyhodnotit. Nikdy to není, ze dne na den, ale je to takovej plíživej proces a až ona pověstná poslední kapka může cosi způstit. Alespoň se nenudíme a nutí nás to popřemýšlet, tedy toho kdo popřemýšlet chce. Komu se nechce, tak akvárko zatemní a má tzv. po problému, jenomže všeho dočasu, za nějakou dobu je problém opět na scéně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 11:26 Vája – RE: Romant
Přesně tak, v mém případě sinice zmizela, doufám, teprve tehdy, když jsem se přestal snažit a vrátil vše do původního stavu!! Chci tím říci, že asi není nejšťastnější bojovat s nimi střídáním jedné metody za druhou. Možná, že časté střídání parametrů může být přesně to, co jí vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 11:19 R Muž romant [27987] Re: Vája
Jasně, stejně tak není řasa, jako řasa, co v jednom akváriu vyhovuje, nemusí v druhém té samé vyhovovat. Je to o více faktorech který to jsou schopny ovlivnit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 11:12 Vája – RE: Romant
Nepolemizuji, jen říkám, že jsem měl druh sinice / respektive, samozřejmě, pořád mám /, které proud nesmírně vyhovoval. U některých druhů je to tak, vím to. Nechal jsem si ji určit v botanickém ústavu. Blbý totiž je, že není sinice jako sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 11:09 R Muž romant [27987] Re: Vája
Mě se tedy při boji nejen se sinicí vždy osvědčilo vodu v akváriu více rozpohybovat. ;-) O prospěšnosti proudění vody jistě netřeba polemizovat a nemusí se to vůbec týkat sinic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2012 10:57 Vája – pohyb vody
Pohyb vody nemají sinice rády? Haha, jak které.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 06:34 Muž Speeder [10] Re: romant
Myslim, že voda se hejbe pěkně. Je to přecejen malá nádržka. Jen když se zasviní mřížka filtru bordelem, tak to málo saje a tudíž i míň vytlačuje. Zaměřuju se teď na to čištění mřížky max obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:04 R Muž romant [27987] Re: Speeder
Jak se Ti pohybuje voda v akváriu? Pohyb vody sinice nemají rádi, třeba jedna z jednodušších možností, jak s ní bojovat. Neříkám, že to pomůže, protože těch faktorů, který to jsou schopný ovlivnit je vždycky více. Mrkni se do vlákna o sinicích rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 15:43 Muž Speeder [10] Re: romant
romant napsal: Už máš odtemněno? S tím odkalováním bych byl opatrnější a prováděl to stylem velmi lehkého polechtání dna odkalovačem za účelem sběru těch sinic.

Odsával jsem to teď hodně malou hadičkou s obrácenou injekční stříkačkou na konci, takže žádná drsňárna. Většinu tej sinice a volných vláken chytá mřížka filtru. Pořád mám zatemněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2012 20:59 R Muž romant [27987] Re: vraana
Pokud se chceš v řasách trošku vzdělat ta se začti třeba do těchto článků, stránek. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
www.horacovoakvarium.cz/…
planta.aquariana.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 20:54 Muž vraana [0]
vies mne sa to páči tak ako v prirode, ked pozeram na youtube zabery priamo z jazier, tak tam je to naozaj rozmanite, ci uz viac druhov kamena nahadzaneho cez seba, po vselijake "ruduchy" a ja neviem co este.. :) na druhej strane zase nepisem ze by mal mat clovek z akva "smetisko" ale mne sa moc nepacia nalinkovane akvaria, "sterilne" preto som sa pytal ci nema vplyv taka žaburina napriklad na osadku alebo na kavlitu vody.. ps: vymena vody pravidelne, odkalovanie samozrejmost. akurat som doteraz riasu nejako neriesil.. a teraz ked tak na to pozeram, naozaj to vyzera ako pazucha (podpaží) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 20:34 R Muž romant [27987] Re: vraana
Pokud ta řasa nevadí ani Tobě, ani osádce, tak proč se tím trápit. Třeba se časem rozroste, nebo naopak ustoupí, to bude vždycky záležet na daným prostředí a podmínkách v tom daným akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 20:27 Muž vraana [0]
a ak by som tu uz nebol tak do posty.. dik :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 19:45 Muž vraana [0]
ahojte, jednu jedinu otazocku mam.. mam v akva riasu, aj dva druhy, jednu zelenu jemnu ktora sa mi paci a jednu hnedu.. aj ta sa mi paci, su to take dlhe chlpy ako ohanbie aziatky, a teraz otazka.. musim ju dat prec aby neskodila "vode a rybkam" alebo si ju tam s kludnym svedomim mozem nechat..? a ano cital som po celom nete, len co odpoved to iny nazor.. dakujem, objem akva 180L, 5ks leleup, 6ks julidochromis, 2 ks prisavnik.. este raz dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 14:41 R Muž romant [27987] Re: Speeder
Už máš odtemněno? S tím odkalováním bych byl opatrnější a prováděl to stylem velmi lehkého polechtání dna odkalovačem za účelem sběru těch sinic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 14:38 Muž Speeder [10]
Už to vypadá o něco líp, ale dneska jsem našel mrtvýho jednoho pancéřníčka. Ale to s tim asi nebude mít souvislost. Nevim. Opět jsem dneska odkalil a vytahal z filtru bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:15 -
Filtrácia a baktérie v tomto prípade musia ísť na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 17:54 R Muž romant [27987] Re: Speeder
O.K. Odstraňovat a narušovat, to ano, ale zbytečně neotravovat nitrifikační bakterie, to si rozumíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 17:37 Muž Speeder [10]
Čištěním filtru jsem myslel hlavně vytahání toho slizu z mřížek filtru, protože to se rychle ucpe tou srajdou a pak to nesaje. Znovuzakládat se nechystám. Nechám to takto zakryté několik dní a uvidíme. Dnes vyměním opět část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.04.2012 10:22 Muž Ad@m [1051] Re: Speeder
