Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Egeria densa - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Egeria densa - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2012 22:48 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ale neroste podle pravítka, potvora jedna kroutivá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: honzek
...tak to tak vypada, ze egeria opusti akvarium...
Proč?! coze Vypadá nádherně! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:45 Muž honzek [8] Re: romant
Jo, pred chvilkou jsem tak ucinil... :-D Ale moc jim nedavam za vinu, jelikoz to byly pravdu male trsy, ovsem se tedy vetsinou zdrzovali v rohu u saciho kose, takze nad egerii.. Tak uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:39 R Muž romant [27987] Re: honzek
Zkus odstranit ty plovoučky z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:36 Muž honzek [8] Re: honzek
Jeste doplnim, ze akvarium je spise ve stinu. Hmm, tak to tak vypada, ze egeria opusti akvarium. Jeste zskuim zmenit ten osvetlovaci rezim a pote pujde. VUnec neroste do vysky, spise se plazi ve stejne vysce a zastinuje vsechny ostatni rostliny.. sad

Tu jsou foto nadrze. Jakmile budu mit po zkouskovem, tak tady zalozim akvarku profil
picasaweb.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:31 Muž honzek [8] Re: HaDaS
Kluci, svitim dvema zarivkama, 60cm, jednu mam u predniho skla, reflektorem namirenou do akvaria, a druhou mam u zadniho skla.. Hm hm, mozna je to tim, ze rano nez rozsvitim zarivky svitim dve hodiny jenom bodovym LED osvetlenim, a vecer take tak nejak.. Zkusim to LED odlozit. JInak zarivkama svitim 11hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:37 R Muž romant [27987] Re: prasan
Nejen Egerie, mě třeba takhle Ludwigia repens před tím než se ještě rosvítí světlo v akváriu, pěkně načuhuje směrem k oknu. Po rosvícení jsou za dvě hoďky všechny stonkovky pěkně srovnaný směrem k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:33 - Re: HaDaS
Presne.Stačí dve hod.cez deň,že sa akvárkom prejde denné svetlo a Egerie sa budú ťahať smerom k oknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:28 HaDaS Re: romant
Myslím si, že má honzek umístěné světlo někde uprostřed nad akváriem, a to světlo osvětluje bodově. Tudíž u zadní stěny kde je Egeria, je větší "tma" a tato rostlinka jej prostě vyhledává. Jakmile doroste pod osvětlení, tak vyhodí šlahouny směrem vzhůru. V jednom akvárku to mám obdobně.
Pravdou taktéž je, že si člověk myslí, že mu vnější zdroj světla neoslňuje akva tolik, ale opak může být pravdou. Třeba když večer přesvětlí akvárijní světlo lustr, nebo když přes den dopadá do akva sluneční světlo, byť jen dvě hodiny (s tím jsem se již taktéž u Egerie setkal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:18 - Re: Deathbull
Skutočne náročným doprajem aj cez 1,5W.I keď potom človek viac platí.Nepovedal som,že Egeria pri 0,5W nerastie.Dotaz bol,prečo sa mu Egeria stále ťahá k prednému sklu.Mám tu možnosť pestovať aj Egeriu densa i Egeriu najas.Jednoznačne sa pri silnejšom osvetlení neťahajú, majú hustejšie a krajšie ružice listov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:15 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: prasan
1w na litr pro egerii? To by mě zajímalo, kolik byste chtěl dopřát skutečně náročným kytkám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:52 R Muž romant [27987] Re: honzek
Pěkně to světlo vyhlíží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.01.2012 14:48 - Re: honzek
Podľa teba málo pravdepodobné,podľa mňa málo svetla.Ako máš postavené akvárium?Je čelná stena k oknu?Egerii by som doprial min.1W na liter vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:33 Muž honzek [8] – Egeria densa se kloni k celnimu sklu
Fotka k příspěvku Ahoj, mam takovy problem, s egerii, ktera mi odmita rust smerem vzhuru k osvetleni.
Mam ji zasazenou u zadniho skla, neustale se mi ohyba k celminu sklu. Takze neroste vzhuru, ale pred sebe. Svitim 0,4W/l. Zajimave je, ze akvarium mam da se rici ve stinu, tim naznacuji, ze je malo pravdepodobne, naklaneni za silnejsim svetlem.

