Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 20:12 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
já je viděl i na burze:-)ale my braly modráka:X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 18:35 Muž j_j [18]
Ahoj,
nevíte o nějaké akvaristice v Praze,kde by se dal sehnat dospělý rak červený (pr.clarkii)?
Vím jen o Hornbachu na ČM.
děkuji j_j

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:45 Muž j_j [18]
pendolino, co je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:28 pendolino
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:25 Muž j_j [18]
ano je to tak...v Arabele se taky RumbuRAKOVI podařilo naklonovat sám sebe-stači,aby strýček Pompo zasadil kus raka do země.

PS: už brzo zprovozníme web o racích,kde budeš moct na svý

dotazy najít odpovědi...až to bude stát zato,tak sem dám odaz na stránky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:20 pendolino – j_j
Takže když zůstane alespoň oko, rak doroste? smich :) smich :-P
díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:12 Muž j_j [18]
to je hrůza....rak bez tykadla :-D :-D :-D
samozřejmě, že mu při příští svlečce doroste-jednej orgán co rakům nedorůstá je oko.
PS: příště nezakládej nový téma a vlož svůj dotaz do diskuze s názvem "rak".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:10 pendolino – dík za zkušenost ;-)
;-) uvítám i konkrétnější odpověď od někoho jiného než od kripla...ka ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:04 Muž Sprachys [48]
uvidis :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:04 pendolino – rak bez tykadla
Můj rak přišel o tykadlo, asi v souboji... Doroste mu při dalším svlékání nebo už zůstane tak?
Dík za odpověď...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 21:35 Muž JirkaJirka [10] Re: PaDa
Ukrytu je dost... Dva myslim ze staci a hlavne je Celestyna vyuziva. Spis bych rekl ze je ty kousky ocucava. Otrhava starsi cast filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 11:50 djgnůyjdgn Re: JirkaJirka
To ti bude ten rak delat porad! Poleze na filtr a bude ho nicit. Bacha at ti neutece, je to frajer v utecich! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 09:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: JirkaJirka
Tipnul bych si, že nemáš pro raka příhodný úkryt nebo se mu ten tebou připravený nelíbí a tak si dělá svůj vlastní. Rak má potřebu být schovaný...

P.S. koukal jsem, že úkrytů máš dost. No tak jí to asi baví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 07:25 Muž j_j [18]
Ahoj Ondro,

do akvárka s rakem můžeš dát kterýkoliv rostliny. Mě se ale stává, že když dám ke 3 rakům do 80l akvária klasické rostliny tak ráno přijdu a rostliny plavou na hladině ano nevadí mi to-rakům musíš bejt schopnej odpustit všechno... X-) každopádně jedna rychlerostoucí rostlina(pistie,žabinec,růžkatec,egeria densa) by nebyla špatná(kvůli odčerpáváni živin) další rosltiny záleží na tvym výběru. vol ale spíš nenáročný kytky.
PS:pozor,aby ti rak neutekl po hadičách k filtru(!)
j_j
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 00:02 Ondrej – Rostliny
Jeste bych me jeden osobni dotaz - co by jste mi doporucili za rostlinky? J_J mi psal javsky mech a ruzkatec - ani jedno nemeli :(, tak jsem koupil kytky podle vzhledu a Kryptokorynu (Cryptocoryne nevillii) stacil sezrat jeste ten den (jsem rad ze mu chutnala ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 20:59 Muž JirkaJirka [10]
Fotka k příspěvku Nevim co to Celestynu napadlo, ze cupuje molitan z filtru. tone Fotka je nic moc ale je videt jak pracuje. tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 13:10 Muž j_j [18] – kvalitní WEB o racích
Fotka k příspěvku Dobrý den,
rozhodli jsme se vytvořit internetové stránky věnované rakům chovaných v akváriích.
Kdyby měl někdo zájem o spolupráci, ať se prosím ozve na e-mail ivo.prorok@seznam.cz
jednalo by se především o tvorbu článků o racích a má-li někdo kvalitní nerozmazané fotografie hodící se k tématu,tak je také rádi na svých stránkách uveřejníme .

