Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:18 Muž j_j [18] – šaman
ne,má teplotu 19-22¨C a nestěžuje si,snese interval 15-28¨C a spíš mu budou vadit letní vedra(vzduch nad 30) než zimní 18¨C přes noc 22¨C ve dne...jo a ještě-rakovi dávej vodu odstátou-chlor je pro ně nebezpečnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:15 honky – jo
ja vim, to je jenom docasny. topis tomu tvemu rakovi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:13 Muž j_j [18] – šaman
tak mu co nejdřív kup pls tu dvacítku-stojí jen 200,-...aby se měl dobře.zatim se o něj hezky starej,kup mu 20l,vyfot akva,dej na rybicky,kdybyses chtěl na něco časem zeptat,tak můžeš třeba na mou nádrž.to že toho raci relativně dost vydržej přeci neznamená že je budem chovat v hajlzu,ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:04 honky – jeden
mam jednoho raka, a mam ho v takove mini nadrzce - ma tak dva litry, ptal sem se ve zverimexu a rikali ze muze byt i ve sklenici od okurek(TO SEM MU ALE NEMOCH UDELAT) Jinak v tom zverakuj e prodavali po jednom v 5 cm dlouhej nadrzi. az ale poviroste tak ho dam do dvacetilitrovky (on ma ted 4 cm). ta moje nadrz je niska ale dlouha asi 25 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:48 Muž j_j [18] – šaman
ani když budeš mít párek raků červených tak není jistota,že se nebudou rvát...ale když jim zajistíš velký akvárium a vněm plno úkrytů tak by nemusel bejt problém,ale NEVIM-rak červený je agresivní a já zatím nemám zkušenosti jak se chová když je v páru(idyž o tom dobudoucna uvažuju)
fallaxe nemám,ale chtěl sem ho,ale ženský co mi ho slibovaly zadarmo pak byly "nemocný" tak sem si koupil raka červenýho...jak velký máš akvárko a kolik kousků fallaxů v něm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:27 honky – ..
A to kdybych mel parek, tak sou na sebe taky agresivni???? A mas taky nakyho fallaxe???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:18 Muž j_j [18] – šaman
www.vurh.jcu.cz/…
pohlaví raků je na straně 15
já bych je spolu nechoval-rak červený je velice agresivní narozdíl od tvého fallaxe,který může žít ve skupině s raky stejného druhu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 19:59 honky – ....
a u tich cervenych se pohlavi pozna podle velikosti klepet, nemylim-li se? A muze se falax chovat s cervenyma????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 19:18 rak – rak
Raky říční chovají u nás na jedné farmě ,ale jedná se o záchranný chov, takže se do osobního držení nedostanou.Raci rodu Cherax se dají sehnat v akva.prodejnách ( v Praze např. Obi,Hornbach).Tak se některé druhy nechají docela dobře sehnat .Jestli tak se podívejte i na stránky dovozních firem s akva.rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 18:20 Muž j_j [18] – rak
šaman
to je dobře,že je to v pohodě-s plísní se u raků moc bojovat nedá-sou choulostivý na chemii a tím pádem i na léčiva..
ne,můj rak červený(procambarus clarkii) není hermafrodit,mám samce. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 18:06 honky – pohoda
uz je to v pohode, zjistil jsem ze svetla pulka je telo a cerná jsou oci a vnitrnosti. Uz se asi brzo vylihnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 14:30 Muž j_j [18] – neviem
ahoj,
tak to doopravdu nevim,kdo by mohl mít chov raka říčního-z přirody ho vzít nemůžeš,na maso se moc nechová,leda nějakej výzkumnej ústav,v tomhle ti fakt(bohužel) neporadim...nestačil by ti nějakej běžnější "akvarijní" rak?
a toho cheraxe si některý lidi nechali dovést z Německa www.interaquaristik.de nebo že by se tady na rybickách.net ozval nějakej chovatel cheraxů..ale nevim nevim-máš dost "speciální" přání,co se týče druhů raků,co chceš chovat,nemyslíš?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 14:22 Muž [] – Pomoc?
