Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:46 - Re: jaci
Chlór je jedovatý z dlhodobejšieho hladiska.Vodu treba nechať deň dopredu odstáť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:27 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jaci
Odstátá voda je pro ně fajn, seženeš ho na burzách, pokud jsi s MSkraje, mužu ti dat kontakt na prodejce. Připadně pohledej na ifauna.cz určo tam nějáké prodejce najdeš.
Jinak pokud máš krevetky tak i jim by jsi měl dávat jen odstátou vodu pokud tak nečiníš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:26 Jaci – Rak
Z Litoměřic, ale není problém okolí Prahy a Ústecký kraj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:23 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jaci
Nevím odkud jsi.Tak ti nemohu poradit s koupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:10 jaci – CPO
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat jak je to s vodou kterou rak potřebuje. Mám 30l AQ, v něm zatím jen pár krevetek red cherry. Někde jsem se dočetl že je pro raka jedovatá voda z kohoutku, prý kvůli přítomnosti chloru. Chci zatím miniraka CPO a nemůžu dohledat co mu bude vyhovovat. Od chvatele jsem se dozvěděl že jim nevadí voda z kohoutku pokud je řádně odstálá... Kdyby někdo měl info o tom kde jinde než zde www.mk-zoo.cz/… je sehnat tak budu rád... Foto AQ:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 11:15 Laco
Poprosil by som o radu, chcem podporiť rast rastlín, môžem v akváriu kde sú ryby ale hlavne aj 3 raky mexické zakrslé - Cambarellus patzcuarensis CPO používať hnojivo PMDD bez KNO3 ? Je to presnejšie práškové hnojivo zložené z Tenso-15g ,MgSo4-7H2O-33g, K2SO4-14g rozrába sa z 0,5 L vody a dávkuje 0,5-1 ml na 100 L.

A moja druhá otázka to KNO3 - vôbec nedávať tam kde sú raky ?

Vopred ďakujem !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2014 15:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: macymesser
macymesser napsal: Zdravím.Nemáte někdo zájem o raky mramorové ? Rozmnožili se mi takovým způsobem,že nevím kam je dát.Defakto se množí pořád.Mám i větší ,asi 10 cm.
To už je na polévku... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 15:29 - Re: macymesser
Obávam sa ,že moc záujemcov o tieto raky nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 13:05 macymesser – Rak mramorový
Zdravím.Nemáte někdo zájem o raky mramorové ? Rozmnožili se mi takovým způsobem,že nevím kam je dát.Defakto se množí pořád.Mám i větší ,asi 10 cm.Jsem ochoten je dovést do Brna k Hornbachu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 13:08 Laco
Takže bol som kuknúť v meste a to čo som chcel nemajú.
Idem teda objednať Hikari Tropical Crab Cuisine a Dajana Crayfish.
Vďaka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2014 08:39 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Laco
Mám síce iný druh , ale Hikari Tropical Crab Cuisine im veľmi chutí palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 08:20 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Som rád, že dorazili v poriadku palec palec

Nech sa darí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:31 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Laco
Zkusit můžete: Hikari Tropical Crab Cuisine, Dajana Crayfish.
Také záleží na tom jak často je krmíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:16 Laco
Fotka k příspěvku Mám menších ráčikov Cambarellus patz. orange CPO asi vo veľkosti 2,5cm.
Viete mi poradiť čo by som im ešte mohol skúsiť dať žrať ?
Tetra Wafer mix úplne ignorujú
Vločkové krmivo Sera vipan a TetraMin rovnako sem tam ochutnajú
Skúšal som aj rybie surové mäso nechcú
Trochu žerú SAK mix granulky
Super žeru iba mrazenú patentku inak nič..
Čo im ešte skúsiť dať ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 18:26 -
Fotka k příspěvku hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 18:25 -
Fotka k příspěvku Dnes mi prišiel balíček a v ňom Procambarus alleni var.blue.Hádam sa budú držať.Ešte aj touto cestou,vďaka Martin.(sony14) pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 21:54 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: prasan
Díky, už jsem se rozhodla dát do nového akva opět krevetky, když mi tu tak hezky jdou. Se skalárami nebyl největší problém, těch 8 mimin zmizelo v krevetkárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2013 19:49 - Re: Nicky
Voda je v pohode.Skôr to chce nádrž bez skalárov. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:32 Žena Nicky [195] - Labyrintky – tvrdost vody
Ahoj,
už mám doma dvě nádrže (Ameriku a krevetkárko s Black Crystalkami), obojí mi šlape pěkně, voda se zdá být pro Crystalky ideální, hezky se množí. Teď se ke mně dostal 112l set a já uvažuji o založení rakária. Už jsem tu měla páreček raků červených (v malém akva 35l), samice časem odešla, samec se držel. Pak jsem měla v Americe páreček CPO, 2x nosili, mimina jsem přendala ke krevetkám a docela dlouho se držela, ale pak nějak vymizeli (akva cca 50l, nejdříve se asi rvali mezi sebou, pak zbyli 4 a ti zmizli). Původní Páreček v americe vzal asi po půl roce taky za své (podezřívám skaláry během svlékání). Jde o to, že tu mám podle testů vodu tvrdou cca 7 °dGH, ph něco přes 6, je to voda studniční, ale měkká. Mám se tu o ráčky pokoušet? Půjdou mi v téhle vodě? Nechci parametry vody neustále upravovat a chtěla bych pořídit zase raky červené do akvárka jen pro ně, možná s pár gupkami jako zpestření jídelníčku, s rostlinami moc nepočítám. Budu ráda za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 19:41 - Re: Weu
V skratke:
1.nemajú radi chlór
2.nonstop filtrácia
3.drevná hmota na vlákninu potrebnú pri zvlekoch
4.Procambarus clarkii var.White

