Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 12:04 Muž j_j [18] – určení druhu
kdyžtak mi fotku raka pošli na e-mail budu se snažit ti pomoct.
ivo.prorok@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 09:23 hesope.m@seznam – prosim o radu skusenych
prosim mam raka nevim jak se jmenuje ale sam se zatim nerozmnozil a mam ho dlouho je takovej cerveno modrej ale kdyz se slikne tak je uplne modrej chci se zeptat jak casto se slika a kdyz se slikl poprve tak si utrh klepeto mohli by ste mi napsat jak se o nej spravne srarat a co nejvice o nich dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 23:30 Muž j_j [18] – nádrže s raky
Hezký večer,
mohl bych poprosit lidi,kteří tady na rybyckách.net maj nádrže s raky at sem daj odkaz na svou nádrž,díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 13:05 Muž j_j [18] – pdf raci
www.vurh.jcu.cz/…
je to dokument obsahující vše o racích,není zaměřen z pohledu akvaristů na raky,ale je zde hodně zajímavého.
jinak krab houslista:přirozené prostředí jsou močály s braktickou vodou,živí se organickým odpadem,1/3 až 1/2 nádrže by měla vyplńovat souš,hloubka vodní části je 10-12cm,doporučená slanost vody 1,08-1,10,teplota 23-27 ¨C (při teplotě nižší než 20´C nejsou schopní se svléknout) a pH 8.Páření houslitů předchází dvoření,sameček si odvádí samičku do svého doupěte,kde dojde ke spáření.Samička klade larvy do vody cca po 10 ti dnech.mláďata se živí planktonem.Krab houslista žije cca 1-1,5 roku.
můj pr.clarkii se dneska v noci poprvé svléknu(mám ho teprve od soboty)svlečku sem mu nechal v akváriu,prý se má nechávat v akvu a rak by jí měl sežrat,ale moc se mu do toho zatím nechce,radši žere jávskej mech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 11:01 Majda – Krab houslista
Dobrý den, mám prosbu, v sobotu jsem si koupila kraba houslistu, můžete mi někdo poradit, kde o nich seženu nějaké informace (chov, rozmnožování, krmení). Díky
procbyne@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 00:23 filo – j_j
Muzes sem prosim dat odkaz na obsáhlou práci Ochrana a odchov raků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 20:37 Muž j_j [18] – s.mederi
M.Kocián píše:v přírodě jsou mrchožrouti kteří se živí leklými rybami a rostlinami na potrvau jsou nenároční ,důležité je jen to,aby měli přístup k rostlinné stravě-takže by měl požírat akvarijní rostliny.jinak 21-26 stupńů a zhruba 1/4 až 1/3 akvaterária by měla zabírat souš-skalka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 19:56 Martin Rychlík – krab
Pořídil jsem si Sesarma mederi .Je moc dobrej ,ale moc malej ,nevím co mu mám dát najíst,protože ty wafer mix jsou moc velký . prosím o radu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 19:41 Martin Rychlík – krab
Pořídil jsem si kraba Sesarma mederi Je moc dobrej ,ale je moc malej a já nevím co mu mám dát najíst .Ty watefmixky jsou moc velký prosím o radu . ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 18:58 Muž j_j [18] – pr. clarkii
díky akvatera forum mám,koupil sem si i knížku Miroslava Kociána,takže zhruba vím co rak žere,ale nevěděl sem kolik tabletek mu mám denně dávat zatím dostává 3 denně + žere jávskej mech,vypadá v pohodě,udělal sem mu úkryt z odštěpků břidlice a tam rád pobývá,dokonce sem našel na netu obsáhlou práci-Ochrana a odchov raků,a je zde úplně všechno,co se týče anatomie života raků. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 17:58 krab – rak
Rak Procambarus clarkii( rak červený) je považován za jednoho z největších predátorů v akváriu(napadá spící ryby,zničí všechny rostliny,velice rád hrabe ve dně,atd).jen co povyroste, tak se pustí i do šneků ( žádná ulita pro něj není na překážku).ty tablety jsou dobré ,ale potřebuje rostlinnou složku potravy.Jestli chceš se dozvědět více o chovu raků tak se podívej na inzeráty tam je adresa Emailu na chovatele raků ,ten vám rád poradí .Nebo se podívej po časopise Akvatera forum č.10, tam je článek o racích a je tam i adresa na toho chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 16:15 Muž j_j [18] – Tetra Wafer Mix
jinak bych se chtěl ještě zeptat kolik vloček Tetra Wafer Mix(1 vločka je zhruba velká jako čočka)
pr. clarkii 4cm velkej sežere za den? díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:54 Muž j_j [18] – procambarus clarkii
Dneska sem si koupil procambarus clarkii,velkýho tak 4 cm, stál 85 kč na Černym mostě v Hornbachu...je supr...snažil se sežrat piskořku,kterou si narval do huby,ale ulita na něj byla moc tvrdá :-) radši sem mu dal tabletku,kterou před chvílí dožral...jinak do akva sem mu dal řasouvou kouli a jávskej mech takže když něco nastříhá tak to ani nevadí.budu se snažit co nejdřív dát akva sem na rybicky.net do nádrží ať tu je taky nějaký ¨rakárium¨ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:42 Muž [] – rak
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:41 Muž [] – rak
raka do akva není problém sehnat, v olmiku ho normalně prodávaj. ale velkej sežere tak jednu 5cm rybu za den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 15:11 kovalsky – raci
zatim tento druh nikdo nedovazi ale v recku ho dostanes volne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 14:47 rak – rak
Rak P.fallax bez vzduchování vydrží stejně jako akva.ryby ( 1-2 dny bez vzduchování),raci totiž dýchají žábrami jako ryby.
