Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Časopis Aquaristik

 

NápovědaFórum » Literatura » Časopisy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Časopis Aquaristik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 07:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Jak jsem již napsal, "byl jsem vně", z toho je patrné, že jsem již zase tak trochu uvnitř :-). Nemyslím si, že jsem ozřejmením okolností mého odchodu z funkce něco či někoho "pomlouval". A už vůbec vás, ani nikoho jiného, nepřemlouvám k tomu, aby se stal předplatitelem. I když samozřejmě budu rád za každého nového :) . Přece jen přeze všechno k tomu časopisu mám dost niterný vztah a číslo 01/2010 za hodně dobré považuji, a kdyby se k takovým časem podařilo vrátit, bylo by to určitě dobré pro všechny, kteří mají časopisy rádi. To ovšem bez stabilní čtenářské základny možné není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 20:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: LiborSprysl
Nemusíte se obávat, email používat dokážu a s firmou Send jsem to řešil, slibovaly a nic z toho nesplnily a poté přestaly i komunikovat tak nevím kdo neumí používat email hmm Nehledám ani nezveličuji problémy i jsem oželel částku kterou měly vrátit, nehodlal jsem marnit svůj čas pro těch pár korun, šlo jen o princip a tato firma u mě selhala a proto si za svým názorem stojím na rozdíl od vás, mluvím o nich takto od začátku vzniklého problému a budu i nadále X-) Občas s vašimi názory souhlasím ale tentokrát rozhodně ne, byl jste první kdo je začal pomlouvat když jste skončil jako šéfredaktor a najednou změna o 100% že by jste se opět do něj vracel a dělal nový nábor předplatitelů hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 17:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Po letošním Rychnovu mi připadá, že svépravní a znalí čtenáři toho, podle některých všelijak pokleslého časopisu, si poradit dokázali a dokáží, pokud o časopis zájem mají. Stál jsem nějaký čas vně něj a informace neměl, teď je již mám a byl jsem překvapen, že většina logicky uvažujících se se svými požadavky dokázala obrátit na distributorskou firmu a předplacených časopisů se snadno domohla. Časopis vychází dál, ale s jeho disribucí nemá vydavatelství společného ani co by se smítko za nehet vešlo. Všechny problémy s distribucí časopisu je třeba řešit s firmou SEND a byl jsem překvapen, kolik lidí umí používat mail a s touto firmou se dohodlo, jak si distribuci představují. Inu někdo se snaží hledat a zveličovat problémy, které vznikají, a někdo je umí řešit. Někdo toho schopen není, jak vidno. Návod soukromě poskytnu všem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 15:03 PetrNovakBolid Re: LiborSprysl
Např. autoři knih Eliáš 1998, Frank 1995, Drahotušský-Novák 2000, Hofmann-Novák 1996, Hanel 2002,2004 Tito autoři publikovali i před rokem 1990. Nikoho jsem zde nejmenoval, ale vycházely některé například německé překlady evidentně s komerčním účelem, které rozhodně velkým přínosem nebyly. A doporučuji napříště si vzít ke čtení textu někoho, kdo by vysvětlil blíže význam tohoto textu. Potom odpověď vypadá, že reakci na text psal někdo, o kom se tady jiní vyjadřují trochu hůře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2011 09:32 Muž Yirka [9137] Re: PetrNovakBolid
Myslel jsem že už to ani nevychází.....