Ahojte vsetci ,
uz som raz pisal , ale zda sa mi ze sa pocet prispevkov riadne zosekal. coze Chcem sa spytat ci niekto neviete o niekom kto by mal legalny chov raka riecneho : Astacus astacus , a este sa zaujimam o severoaustralskeho raka cherax quadricarinatus - red claw . Vopred dakujem a prijemne sviatky prajem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 22:32 Hans – rak
rakovi ty klepeta dorostou,ale bývají menší.Jinak rak v přírodě baští uhynulé ryby a z toho má vápník,takže bys mu mohl nějaké ryby nabídnout,třeba nástražní co prodávají v rybářských potřebách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 09:35 Muž j_j [18] – to rak
Hezký den
chtěl bych se Vás zeptat jak bojovat s nedostatkem vápníku u raka(nechávat mu svlečku je samozřejmost),dále mě napadlo mu dávat rybí maso i s kostmi-v kostech by měl být také vápník nebo co třeba kousek sépiové kosti,ale nevím jestli by to rak sežral :-) PS:včera jsem byl v hornbachu a "sourozenci" mího raka byly dost ve zbědovanym stavu-chyběla jim klepeta,končetiny,fousy...dobudoucna uvažuju o přemístění svého raka z "Rakária",které má 23 litrů do 80 litrového(plocha dna 60*31cm) myslíte že by šlo sem umístit 2 stejně velké raky pr.clarkii? samozřejmostí je dostatek úkrytů. jinak můj rak se má dobře a včera poprvé měl mražené patentky,které mu chutnaly.na vápník jsem se ptal s předstihem,abych se jeho nedostatku vyvaroval jen škoda,že ta plíseń se nedá účinněji léčit.
děkuji j_j a pr. clarkii X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 09:15 rak – rak
Vajíčka by měla být černá, jestli ale mění zbarvení, tak se může jednat o začínající plíseň.Bohužel s tou se u raků moc nedá dělat, jedině doporučuji výměnu vody ( 1-2 kapky přípravku proti plísni u akva.ryb na 20l vody ,toto ředění musí být velké vzhledem k velké vnímavosti na chemické látky korýšů , toto bych ale udělal pouze ve velmi krajním případě ).Jestli se jedná o plíseň , tak je stejně rak shodí, aby se zbavil možnosti napadení sám sebe ( jedná se o obranný mechanizmus raka).
Rak červený je druh původní a z něho byly vyšlechtěny některé barevné varianty ( modrý ,světle červený a i albíni), ale pozor - rak modrý je také samostatný druh ( chovatelé je někdy kříží právě za učelem lepší prodejnosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 23:14 Šaman – dík
dekuji za odpoved ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 21:07 Muž j_j [18] – fallax
s vajíčky zatím zkušenost nemám,ale měla by být černá..