Roste docela rychle, ovsem ne nahoru, ale ve stejne vysce porad pred sebe

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 11:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: pave82
Já mám tuhle rostlinu teprve tři týdny a roste neuvěřitelně rychle. Už několikrát jsem ji musel stříhat a dál sázet, za chvilku mi zaroste akvárium. Osvětlení mám pouze 1x25W bodovku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 22:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pave82
...zajímali by mě světelné podmínky u ostatních akvaristů, kterým tato květina krásně roste...
...Z toho by vyplývalo, že se světlo podílí na prospěchu rostliny jen minoritně...

Udělal bych fotku, ale zrovna včera večer jsem věnoval E. densa na "dobročinné účely" - na likvidaci sinice v jednom "klientském" akva... :-)
Celková délka cca 1,5m, vypěstovaná v akva o rozměrech 42x30x21cm, osvětlení 2x T8/15W/840, CO2 kvašením cukru, KH cca 6-8, GH cca 8-10.
Skutečně mě mrzí, že ji nemohu nafotit - byla v IA kvalitě. :-)
Resumé: světlo není jediným faktorem, ovlivňujícím kvalitu této rostliny, ale dostatek světla spolu s vyváženou výživou rozhodně nemá pro E. densa minoritní význam.
EDIT: Jen pro představu - jde o tuto nádrž a dokonce E. densu, ovšem tato fotka je dávnou minulostí a v reálu má tahle kytka výrazně tmavší barvu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 22:17 HaDaS Re: pave82
Viz. rybicky.net/nadrze/13162 . Testy mně ale nějak neberou. Moc jim nevěřím (nemám žádné profi). Spíš jen tak pro orientaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:41 Muž pave82 [16] Re: HaDaS
A co KH. ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:22 HaDaS Re: pave82
Egerii mám v dobře osvětlené 135 l nádrži (0,71 W/l) + CO2 + PMDD. Všechny rostliny jedou, ale egerka se sune velmi pomalu a je to spíš taková chudinka. Mám tam asi 8 šlahounů. Zítra přesouvám do méně osvětleného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:17 Muž pave82 [16] Re: Deathbull
Z toho by vyplývalo, že se světlo ´podílí na prospěchu rostliny jen minoritně. Alespoň sytost zelené barvy koresponduje s intenzitou osvětlení. Prostě Egeria neroste s takobou bravurou, jak by se to mohlo pro mnohé na první pohled zdát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:06 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: pave82
15w T8 / 54L, 30w T8 / 54L, 24w T5 /40L, 48w T5 / 54L, 11W kompakt Dennerle / 37L..tady všude jí mám, celkově roste parádně, jen má období kdy hůře, či naopak až moc. Hezčí tmavou barvu mám v akvárkách se slabším osvětlením, ale rychleji roste v dobře osvícených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:00 Muž Cheron [89] Re: pave82
Hmm ... U mňa v aqu sa Egerke tiež akosi moc "nedarí". Mám ju zhruba rok a len pred nedávnom sa jej ako tak začalo "dariť". Zistil som, že keď prilejem viac dusičnanov, tak "ožije". Ale niekedy neožije, ani keď má dusičnanov viac ... Tak neviem :-O
Rýchlejšie než Egeria mi rastie Heteranthera :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 20:44 Muž pave82 [16]
Chtěl bych se podělit o zkušenosti s Egeria Densa. Měl jsem možnost ji pěstovat ve dvou akváriích o objemu 260 l a 36 l . Zdroj vody byl u obou stejný a sice 15 KH a 8 GH, pH 7,1 měřeno testy od Rataje. V malém akváriu o které se měl starat syn, schválně uvádím minulý čas jelikož se o údržbě akva nedalo vůbec mluvit, se Egerie chovala, jako by byla v ráji. Osvětlení téměř na nule 1 až 2 hodiny denně 40w žárovka a to tehdy když si zrovna synátor vzpoměl. Zbytkový zdroj světla (letní období) zajišťovalo východní okno. Egerie byla krásně zelená s velikými přírůstky. A jak to vypadalo v 260 ce? Egeria pouze přežívala, o zeleném zbarvení se nedalo mluvit a to hlavně u nových přírůstků, které nebyly ani poloviční jako v malém akváriu. Osvětleni 2 x 54w HO Osram Lumilux. Někde jsem se dočetl a nejspíš se to tímto i potvrzuje, že Egerie tolik světla nepotřebuje (zajímali by mě světelné podmínky u ostatních