Všetko ostatné nájdeš i tu v témach,prípadne mi konkrétne otázky napíš do ss. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 19:36 Weu Re: predator3313
aha, a to nějak vadí že budu mít napuštěnou vodu jen 5dní? hmm Zatim to vypadá na raka bílého. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 19:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Weu
Tak zaprvé nepíšeš jakého raka, a za druhé vodu jsi nejspíš měla napustit už tak před pár týdny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 19:26 Weu – Začátečník
Ahojky, mam akvárium 30x20x20, a chci si jít koupit raka v pátek, vodu do akvária jsem napustila již dnes, což mi poradil přítel :-) chci poprosit o rady a zkušenosti, co do akvárka je pro ráčka nejlepší, co má nejradši? chtěla bych to mít vše připravené než ho budu mít doma ano Díky za tipy hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 15:32 - Re: sony14
Raky sa pária celoročne,resp.ak samec chytí samičku.Mladé však mávajú len 1-2x do roka.U CPO napr.samička kladie do pár dní po párení.U iných si samička vie určitú dobu spermie samca na tele uchovať a klásť môže kľudne i o niekoľko mesiacov.Sú samce (i v prírode) ktoré si samičku niekoľko dní strážia.Iné to naopak hneď po párení majú tak povediac na saláme. :-) Druhé spomenuté by som povedal sú pri zvlekoch nebezpečnejšie,agresívnejšie a skôr môžu zožrať konkurenciu či i zvlečenú samičku.No kus od kusu sa musí človek stále zariadiť inak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 07:49 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
ja viem že sa nepotrebujú zvliecť pre párenie, len sa mi na oko zdajú byť nato ešte malí.
No teda už len samička. Tak počítam s tým, že reálnejšia šanca na úspešné párenie bude až po zvleku samičky (nakoľko si to už pár krát rozdali a zatiaľ nič z toho). A to bude ten kritický bod, nakoľko samec sa zvliekol už teraz, o chvíľku bude opäť terorizovať okolie a keď to príde na samičku, pevne veírm že ju nenájde .. budem ho musieť dostatočne kŕmiť aby ju nebral ako korisť ale ako partnera :-) . Dostatok úkrytov je samozrejmosť X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:30 - Re: sony14
Zatiaľ žije a pohybuje sa celkom v pohode.No nedávam mu veľkú šancu.Kedže i další nový pancier sa pravdepodobne bude vyvíjať takto.No možno sa pod pancierom vytvorí nová sada,u raka človek nikdy nevie.Predsa len im dorastajú orgány.Jedného som za tie roky chovu takéhoto už mal,no ten žil len krátko.
Asi si to pletieš s krevetkami.Rak sa nepotrebuje zvliecť aby sa páril.Pri zvleku daj naopak bacha aby sa ti nepožrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 17:03 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
fíha, a teraz bude dotyčný jedinec asi viac v ohrození...
myslíš že pri ďalšom vzleku sa mu to napraví ?

