Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 22:38 Muž j_j [18]
už si darovala ty rybičky? račice na ně útočila? co tě vedlo se specializovat na raky? neni to moc otázek najednou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 22:32 Mikka
teda před chvilkou jsem jim akvárko dávala na jinou stranu a račata se asi vylekala, protože ted je chudák račice uplně obalená smich .. jsem nevěděla, že se račice o mladý staraj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 22:23 Mikka
:-D fialová fakt není ... až ji budu přendavat tak ji vyfotim pořádně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 22:17 Muž j_j [18]
to by bylo supr! ano viděl bych to tak na 8 šneků-rozmnožej se. nemůžu si pomoct ,ale tvá račí máma mi přijde nějaká nafialovělá,ale to bude asi fotkou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 22:09 Mikka
Mě to brzo nepřijde už 2 dny nejsou z matkou a žerou pěkně :-) Těch piskořek nevim, kolik uznáš za vhodné ;-) Myslíš, že by šlo, kdybych ti je předala v sobotu kolem 15 hodiny na Florenci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 21:36 Muž j_j [18]
už ted? :-) láká mě to...akvárko bude založený tejden..myslim,že tomu nic nebrání...sice je docela brzo,ale to neva,už je nějak odkojim,kolik bys chtěla těch piskořek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 16:48 Mikka
Fotka k příspěvku mamina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 16:48 Mikka
Fotka k příspěvku fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 16:41 Mikka
no já přemýšlim kam dát tyhle prcky zatim jsou v malém plastovém akvárku, ale už přemýšlim kam je přesunu. Nechceš je v sobotu přivést?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 16:35 Muž j_j [18]
máš pravdu, :-) taky jsem u malých raků vypozoroval,že častěji než starší mrskají ocasem a snaží se dostat k hladině a tam se,pokud se jim to podaří, zachytí za plovoucí rostliny. ano
já jsem si už pro ně znovuzaložil 23l akvárečko,kde budou vyrůstat-až budu mít foták tak to vyfotim,abys viděla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 16:27 Mikka
No vyfotit jsem je zkoušela, ale jde to blbě vidět. Jsou světlí jen mají červený klepítka a je užasný je pozorovat jak se něčeho leknou jak hned utíkaj k mámě a nebo jak se učí plavat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 15:54 Muž j_j [18]
a máš jejich fotku? ;-)
odděl je podle toho jestli chceš aby přežilo maximum nebo jen ti nejsilnější(osobně bych je zatím neodděloval-přežije jich dost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 15:16 Mikka
Tak raků jsem napočítala 80 a to jsem nekoukala pod kameny a rostliny :-)
Matky se už všechny pustili a tak mě napadá mám samici odlovit nebo ji snima nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:27 Muž j_j [18]
supr :-) těšim se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:14 Mikka
jj mám dá se říct dva domovy..na sokolovsku mám rodin ua zvířata a v Praze pracuju..Tak, že předánní bude bez problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:08 Muž j_j [18]
JJ,3 :-) tak za 14 dní až povyrostou to upřesníme,ok? ;-) jezdíš do Prahy?
(piskořky ti samozřejmě dám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:49 Mikka
už se od ní na chvilku občas oddělí, ale jak se leknou už je má na nohách..jsem zvědavá kolik jich je vypadá to odhadem na 50, má pod ocasem každou nožku uplně obalenou..
Tak, že chceš tři? Ty piskořky vypadají zajímavě, kdyby jsi mi nějaké dal byla bych ráda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:40 Muž j_j [18]
jj,máš pravdu u tak malech raků to ještě nejde :-) koukám,že se ještě držej u matky,takže tak za 14dní budou k odběru vid´? ok,tak jestli bys mi dala tak tři byl bych rád...zkusim tady nějak pomnožit tu ricii a piskořky bys taky chtěla? :-) (-doporučuju)
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:38 Mikka
vem si jich víc a pak je mužeš někomu dát ty co nebudeš chtít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:35 Mikka
no tak to si opravdu neumim představot jak bych to u nich měla poznat, leda tak pod mikroskopem a ten nemám..tak jedině to risknout jeslti to samice budou..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:33 Muž j_j [18]
jelikož raci mram. jsou jen samice,tak jsou poněkud slabší než rak červený,ono taky kumulovat velký množství raků do akva neni moc vhodný...perou se.