rak červený je jiný druh než rak mramorový.rak se dožívá až cca 3-4let. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:55 šaman – raci
ahoj. mam akvarijního raka mramorovaného. ma vajička a ta zacala nak pruhlednět. neprijde o ne? a jeste bych se chtel zeptat, ten cerveny akvarijni rak, to je albín vyslechteny z normalni formy? nebo je to uplne jiny druh? a kolika let se raci dozivaji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 15:36 Astacus – Cherax Quadricarinatus
Ahojte , neviete mi niekto poradit nieco k tomuto severoaustralskemu raku? A este nieco , rak riecny je chraneny ale mozno niekto poznate osbu ktora vlastni / prevadzkuje / umely odchov , dajte mi prosim vediet. Vdaka ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 20:24 Muž j_j [18] – Pro PETRA DIFKA a další odborníky
Dobrý večer,nevíte jak se lečí rak,který byl napaden plísní?někomu se to bohužel stalo a já nevím jak jim mám poradit(raka mám ani ne měsíc).děkuji j_j
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 20:44 krab – krab
Krabům je dobré dávat ryby i s kostmi, plže, krevety atd.Krab se svléká tak, že mu praskne krunýř (karapax) na zadečku a tímto otvorem se krab vysvlékne ( v tuto dobu je velice zranitelný - jeho tělo je měkké , to trvá několik hodin, ale i dnů). Otvor, kudy krab vylezl, je na svlečce dobře viditelný (když se vytahuje z vody, tak otvorem vytéká voda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 19:52 leo.t – krab
Jo a naši krabi jsou opravdu Sesarma mederi a mám pocit,že u názvu bylo ještě Vietnama.To jen pro úplnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 19:47 leo.t – krabi
Moc děkuji za radu,je fakt,že svlečky jsem z akvária hned vytáhla-takže příště je tam nechám,atˇsi dají do nosu :-).Jaké kalcium bych měla pořídit ?Je běžně v obchodech?Ráda bych také věděla,kudy se dostávají krabi z krunýře-nikde ani památka po nějakém poškození nebo otevření.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 19:45 leo.t – krabi
Moc děkuji za radu,je fakt,že svlečky jsem z akvária hned vytáhla-takže příště je tam nechám,atˇsi dají do nosu :-).Jaké kalcium bych měla pořídit ?Je běžně v obchodech?Ráda bych také věděla,kudy se dostávají krabi z krunýře-nikde ani památka po nějakém poškození nebo otevření.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 21:36 krab – krab
Je to z největší pravděpodobností krab Sesarma mederi. To upadání končetin má na svědomí nedostatek kalcia, svlečky je potřeba ponechávat u krabů, aby si tak mohli doplnit stopové látky ( to kalcium je ale také nutné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 21:24 Muž j_j [18] – krab a strava
Ahoj Leo,co to je za druh kraba? může se jednat o nedostatek bílkovin...možná zkus více krmit potravou,kde jsou bílkoviny obsaženy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 19:05 LEO.t – krab
Moc prosím o radu.Mám od září malé červené kraby.Potýkám se stále stejným problémem:asi po měsíci krab postupně ztratí většinu noh a upadne mu jedno nebo obě klepeta a uhyne,dokoupíme dalšího a vše se opakuje.Jen jeden krab žije stále bez problémů od září a má za sebou dvě svlékání.Podotýkám,že v akvárku máme pouze dva kraby. Akvárium máme 25*30,žárovku UVA+B,filtr,souš i vodu,teplota vody cca 25,spoustu úkrytů,krmím zeleninou,garnáty,granulemi pro vod.želvy,nitěnkami.Nevíte jakou chybu dělám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 22:44 filo – j_j
Dej sem nějaý fotky "cucků" teda pokud je máš.. jinak to mohlo být i z překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 22:19 Muž j_j [18] – Rak
Rak.Tak už je akvárko bez substrátu a bez kamenů.¨rakárium¨ je už minulostí... :-( ,nevím z čeho mohly "cucky" být,ted nechám akvárium týden v klidu a pak uvidím co dál...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 21:48 rak – rak
Když koupíte rak, tak to chce vědět, o jaký druh se jedná ( jsou druhy raků, kteří si ryb nevšímají ,za předpokladu, že se jedná o zdravé ryby ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 21:35 Rak – Rak
Pro J-J

Já bych to také udělal, každá usazenina (cucky) mohou být zdrojem nákazy, voda by měla mít stejnou teplotu a dobře odstátá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 09:37 Muž j_j [18] – no jo no....
