Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 95 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 19:33 Muž filipsi [1295]
Josh napsal: ...hromada CO2, NO3 papirkovym testem co mam proste nezmerim... nehnojim...

A kde si predstavujes, ze ty kytky budou brat ziviny? V akva, kde se dost sviti a pridava co2, a je dost rostlin, skoro vzdy chybi a je potreba doplnovat zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 19:06 Josh
Fotka k příspěvku tady hrisnice cislo 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 19:02 Josh – poradite?
Fotka k příspěvku Ahoj, po tom co jsem vyresil problem s jelenim parohem, se objevila dalsi holka. Tentokrat zelena, Na koreni a kameni mi to celkem nevadi. Ale na skle a na kytka uz zacina. Chtel bych poradit co s tim. Ve zkratce, 54l nadrz, 42w osvetleni, hromada CO2, NO3 papirkovym testem co mam proste nezmerim, takze minimalni. KH nekde kolem 4-5, PH 6,8.. svitim 12h denne v kuse. nehnojim. Nekde jsem se docetl ze zelena rasa je v akva s hodne svela a malo zivinama. Takze hnojeni by pomohlo? a dal v pristim prispevku rasa cislo 2... diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 09:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: smallmartine
Moje ryby můžu 3x za den překrmit a stejně se budou rvát o další žrádlo. Ničeho se neboj. Ryby 18 dní bez krmení přežijí a je to určitě lepší než riskovat velké překrmování někým neznalým akvária a zhoršení kvality vody v době tvojí nepřítomnosti. Švagr takhle přišel o půlku osádky akvária.
Pokud sedí ta osádka co máš v prezentaci, tak se už vůbc nemusíš bát, protože neonky vydrží bez krmení dlouho, Parmička sežere řasy a Skalár v největší nouzi uloví nějakou neonku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
S tou teplotou se omlouvám - určitě ji nemusíte držet tak vysoko. (Souběžně řeším ještě další "kauzy", a tak jsem si vaši nádrž spojil s jinými souvislostmi...)
Tak ještě (nejspíš zbytečně) dodám - snižujte raději teplotu pozvolna. Jak jsem už v tomto vláknu zmínil, po vypnutí světel je vhodné zajistit, aby případný pokles teploty nebyl náhlý; může to přinést problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: smallmartine
pokud jsou uz vzrostlejsi tak to prezijou (ja mel poter vic jak 14dni jen na bananovy slupce a tedka mam poter ve filtru a ten vubec nekrmim a presto maj nacpany brucha)

tu teplotu muzes snizovat postupne.... v prirode taky nemaj furt stejnou teplotu, 26°C bejva pro vetsinu ryb a rostlin strop komfortu

co2 pokud jedes zvonem tak bych ho nechal, pokud se zvysi koncentrace co2 ve vode, dojde k pomalejsimu rozpousteni, nepojede fotosynteza, takze se snizi i spotreba CO2, navic se vzchochovanim, dojde k urcitymu rovnovaznymu stavu, prebytek co2 se vyzene cerenim hladiny od vzduchovaniho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:38 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Sid, Moucha
To Sid: dobře, myslím, že to tchýně zvládne. S tou teplotou Voťa tu radil jít na 24, vy jste to nedoporučoval, já se také obávám jít na 24st.

To Moucha: díky za vysvětlení s tím vzduchováním!
Nyní dlouho nepršelo, resp. sudy jsou odstaveny a ještě nejsou připraveny (po zimě), takže dešťovou jsem tam dávala naposledy na podzim, nyní funguji s vodou z reverzní osmózy.
Teplota 26st. dát mohu, to mi přijde lepší, než 24st.
A nekrmit ryby? Ježiš, 18dní?? To mi umřou, když vidím, jak se "klepou" na krmení, a propos jsou to mláďata.. tak nevím..

