Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 12:19 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: vaclav
Já tu story znám, Václave! :-)
Ale protože ji nemám ověřenou, netroufl bych si ji doporučit. :-D
Je to na tobě! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:51 Usine – Re: Sid
Také jsem měl něco podobného v akváriu i když drobet tmavšího zbarvení. Nevěděl jsem co z tím. Dodával jsem do akvária Ratajův bioflor, až náhoda mě pomohla. Svojí nešikovností jsem vylil velké množství biofloru do akva. Druhý den jsem přišel domů a akva bylo čisté jako sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 10:40 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: julie97
Posílení světla je dobrým opatřením proti sinicím. Samotným sinicím je jedno, jak intenzivně do akviška svítíte - mají schopnost fotosyntetizovat při dostatku Fe ve vodě i při 1/20 intenzity osvětlení, nutného k přežití na světlo nenáročných rostlin. Stejně, jako zvládnou nadměrné ozáření...
Takže snížení osvětlení nikam nevede - je třeba podpořit vývojově vyšší rostliny a dostatek světla je takovým opatřením. Pokud zatemnění, tak "totální"! (Zabalit akva do černého papíru. :))
Dalším vhodným opatřením je zjistit rostlinám dostatek volného CO2. K tomu není nezbytně nutné začít do akva CO2 přidávat, i když je to asi ta nejlepší cesta... "Stačí" snížit pH jiným způsobem. Pozor ale na příliš nízkou alkalitu, ať nedojde ke skokovému propadu pH!
Snížením pH se v uhličitanovém systému posune rovnováha "doleva" - do vody se uvolní více CO2 na úkor hydrouhličitanů.
Dalším opatřením může být zvýšení obsahu dusíku formou přidávání nejběžněji KNO3. Sinice jsou "vyladěny" na určitý poměr živin, (C, N a P), a stávající poměr, který vyhovuje sinicím, je dobré zkusit (decentně!) "rozhodit". K tomuto kroku je ale vhodné znát koncentraci NO3 v akva...
V neposlední řadě je možné sinicím zkomplikovat život posílením konkurence - vysazením nových, rychle rostoucích kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 10:12 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: pavliina
Je více druhů sinic?
Přes 2000. Všechny sice v akvišku nenajdete, ale ze pár jich bude...
Sinice může mít i hnědou barvu?
Sinice dokonce dokáže měnit barvu podle světelných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 10:04 julie97 – Re: Sid
Pokud by to tedy byla sinice, tak na tu pomáhá zatemnit akva, že? Ale co s tím, když je to založené teprve měsíc ... rostlinky sotva začali růst (nehnojím, ani nedávám CO2). Plánovala jsem naopak v nejbližší době posílit osvětlení o dalších 15w ... tak teď moc nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 08:38 Jealoussy – Re: pavliina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 08:37 Žena pavliina [50] – Re: Sid
Sinice může mít i hnědou barvu? Já bojovala s tmavě zelenou až modrou. Je více druhů sinic? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 02:33 ؤشححعؤؤهىخ
Podobný humus som mal aj ja v akva a sám od seba sa stratil.Ale zatial nemám CO2..a mám o 5w svetla viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 00:53 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: julie97
Vypadá to na sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 23:45 julie97 – Re: Sid
... tak téhle odpovědi nějak nerozumím ;-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 23:27 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: julie97
Vypadá to tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:50 julie97 – Re: julie97
Fotka k příspěvku A ještě fotku celého akva dva týdny po založení, jen pro představu kolik je tam rostlin ... stačí to na to množství rybek? ... sagitaria už skoro celá uhnila a byl přidán jávský mech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:47 julie97 – Re: julie97
Fotka k příspěvku ještě detail zblízka - bohužel horší kvalita foto ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:46 julie97 – prosím o radu - identifikace řasy ... sinice ???
Fotka k příspěvku Ahoj, omlouvám se, že zakládám další téma hodně podobné všem ostatním, ale již několik dnů procházím tuto sekci a prostě nevím, co se mi to v akva na rostlinkách objevilo. Jsem začátečník, takže zkušenosti žádné...