chtěl bych od tebe tak 2 samice+1 samce...ale nevim jestli je to pro tebe,když jsou raci zatim tak malý,rozeznatelný... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:11 Mikka
Fotka k příspěvku Nafialovělá není to je asi jen fotkou je krásně sytě červená ;-)
Nevim jestli toho mramorovaného bych chtěla...oni se snesou s těmadle? O kolik ráčat by jsi měl zájem?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:00 Muž j_j [18]
jsou ještě dost malý,chtěl bych se zeptat na račí matku-zdá se mi nějaká nafialovělá :-) to neni přírodní varianta?
ale určo bych si raka vzal,budeš chtít raka mram. výměnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 18:16 Mikka
Hmm tak koukám, že na fotce moc vidět nejsou...jsou schovaný pod ocasem matky..
Jinak mě docela překvapil zájem o raky...už jsem docela počítala s tím, že mi zůstane smečka 50 rak a ono jich bude koukám ještě málo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 18:11 Mikka
Fotka k příspěvku Jsou opravdu velký jen pár mm vylíhli se před pár dny. Dospělou mám jen tu jednu samici a tu neprodávám. Jestli chceš mužu ti nabídnout nějaké ty mládata..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 17:41 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
sou pár mm smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 17:27 Muž j_j [18]
já mám eminentní zájem o raka červeného :-) hlavně o samici...jsem z Prahy a výměnou ti dám 10 raků mramorovejch ;-) ,ted vážně...můžu ti nabídnout za raka červenýho pistii,kousek riciie(tý ale ne bohužel moc,protože se mi ještě nerozrostla),piskořky(šneky,jsou pěkný,žerou zbytky ve dně a nemnožej se rychle)...j_j
koukám,že ses rozhodla pro chov raků-to je supr! ano
PS: jak jsou raci červení velký? :-)
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 13:36 Mikka
Nemáte někdo zájem o mládata raka červeného? Pouze Praha a Sokolovsko možno i karlovy Vary..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 13:34 Žena Rebbie [71]
Cože? S PP? To jako s průkazem původu? Mi neřikej že raci maj taky chovnost? :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 13:28 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
bez pp si vemou chovatelé většich ryb:-D :-P dobrota smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 13:21 Muž j_j [18]
daruji raky mramorové s PP...doopravdy je nikdo nechcete? :-) mají okolo 2-3 centimetrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 20:35 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: filo
:-) S těmito raky už je možné se setkat i u nás ,ale jedná se o velmi malý okruh chovatelů, kteří je si dovezli z Německa za nemalé peníze.Tak to chce jen nějakou dobu, než se jim je podaří namnožit a poskytnou je k prodeji.Sám bych o ně měl velký zájem . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 19:06 rys Re: Anonym
Procambarus fallax můžete taky chovat ve 20l.Nutností jsou úkryty a kořen,ale radši bych byl pro větší akvárko(lepší údržba a větší jedinci).Do 20l,bych radši doporučil krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 18:22 filo Re: Anonym
Doporučil bych raka Cambarellus patzcuarense.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 20:06 Muž [] – Jaký rak?
Můžete mi někdo, kdo má zkušenosti s raky poradit jaký druh by se hodil do 20l akva (mám doma volnou 20)? Procambarus clarkii se mi líbí, ale zdá se mi do 20l dost velký, jo a taky bych nechtěl fallaxe, bo bych nevěděl co snima až by se rozmnožil. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 10:40 Muž j_j [18]
filo-ale jo, měla-akorát jsem jim to podával na skleněný misce,aby se směs nedostala do substrátu.