děkuji j_j



 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 19:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Rak
Dobrý večer,
Vámi zakoupený rak je Procambarus fallax.Raci jsou schopni nějakou dobu pobýt na souši,ale potřebují, aby měly možno pozvolný přístup do vody( aby měl možnost vytlačit vzduch z těla ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:37 Muž j_j [18]
Raky můžeš mít klasicky v akváriu(-je ale dobré vzduchovat) nebo ho můžeš chovat s kouskem souše paleczáleží jen na tobě.... nechtěl bys sem dát vyfocenou prezentaci svého akvária? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 08:49 Ondrej – Sous?
Fotka k příspěvku Ahoj lidi,
diky vsem co tu radi zacinajicim akvaristikum a hlavne webmastrum.
Vcera jsem si koupil raka (mam jen velmi malou skusenos s Sesmana maderi) tak jsem mu udelal takove akvaterarium jako krabum (cas souse). Tady bych se chtel zeptat jestli je to vhodne (kukam ze na vsech fotkach je akvarim klasicke tedy vse ponorene), ted kdyz jsem rano prisel tak si racek pekne hovel na vzduchu a vypadal take moc pekne ;-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 13:35 Muž j_j [18]
soudím jen podle menších klepet a většího zadečku. 100% bys to mohl porovnat konrolou "podvozku" podle tohoto odkazu www.vurh.jcu.cz/… (strana 2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 13:32 Muž JirkaJirka [10]
teď si odskočím, ale tak za 2hodiny to můžeme probrat.....nafotím a udělám nádrž. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 13:31 Muž JirkaJirka [10]
je nevím ;-) říkaš že tu je samice a už mu chtěl říkat Lojza potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 13:29 Muž j_j [18]
pěkná samice palec nespáříme je postupem času?(mám samce pr.clarkii 9,5cm.Počítám,že za měsíc by mohl být již schopen rozmnožování) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 13:25 Muž JirkaJirka [10]
Fotka k příspěvku ahoj tak a je to...........rak už je ve svém akvárku. potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 20:10 aquaprofesional
Zdravim rakvaristy, shanim raka mramorovaneho a cerveneho nemate nekdo prosim nejake navic? Rad bych je doma choval. Mam doma 10 akvarii od 5-80 litru :-D Zivorodky, halanciky,... akvaristika je muj zivot a dela mi obrovskou radost, kdyz vychovam nejake mlade potlesk Jestli jeste ma Techa nejake raky, tak bych si pro ne klidne prijel. Dekuji za odpoved. S pozdravem aquaprofesional :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 18:33 Tech
paráda palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 18:08 Sidonius
Vzato na vědomí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 17:38 Tech
tím sem nechtěl říci, že mi ryby hynou ve velkém, ale že když nějaká umře tak, že ji rak sežere a nemusím ji vytahovat a přitom zbytečně stresovat ryby. A děkuji j_j, že se mě zastal...fakt dík. Sice nevím jestli je to češtinsky zprávně, ale to je mi celkem jedno myslim že se tady řešilo něco uplně jinýho a né čeština!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 00:32 Muž j_j [18]
ted tě nechápu a nesmíš se mi divit,protože z jednoho otazníku se toho moc vyčíst nedá hmm pěknej výkon Side hmm místo spekulací bude asi nejlepší počkat na Techa...ale myslim, že se tady řešily naprosto jiný(podstatnější) věci,než si sem přišel se svym podivnym komentářem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 00:27 Sidonius
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 23:45 Muž j_j [18]
Dobře-až se Tech vrátí,tak ať napíše jak často mu ryby hynou-ale podle mého šlo jen o něšťastnou formulaci,kdy chtěl říct,že rak sežere nebo pozná o odloví nemocnou rybu a pak jí bezezbytku spořádá-ale nemůžu mluvit za Techa. Rozhodně ale pochybuju, že má horší bilanci než kiiki,jejíž akvárko připomíná Sachsenhausen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 23:32 Sidonius
Ono nejde ani tak o prznění mateřštiny! Zkuste si to přečíst znova:

"...ODKLÍZEJÍ MRTVOLY v akvárku, takže tam nemusím TAK ČASTO šahat..."