Jinak co se týče starší akvaristické literatury níže zmiňovaných autorů: asi se budu opakovat, ale znovu připomenu, že v každém větším městě jsou antikvariáty a většinou je tam tato literatura k dostání za velmi příznivé ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2011 08:28 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: PetrNovakBolid
Z mého pohledu stále se zhoršující výjimkou se v poslední době stává časopis Aquaristik. Bohužel to není poslední dobou ale již delší čas :-O
PetrNovakBolid napsal: Ačkoliv jsem byl od prvního čísla předplatitelem, tak na příští rok předplatné rozhodně neobnovím kvůli celkové úrovni časopisu, což je poprvé v mém životě. Je to můj soukromý názor a ostatním přeju zábavné počtení.Předplatné jsem zrušil již dávno a můj názor že to jsou podvodníci a zloději se nezměnil. Slibované vrácení peněz se nekonalo a ani předplacená čísla nikdy nedošla :-| S tím co jste napsal rozumný člověk musí jen souhlasit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 06:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: PetrNovakBolid
Všechny knihy a časopisy, které zde vyšly do roku 1990, byly na svoji dobu vynikající. Např. autoři knih Eliáš 1998, Frank 1995, Drahotušský-Novák 2000, Hofmann-Novák 1996, Hanel 2002,2004 jsou autoři doby, kterou hodnotíš již jen jako:
Poté se začaly objevovat i poněkud komerčnější snahy, které si však pořád zachovávaly poměrně slušnou úroveň z hlediska informačního pro hobby i produkční akvaristy. Jestli ministr financí nafackoval mladíkovi, který na něj hulvátsky pokřikoval, pěkné to není. Avšak pokud se amatérští pisálci snaží hodnotit znalosti znalých v oboru akvaristika, měli by se občas postavit do kouta a nafackovat si sami...Protože pokřikovat se nemá a za těmito v oboru akvaristika stojí rozhodně více než za tebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   23.09.2011 19:32 PetrNovakBolid – časopis Aquaristik
Mám doma několik metrů akvaristické literatury, prakticky většinu z těch knih a časopisů, které zde vyšly od 60. let až do současnosti. Všechny knihy a časopisy, které zde vyšly do roku 1990, byly na svoji dobu vynikající. Poté se začaly objevovat i poněkud komerčnější snahy, které si však pořád zachovávaly poměrně slušnou úroveň z hlediska informačního pro hobby i produkční akvaristy. Z mého pohledu stále se zhoršující výjimkou se v poslední době stává časopis Aquaristik. Zdá se mi být poněkud mimo klasickou českou koncepci akvaristických časopisů a knih, které poskytovaly kvalitní informace pro amatérské i profesionální chovatele. Když pominu výběr článků k otištění, který se mi líbí stále méně, tak to, co mi vadí nejvíce, je evidentní „ředění“ informací. Velké písmo, velké mezery mezi řádky, spousta volné nevyužité plochy v časopisu, velké fotografie, někdy i zbytečné (např. str. 12 v č. 4/2011), záměrná grafická koncepce taková, aby bylo co nejméně (z licence placeného) textu. Připadá mi to, jako když v restauraci nabízejí jenom méně atraktivní jídla, omáčku ředěnou vodou a ještě jej jí málo, a k tomu trochu nepoživatelné ozdoby na talíři. Za speciální záležitost považuji to, že časopis se příští rok bude tvářit tak, že vychází každý měsíc, ale vyjde s celoročním předplatným pouze 11 čísel. Nějak mi to připomíná požadavek 13. důchodu nebo 13. měsíčního platu, ale obráceně. Je to první akvaristický časopis v mém životě, který rozdávám známým s tím, že ho nemusejí vracet. Ačkoliv jsem byl od prvního čísla předplatitelem, tak na příští rok předplatné rozhodně neobnovím kvůli celkové úrovni časopisu, což je poprvé v mém životě. Je to můj soukromý názor a ostatním přeju zábavné počtení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Parosphromenus
Tak sice se Martin pokusil sdělit svůj názor, ale já se pořád budu vracet k AQ 01/2010, což si myslím byl velmi podařený kousek...Informace v časopise se stávající podobou jsou seriozní, byť často vycházející z německých reálií, což by se mohlo jevit jako škoda. Protože však překládá RNDr. Jaroslav Hofmann, je to dostatečná záruka kvality textů, které i upraví, aby zmizely chyby, které proklouzly v originálu.
Třeba se zase jednou dostaneme k tomu velkému hezkému časopisu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 11:48 Parosphromenus Re: Tomas Enderson
toz ony dostupne jsou, ale ne v cestine
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   21.08.2011 11:28 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Parosphromenus
Je mi jasné, že dotaz nebyl směřován na mne, ale dovolím si zdělit svůj názor.