Raky Cherax destructor je možné sehnat zatím asi jen v zahraničí ( zatím nevím o žádné naší firmě, která by je nabízela). Jestli ti mohu poradit, tak začni z raky rodu Pracambarus, kteří jsou na našem trhu dosti zastoupeni a zároveň se jedná o raky, kteří jsou většinou už u nás odchováni. Jen si vem cenu raků: Cherax sp. 21,99 EUR, a rak Procambarus fallax 20-30Kč, samozřejmě jsou tu i raci, kteří stojí i několik stovek korun, ale většinou se jedná o novinky a nebo raky, kteří sem byli importováni ze zahraníčí soukromou osobou ( a ta se snaží snížit svoje výdaje na dovoz svých raků - přehodit větší část nákladů na zákazníka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 13:33 Martin Rychlík – Rak
Chtěl bych se zeptat kde bych sehnal raka Cherax cf. destruktov.
Je mi 13 let a chtěl bych chovat raky.
A chtěl bych se zeptat kde bych sehnal samici Cardisoma armatum(krab)
už asi rok chovám samce. ahoj ahoj ahoj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 21:04 Muž j_j [18] – rak+vzduchování
děkuji za odpodvěd,dále bych se chtěl zeptat zda procambarus falllax vydrží bez vzduchování za předpokladu přítomnosti jávského mechu v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 20:50 rak – rak
Z rostlin bych doporučoval jávský mech( za předpokladu že bude mít dostatek světla) , ten roste dosti rychle že ho raci nestačí zničit.Z krevetami bych byl velice opatrný ( zatím sem to nezkoušel ,ale myslím si že na 100%by se stali potravou pro raky).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 12:26 Muž j_j [18] – Rostliny,raci+krevetky?
Hezký den,
nevíte někdo o rostlině,která by se hodila k rakovi,tzn. aby jí nežral resp. nestříhal? Napadla mě
Cladophora aegagropila,která se u nás prodává pod názvem "řasová koule".
Raci sou supr,potřebujou ale vhodný prostředí a je třeba si uvědomit,že raci sou dravci na rozdíl od naprosté většiny krevetek.tak mě napadla další otázka:jak se v jednom akváriu snáší raci a krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 17:41 rak – Můj email
Dal jsem ho do inzerátu.Sem mi to nejde dát .Tak se tam podívejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 17:33 Rak – Můj E-mail
Tady je E-mail: PetrDifko@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 09:28 Muž j_j [18] – rak
SODA-asi nedostával dost najíst nebo se jednalo o raka procambarus clarkii,který loví i zdravé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 07:18 Soda – Rak
Jakej druh to byl to fakt nevim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 20:52 Muž j_j [18] – ráčci
MONI:a kdyžtak nám sem ten email pak zkopíruj,nás to taky zajímá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 17:49 Rak – ráček
Vámi chovaní raci jsou Procambarus fallax( vycházím z vašeho tvrzení, že mají opětovně oba vajíčka) . U tohoto druhu nemá žádný význam oddělování raků ( budou se množit stejně ).
Pohlaví se u raků dá poznat docela snadno, ale tento druh nemá samce, tak je to zbytečné tady rozebírat.Jestli chcete více vědět, tak se podívejte na výše napsaný článek o koupi s emailem ,jedná se o chovatele raků, ten vám rád odpoví na vaše dotazy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 12:57 moni – ráček
Ahojky tak si tu procitam vase prispevky, protoze mam taky raky,nevim jak se jmenují,ale jsou do duhový modrý.Dostala jsem tři a toho nejmenšího mi sežrali,pak jsem jim koupila rybičky,ale oni je nesežrali,akorát jim ukousali zadní ploutvičky a od ty doby zase nic.Jediný problém,který s nima mám,že porodili malý ráčky,když jsem je přendavala tak jich bylo asi 160 a ted je to měsíc a už jsou zase zahrabaný v domečkách a mají zase vajíčka... Jestli to takhle pujde dál co s nima budu dělat??? Neví někdo jak tomu jde zabránit? Četla jsem někde výš,že někdo ví jak se pozná pohlaví,je to vůbec k něčemu platný když mají vajíčka oba? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 17:16 Rak – Chov raků
Máte ještě modré raky? jedná se o Pracambarus allani nebo je to kříženec Praocambarus allani X Procambarus clarkii? Tady je můj email:PetrDifko@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 17:09 Rak – Rak
Raci se mohou dávat do akvaria s rybami ,záleží na druhu raka . taky se musí krmit a ne jen dávat rybám a to co nesežerou, to mu zůstane - to je většinou velice málo. Musíte si uvědomit že je to zdravotní policie, který rozpozná ve velmi raném stádiu nemoci u ryb.