Páni. Myslím, že sa budeš zmieriť so znovuzakladaním sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 00:26 - Re: Speeder
Sinica ako hrom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 21:40 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Speeder
Souhlas filtr nečisti. Tady bude nitrifikace jediné co to akvárko možná udrží na živu.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2012 20:51 R Muž romant [27987] Re: Speeder
Filtr bych v této fázi nečistil, může se hodit každá bakterie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 20:49 Muž Speeder [10]
Fotka k příspěvku Tak jsem zvědav na další průběh. Dneska jsem odkalil, vyměnil skoro polovinu vody. Tu slizkou srajdu jsem vybral co šlo. Rukama, sítkem a žiletkou seškrabal ze skel. Zhasnul jsem světlo, hodil na to hadr a zapnul vzduchování. Dal jsem i trošku kyseliny na snížení pH. (naše voda má vysoké) Zejtra vyčistim filtr a vyměnim opět část vody. Dávám ještě jednu fotku jak to včera vypadalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 11:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: wanas
Červená. (Ruducha.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 11:47 Muž wanas [0] - Asie – Vallisneria
Fotka k příspěvku Je to Vlaknita rasa zelena nebo sinice?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 10:44 Muž Speeder [10]
Jak jsem psal, je to dlouhodobější problém. Jen teď jsem udělal fotky po dvou týdnech co jsem byl mimo, aby bylo dobře patrné jak to vypadá. Zkoušel jsem zkrátit dobu svitu, ale nepomohlo to. Řasobijec taky nic. Takže radíte zatemnit, odstranit co se dá a co nejčastěji měnit část vody jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 09:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tomas Enderson
Proč se nepodíváte do prezentace toho akvária? Zjistil byste, že jde o setrvalý stav, jen "intenzita" problémů se mění.
A čeho chcete dosáhnout týdenním zatemněním bez dalších opatření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2012 09:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaldvd
...Čo to za rastlinka Ti tam tak pekne kvitne?
To je "tapetová" rostlinka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 09:38 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: romant
Jo to je pravda, ale právě tohle asi pomohlo spustit tu katastrofu jinak by asi nebyl tak bujný průběh.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:31 R Muž romant [27987] Re: Tomas Enderson
No, já si spíš myslím, že to bude vleklejší záležitost, než jenom ta dvoutýdenní zanedbaná údržba. Fungující akvárko dvoutýdenní výpadek ve šlechtění ani nepozná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:29 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: romant
No tady je příčina jasná dva týdny bez jakékoli údržby, to bych se divil kdyby byl problém jinde. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:26 R Muž romant [27987] Re: Speeder
Tak nějak jak píše kolega to bude. Při tom zatemňování, čímž se odstraňuje následek, ale ne příčina, to rozhodně nechce zapomenout na intenzivní vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:22 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Speeder
Tohle bych viděl na žabí vlas posléze porostlý sinicí. Tady je fakt vidět zanedbaná údržba. Doporučuji odkalit, odstranit co se dá mechanicky a posléze na týden akvárko kompletně zatemnit. Během toho zatemnění, není špatné pravidelně měnit vodu, klidně denně 1/4. Kdysi jsem tohle zažil ve svém akvárku a včil se tomu snaží vyhnout. Je pravda, že jsem dneska taky ukončil preventivní zatemnění svého menšího akvárka, ale v takovéhle fázi to nebylo.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:59 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Speeder
Čo to za rastlinka Ti tam tak pekne kvitne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:50 Muž Speeder [10]
Fotka k příspěvku Prosím pomožte mi. Moje akva je v šíleném stavu. Teď jsem nebyl dva týdny doma a takto to vypadá. Už to tedy trvá déle, ale mechanicky to odstraňuju jak to jde. Kytky úplně stagnují a tenhle hnus na fotce bují. Je to úplně na všem. Na sklech, kytkách, dekoraci. Vypadá to, že je něco špatně s vodou (obsah některých látek)? Co je tohle za druh řasy nebo sinice? Jak se toho zbavit? Mohu ještě změřit pH či tvrdost. Díky za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:15 Muž LANOUR [55] Re: Johan
Hodne mi pomohlo to rucne sbirat,moc zasazene listy jsem ustrihal trvalo mi mesic nez zacala ustupovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:15 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: LANOUR
Mne to začalo od dna a teraz sa to začína šíriť aj na vyššie rastlinky. Áno hnojím PMDD a CO2.

Edit: Odkaľovať nie je čo a vodu vymieňam každý týždeň 40L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:14 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Johan
Ono to na fotke vyzerá trocha inak než v reále. Nijak raz sa mi nedarí odfotiť to na jednotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:14 Muž LANOUR [55] Re: Michaldvd
Je to paroh mel jsem ho take,men kazdy tyden vodu a odkaluj mel jsem ji jen u dna na kytkach,na vysokych ne.Hnojis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Michaldvd
Já vidím sice jen štětičkovitou řasu a jelení paroh, ale třeba jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:10 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: romant
Ono to zo začiatku vyzeralo jednoznačne na jelení paroh, teraz je to skôr kombinácia riasy Oedogonium, Vláknitej riasy, z ruduchov aj parohom dokopy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:06 R Muž romant [27987] Re: Michaldvd
Hledej to pod pojmem compsopogon.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4101