Aquaristik je o něco textově plnější, ale stejně jako AŽ je jen odrůdou německé modifikace svého tatínka. Bohužel poslední kvalitní čtení bylo v Akvárium - terárium. Ale to je již minulostí. Takže se hold smiřte s tím, kvalitní nové informace již dostupné nejsou a asi bohužel ani nebudou.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 11:17 Parosphromenus
Jou v Aquaristiku nejake seriozni clanky? V Akvarium zive mi prijde, jsou jen obrazky (pravda, obcas pekne) a jakasi textova vypln...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: mlynář
Nechme doktory...to se psalo jinde stydim hop . Ale vím, že víš, jak drahé je do života uvést dílo, které by měly dějiny vzít na vědomí. Takže periodikum je vlastně mrtvé v okamžiku, kdy vyjde další číslo....Není nic staršího, než včerejší noviny....nás učili na fakultě. No takže je to bludný kruh, nebo gordický uzel?.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 13:18 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal jiný "doktor"...??? Nějak mi to nedoteklo.:-(
LiborSprysl napsalmi tlačí oka slza po papírovém časopisu, který by u nás vycházel a byl dobrý. No mně nejen po časopisu, ale s tím nic neuděláme. Papír se stal onou pomyslnou parní lokomotivou na trati dnešního TGV. Bohužel. Pro mne bylo například studenou sprchou, že pokud chce člověk dostat ven nějakou monografii i v jazykových sektorech, kde se jedná řádově o desítky, ba možná až stovky milionů potenciální populace, musí jít stejnou cestou, jako je to jedině možné v současnosti zde (viz konec konců Bleherovo nakl. Aquapress nebo počin O.Lucanuse, etc.). ještě dlouho po tomhle zjištění jsem si myslel, že magazíny mají řádově vyšší životnost. Po loňském krachu FAMA v USA už mne ale asi nic nedokáže překvapit. rozzureny sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   31.05.2011 11:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: mlynář
No já o tom "dr. překladateli" vůbec nepochybuji, to jen jiný "doktor" a několik jeho ctitelů si troufli před časem o tom začít debatu, maje občas problém dát dohromady holou větu z prostředí akvaristického světa - nevím jak z jiného světa.... smich To k tvé poznámce Jeníku.
Jinak máš samozřejmě pravdu a samozřejmě víš, že prostě pořád se mi tlačí oka slza po papírovém časopisu, který by u nás vycházel a byl dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.05.2011 09:28 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: LiborSprysl
Libore, je mi líto, ale i kdyby bylo ATF nebo kterýkoliv z našich tehdejších i dnešních akvamagazínů stokrát lepší a i kdyby (já vím, jsou to kdyby, ale bohužel založená na skutcích)to "tam" nedopadlo tak jak to dopadlo, neměl by asi moc šancí na další existenci, než o pár let více.
Vloni v květnu jsem měl tu možnost na vlastní oči vidět, jaké množství se v roce 09 prodávalo všech tehdejších tří existujících magazínů od čísla a věř mi, že to poznání bylo pro mne mnohem děsivější, než jakékoliv představy, které jsem si o tom dělal. Ani součet prodaných čísel všech tří magazínů nedokázal dostat prodejnost na tu míru, aby včetně všech nákladů i platu šéfredaktora zaplatila sebe sama a "nula od nuly" pošla.

Při pohledu z venku to vypadá, jakoby to v Německu s občasnými drobnými změnami šlapalo jak pověstné hodinky v jisté alpské zemi. Tuhle problematiku studuji od roku 2006. Je stejně děsivá, jako problematika "papíru" u nás. Ba spíš vzhledem k událostem za poslední dva roky ještě děsivější a nespasí to ani, že němčinu užívá co mateřský jazyk v samotném Německu a jeho sousedech přes sto milionů lidiček. Současná situace DATZu to všechno jen potvrzuje.... Nebýt toho, že Rainer se chce dožít důchodu jako šéfredaktor, kdo ví, jak by to vůbec dopadlo. Od roku 2006 ubylo v Německu téměř 70 % akvaristických vydavatelství a vydavatelů. Defacto zůstali tři - Dahne, Ulmer a Natur und Tief (či jak se to čerta jmenuje). Tu a tam ještě nějaký titul vyleze z Kosmosu a materřký koncern jakž takž průběžně resuscituje tetra Vrl.