Akva je založeno měsíc, 54l, osvětlení 15w, filtr Aquael Fan1 (prostě kasický set). Na dně je říční písek 5-10mm prosypaný jemnějším 1-2mm. Kytiček je myslím dost - 12 druhů, i rychlerostoucí jako egeria, limnophila, hydrophila, jávský mech ... Rybky 2 krunýřovci, 5 pancéřníčků, 7 tetra červenohlavá a 7 tera červená. Rybky byly vpouštěny po týdnu od založení .. nejdříve dvě, po dalším týdnu 5 a pak postupně s týdenním odstupem tetry.
V akvišku se mi ve vodě pohybuje velké množství malých částic, jako zvířený kal, ne a ne si to sednout. Voda má mírně žlutozelenou barvu. Na rostlinách, pouze na jemnolistých (kabomba, egeria) se tvoří povlak šedohnědé barvy, který vypadá jako usazený prach v kombinaci s vlákny řasy ... fakt nevím, jak to popsat. viz. foto. Jde to jednoduše odstranit promnutím rostliny v ruce a pak je od toho strašně zakalené akvárko. Mnohonásobně víc je toho na rostlinkách, které jsou u vývodu filtru. Na tuholistý rostlinách (anubiasy) není vůbec nic. Na valisnerii jsou krátké zelené chloupky po okrajích listů a to jen u hladiny ...
Tuším, že to bude z nějaké chyby při zakládání akva, ale opravdu nevím co to je a jak od toho pomoct sad
Snažila jsem se hodně toho o založení akvárka přečíst, vím, že jsem asi dala rybky dost brzy, ale snažila jsem se aspoň dodržet nevpuštění najednou a dávat je s týdenními odstupy, všechno se vyvíjelo slibně ... rybky vypadají naprosto v pohodě, jsou klidné, žerou, pancéřníčci se už dvakrát vytřeli. Myslím, že nepřekrmuji, aspoň se snažím, pravidelně odkaluji a měním týdně 1/3 vody (za poslední týden jsem měnila vodu dvakrát, ale žádná změna)
Díky tomu, kdo dočetl můj dlouhý dotaz až sem a tomu kdo poradí. Přikládám foto nejvíce "postižené" cabomby.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 20:57 švíco – Re: Eff
Tak jsem zase o něco pokročil a písčité dno nahradil černým pískem Flexiobklady 1-2mm. (odsál jsem písek kde až to šlo, ale kolem rostlinek zůstalo původní dno a jen jsem jej překryl novou vrstvou) Musím říct že jsem maximálně spokojen. Není na tom vidět každé smítko a odkalovat budu nyní pravidelně každý týden. Před tím jsem se v tom vrtal ob den a to rovnováze určitě neprospělo. Nyní není po sinici ani řasách památky. Rostlinky spokojeně rostou a já se těším až mi za pár dní dorazí rybky. Pak vše nafotím a udělám konečně prezentaci ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2009 10:27 Muž Eff [417] - Rostliny
Já bych si tím hlavu nelámal. U mě na ryby blikne najednou 120 W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 08:12 švíco – Re: Eff
Jelikož mám obě 8W zářivky odděleně, tak by asi bylo levnější variantou koupit ještě jeden časovač a nastavit mezi zhasnutím světel např 1/4 hod. pauzu aby to nebyl takový šok. Co myslíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 23:51 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: švíco
Pokud by se ti zželelo rybiček třesoucích se pod blikající zářivkou, doporučuju toto udělátko:
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 23:50 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Romiš
No áno, nižší pH, méně O2, vyšší dostupnost některých prvků. Ovšem to jsou tak jemné nuance, že zůstanem raději u toho CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 22:57 švíco – Re: Eff
Ještě mě napadá, zda není pauza ve svícení šok pro rybičky? Nebo jestli to je pro ně jen jako když zaleze sluníčko za mrak.... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:02 Romiš – Re: Eff
Další souvislost je se změnou redoxního potenciálu. :) Ale to sem tahat nebude nejlepší nápad.... :-O
Ještě by se objevily informace, že různé skupiny rostlin (nebo i jednotlivé rostliny) preferují "nějaké" rozsahy redoxního potenciálu a už vidím ty diskuse: "Jaký redox je ideální pro tu a tu rostlinku? Jak takového redoxu dosáhnout? Čím ho nejlépe změřit?"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2009 15:53 Muž Eff [417] - Rostliny
V akvaristice uplatníš snad všechny obory vědy a rukodělných prací včetně háčkování :-) Snad jen astrologii ne... Ikdyž dalo by se uvažovat vlivu konjunkce uranu s neptunem na tření neonek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 15:47 švíco – Re: Eff
Díky moc za vysvětlení, zase jsem o něco chytřejší ;-) Musim říct že jsem nečekal že to akvárko bude taková pěkná alchymie.... ono taky čím menší, tím horší, ale neměl jsem s velikostí na výběr. Aspoň se člověk při řešení problémů nenudí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2009 15:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: švíco