měl ses před koupí raka informovat o jeho chovu...co je to za druh(máš fotku)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 07:53 lukyn – sežrané ryby rakem
mám raka už asi tyden a vyhodim je protože mi sežrali už 4 pancéřníci zelený a už mě serou. rozzureny no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 07:52 lukyn – sežrané ryby rakem
mám raka už asi tyden a vyhodim je protože mi sežrali už 4 pancéřníci zelený a už mě serou. rozzureny no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 23:10 Muž j_j [18] – rak
právě se mi začaly na kamenech a sklech usazovat bílé "cucky",nevím jestli to nejsou nějaké mikroorganismy(akvárium mám zařízené asi 10 dní.tak nevím jetli se akvárium ¨nevyrovnává¨nebo jestli to neni nějaká choroba,ale mám sto chutí všechno z akvária vyházet napustit odstátou vodou dát tam clarkimu nějaký úkryt,prostě akvárium celkově zjednodušit.Nevím jeslti 'cucky¨ jsou tak závažný problém,který by raka mohl ohrozit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:57 rak – rak
Záleží na každém chovateli jak si nádrže upraví ( jestli je má v mísnostech jako parádu nebo je má v chovatelském zařízení).
Křížení raků P.fallax a P.clarkii se mi zdá nemožné ( P.fallax je parthenogenetický) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:38 Muž j_j [18] – rak
chápu,chtěl bych se zeptat,zda své raky chováte v akváriích bez substrátu(jak píšete v Akva tera fóru).vzhledem k hygieně o tom přemýšlím,sice nebude akvárium tak dobře vypadat ale bude méně rizik jako je třeba plíseń a tak.doporučil byste chov raků spíše bez substrátu nebo s ?
ještě čistě teoretická otázka:šel by zkřížit pr.fallax se samcem pr.clarkii? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:08 rak – rak
Rád bych je tam dal, ale mám velké problémy s PC, tak jsem rád , že můžu poradit alespoň písemně.Některé z mých chovanců lze najít v časopise Akvatera forum .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 21:54 Muž j_j [18] – rak
RAK
hezký večer,nechtěl byste dát fotografie svých nádrží s raky na rybicky.net? určitě by to některé lidi inspirovalo,zatím sme tu s raky jen dva(filo-fallax a já-clarkii,on to ještě úplně rak červený neni,protože je ještě mládě-je spíš hnědošedej:-) ,kdyžtak se podívejte do nádrží-malá akvária ¨Rakárium¨)diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 21:40 rak – rak
Jsem rád, že se konečně objevili chovatelé raků, kteří už i začali radit těm méně zkušeným .
Tak se zase můžu více věnovat svému chovu korýšů .Jen vás prosím, aby jste své rady mysleli vážně ( každý chovatel má jiné zkušenosti a z toho plynou i jeho výsledky chovu ) .
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 19:28 Muž j_j [18] – prcek
raci se vzduchují i filtrují stejně jako ryby.
ohledně pr.fallax seš z Prahy? (měl sem od jedný holky z Prahy slíbenýho fallaxe,ale pak onemocněla,tak sem si koupil procambarus clarkii,ale myslim že by ti raka dala-aspon u mě se tvářila že mi ho dá,ale pak sem v Hornbachu viděl mooc pěknýho pr.clarkii a ted je můj) ;-) kdyžtak ti na ní můžu dát email
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 19:04 prcek – rak
Nevíte kde bych sehnal P.fallax a chci se zeptat jak se vzduchují raci :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 18:33 Muž j_j [18] – raci a rostliny
rakům jávskej mech evidentně chutná,radši ho pěstuju v zavařovací sklenici i vedle a vždycky mu tam trs mechu dám a on ho sežere(hlavně v noci).lidi sem píšou docela často,ale nemaj vyfocený nádrže s rakama,což je škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 10:32 filo – vzkaz 2 j_j a dalsi
pro j_j: poslal sem ti vzkaz. uz je to tak par dnu zpet. me se stale jevi jako neprecteny. vzkaz se ti ma ukazat vedle tveho nicku na nejhornejsi liste v pravo. diky
K tem rostlinkam. javsky mech mi p. fallax totalne zlikvidoval, a ted mi ozobava tuholiste rostliny. ty s jemnejsimi listy jen povytahoval a nektery presadil (i se sterkem je prehrnul do kouta). Ma tam svoje cesticky, tak se zajima jen o ty co mu vadi v lezeni a volnym prebihani prez akvarko.jinak taky krmim TetraWaferMixem. X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 19:35 Muž j_j [18] – rak versus rostliny
Bohužel raci budou vždy sestříhávat a žrát rostliny,u raků procambarus může rostlinná strava dosahovat až 70%! i když bude nažraný tak bude rostliny ničit. můj rak žere jávský mech,řasové koule si nevšímá.Jinak dál ho krmím Tetra Wafer Mix(45%bílkovina 6%tuku-při tomto složení potravy byly u raků zjištěny nejvyšší přírustky)
pepku dej sem vyfocenou svou nádrž s rakama(je nás tu "rakařů" málo)díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 18:54 Muž [] – .