POZN: Jarda Hofmann je od dob manželů Dykových naším nejlepším, ne-li vůbec nejlepším akvapřekladatelem. On přeloží patřičné texty nejen na patřičné odborné a lingvistické úrovni. On tomu dokáže dát i kus vlastní duše a to má tu pravou šťávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2011 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Laduschka
Prožívám to s vámi od pádu ATF, o němž jsem si myslel, že bude tím správným produktem vedle jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:09 Žena Laduschka [120] Re: LiborSprysl
já netvrdím, že akvarijní časopisy mají být "amano - pure" ;-) to by mě taky rychle přestalo bavit, i když cestičky úvozem zbožňuju (mimochodem: trefnej název.. :-D ). A určitě existují machři i na klasický holandský akvária, kterým samozřejmě taky těžko odolávám, ale momentálně mě nenapadá jméno žádnýho předního představitele (Amano má holt zmáklej marketing ;-) )
na začátku jsem si jen chtěla postěžovat na stav současných akvaristických časopisech v ČR, ale Vy mě solidně chytáte za slovíčka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 19:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Laduschka
No to bude možná vliv těch škol :-) staří-mladí. Místní Václav to jednou nazval cestička úvozem, když se debatovalo o aquascapingu a přitom mají jeho rostlinami narvané nádrže podle mne ksicht pěkný. Pro mne více než ty podle pravidel aquascapingu. Jsou takové živé. Khanova umělecká díla jsou proti tomu jako z jiného světa. Takový Louvre - Pozor nedotýkat! :-) Vím, že jsou to živé nádrže. Ale když už dokonalost, tak nádherné holandské nádrže - tuším Voldovo. To je život. Amano je umění a ti, co jdou touto cestou - já je nezatracuji - jsou umělci. Ale vměstnat ten opravdový život do omezeně velké nádrže tak, aby to fungovalo. To je pro mne ten pravý kumšt. Takže asi nejlépe je někdy dát Amana a pak také to ostatní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 19:06 Žena Laduschka [120] Re: LiborSprysl
mno, nechci nějak snižovat hodnotu článků specializovaných na odchov rybek, ale trend amanovských nádrží mi přijde zajímavější pro širší "masy", tudíž marketingově přitažlivý ;-) stačí se pokoukat tady po prezentacích a člověk má hned představu o tom, jak v ČR vypadá poměr mězi akvaristy, kteří mají okrasná akvária jen pro radost (max. se občas pokusí o nějaký ten odchov, ano, i tady by v tomto ohledu mohl být zájem..) a opravdovými chovateli.