Dobře válčíš palec
švíco napsal:Jen na okraj, jaký význam má přesně ta pauza ve svícení? Přeruší to proces fotosyntézy nebo něco v tom smyslu? díky

Asi takle: Po nočním odpočinku je v akváriu vyšší množství CO2 než večer, takže rostliny si mohou spokojeně asimilovat. Pokud jejich spotřeba CO2 je přes den vyšší, než je jeho produkce, dostaneme se v určité části dne do bodu, kdy je CO2 nedostatek a rostliny asimilaci zpomalí. Některým řasám a hlavně sinicím ale nedostatek CO2 nevadí a i bez něj dokážou zpracovávat živiny a rozrůstat se. Tím, že na nějakou dobu zhasneme, Množství CO2 se opět mírně zvýší a po rozsvícení mají zase rostliny nějaké to CO2 k asimilaci a dále můhou konkurovat sinicím. Někde jsem měl i tu křivku CO2 jak to vypadá když se přes den zhasne a nezhasne, ale teď to nemůžu najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:19 švíco – Re: Eff
Tak jsem důkladně odstranil i tu sinici (určitě to byla sinice) i z přední strany písečného dna. svítím nyní s přestávkou a nasázel jsem navíc nějaké rychlerostoucí rostlinky. Dodání ryb se opozdí o týden, takže to věci jen prospěje. Dám vědět, jak se do budoucna vyvine ;-) Jen na okraj, jaký význam má přesně ta pauza ve svícení? Přeruší to proces fotosyntézy nebo něco v tom smyslu? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 16:26 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: švíco
6 hod světlo, 2hod pauza, 6 hod světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:23 švíco – Re: Eff
Ještě dotaz ohledně toho svícení. Mám svítit 12hod vč. přestávky nebo nastavit cyklus 6 hod světlo, 2hod pauza, 6 hod světlo? Díky moc za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 16:18 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
No jo, já v akvárijích kde jsou kobercovky, nebo tam, kde zabírají část dna, taky neodkaluju. Pokud už je to třeba (představ si menší akvárko s kobercovkami a živorodkami nebo čterzubci ;-) ) dá se koberec krásně odkalovat tímto geniálním vynálezem za 11 kč, který se ovšem nehodí na nic jiného: shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:12 švíco – Re: švíco
Dneska jsem zasadil doušku hustolistou a tu pistii budu mít co nevidět. Jávský mech tam již je v levém rohu, je špatně vidět přes ten odlesk.
Uvažuji o porostu většiny dna nějakou kobercovou rostlinou a písečnou nechám pouze část.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 16:11 Muž Eff [417] - Rostliny
No jasně, je vidět že sinice je na místech, kde voda stojí a kde je dostatek světla. S tou hnědou řasou bych si starosti nedělal, světla jsi přidal, snad by jen chtělo zabezpečit aby celé dno bylo osvětleno rovnoměrně. Jako s akváriem určeným pro trpaličí čtveráky bych s tím souhlasil. Jen na nějakou dobu přidat povícero rychle rostoucích rostlin, jak už jsem psal. Hlavně na ta silněji osvětlená místa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:11 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
Ja v nibanu neodkalil nikdy (jednou jsem udelal pokus, ale vzdal jsem to). no3 mam stale 0, od pokusu neco pridavat ubehlo aspon pul roku. Vodu vymenim 1/3 tak jednou za 2 tydny. Tezko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:06 švíco – Re: Eff
Už mi to nastavení hodin došlo. Jsem to ale trubka. Stačí udělat mezeru mezi septnutými zoubky. Jdu to hned nastavit. Jinak celkový stav akvária není nijak katastrofický a doufám že to k tomu nedospějě. Snažím se to jen dostat do určité rovnováhy kterou jakž takž mělo před tím experimentem. Krevety jsou proti trpasličím čtverzuvcům obři a doufám že spolu budou vycházet jako spoustě jiných lidí. Pokud ne, preferuji čtverzubce ;-) Taky jsem si vzpomněl na další možnou příčinu a to malý pohyb vody v akva. Hodně jsem omezil průtok filtru a to vypnuté vzduchování také vířilo vodu. Teď jsem to nastavil jako pře tím. Uvidíme zda to pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 16:02 Muž Eff [417] - Rostliny
A tak už tu je i celá fotka. No řekl bych že ta zelené vláknitá řasa bude taky sinice, ale to bych si na to musel šáhnout. Zkusil bych větší množství plevelu. Jávský mech, růžkatec, pistii na hladinu atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:59 švíco – Re: švíco
Fotka k příspěvku A ještě hnědá řasa. ta se mě drží od uplného začátku, kdy jsem ji dostal již na některých rostlinkách od kamaráda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 15:58 Muž Eff [417] - Rostliny
Mechanické spínací hodiny za stouvku se dají nastavit na spoustu pauz.