Myslím si, že před rakem žádná kytka neobstojí.Radí tady Jávský mech ,tak ten snad. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 18:42 pepek – chov ráků
Čau, informace tady jsou super, já mám pár raků modrých, ale mám menší problém. Donedávna jsem měl v akváriu ještě dost rostlin,tuholistý i jemnolistý,ale teď tam nemám ani jednu.Raci mi je postupně zlikvidovaly. Myslím si , že je dost krmým,patentky,srdce,špenát,salát,kopřivy,sušený,atd...,ale přesto dělám něco nejspíš špatně nebo jim něco chybý, protože nemám žádnou živou rostlinu, musel jsem si koupit umělý,ať to akvárko není tak holý.Děkuji za radu nebo názor. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 00:32 Cupik – Raci
Cus Bejci, precetl jsem si vsechny prispevky a brecel jsem smichy.
Kamos si koupil vcera raka a protoze delame ryby spolu tak se me ptal, jestli taky jako jednoho nechci. Po tom co jsem tu cetl fakt nechci. Dekuji Rybycky.net ze lidi jako vy existuji.To jsou rady k nezaplaceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 19:18 keyloger – Rak
Procambarus fallax podle me nepotrebuje vzduchovani. Sam jsem jednoho koupil, zije uz ctvrt roku v 60l akvariu spolu s bojovnicema a par snekama. Pusteny je pouze maly filtr. Nedavno se objevil jeste jeden racek. Asi jsem hodonesl jako velmi maly pludek s vodou ze zverimexu. Raci se dobre snaseji, ryby ani sneky nenapadaji. Musi se ale pravidelne krmit, tedy denne az obden. Davam jim hrasek, nitenky, nekdy kousek kureciho masa, ale muzete i vajicko, kureci srdce atd. Svleky nechavejte v akvariu, protoze rak potrebuje latky z nej pro tvorbu dalsiho krunxre, pokud ma jejich zdroj jinde v akvariu a svleky nezere, pak si je ususte, vypadaji docela hezky....
Jednou jsem raka nenakrmil, kdyz jsem jel na vikend a "ostrihal" samce bojovnice, takze je jak otrhanej kohout, ale kdyz ma jidlo, tak po sobe i necha jezdit sneka...
pri pravidelne peci se jim dobre dari a cca kazde 3 tydny se svlekaji. Za ctvrt roku se z racka cca 4 cm vyvynul rak o velikosti 12cm. V akvarku netopim a rakum to evidentne svedci, staci jim voda pokojove teploty. Jeden rak je flegmatik a druhej rad splha na filtr a hleda kudy by zdrhnul, takze pozor na unikove cesty! Dostatek ukrytu je absolutni nutnost. Rostliny mam 2, jednu ohlodavaj a vyhrabavaj a druhej si vubec ani nevsimnou, bohuzel nevim co je to za druh.

Dotazy piste...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=1151