akvaristů, kterým tato květina krásně roste). Samozřejmě si uvědomuji mnoho dalších aspektů, které by mohli mít vliv na růst Egerie, přesto mě zajímají vaše názory. A ještě jednu poznámku na závěr. Vzpomínám si na své mladé léta, kdy jsem ještě jezdil na dětské tábory v okolí Mrákotína na Vysočině. Tehdy při koupání v jednom z průzračných tamních rybníků s výhradně pískovým dnem jsem ze dna vytáhl květinu, která mě nápadně připomínala Egeriu Densu. Rostla v koloniích spíše blíže ke břehu asi v 0,5 až 1 m pod hladinou. Možná budu teď pro někoho za blázna, ale tenkrát jsem začínal a teď po 18 letech jsem na tom úplně stejně, tak mě prosím ušetřete. Chci se jenom zeptat zkušenějších jestli je to možné. Děkuji za názory. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 16:59 Muž lukis [20] - Rostliny
radsi bych strihal, ale myslim, ze tehle kytce je to jedno :) zmatori se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 16:51 Muž MarekP [812] - Malawi – Rozmnožování
Ahoj,
E.D. mi roste velmi rychle, hodně se větví. Některé nové větve jsou už hodně dlouhé, tak přemýšlím, že bych je oddělil a zasadil jako novou rostlinu. Zajímá mě, jestli je lepší novou větev od rostliny odtrhnout nebo ustřihnout. Nevíte někdo? Tuhle rostlinu mám teprve 5 dní a ještě jsem to nezkoušel. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 17:25 Usine Re: fido16
Až budou výhonky tak 15 cm dlouhé tak je teprve ustřihni a zasaď. kořínků si nevšímej to je u stonkovek běžné, bude jich ještě více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Nech ji byt, nic nesazej a nic ji nestrihej. Ja ji taky ruzne trapil, ale nejlepe rostl kus, ktery jsem nechal na hladine, jen jsem ho polozil mezi jine rostliny na hladine, at to neplave vsude mozne a je hezky pod svetlem. A az rostla, tak jsem si ji ja trouba zlikvidoval lecivem, ale to uz je jina vec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 17:19 Miesbi Re: fido16
Po koupi sem mel podobny problem s Egerii Najas, moc se ji nedarilo a nakonec hnedla a "rozkladaly" se listy. Mela ale taky nove "vyhonky" tak sem je otrhal a vsechny dal jen tak volne do AQ a ted uz se pekne rozrustaj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 17:12 Muž fido16 [631]
Cauky mam trochu dilema s touhle rostlinkou cela mi opadala a zacaly na ni rust nove vyhonky. Ale jeden vyhonek mi vyhodil i korinek co s tim mam provest ustrihnout korinek nebo odstrihnout i tu rostlinku a tim korinkem a zasadit zvlast?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:00 Muž tomas3000 [15]
jasný...asi to bude tak, no...a to jsem tam včera dal reflektor, že zkusím, co to udělá, jestli se sníží CO2 nebo ne a ono podívejme, egerie začala odvápňovat:-)budu ten reflektor muset oddělat a počkat si, až si složím set CO2, zkusím náročnější rostliny...potom už snad egerie nebude odvápňovat, ikdyž do ní budu prát ty waty navíc+ reflektory a CO2 X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:52 Muž filipsi [1295] – Re: tomas3000
Never vsemu co zmeris, a uz vubec se podle toho nepokousej pocitat obsah co2 ve vode. Akvaristicke testy slouzi jako velmi orientacni pomucka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:52 R Muž romant [27987] – Re: tomas3000
Osobně si myslím, že je to spíš to BO. Egeria jako jedna z prvních reaguje na podmínky v nádrži. ;-) Méně světla, nebo více CO2, to bych viděl jako řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:47 Muž tomas3000 [15] – jakoby vápenatý povlak na listech
Dobrý den, na egerii dense se mi dělá, jakoby vápenatý povlak...čím to může být...říkal jsem si, že biogenně odvápňuje, ale to se mi nezdá, protože jsem dneska měřil hodnoty Ph=7,Kh=7 a CO2 jsem si zjistil podle tohoto kalkulátoru http://pmdd.mrp-cz.com/index.php?stranky=obsah_co2 a vyšlo mi, že je CO2 v pořádku,CO2= 21.1 mg/l...pozoruji to hlavně u části rostliny, co je více u hladiny a tudíš u zdroje světla, ale pravda, také u proudu z filtru. Že by to byl jen bordýlek na listech? :-O ...