Ten písek je opravdu extrémně jemný.
Čtverzubce trpasličí bych tam nepouštěl. Jednak zlikvidují krevetky, nebo je alespoň značně potrápí a druhak k řešení problému rozhodně nepřispějí.
Tou fotkou jsem myslel hlavně záběr na celé akvárium abychom měli představu o osázenosti dna a stavu rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:56 švíco – Re: švíco
Fotka k příspěvku Ta zelená vláknitá řasa na čele písečného dna se tvoří od začátku založení (5 měsíců) a zatím ničemu kromě estetiky nevadila. Předpokládám že je důsledkem přilišného světla vedle stojící lampičky. Posílám ještě fotky celého akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:52 švíco – Re: Eff
Fotka k příspěvku Díky za rady,
ono ani tak neodkaluji jako spíš luxuji výkaly a tom hlavně z estetických důvodů. Je to daň za velmi jemné písčité dno. (krevetky se pasou na řasách a dost nadělají).
Do týdne přibydou 3ks čtverzubce trpasličího, takže nezustanu pouze u krevetek.
Náznak sinice posílám na fotce, převážnou většinu jsem odstranil. Snad se všechno vrátí do zaběhlých kolejí. Jinak s tou pauzou na svícení to vydím bledě, mám jednoduchý časovač. Asi bych musel pořídit digitální, že?
Fotky snad pomůžou. Díky moc, švíco
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 15:32 Muž Eff [417] - Rostliny
Výborný popis problému, už jen fotku a nemá to chybu.
Zelená řasa určitě krevetkám nevadí, sinice je však už méně vítaným hostem. Na otázku, zda za to může vysoká hladina NO3, bych řekl že částečně ano. Zřejmě spolu se studniční vodou. Bylo by dobré znát ještě tvrdost té studniční vody. Vodovodní voda v Plzni má tuším něco kolem 12 dGH, s tou studniční to bude zřejmě horší.
Radil bych toto:
- vrátit se k městské vodě - to je již splněno
- odkalovat 1krát až 2krát týdně u tří krevet je spíš na škodu, takže odkalit jednou za měsíc (jestli vůbec, pokud tam budou jen krevetky a dno bude hustě zarostlé rostlinami), ale vodu pravidelně vyměňovat (4-5l jednou týdně).
- voda by měla být lehce v pohybu
- svítit 12 hodin denně, ovšem s 2 hodinovou pauzou uprostřed cyklu
- sinici mechanicky odstraňovat
- hlídat NO3 tak, aby nekleslo pod 10 mg/l
Pokud po týdnu, 14ti dnech nebude sinice na ústupu, důkladně bych akvárko na 4 dny zatemnil, poté odkalil a nacpal hromadou nenáročných plevelných rostlin.

Ještě se moc přimlouvám za tu fotku, třeba bych pak nějakou z rad přehodnotil nebo upřesnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:06 švíco – rakapitulace chyb
Udělal jsem malý experiment s akvariem a rád bych znal váš názor na to co všechno bylo špatně.