A co se týče jakýchkoliv překladů - v žádném případě nesnižuji práci žádného překladatele, z vlastní zkušenosti vím, co je to za fušku, to jste mě opravdu špatně pochopil. Myslela jsem to tak, že mám chuť uveřejňovat překlady článků, které do češtiny nikdy (nebo alespoň v dohledné době několika nejbližších let) zřejmě v ČR nevyjdou, což je pro český akvaristy celkem škoda. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2011 17:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Laduschka
Teda pokud to mám vzít do detailů, tak v tom čísle co teď v Čechách vyjde je Amano tuším dvakrát...ale jakože jsem krapek ze starší (ne-li staré smich) školy, rád se na to kouknu, ale že by mne ta nádhera přivedla k orgazmu, tak to ne. To spíš dr. Zahrádka svými fotoseriály z množení ryb, dokázal to kolega Libus s molučáky a pak to tedy umí má drahá polovina stydim

Tedy ještě dodatek - s autorskými právy si neradno hrát v současné době v žádné civilizované zemi... :-D :-P . Ovšem narozdíl od jiných si nemyslím, že by překlady pana doktora Hofmanna byly špatné a ten k tomu oprávnění od vydavatele má smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 17:20 Žena Laduschka [120] Re: LiborSprysl
Kolik lidí tu má akvárium netuším, ale pořád vidím rozdíl mezi "mít akvárium" a "být akvaristou", čili o akvaristiku se zajímat, DOBROVOLNĚ a se zájmem pročítat články, atd. O tom, že tu na to maj víc peněz bohužel nemůže být pochyb.. :-O životní standard a výše výdajů na koníčky je tu poněkud někde jinde.. mnojo, každopádně mi to přijde jako škoda, že se tyhle články do ČR nedostanou. Vychází tu spoustu super počteního od opravdových odborníků v oboru (Amano a jiný "soudruzi"), klidně bych jednou za čas i cosi pro ostatní přeložila a hodila na net, ale s ohledem na autorský práva si to radši nelajstnu - nerada bych poznala soudní a výkonnou moc v Německu v praxi.. :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 17:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Laduschka
Ze své minulosti mám docela přesné statistiky - více než 200 000 kusů člověka v tomto státě má jedno a více akvárií....Čyřtisícový náklad časopisu Aquaristik s přechodem na levnější verzi je pořád ještě ne zcela "stravitelný" pro český trh....A to s pár stovkami pomáhali, a snad pomáhají, a možná zřejmě pomáhat budou naši slovenští kolegové...(To vím od některých stálých čtenářů Aquaristiku, kteří se mnou spolupracovali v minulosti.) Takže cca 50 "akvaristů" na jeden časopis. Celkem známé je, že zhruba čtyři lidé čtou jeden časopis, aby ti tři ušetřili smich nebo se skládají dohromady...nevím, to je statistika :-|. Asi by šla vylepšit. Osmdesátimilionový potenciál v Německu, plus německy mluvící země....11.000 náklad...jsem si musel vzít kalkulačku -7.272,72 -perioda. Nevím jestli jsem to správně spočítal. Chybí mi ten vstupní údaj, kolik lidí má v Německu a německy mluvících zemích v akvárium...Pravda, mají tam asi o trochu lepší prachy v kešeni...No přibylo-li by českých čtenářů, možná by šlo číst v mateřštině více písmenek na více stránkách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:32 Žena Laduschka [120] Re: Moucha
aquaristik teďka při ruce nemám, mám tu jen caridinu, ta stojí 5,95 eur, je to čtvrtletník, 67 stran, náklad netuším, kde vynajít ... s předplatným vychází číslo na cca 5,70 éček ... zkusim najít náklad na stránkách dähne verlagu.. coze
Ale náklad caridiny je 11.000 ks ... to se to prodává v zemi s 80 milionama obyvatel.. plus s možností dalšího odbytiště (Rakousko a další německy mluvící země) ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Laduschka
a kolik euro stoji ta germanska verze a jaky ma naklad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:20 Žena Laduschka [120]
měla jsem teďka možnost zakoupit a prolistovat německý originály časopisu aquaristik a caridina a docela mě mrzí, že něco takovýho se v Čechách nechytá.. :-O a je to jenom můj pocit, nebo v německým originálu je víc článků než v českým...? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 15:09 TCh Re: LiborSprysl
Príma. V novém roce by už měl taky vycházet jako měsíční periodikum, tak snad to nebude na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 15:00 Muž LiborSprysl [9015]
Být informátorem je věc "Veřejně" ošemetná...
Ale přece jen mi to nedá. Gernot Kaden a další němečtí chovatelé pavích oček ve světě živorodkářů něco znamenají a jejich zkušenosti jsou i pro mnohé naše chovatele těchto rybek základní školou, která často vedla k titulům mistrů Evropy i světa. Pokud by se obsah časopisu Aquaristik podařilo udržet v takové obsahové podobě, jako je chystané číslo, jenž mi "přistálo" v počítači.... pak s ohledem na to, že AŽ plánuje z nějakých důvodů dvoučíslo....:-) (pamatujete takhle to nějak zpomalovalo v AT), možná že se tento akvaristický časopis vydává zase na tu správnou cestu. Pravda, české texty stále chybí. Stránek také mnoho není... Ale ctitelé pávčat divokých i šlechtěných, tu zajímavé informace najdou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:56 pavel.bartek Re: BART
Samá reklama-polovina časopisu :-O Druhá polovina slabé články a opět reklama :-O A ty hezké obrázky mám v kalendáři :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 13:19 Muž BART [3]
No 6/10 dorazilo minulý týden , tak aspon ze celý ročník je doma.
