Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:40 Jaro2846 – Rak Mramorový - vzliekanie
Prosím Vás, ako často by sa mal po správnosti vzliekať rak mramorový mne sa už 2x za 2 týždne :-D je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 13:34 Gecarcinus ruricola
lúca napsal: jaká teplota by měla být v teráriu pro kraba: gecarcinus ruricola

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:49 - Re: sony14
Naučia sa.Nijak zvlášť ich potom stresovať nebudeš.Moje niektoré dokonca lezú k ruke a žerú(rep.berú si potravu) z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 09:53 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – Bonnie a Clyde
Zdravím všetkých.
Tak ráčiky (Procambarus Alleni) mám od nedele 17.2. hop
Samec a samička (risk ? áno, ale skúsime).

Včera som chcel ísť odkaliť vodu a v tom kukám , že pán Clyde (áno volajú sa Bonnie a Clyde :-P ) sa vyzliekol :):) a už mal skoro celý pancierik zjedený :)
Krása :).

Tak som s odkalením musel počkať - nebudem ho teraz stresovať a hodnoty vody sú stále OK.
Som rád že to prežil ale skôr som sa bál keď sa bude vzliekať slečna Bonnie...
a hľa - dnes pozerám a slečna Bonnie sa už vzliekla (chúďa, keď som ich kupoval mala odkúsnuté jedno tykadielko a druhé skrátené a jedno klepetko také polovičné :( ) no teraz po vzleku už má jedno tykadielko plnohodnotné a to druhé polovičné , taktiež sa krásne regeneruje aj klepietko čo ma teda nesmierne potešilo :):):).
Teraz sa musí ešte udržať a neliezť Clydovi do úkrytu ako sa stalo pred chvíľou ... hneď po nej vyštartoval rozzureny ale je mršná a utiekla mu potlesk .

Veľmi sa teším, pretože vyzerá že sa im u mňa darí hop (neskôr dám aj foto).
Rakvarko nemám ešte kompetné, respektíve plánujem im kúpiť nejaké rastlinky nech sa majú s čím hrať (zatiaľ majú len dve machove guľe :-D )a ešte nejaký koreň až po hladinu - naozaj radi šplhajú :).
Úkrytov majú dosť (aj tak sa Bonnie vyzliekla medzi topítkom a filtrom :-D:-D )

Tak teraz budem pevne veriť, že vydrží tých pár dní :)

prípadne sa opýtam po koľkých dňoch by ste radili odkaliť, aby som ich enjako moc nevystresoval ? (raci majú cca 1,2 možno 3 mesiace , okolo 7cm)


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 13:19 - Re: malickykrtek
Pravdepodobne nebude voda v kvalite čo by potreboval.Asi lezie na vzduch.Raci bežne lezú aj na sucho.Men časť vody min.raz týždenne,filter nechaj bežať nonstop a čisti ho len vo vode odpustenej z akvária.Raky takto lezú von pri nedostatku kyslíka,alebo len tak.Ak je to dlhšie ako píšeš,tak skôr tá prvá možnosť.Ak nemá dostatok potrebných látok,je aj možné že ide na vzduch aby mu lepšie tvrdol pancier.Môže mať problém s tvrdnutím.
!Pozor v takomto čase raka nechytať a ak tak len strašne opatrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 08:59 malickykrtek – krtek
Ahoj. Chtěla bych se zeptat. Pořídila jsem si raka mramorovanýho, nikdy jsem akvárko neměla. Takže jsem absolutní amatér. Mám raka zhruba 14 dní. Drahoušek se svlékl a od té doby sedí na kameni z části ve vodě, z části na suchu.Žije ale nebojí se jen se tam sprchuje. Svékl se včera v podvečer cca 17.00 V noci požral mrkvičku docela dost, ale nechce se mu do vody? Poraďte někdo co mu je? Chcípá?
sad
Za jak dlouho sní tu schránku? Neni možné že se jí bojí? Vodu jsem mu měnila ráno než se svlékl.
Poraďte prosím někdo...
Díky 23.02 2014