Čtete to co já nebo něco jiného?

Závěrem věcná připomínka k tématu - je mi z takového konstatování zle!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 22:48 Muž j_j [18]
Sidonius-chápu, že tě stejně jako mě štve degradace češtiny na internetu, ale abys opravoval každýho člověka tady na netu se mi zdá trochu divný-ještě když si v týhle diskuzi přispěl jen opravou českého jazyka a ne věcnou připomínkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 22:41 Sidonius
Tech: "...Závěrem bych rád dodal že raci sou nejlepší zvířata co znám a bezvadně odklízejí mrtvoli v akvárku takže tam nemusim tak často šahat..."

Bez komentáře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 22:30 Tech
Fotka k příspěvku Zdravíčko ahoj , no já mám raka mramorovýho a červenýho v akvárku s rostlinama a rybama a není mezi nima žádnej problém. Dřív mi ten mramorovej zničil rostliny, vždycky ukousal ještě mladý nerzvitý listy a rostlině žádný nedorůstali. Starou kytku sem vyhodil a za 17 malejch raků sem vyměnil hafo rostlin. Když jich je tam víc tak stačej listy dorůstat a je to bez problémůa s P. Clarkii se neperou. Zaznělo tady že prej je P. Clarkii agresivnější než fallax. No dřív sem měl jinýho červenýho a ten chytal ryby a žral je jak na běžícím pásu ale tenhle je v klídku a je zalezlej v kokosu a na obchůzku de až v noci, to fallax je mnohem čipernější ještě že není zas tak velkej to by pak keříčkovci a pancéřníčci měli co dělat von si troufne i na ně a kokos je pro ně ideální skrýš palec . No jestli třeba budeš mít někdy cestu kolem Třebíče tak se zastav pro raky mám jich ještě asi 120 a rád se jich zbavím ale to asi nehrozí. Závěrem bych rád dodal že raci sou nejlepší zvířata co znám a bezvadně odklízejí mrtvoli v akvárku takže tam nemusim tak často šahat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 21:28 Muž j_j [18]
V Hornbachu ti raka dají do igelitovýho pytlíku-dokonce jsem viděl jak prodavač dal do jednoho sáčku raka červeného s rybami(!) ne Tady jsem vložil odkaz na přednášky z Vodňan www.vurh.jcu.cz/… (nejsou to akvaristické články,ale je zde spousta zajímavých věcí-opravdu vše a velmi kvalitně a ještě více odborně-taková "Račí Bible") :)
Fotím Panasonic Lumix 5Mpx DMC-LZ2 a využívám režim makro-povede zlomek fotek, ze kterých se snažím vybrat ty nejkvalitnější-sem rád, že se ti fotky líbí.ˇ
rakům zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 17:25 R Muž Mrakoplash [1776]
Sacek by vydrzet mel, ja dostal na "mramoraka" krabicku (plastovou s vodou) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 17:00 Muž JirkaJirka [10]
j_j®
do Hornabachu se podívam jak už jsem psal asi v neděli a uvidím určitě napíšu jak jsem dopadnul.
Jinak do ceho mi ho dají????vydrží sácek? ;-) potlesk
cim fotíš?? máš super fotky......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 16:29 Muž j_j [18]
Jirka-(na vzkaz ti odpovím zde) bohužel žádný akvaristický web o racích nejni-jen výzkumný ústav Vodňany prezentuje své přednášky na internetu(jde o anatomii raků většinou původních českých druhů). V Hornabachu (prý) doplňují zboží v úterý(někdo to zde přednedávnem tvrdil v diskuzi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 10:12 Muž JirkaJirka [10]
včera jsem se do Hornbachu nedostal :-( tak to nechám na neděli a nebo v se tam zastavím v týdnu....netuší někdo kdy dostávají zboži??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 09:54 Digger – Raka mít není problém