Akvarium má 18-20L čistý objem. Rostlin hodně, ryby momentálně žádné, jen tři krevety.
Všechno šlapalo uspokojivě až na bujení hnědé řasy a pomalý růst rostlin. Vydedukoval jsem, že 8w osvětlení je málo a přidal jsem tedy dalších 8w (obojí zářivky, jedna teple žlutá druhá bílá).
osvětlení je tedy první změna, druhá změna byla, že jsem přestal vzduchovat, dříve jsem vzduchoval celý den a domníval jsem se, že to vytěsňuje CO2 a to vadí rostlinám. Aby toho nebylo málo tak se objevila zelená řasa, snížil jsem tedy dobu svícení ze 12h na 10h. No a také jsem začal používat studniční vodu, ale po přeměření NO3 jsem se zhrozil.. 50mg/l. Výsledek experimentu je následující... zadařilo se zejména zelené řase, hnědá neustoupila a objevil se náznak sinice. Může mít na to všechno vliv hlavně vysoká hladina NO3? Dnes po návratu z dovolené jsem začal opět vzduchovat, vodu používám opět městskou (10mg/l NO3) a svítím 12h. Uvidíme co to udělá.
jaký je váš názor...co dělám špatně? Odkaluji 1-2 týdně po krevetkách. Doba od změny cca 3 týdny.

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 23:04 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ten divnej bilej zakal mizi. Hneda rasa(asi rozsivka) mi zacina cernat, to by mohlo znamenat odumirat ne? Snad to nezakriknu. Nadruhou stranu se mi na Ludwigii dela rasa zelena :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 21:55 Romiš – Re: Lukša
Na sinice jsou ampulárie skutečně dobrou investicí. :-)
Držím palec , ať se vám co nejdřív podaří sinice zrušit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 13:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Pete
Rada to špatná nebyla, jen se týkala jiného problému. Přeju ti, aby tě tvoje nově založené akvárko nedonutilo začít nad řasami bádat. Ikdyž - štěstí přeje připraveným ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 13:12 Muž Pete [10] – Re: Eff
Nevím o tom nic, navíc řasu nedokážu identifikovat, takže je dost možné že jde o něco uplně jiného. Za špatnou radu se tímto všem omlouvám... hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 11:04 Muž Lukša [18] – Romiš
Tak zatím ampulárky nezlobí.Jde vidět jak požítají tu sinici.Snad to dopadne dobře.A vám taky moc děkuji za pomoc a k dokopaní k tomu abych ty šneky koupil nebo to alespoň zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 09:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Pete
Pozor, tady je řeč o sinicích a těch si tebou zmiňované siamky ani nevšimnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 09:39 Muž Pete [10] – Re: Lukša
Ampulárky mám taky 3ks a řasy si nějak nevšímají. Koupil jsem krunýřovce jednopruhé (máš je taky) a taky žádna sláva. Tak sem nasadil 4ks Parmy siamské a nestačím se divit jak jim to jde. ;-) Pořád plavou spolu a co začne jedna čistit, ostatní se hned přidaj. A můžu říct, že se s tím opravdu nemazlí. Až mám strach co bude, když jim dojde řasa... coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 01:26 Romiš – Re: Lukša
A zjistil jsem že v tom akvarku co mě trapí je sinice. Protože popis jiných akvaristu odpovidal...
Tak to jsem rád, že jste to zjistil a že popis jiných akvaristů odpovídal. :)
Možná jste si nevšiml, ale včera jsem vám napsal tohle: "Pokud budou mít dostatek jiné potravy v podobě např. sinic, které, jak se domnívám, jsou právě to, co vás trápí, rostlin si nevšimnou." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 21:38 Muž Lukša [18] – Romiš
Tak jsem dnes koupil 2 ampulárie.Jsem zvědav jak to dopadne.A zjistil jsem že v tom akvarku co mě trapí je sinice.Prrotože popis jiných akvaristu odpovidal a z hladiny jsem před chvílí odsával takovou mazlavou nazelenalou vatu.Snad proti ni ty amplárky pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 21:34 Muž Lukša [18]
Řekl bych že jde o nějaká druh řasy-ruduchy.Na této stránce by mohli poradit www.moje-akvarium.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 17:39 conwiq – Re: conwiq
Fotka k příspěvku další obrázek
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5301