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 19:03 - Re: Martík
Rak je nočný tvor.Ak tam nemáš napríklad prísavníky-ktoré si v noci tiež radi dajú nevidím problém.Kúsok filé keď v noci ryby spia.Rak si to kdekoľvek v akva nájde,ak má na to chuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:51 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Martík
Jo, ty jsem měla taky a jak rychle mi ta potvora vyrostla smich Hele asi takhle - je lepší dát v klidu granulky nebo se spolehnout na těch pár mražených potvůrek, co mu laskavě nechají platy? ;-) Tyhle kroužky podle mě vůbec nejsou špatný a když to zpestříš nějakým tím mraženým, bude to ok :-) Oni si sem tam zobnou i rostlinku... A můžeš mu zkusit přišpejlit na dno kousek okurky, možná si dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:33 Martík
Myslíš? Já mám právě strach, aby mu ty granule stačili. Jaké používáš? Já mám tyhle: krmivo-pro-ryby.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:27 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Martík
A nebo zatím krmit granulkama na dno a až povyroste a přidrzne, tak dávat to mražený :-) Neboj, on i na granulkách poroste pěkně :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:11 Martík
Jenže přímo pod nos... to bude docela prekérka, protože jak strčim ruku do akva, tak uteče a ještě než to v pinzetě strčim ke dnu, tak se do tohu pustí ty nenažraný platy :-D Včera se mi povedlo jí to dát pod dubovej list, kde se schovávala. Něco málo si stihla ubránit, ale stejnak půlku jí toho ukradli ryby :( Přemýšlela jsem, jestli by nešlo dát to krmivo pod miniaturní cedítko, držet ho u dna třeba špejlí a nechat ho trochu nakloněné, aby tam z jedné strany mohla vlést, pak by se tam snad nestihly tak rychle dostat ryby. Říkala jsem si, že to obrácené cedítko by mohlo udržet tu živou, mraženou potravu při umisťování ke dnu, protože když se to do akva snažim dát pinzetou, půlka mi toho uplave. Akorát nevim, jeslti to bude proveditelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 08:57 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Martík
To je horší, kor když je takhle malej... Nejlepší asi bude strčit mu to přímo pod nos, je-li to možné. Já svojí račici dávala mražené patentky a to bylo kino, když zjistila, že "prší" tahle bašta, strašně moc jí chutnaly a vždycky jezdila po akva jak motorová myš, dokud všechny nesežrala. :-) Až Ti vyroste, bude to snažší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 08:19 Martík
Ahojík všem, je tu někdo, kdo krmí své raky živou potravou? Mám zatím prcka, velkého asi cca 2cm. Snažím se mu občas dát nějaké živé mražené krmivo, ale problém je, že než se k němu dostane, nebo než si ho vůbec všimne, tak mu to sežerou platy a neonky. Nemáte někdo zkušenost nebo nápad jak to udělat, aby se mražené krmivo drželo u dna a zároveň, aby si toho "žrouti" rybky nevšimly tak brzo? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2013 12:47 - Re: sony14
1.V 54l by sa dal chovať aj pár,no pri zvlekoch sa požrať môžu.Ak neplánuješ dáke odchovy tak na okrasu skôr jedného.

2.
- osvetlenie stačí mierne(úplne bude postačovať montované od výroby-ak máš set)

- filter by som volil asi o troška výkonnejší a väčšiu filtračnú plochu(no i tento pri správnej údržbe postačí)

- vzduchovanie je tiež ok,môžeš však kúpiť filter s prídavným vzduchovaním a máš to 2v1

- ohrievač je ok

- substrát je v podstate jedno aký použiješ,odporučil by som kombináciu toho štrku a piesku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 09:39 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – vybava akvarka pre Procambarus alleni
Ahojte

plánujem chovať spomínaného raka modrého floridského (budem chovať len raka/rakov):
Viem, že ej to toho už veľa popísaného (ajs om čo to prečítal)

ale mám jednu všeobecnú otázku a ostatné konkrétne. Bol by som rád ak mi odpoviete.
Chcem sa opýtať :

1, či je lepšie chovať dvoch alebo len jedného ? (samec/samicka , samicka/samicka alebo samec/samec)

2, pripravujem akvarko 54L 60x30x30:

- osvetlenie v kryte - o akej sile by bolo vhodné pre tohto raka?

- filter - stačil by Elite Jet Flo50 Výkon: 300 l / h ? alebo odporúčate niečo iné ?

- Vzduchovanie JBL ECO AIR - može byť ? - ak budem mať toto, nebudem už potrebovať čerpadlo ? prípadne čo je lepšie?

- ohrievač by mal stačiť 50W (aj s reguláciou).

- aký substrát je najlepší ? čítal som že riečny alebo akvarijný piesok 1-2mm vo vrstve cca 5 až 7cm.