Třeba na vinohradských rybičkách za 20,-. Určitě bude i na Čumpelíkově.
Ale jak tu píšou jiní, v kombinaci s rotlinami to není nic moc.
A jejich množivost je taky obdivuhodná...
A kdyby jsi před časem přijel k nám domů, tak ti jich dám klidně cca 30 a zadarmo (teď jsou možná ještě v akvaristice v Rudné u Prahy). Myslím, že třeba ten anubias po jejich zásahu bude obrůstat tak rok, než se trochu zmátoží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 09:14 petr
Jestli ti můžu poradit, tak já jsem pořídil raka mramorovýho (p.fallax) na burze. každých čtrnáct dní v neděli je burza na Želivského, měli jich tam plno, koupil jsem malýho a už se mi 5x svlíknul, má teď asi 8cm. Jinak v Hornbachu i v Obi ve Štěrboholech maj taky raky, ale myslim clarki. Tak zlom vaz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 17:11 honky
já budu mít zase raky, ale pochybuju, že sem kvuli nim pojedeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 12:32 Muž JirkaJirka [10]
Mám pro něj připravené akvárium kde jsem sice nějaké rostliny nasadil, ale to jen že mi zůstaly, když jsem protrhával jiná akvária. Ukryt je zatím jen z kamenů, zvažoval jsem i kokos tak mu ho tam dam ať toho má kluk víc potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 12:00 Muž ketupa [0] – Pozor na raka
Chtěl bych tě jenom upozornit že ten rak bude mít hodně zničující vliv na tvé rostliny (jestli nějaké máš). Sám jsem dostal nedávno dva raky mramorové (p. fallax) a dokud bylí malí (asi tak do 5 cm)tak byli ve společenské nádrži v pohodě a bylo moc zajímavé je pozorovat, ale za pár týdnů se několikrát svlékli, zvětšili se o pár centimetrů a začal rostlinný "armagedon" . Během pár dnů zničili a ostříhali plno rostlin (i když dostávali rostlinné tablety i spařený salát) tak jsem je musel dát so akva k tlamovcům s umělými rostlinami - tam jsou v pohodě. Vím že se tady píše že raci stříhají rostliny, ale to je slabé slovo, oni je uplně decimují- pochopil bych kdyby je okousavali jako šneci, ale oni udělají cvak- roslina jde na hladinu (kde na ni nemůžou) a zase na další list a cvak- za chvíli je máš rostlině. Jak říkam raci a rosliny v akváriu to nejde vůbec dohromady :-)
P.S Jestli si je přesto pořídíš, tak jim poskytni nějaký ukryt např. z kokosového ořechu - mají to rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 09:29 j_j
a pak napiš jak jsi dopadl ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 23:39 Muž JirkaJirka [10]
pokud mi to vyjde zastavím se tam zítra a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 22:27 Muž j_j [18]
Ono musíš taky vystihnout dobu, kdy v Hornbachu budou raci krátce, protože 20 raků ve 40 litrech to je jak bitva u Stalingradu-rakům chybí klepeta,končetiny,fousy...já jsem tam byl v soboru a raci nebyli poškození. Mám raka červenýho právě odsuď a je v pohodě. palec zatím jsem neslyšel o malé kamenné akvaristice, kde by raky červené měli.Další alternativou může být Miga.cz,ale Hornbach je snažší řešení a pokud nebudou raci zmrzačeni tak bych se nemocí neobával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 22:18 Muž JirkaJirka [10]
tak do Ikei se nevydám dík za radu.... ;-))))
podívám se na Čerňák, ale abych řekl pravdu tak Hornbachu moc nevěřím:-( kupuju tam jen veci do akvarka a krmení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=1001