Tak prosím neklamte zájemce o tyto tvory polopravdami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 19:41 HONZA – RAK
RAK SE MEMUŽE DÁT DO AKVÁRKA JAKO S VODOU?KDYBY TO BYLO S VODOU A V TOM RYBIČKY TAK SE TO TAM MEMUŽE DÁVAT.PROTO ŽE BY TY RYBIČKY JE TAM MOHL SEŽEAT.RAK JE HODNĚ NEBESPEČNEJ PROTO SE TAM NESNMĚJ DÁVAT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 12:43 j_j 19 – rak
a co to bylo za druh raka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 07:27 Soda – Rak
Já jsem měl raka v akváriu s rybičkama a sežral mi i ty fakt velký tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 17:37 nikola – pustevnicci
taky bych prosil o nejake info o krabech poustevniccich....predem dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 17:20 j_j 19 – raci
uka fotky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 11:41 Milan Libal – Raci
Chovám raky Procambarus clarkii Orange,bílé.perlove modré.
Alleni modré.Spiculifer modré a hnedé.
Tady pár fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 23:29 j_j 19 – Hornbach a fallax
Tak sem se byl podívat v Hornbachu a raka (rodu procambarus fallax) tam měli (za 85,-očí) ale neměl jedno klepeto,protože raky chovali v houfu a ty se sebou samozřejmě zápasili,prostě Hornbach je na hovno a nedivim se že na něj tolik akvaristů nadává,protože co se týče obsluhy i kvality chovaných ryb a ostatních živočichů má Hornbach co zlepšovat. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2006 18:52 pepek – chov raků
Zhruba tak kolem 50kč/kus , ale můžem se domluvit jinak? Záleží podle velikosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 23:09 j_j 19 – fallax
KVÍTKO-nejspíš si chceš fallaxe ponechat vid ;-) ani se ti nedivim,ale jestli budeš mít mladá fallaxíky tak bych nějaký určo chtěl :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 17:47 j_j 19 – rak modrý PEPEK
Na kolik si modrýho raka ceníš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 18:27 Monča – rak
to je pravda, ustřihl dokonce mí Betty i ocas. Ale ten se jen tak nedá, neustále spolu soupeří a v tu chvíli ztratil zájem sežrat ostatní ryby. palec konečně mám plné akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 09:46 :-) – rak
Dej mu tam kus látky, nastřihá ti na kalhotky. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 09:29 Žena sharon [126] – rostliny
jávský mech tam nedávej, rozstříhá ho, aniž by ho žral, na milietrové kousíčky. Egerii taky ustřihne. Nejvhodnější je dát na hladinu pistie nebo nechat plavat růžkatec. Velikost akvárka my měla stačit, nezapomeň na jeskyňku, čím se bude cítit bezpečněji, tím bude víc venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 06:16 Muž Martin76 [5] – velikost raka
U fallaxe počítej spíše s 10 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 23:34 j_j 19 – → Kvítko,fallax
dneska sem si koupil akvárko 44délkax24šířkax22výška (= 23l 245,-)pro jednoho fallaxe by doufám mělo stačit.zítra se někde pokusim sehnat jávskej mech(prej ho každej akvaristá má,tak ho moc neprodávaj) a dál přemejšlim o egeria densa-rostlině zejtra ještě dokoupim štěrk a kameny,jinak nevíš kolik fallax může dorůst(asi to bude okolo těch 5ti centimetrů)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 20:49 Jára – Krab
chci kraba a nevím co potřebuji jak velké a akvarium jenom pro kraba prosím porad te
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 20:16 j_j 19 – fallax
oukej,koupil sem si aqua tera forum takže už vim :-) dobře dohodnem se palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 18:20 pepek – chov raků
Čau, mám doma asi 30 raků modrých, ve velikosti 1.5cm. Jestli má někdo zájem můžem se domluvit, moje emailová adresa je: piskot.jo@seznam.cz Chtělo by to akorát chvíli počkat až vyrostou, aby šlo líp určit pohlaví. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 15:48 Kvítko – ...
o jo, s aqa bych se taky nechtěla!! Jen mi lidi řikaj, že je máme nějak levný, tak jsem Tě chtěla nalákat...Popravdě se mi levný nezdaj .. Jo, fakt budu ráda když se ho ujmeš... musíme se domluvit ne předání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 13:07 j_j 19 – fallax
no dobře,když jinak nedáš ;-) já bydlim na Spořilově-Čelakovice sou daleko a nechtěl bych se tahat s akvárkem,ale díky :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=1201