hned jsem zrušil předplatné
Podle mě to 2011 nepřežije, předplatné prodlouží jen pár jedinců i s ohledem na redukci časopisu a prodlevy ve vydávání

Jako pokus dobrý ale na webu je informací dost a tohle hold je obětí on-line světa
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2011 19:11 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Miras
No ja si byl pro cigára a ranní bulvár ke kafíčku a taky mi padnul do oka. Po prolistování lehký úsměv..no na záchod bude dobrej.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 18:52 Muž Miras [111]
je to překvapení jak blázen, i já dnes obdržel č.6 :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fáster
No vida, je možné pálit silvestrovské rachejtle:-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 15:44 Muž Fáster [9]
Tak jsem si č. 6 právě vybral ze schránky.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 09:32 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Možná že šla, ale už nevyšla ven :-D . Nu což. Už jsem se rozloučil :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 09:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Karlo
Nějaké šumy šly, že ta šestka snad šla do tiskárny někdy minulý týden... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 09:28 Karlo
Tak to vypadá, že se posledního čísla (6/2010) asi nedočkáme. Už není ani uvedeno na stránkách Send: send.cz/…
Jelikož jsem si rok 2010 v bláhovém okouzlení předplatil, dost mě to mrzí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 10:32 Muž Miras [111] Re: Kuba
že mě to ani nepřekvapuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 10:22 Kuba
Číslo 6/2010 přesunuto na 10.2.2011 ;) send.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:49 Muž Miras [111] Re: Silent
přišel včera, ale podle toho co jsem viděl jsem složenku ihned vyhodil. Předplatné ani omylem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:53 RAP Re: Silent
Já ho minulý týden normálně koupil v trafice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:42 R Muž Silent [5949] Re: Nancy
Stále mi nedorazil. No asi jsem nebyl vylosován :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:52 Žena Nancy [0]
Tak mi dnes také dorazil, večer se juknu. Prý je tam i složenka (asi myslí, že si budu chtít znovu předplatit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 14:16 Muž Fáster [9] Re: Nancy
Tak jsem si č.5/2010 právě vyzvedl ze schránky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:05 R Muž Silent [5949] Re: Nancy
Můžu říct, že mi číslo 5 dnes nepřišlo i když ho na stránkách Send avizují. Koneckonců kdo ví jestli vůbec ještě něco přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:45 Žena Nancy [0] Re: LiborSprysl
Na stránky Send.cz jsem se dívala, původně měli napsáno: číslo 5/2010 - 25.11.2010 a číslo 6/2010 - 15.12.2010 a dnes je tam již číslo 6/2010 - 8.1.2011. Zajímavé. Jsem zvědavá, kdo dnes dostane do schránky č. 5/2010. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: TCh
Stav zjistíte nejlépe přes SEND, distribuční organizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:20 TCh
Jen se zeptám... Nemůžu se dopátrat toho, kdy jsem předplácel roční předplatné, tak nevím jestli už mi posledním číslem skončilo nebo další číslo ještě nevyšlo. Už někdo má nové číslo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 07:33 Žena Nancy [0] Re: Lukasson
Také jsem si předlatila Aquaristik, a zklamal mě. :-( Nyní kupuji Akvárium živě a jsem spokojená. www.akvariumzive.com A začíná uvažovat i o předplatném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Miras
Taková je etika některého dnešního podnikání...zaujmout,zkasírovat,okrást,zmačkat,zahodit.
A jedeme dál,s jiným názvem firmy a jinou nabídkou... hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 55508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10038?od=51