na měření uhličitanové tvrdosti, používím testy od Sery, Ph měřím Ph metrem Adwa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 15:14 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Yirka
Mně v akva často po zasazení i zakožení, avšak roste rychle, roste si jak chce a kde chce, a bez redukce, nakonec stejně vypadá jako by v akva jen plavala, moc se mi sadit nesvědčila. Některé rostliny mám v akva i pár let, tato mi vždy v nějakém tvaru vydrží jen pár měsíců, než ji pak nakonec stejně odstraním. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 12:30 Muž Yirka [9126] – Re: jossu
Vedle poměrně vysoké teploty, jak správně Václav poznamenal, je třeba podotknout že se jedná o rostlinu jež není typicky kořenotvorná. Tudíž její klasické zasazení není nutné. Rostlina se může klidně v nádrži jen vznášet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 09:41 Usine – Re: jossu
Co si napřed zjistit které rostliny do takové teploty patří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 09:34 jossu – egeria densa
Caute. Mam problem s egeriou vzdy ked ju zasadim tak po par dnoch vyplava a nechce sa zakorenit spodok jak keby stale hnil... neviem ci to neni nahodou teplou vodou 29 stupnov lebo chovam tercovcov..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukinulus
měla jsem stejné akvárko, stejně osvětlené a egerie jsem měla obří chcuvalec. Ale je pravda že trochu víc světla by bylo lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 20:07 R Muž romant [27987] – Re: Lukinulus
Jasně, ona se právě na těchto úplně nejobyčejnějších kytkých pozná, že je něco v nepořádku, čímž vůbec netvrdím, že je tam toho světla málo, spoustě kytek by to stačilo, to je věc názoru. Ale pokud je tomu s tím světlem tak, jak píšeš, tak bych tam ani to COčko nepral, ale to je opět jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 20:01 Muž Lukinulus [10] – Re: romant
výška 40cm ale i tak je to málo, už sháním jiný zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:56 R Muž romant [27987] – Re: Lukinulus
Pokud je ta nádrž vysoká kolem 50cm, tak bych řekl, že už jí to nestačí a proto se chová tak jak se chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:52 Muž Lukinulus [10] – Re: katterinecka
36W / 100 L - vím že to není moc, ale na tom už taky pracuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:51 Muž Lukinulus [10] – Re: romant
Ok, přisuzuju to nové nádrži... doufám, že se vzpamatuje, byla by ji škoda. Kdyby ne, tak uštípnu ty zdravý špičky a ty zasadím a spodky vyhodím. I když ani valisnerii se nějak nerozrůstá, ale to spíš protože jsem ji zasadil to tmavšího rohu, předevčírem jsem ji přesadil, tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:45 R Muž romant [27987] – Re: Lukinulus
Ne, to se jí musí líbit. Mě rostla i při 29 stupních. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:45 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Lukinulus
MI rostla ještě líp pyři 28°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:42 Muž Lukinulus [10] – Re: romant
ještě mě napadá teplota, v aq mám 24°C, není to na doušku hodně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2011 19:39 R Muž romant [27987] – Re: Lukinulus
Vynechal bych to hnojení do vodního sloupce a místo toho bych častěji měnil vodu a hnojil tak tím. U nově založenýho akvárka je to určitě lepší, velmi snadno by se mohlo stát, že by jsi si zadělal na problém s řasama. Po čtrnácti dnech přeci jenom rostliny a akvárko jako takový nefunguje tak jak má.
EDIT: Jak je to akvárko velký a kolik je tam světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:35 Muž Lukinulus [10] – Re: romant
Romane ty listy spíš "uhnívaj" než že by na nich byl bordel,ale je možný že dostala záhul tím vysazením do čerstvé nádrže (byla první)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2011 19:33 R Muž romant [27987] – Re: Lukinulus
Tak tím, že je to akvárko znovuzaložený tak bych řekl, že tím se to vysvětluje. Pravděpodobně to co je na tý doušce je takovej ten bordýlek, který je přítomen ve všech nově založenejch nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: vaclav
Taky bych řekl mi když se doušcě dařilo tak jsem ji střihnul v polovině a za 2-4 dny byla u hladiny což vychází těch 10cm za dva dny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9812?od=251