Inak mimo toho, moji noví alleni sú riadni divosi, respektíve samec - je to mega agresor , mal som u rakov dočasne bojovníčku samicu - tá tam spokojne plávala 2týždne, neskôr som na rýchlo musel umiestniť aj samca že aspoň nachvíľu než mu nájdem iné miesto , alebo čo... bola to chyba, bojovník si nedal pozor a do dvoch hodín bolo po ňom , keď som zaregistroval že rak drží niečo veľké , bol to už len zbytok tela bez hlavy a bez jedinej plutvy.. ďalšia moja chyba bola že som si neuvedomil že si rak uvedomil že mu chutí čerstvá rybička tak deň nato spapal aj bojovníčku...
Bojím sa o samičku, čakám na ďalší zvlek a teda či sa im konečne podarí spáriť ... budem to musieť sledovať aby som ho včas prelovil a aby mala pokoj a krásne vaíjčka donosila.
Uvidíme:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 16:53 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Čo som čítal , tak väčišna rakov prvú várku zhodí.
Ak sa mala kam samička schovať, tak by to nemalo byť stresom, no ťažko povedať.
Môj názor, počkaj na ďalšiu várku a ak nevýjde ani tá, tak potom to riešiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Před pár dny mi začala nosit samička CPO, měla vajíček hodně a všechny tmavé, ale po 2 dnech jsem zjistil že už nemá ani jedno. Myslíte si že je mohla zhodit bez většího důvodu? Třeba protože to bylo poprvé co nosila? Nebo spíš mam něco blbého ve vodě? případně stres se samců nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:10 -
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:10 -
Fotka k příspěvku Poškodený pancier raka (ožerom pri predošlom zvleku) ,spôsobil zlé vyvíjanie nového a tak sa tomuto rakovy dostali žiabre mimo pancier.Práve preto sa mi podarilo takéto foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 13:36 Muž Beda [11] Re: rak
dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 13:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beda
Rak není obojživelník.Suché místo nepotřebuje i když je schopen nějaký čas přežít mimo vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 12:50 Muž Beda [11]
je nutný aby měl v akváriu suchý místo nebo je to jen luxus, kterej nevyužije?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:57 - Re: Iloveo
Asi 4 roky.No nikdy som to presne nesledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 00:20 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
nikde sa neviem docitat aky je priemerny vek rakov :-O (Procambarus clarii)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:42 - Re: rak
Ano.No niekedy sa čudujem,že pošta odtiaľ prichádza skôr ako od vás k nám.Predsa poslať raky nie je problém,do 4dní je to vyskúšané takmer bezproblémové.Už som ratoval raky cestujúce 2týždne a i po takomto čase to niekoľko jedincov prežilo.Ak pošta nezazmätkuje a doručí 1.Tr. do 2-3dní je to ok.
No človek nikdy nevie.Hlavne ak ide o väčšie či vzácnejšie,drahšie kúsky.To by potom strata nebola lacná záležitosť. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:14 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Ano ,ale tento obchod je v Německu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:59 - Re: Iloveo
Myslím,že to tu už popísané je.A prinajmenšom stačí zadať do googlu latinský názov a prečítať sa dá o ňom dosť.
Myslel som cenu raka.Bežne dostupné sú aj cenovo výhodnejšie no sú raritné kúsky i po niekoľko desiatok eur.
Napríklad tieto mini v pároch
www.garnelio.de/…
www.garnelio.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 18:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Iloveo
Kdyby jsi se podívala na můj odkaz tak tam je velikost raků v nabídce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:52 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: rak
a velkost? nieje to vsezravec? brambory ci salaty nepapa? co slastne papka taky rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Iloveo
Jedná se o druh raka z rodu Cherax co je nejvíce rozšířený v chovech a je také dosti často nabízen v prodejnách.
Cena je rozdílná ( záleží na prodejci) cena potravy je také odvislá od prodejců ,dá se říci všeobecně že je stejná jako u chovu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:19 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: prasan
Fotka k příspěvku Cherax quadricarinatus toho by som brala potlesk je krasny potlesk v modrom prevedeni. este ake varianty farieb existuju pri tomto druhu?
a do akej velkosti dorasta ? a s tymi financiami co myslis kupit raka alebo jeho strava je draha?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 05:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Iloveo
Zde je máš v nabídce:
aqua-terra.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.05.2013 01:59 - Re: Iloveo
Zohnať sa dá skoro čokoľvek,len treba trocha chcieť a mať aj na to financie.Napríklad u nás bežne chovaný je Cherax quadricarinatus.Jeden z väčších rakov a aj rýchlo rastúci.
I ja ich chovám,no momentálne odchov nemám.(inak by nebol problém poslať)Odchovávam i Cherax holthuisi ,no to nie je dáky mohutný rak.Ak ti postačí 15-20cm dlžky,tak môžeš ísť kľudne i do bežného Procambarus clarkii a jeho farebných foriem.
Máš dáke otázky a nenašiel si to tu v téme? Pýtaj sa.
Ako tak pozerám,máš ,,dráčiky,,(Ambystoma mexicanum).Dúfam,že nechceš raky k nim.To by veru nebol dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 22:45 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
ja tych rakov co mi tu spominate neviem zohna !!! :-( kde sa kupuju ???
a co potrebujem este vediet aby im nic nechybalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.05.2013 06:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Iloveo
Když chcete chovat velké raky tak se zaměřte na rod Cherax tam jsou druhy raků co dorůstají až 30 cm délky.Jinak jak již psal LiborSprysl tak největším sladkovodním rakem světa je považován právě Astacopsis gouldi a zároveň se jedná o vymírající druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2013 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Iloveo
Nevím jak ve slovenských vyhledávačích...zkuste velerak tasmánský, a nebo v českých...
a ten je akvarijny?....budete-li jej chovat v akváriu, bude akvarijní... :-P ;-) ovšem podotýkám, že ho chtěl asi každý chovatel raků (nebo žroutů)...v současné době je velmi přísně chráněný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 00:56 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: LiborSprysl
a ten je akvarijny? neviem sa o chove nič dočítať! :-( ale brala by som ho keby sa dalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 22:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Iloveo
Iloveo napsala: Mám otázočky :-) ktorý je najväčší akvarijný rak? a ten modrý má akú velkosť v dospelosti? Dakujem
Astacopsis gouldi 80 cm, 5-6 kg....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=301