Ještě mi kousek směsi v mrázaku zbyl. Malé raky ale stačí krmit krillem, patentkami a až budou odrostlejší,tak i rozkouskovanou tabletou TWMixu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 09:23 filo
J_J(23.06.2007):
co ta smes v mrazaku? mela u nektereho raka uspech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 20:12 Kilas
Jo raci...taky sem mel..4..kamarad mi ho doporucil, ze je to moc pekny.Bylo.Raci se svlíkali...rostli...pak se na hladine zacali objevovat nejprve fragmenty rostlin...pak celé rostliny...nakonec mi zmizeli i dve dania, a kdyz sem videl jak si jeden pochutnava na mym pancernickovi, tak sem ukoncil jejich pusobeni v mem akvariu...takze pokud mate prerybneno nebo moc zarostle akva, tak muzu raky vrele doporucit palec

(tento text vychazi pouze z osobni zkusenosti ahoj )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 18:08 filo – rakové
Makru hrozi az milionova pokuta...
www.ct24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 15:52 Muž j_j [18]
nechcete někdo z Prahy raky mramorový zdarma? ;-)
Dnes jsem byl v Makru v Průhonicích u Prahy a měli tam raky říční. Po tom co je ale napadla ČOIka,že obchod nemůže prodávat raky říční,kteří jsou kriticky ohrožený druh,maj v makru napsáno,že rak je pouze dekorace-raci říční stáli v makru 400kč/kg a pocházeli z íránu nebo arménie.
raci.kvalitne.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 16:14 filo – rak
ahoj, ráčata u parthenogenetického raka se líhnou po 20-30 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 16:09 zuzana
Ahojky:)..chtela bych se zeptat jak dlouho trva vylihnuti malych racku...mam jednoho a dneska jsem si vsimla ze ma pod ocasem vajicka.posledni dobou ani moc nejedl a asi +-2mesice se nesvikl.a jak casto se svlikaji to by me taky zajimalo..nevim co je to za druh ale asi ten co se sam rozmnozuje :-) dekuji za radu..prosim napis na mail zuzanka.syn@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 11:31 Muž j_j [18]
směs patentek,krillu,kopřiv,posypaná práškem ze séiové kosti(kvůli vápníku) má úspěch u piskořek.
druhou směs,krerou sem vyrobil-patentky,krill,sép.kost,nasekané filé,trocha soli,nasekaný salát a kopřivy tuhne v mrazáku. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 09:11 Muž j_j [18]
nevíte někdo prosim, jak dlouho probíhá proces líhnutí u raků rodu Procambarus-tedy jaký je časový interval mezi 1.ním a posledním vylíhlým ráčetem.
Druhá otázka -v literatuře se píše,že se první týden drží ráčata matky-ale musí si přeci dojít pro potravu...napadlo mě do akvária dát keramickou mističku,kde by byla směs sekaných kopřiv,krillu(mořského planktonu) a najemno nasekaných patentek-co si o tom myslíte,je to dobrej nápad?
díky j_j X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 21:56 Ondrej
jj, to jsem pochopil ze chces cerveneho ;-), prave proto jsem psal ze Vin.ryb. jsem si jich nevsiml.. Jinak pro informaci: po prazdninach budou rybicky presunuty na Prvni jazykovou zakldni skolu, Praha 4, Horackova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 20:21 Muž j_j [18]
Díky,ale potřebuju raka čevenýho. ;-)
btw.mí 3 raci mramorový sou zalezlí-jeden nosí vajíčka,další je před svlekem a u třetího nevim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 17:36 Ondrej
Cau, ted i minule jsem videl na Vin. rybickach jen raka mramoroveho (podle vzhledu i podle ceny 20kc). Pravda je ze jsme prisli na burzu az asi o pul desate takze nekteri uz balili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 15:18 Muž j_j [18]
mch.sokolov-díky,v klasickejch akvaristikách je moc nemívaj, bohužel. :-O a když už,tak jen raka mramorovýho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 07:43 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
na obouch sem je viděl,je tam týpek co je prodává:-)tam i tam ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 20:23 Muž j_j [18] – mch.sokolov
na Vinohradskejch rybičkách?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=951