Takže si to zrekapituluji: Dnes odstraním sinici (ve Čt to nestihnu, odpo již letíme), zatemním akva a dám vzduchování, snížím teplotu.. co hnojení? Mám ho dávat? a co CO2? Má se dále aplikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2011 08:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: smallmartine
to vzduchovani pri zatemeni supluje kyslik z fotosyntezy

destova voda muze byt zdroj problemu, predpokladam ze vodu chytas ze strechy do sudu a z neho beres vodu na redeni

a teplota je dost vysoka.... doufam ze sid nebude moc horekovat kdyz ti poradim snizit to na 26°C (nektere rostliny co mas maj max 26°C, staci prozkoumat atlas)

po dobu dovoleny bych zakazal krmeni (rybky vydrzi i tri tydny bez jidla a v zabehlem akva si vzdy neco maleho najdou)

jeste na okraj ten zeleny zakal si nekteri akvaristi vyrabej umele a krmej s nim poter, docela by se mi hodil vzorecek, zkusil bych recept na velkoodchov galaxek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
Tchýni pod hrozbou trestu (třeba odnětí svobody :)) zaúkolujte jediným úkonem - sundáním deky 7 dní po vašem odjezdu na dovolenou.
Jinak se při odjezdu rozlučte nejen s tchýní, ale i s akváriem... hmm :)

Jakého problému se v souvislosti s nastaveným topením na 27-28 st.C obáváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:25 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Moucha
To Moucha: sinici určitě odsaji, jiného akvaristu v okolí nemám.
To Romant: díky za odkaz!

To Sid: o dece jsem taky uvažovala, ale na dovolené budeme 18dní.. to se mi zdá na deku dost, ale je tu možnost, že jí po týdnu sundá tchýně (která se bude o akva "starat").

A jak s tím vzduchováním? Nebude to vyhánět CO2 z vody?

To vóťa87: tvrdou hradeckou vodu si míchám s dešťovou nebo s vodou z reverzní osmozy na požadovanou tvrdost 8dGH. pH mě trápí, ale snižuji ho právě tím zvonem. Vím, že to není efektivní, ale na tl. láhev nejsou zatím kačky, ale je v plánu..

To Sid: Jak s tou teplotou? Topení tam mám, je nastaveno na 27-28st. Ale bojím se, aby to neudělalo jinou paseku..

Díky všem!

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:47 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
...voda je opravdu tvrda, tak by se udelal zvon s vetsi stycnou plochou...
Nejlépe přes půl hladiny. :) Nebo ho dát až ke dnu, ať se CO2 líp rozpouští.
Nejúčinnější rozpouštění, (ale také nejméně hospodárné), je přes keramickou patronu nebo vzduchovací kamínek, pokud je do nich plynu přiváděno "hodně". Ještě se mi nikdy nepodařilo přiotrávit ryby rozpouštěním přes flippery nebo třeba "mixerem", zato přes keramickou patronu nebo kamínek to není zase tak složité... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
ta voda je opravdu tvrda, tak by se udelal zvon s vetsi stycnou plochou, pripadne by sla udelat kombinace s difuzorem, kdy by zvon zachytaval nerozpusteny co2 u hladiny

jinak zvony/kapsy se pouzivaji i u opravdu velkych rostlinnych nadrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:29 Muž martmart [106] Re: smallmartine
presne jak pise sid, odjezd na dovcu idealni stav na zatemeni .. ja musel tyden cumet na deky .. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:26 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Moucha
Tak ono rozpouštění CO2 pomocí zvonu bezesporu efektivní je, avšak tady u případu sinice zřejmě nebude dostačující-s ohledem na parametry vstupní vody bude nejspíš třeba přidávat více CO2, aby se pH hnulo směrem dolů na rozumné hodnoty...S pražskou vodou to máme v tomto ohledu jednodušší :-)

Každopádně to půjde vyřešit, až po tej dovolené, teď bych šel také metodou deky a tmy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
no ja mam se zvony lepsi zkusenosti nez s drivky, kaminky a jinymi difuzory a to i ve spojeni s cerpadlem.... ale ja mam docela maly sloupec vody.....

do akva 80x40x30 davkuju co2 pomoci zvonu ze dna 2L PETky, je umistena u sani cerpadla