Vopred ďakujem za každú informáciu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:56 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jara
Zde jí můžete zakoupit.
www.rybarskeknihy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:52 jara – floridský modrý
Nevíte kde nebo od koho koupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 15:21 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Biologie a chov raků
Vážení kolegové, chci Vás upozornit na tuto knihu od našich předních odborníků na raky .
Podle mě by tato kniha neměla chybět v knihovně žádného chovatele .
Popisuje mimo jiné i řadu druhů raků včetně našich původních ,ale i těch co škodí naší přírodě .
Jedná se opravdu o ucelený přehled o všem okolo těchto tvorů .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 00:00 - Re: PePa
Fajn je poznať svoju zdrojovú vodu.(požiadať si o rozbor vodárne)
Vodu v akva resp.základné parametre si zmeriaš(orientačne) testom. NO2,NO3,KH,GH,pH.
Vodu nechávam odstáť deň pred čiastočnou výmenou.(vyprchá chlór)
V dnešnej dobe sa síce už moc nechlóruje,ale istota je istota.Pre raky je chlór z dlhodobejšieho hľadiska jedovatý.
Ďakujem za pochvalu ;-)
Rak červený je široký pojem.Ako var.red sa predáva čiastočne načervenalý divoko sfarbený Procambarus clarkii.Tie červené(orandžovočervené) čo mám v prezentácii sú Procambarus clarkii var.orange.Tieto americké raky nie sú až tak citlivé na biologické znečistenie.Dokážu pretrpieť či pretolerovať aj nejednu chybu akvaristu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 13:37 PePa Re: prasan
Díky,

budeme se držet tvých rad a snad se nám taky poštěstí mít taky tak hezký "rakvárko"
ano
Ještě otázku... Jak zjistím kvalitu vody a jak dlouho má být odstátá?

Díky !!!

Moc hezký fotky hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:15 - Re: PePa
Skús pozrieť moju prezentáciu,väčšinu odpovedí tam nájdeš.Ak sa chceš opýtať niečo konkrétne kľudne ss.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 08:23 PePa Re: rak
Ahoj,

mám prosbu,chtěli bychom si pořídit raka červeného.Jak nejvhodněji vybavit akvárko...vzduchování, filtrace ,kvalita vody apod.?

Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 16:52 - Re: rak
Rád by som sa k tejto knihe dostal,dalo by sa?(čo vlastne bude stáť?)
Mňa by zaujmalo či rátali vedci s faktom,že samica je schopná prenášať spermie samca i niekoľko mesiacov.Čiže v dobe kladenia ani samca nepotrebuje.Toto som pozoroval napríklad aj u Ch.holthuisi.Samica mi zožrala samca pri zvleku.Myslel som,že som takto nadobro tohto raka stratil.No po pár mesiacoch nakládla a odchovala mladé.Bol som šťastný ako blcha.Iný prípad je P.fallax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 14:46 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Každý den čekám tuto knihu od jednoho z autorů i s podpisem.Konečně někdo z vědců uveřejnil poznatek o možnosti množení raků bez samců (i když samci jsou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2013 13:21 Muž Yirka [9126]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 12:12 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky
Do jednoho akvárka jde dát všechno, co se vleze. Otázka, co má následně zůstat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 01:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Před pár lety jsem dostal ke zkrmení asi 20 raků mramorových, kterých se kamarád nemohl zbavit. Moje želva nádherná je zprovodila ze světa během hodiny. Pravda, byli jen kolem 3 - 5 cm velcí, ale cpát k želvě jakoukoliv rybu nebo raka za jiným účelem než jako oživení jejího jídelníčku je holý nerozum ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 16:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Vy chcete tu želvu nakrmit?Želva Vám sežere jak raka tak i ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 13:54 - Re: BurianekH
Nie moc šťastná kombinácia. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:47 BurianekH – Rak mramorový + Želva nádherná+ akary
Dobrý den,
chci se zeptat jestli můžu dát raka mramorového s želvou nádhernou a akarami do jednoho akvária....???? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:40 BurianekH – Rak mramorový + Želva nádherná- chov
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli můžu dát do jednoho akv. raka mramorového(1ks) s želvou nádhernou(2ks)+ akary modré(3ks)?? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 13:54 - Re: rak
Presne ako píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 12:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Standart by měl být takový jako na fotce ,ale jak sám víš tak se vždy vybere to nejlepší z mnoha a dá se nafotit aby se nalákaly zájemci ( hlavně aby se to prodalo za co nejvyšší cenu(v dalším chovu i když máš ,,čistý pár'')tak se z toho objeví něco co nemá vůbec nic společného z původním párem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 10:56 - Re: rak
Fotka k příspěvku Ak sa to presne nekríži,tak vznikajú kadejaké miš maš.(také by som ti za rok ,,našlachtil,, do bludu)Doslova až nepekné kúsky.Ako ten na priloženom foto. :-(
Japončíci na to majú už aj neof.štandard.Ghost by mal mať približne takúto škvrnitosť.
www.fisch-heim.de/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:17 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Já mám informace, že asi jen cca 10% mladých je GHOST ostatní jsou vše možné. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 09:51 - Re: rak
Japončíci to už prezradili,no ja blb som zabudol kde a ako to presne bolo.Neviem aké mladé sú ak máš rovnakých rodičov.Ak je to dostatočne ustálené,tak by mali byť rovnaké ako dospelec.Na vyšlachtenie ,,Ghost,, je presná postupnosť krížení foriem ,,Blue,, ,,White,, a ,,Orange,,.Koľko krát z ktorej si fakt nepamätám.S odchovom nebude problém.Bude to ako na páse(P.clarkii).
Pokiaľ viem tak nemajú rovnaké rozloženie škvŕn.(to sa dá dosiahnuť postupom viď.začiatok môjho príspevku).Inak je škvrnitosť rôzna a neviem či sa niektoré nevracajú k divej forme.(ja som ich zatiaľ nemal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 06:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Procambarus clarkii -GHOST
Vážení ,mám na Vás dva dotazy povedl se již někomu odchov této barevné formy raka? A jsou mládí raci stejní jako dospělci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:56 - Re: ondra111
Môžeš.Vedia sa tolerovať.Nebezpečné sú najmä zvleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:55 - Re: Honza
Rak modrý je široký pojem,skús konkretizovať.Skúsenosť mám,no aby som ti relevantne vedel odpovedať potrebujem presný druh raka.Mrkni moju prezentáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:48 - Re: dblazeks
Ak máš filtráciu a dostatočné čerenie hladiny tak to nie je podmienka.Podľa mňa by mal mať.Hlavne preto,že pridané rastlinky skôr či neskôr požerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:25 ondra111 – samci raka
nevite jestli muzu mit v akvarku 3 samce raka mexickyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:15 Honza – Rak + Panceřníček Kropenatý
Dobrý den,
mám raka modrého a chci k němu přidat 2x Panceřníček kropenatý, ale nevím jestli by to nevadilo...? pište prosím své reakce a hlavně napište také, jestli by nesežraly mladé ráčky..!!?? díky palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 18:23 Muž dblazek [16] - Cichlidy
a ještě se chcu zeptat musí mít rak vzduchování nebo nemusí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 17:27 Muž dblazek [16] - Cichlidy
tak to děkuji moc koupil jsem ho od chovatele byl tam v hrozné vodě nemohl jsem ho tam nechat až na tu skvrnu je nádhernej je to rak mramorový zbarvenej je modře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 17:14 Muž sidviss [3]
Když si čtu vady příspěvky, tak nevím, zda je normální si koupit zvíře, hned jak ho vidím a až potom uvažovat co mu dám k jídlu,( salám,těstoviny, musel sem se smát) :-D
Nejdřív si přece zjistím informace o chovu atd. a až pak si jdu koupit, nebo se pletu??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 16:41 - Re: dblazeks
Toto je často zo zlej hygieny v akvárku.Je to pravdepodobne bakteriálneho pôvodu.Treba dodržať hygienu-častejšia výmena vody,trocha soľ.Rana sa po pár zvlekoch zahojí až úplne zmizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 15:50 Luky89 Re: dblazeks
Reklamovat se dá i zvíře tak to zkus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 15:33 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Dobrý den potřebuju poradit koupil jsem si raka mramorového ale na boku má těla má díru a okolo má červený co stím?děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 14:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Janča
Ahoj, záleží na tom, jakého raka si chceš pořídit, v podstatě jediný rak, kterého bych doporučila k rybičkám je Cambarellus patzcuarensis var. Orange (tzv. CPO). Je to maličký roztomilý oranžový ráček, který neničí rostlinky a nenapadá rybky (pokud je dobře živen, pak prý ani rybí potěr). Já měla raka mramorového a ten likvidoval rostlinky a plašil ryby, menší ryby je schopen ulovit, takže na většinu raků opravdu pozor, jsou to destruktoři. Ale CPO by mohl být řešením, ten by lovil maximálně tak nemocné rybky, což je ale většinou akvaristy vítáno (pozor, uloví ji klidně dřív, než na ní uvidíš známky nemoci, stačí, že se ryba začne divně chovat). A ti větší si rádi pochutnají i na šnecích.

Co musíš o racích taky vědět je, že nesnáší prakticky veškerá akvarijní léčiva a chlorovanou vodu, takže vodu nechat pořádně odstát atd.

(Výjimečně posílám na mail...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 11:24 Janča – Raci a ryby
Zdravím, můžete mi prosím poradit, jaké ryby by se daly dát k rakům do akvária (pokud je to vůbec možné)? Nikde jsem toto téma nenašla.
Odpověď mi prosím zašlete na mailto:JanaRuziska@seznam.cz , předem děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=401