mam prazskou vodu (10dGH, 2-3dKH, 7,8pH) v akvarku mam vodu 8dGH, 4dKH, 6,8-7dGH; s difuzorem z cigaretoveho filtru umistenym pod sanim cerpadla bylo pH okolo 7,4 at jsem delal co jsem delal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:16 luk Re: Jiří
ahoj take jsem bojoval s cernou rasou zkousel jsem vse ted jsem bez ni a akva je cista kup si parmicky cernopruhe jsou to klidne ryby a za 5 dni jsem mel cisto nekupuj prisavky thajske take zerou rasu ale kdyz ji nemaj utoci na ostatni ryby.na sinici zkus ubrat svetlo na 9 as 10 hodin pokud ti na akva sviti slunce tak uber vic a skus neresit vodu 1x za tyden vymen 1/3 vody a osol ji jinak nevym co s tim treba nekdo ma lepsi zkusenosti se zdarnym koncem hodne zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vóťa87
Koncentrace CO2 bude nejspíš problém, (proto jsem se na způsob rozpouštění ptal :-)), ale teď bych do toho nevrtal... Řešil bych to až po dovolené.
EDIT: Totéž si myslím o teplotě - její "citelné" snížení (třeba i vinou vypnutí osvětlení) může přinést "věci", které by bylo lepší mít pod kontrolou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
Pokud by hrozilo, že stávající systém provzdušňování nebude stíhat vodu okysličovat, pak určitě.
A je také možné zapojit topení, (pokud už zapojené není), a nastavit je na teplotu, která je v akva běžná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:08 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: smallmartine
Parametry vstupní vody jsou zde: www.khp.cz/…

Držel bych se toho co navrhuje Sid, tedy do filtru pokud možno již nešahat, nechat vodu proudit...Pokud by jakž takž seděly parametry zdrojové vody, tak výrazným faktorem bude nejspíše celkově vyšší tvrdost a pH vody-tady si nejsem jist, zda sycení CO2 pomocí zvonu bude dostačující-chtělo by to změřit si pH v průběhu dne nějakým "přesnějším" testem :-)
Občas dělá neplechu i vyšší teplota, pokud odpovídá to co píšete v prezentaci, šel bych klidně na 24°C...Není mi známo složení hnojiv od Peta, ale tam by pak určitě také nebylo od věci alespoň baj očko tušit, kolik čeho vlastně přidáváte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
taky reseni, jeste bych pridal vzduchovani.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
Hoďte na akva deku, zhasněte. Až se vrátíte z dovolené, mrkněte, co to s akva udělalo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:56 R Muž romant [27987] Re: smallmartine
maniakva.cz/…
str. 22 až 26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: smallmartine
aspon ty dva dny.... odsaj co nejvic sinice, vzduchovaci hadicka+spojka (jako uzka hubice na vysavac) a co nejvic rychlerostoucich rostlin (rotala, bacopa, okrehek, limnobium, e. tennelus apod.)
pripadne sezen nejakyho akvaristu v okoli kdo by se ti o to akvarko postaral..... boji se sinici je treba se venovat pokud mozno denne

jak dlouho bude trvat ta dovolena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:14 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Sid
Dobrý večer všem,
tak sinice je ještě horší, vyměnila jsem dle rady 30l a v pondělí svítila pouze jednou zářivkou, v úterý už vůbec, přidala jsem CO2.. sinice mi pokryla všechny rostliny, dno ne.. jsem z toho nešťastná..
Bohužel teď již nic nezmůžu, za 2 dny odlétáme na dovolenou, hrozím se toho, jak to bude vypadat, až se vrátíme.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 20:39 žakelin
:-O Zdravím.Potřebuji poradit.Na rostlinách se mi nedávno začalo tvořit bílé něco. Bohužel se to špatně fotí ,ale vypadá to jako plíseň . Zjistil jsem ,že už se to dostalo i na sklo,ale zdá se mi ,že rostlinám to nijak moc nevadí. Kdyby někdo věděl co je to zač tak díky za radu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
...Já jsem s Vámi zelený zákal přes vzkazy neřešila...
Aha! :-O Tak to se omlouvám - myslel jsem, že jste to byla vy... hmm Mám toho nějak moc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:12 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Sid
V mém akva mám sinici a otec má ve svém zelený zákal, neví si s tím rady, tak jsem to sem dala, třeba nám s tím někdo pomůže.. nerozumím, co jste měl na mysli s těmi vzkazy? Já jsem s Vámi zelený zákal přes vzkazy neřešila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 16:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
Rozumím tomu dobře, že v jednom akva vás trápí sinice a ve druhém zelený zákal, ( rybicky.net/profil/2579&akce=forum ), který jsme řešili i přes vzkazy?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2011 16:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
Nepodařilo se mi, bohužel, najít informace ani o částečném rozboru vaší vodovodní vody... :-O
Nebylo by na škodu, kdybyste si o ně zavolala do laboratoře. VaK H.K. by měl dělat (tuším) 4x ročně úplný rozbor vody, tak si o něj požádejte - tato informace vám může s provozováním akva hodně pomoci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 13:59 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Sid
Máme městskou vodu z Hradce Králové, ale odkud ji berou, netuším :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
Parametry vodovodní vody deklarované dodavatelem znáte? (Kdo je tím dodavatelem?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 09:19 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku Dobrý den pane Side,
vstupní vodu beru z vodovodu.
A ano, parametry vstupní vody jsem si měřila.

Filtra nechám a rampa je již nastavena do akva, ano voda se mírně hýbe, i rostlinky.

CO2, ano přesně takhle Tetra difuzní zvon pracuje..

pH měřím klasickými testy od Tetry a od firmy Aquar, změřím ráno i večer a hodnoty dodám.

Děkuji za vše.
Jdu mýt okna, tak se ozvu odpolko ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 00:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
...občas zapomenu a filtr (TETRA Tec Ex 700) běží i více než 1 měsíc bez čištění... Filtr je nastaven na nejvyšší výkon, ale s tím, ...aby to nečeřilo vodu (zase kvůli rostlinkám)...
Tady bych hledal jednu z možných "spolupříčin" vašeho problému. Zkuste tento filtr nechat v klidu tak dlouho, dokud se reálně(!) průtok výrazně nesníží. Nechejte jej puštěný naplno, nasměrujte rampu tak, aby voda v akva viditelně cirkulovala - přiměřený pohyb (mírné "vlání") rostlin je žádoucí!
(Nenabádám k následování, ale v mém 112 l rostlinném akva, {a to mám akva silněji "zarybněné", než vy}, filtr bez čištění pracuje od října 2007.)

Píšete, že vodu sytíte CO2. Jak jej rozpouštíte? TETRA CO2 znamená difuzní zvon, který napustíte plynem a čekáte, až se rozpustí?
Pokud máte pH čím změřit - čím měříte a jak vypadá hodnota pH po ránu a večer?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 23:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smallmartine
...Foto dodám večer...
Nějak vám to nevyšlo... :) Ale nevadí, zítra je taky den. :-)
Odkud berete vstupní vodu?
Víte, jaké má parametry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 19:45 R Muž romant [27987] Re: Ivoš
Nač ta skromnost. :-D Není nad to, když se metoda pokus omyl vymkne kontrole a pozitivní reakce se dostaví ve směru nepředpokládaném. :) Určitě dej za čas vědět, jak jsi na tom s (ne)výskvytem sinice. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 19:40 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: romant
Rozhodně bych to nenazývalo "mou metodou" ale spíš: Když Pán Bůh dopustí, motyka spustí. A přitom mi sinice nijak extra nevadila - rostla jen po hladině v neškodných chuchvalcích a když jsem měl pocit, že už je jí trochu moc, sbíral jsem jí špejlí abych jí ukázal, kdo je doma pánem. Ale že s ní malachyt takhle zatočí, by mě nenapadlo ani ve snu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 19:23 R Muž romant [27987] Re: Ivoš
Řekl bych, že nezbývá než Tvoji zkušenost s tou malachytovou zelení nechat prověřit časem. Protože je otázka, zda-li jsi odstaranil příčinu a nebo se jedná pouze o likvidaci následku. S tímto krátkým časovým odstupem z toho mám stejný pocit, jako když tady někdo napíše, že po několikadenním zatemnění sinice zmizela a za čas je zde od něho dotaz jak se sinicí bojovat. Počkáme a uvidíme, ale rozhodně Ti přeju, aby Tvoje metoda byla ta správná a aplikovatelná u ostatních, kteří se sinicí nejen momentálně bojují. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 19:12 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – likvidace sinice
Zcela náhodu jsem totálně zlikvidoval veškerou sinici ve svém akváriu přípravkem na léčbu krupičky, píšu o tom tady: rybicky.net/forum/4641 .
Zatím mi ještě nikdo nepotvrdil stejnou zkušenost ale ničím jiným jsem jí tak rychle zlikvidovat nemohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 17:00 Muž kortezhugo [983] Re: bobik
no ja som tiez bojoval par krat a niekedy som to uz aj vzdaval...
no ked mam poradit tak v prvom rade ked chce clovek z niecim pohnut alebo menit? - tak zohnat dostatocne presny test na PO4 a NO3
trebars od JBL

vela P sa do akva dostava krmivom alebo aj pripravkami na upravu "zmekcovanie" vody....
a toto bud znacne obmedzit alebo nahradit niecim inym

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 15:42 bobik Re: kortezhugo
sinice se mi pravidelne vraci uz asi rok. Vzdycky zatemnim a je na par tydnu klid. Jenze to neni reseni. Rostlin mam plne akvarko vsechno krasne roste ale sinice se porad vraci. Vodu mam mekkou, pridavam co2 z bomby, ph 6,5, no3 20, svetlo 0,5 w/l, vodu menim pravidelne 1/3 nekdy vic, teplota 29, pridavam jen zakladni pmdd 4ml/den. Akva 240 l. Kdyby mi nekdo konecne poradil jak se sinice na trvalo zbavim budu vam velmi vdecny. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 12:04 Muž kortezhugo [983] Re: bobik
z vastnej skusenosti viem povedat ze nestaci vyrovnat N:P 16:1 -teda ked je uz v akva problem....
ale vysoko prekrocit - trebars 50-100:1
len toto zase "rozbehne" ine veci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:21 Muž kortezhugo [983] Re: bobik
www.theaquatools.com/…

tu si to prerataj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:19 R Muž romant [27987] Re: smallmartine
Když se podívám na datum založení Tvého akva a na tu skutečnost, že je akva hnojeno od samého začátku a výměna vody probíhala, dle mého skromného názoru nedostatečně, tak bych řekl, že to nahromadění těch prvků, který výskyt sinic podporují, je logickým vyústěním situace. Zamyslel bych se nad tím, zdali by další přidání rychlerostoucích rostlin, nehledě nad jejich estetickou stránkou věci, Tvému akva neprospělo. Mám na mysli je nechat udělat svoji práci a následně klidně obměnit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:17 bobik Re: smallmartine
mam ten samy problem se sinici. POrad se vraci a to mam rostliny krasne a pridavam co2. Vidim to na zvednuti no3 pomoci kno3. Jenze jak a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:12 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: sollik
Ano, je to také varianta. Celou dobu jsem byla s hnojivem spokojená, ale mohu vyzkoušet klasické PMDD. Děkuji za radu.

To romant: ono 20 a 30% už není takový rozdíl, zkusím a uvidím, co to udělá.. původně jsem měnila pouze 10% a vše bylo ok, hnojila jsem Startem a rostlinky byly malé, aq ještě bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:05 R Muž romant [27987] Re: smallmartine
Tu výměnu vody mám na mysli nejen kvůli té sinici, ale kvůli akváriu, jako celku a praktikovat jí tak jak jsem psal naprosto stejně a pravidelně nehledě na případný výskyty těch či oněch řas a sinic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:04 Žena JJaanca [67]
Přidávám se, mám taky několik měsíců problém se sinicí. Ze začátku jsem se na to vrhla a čistila 2x týdně s výměnou cca 30l vody s hloubkovým odkalováním bez hnojení. NO3 bylo na na nule, to nepomohlo, tak jsem zkusila novou variantu: hnojím, měním míň vody bez odkalování - je to stejné. Rostlinám se daří.
Koukala jsem na tabulku poměru N:P. Tam je vyloučeno aby zároveň rostla sinice i řasa .... mě to tak ale roste, i když řasa mnohem méně. Fakt už nevím co s tím. ZateMňvat jsem nezkoušela... přijde mi nelogické že by sinice po zatemnění zmizela nevratně. Ale asi to budu muset zkusit.
Všechny informace v presentaci. Sinice mi tam roste takový ten slizký povlak do modra všude - ve stínu, na světle u vývodu z filtru..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:01 Muž sollik [257] - CichlidyRe: smallmartine
Tak nějak zhruba jsem proběhl tu stránku na kterou jsi dávala odkaz a napadá mě, nebylo by lepší použít klasické PMDD (případně s KNO3 dle výsledků měření) se kterým je řada z nás velice spokojena, než zkoušet nějaké vyexperimentované směsi? To co může fungovat panu Petrovi nemusí fungovat tobě, každé akvárium je jiné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 10:56 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: romant
Díky té sinici, nyní týdně měním více, cca 20%.. ok, zkusím 30%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 10:49 R Muž romant [27987] Re: smallmartine
Ještě jednu poznámku mám a to jmenovitě k výměně vody. Rozhodně bych se nebál měnit týdně 30% objemu akva. Tím, že je akva přihnojováno, tak si myslím, že právě ta nedostatečná výměna vody může být jednou z možných příčin hromadění těch živin, jenž následně způsobují v kombinaci výskyt té sinice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [95] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4701