Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Egeria densa - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Egeria densa - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 21:38 Muž DaveLister [478]
Fotka k příspěvku Tak dostal jsem okružáky a s nimi i nějakou Egerii v dobrém stavu, schválně jsem si změřil vodu, ve které přišla, a JBL test to nedokáže, je to mimo rozsah (fosforečnany) - takže si myslím, že by si nějaký ten fosforek skutečně dala - jdu to tam nasypat :-D

BTW: světla nijak moc nemá, mám tam 2 T5 zářivky 24W, ale zapojená je jen jedna a navíc je to jetá trubice z šuplíkových zásob...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:39 Muž DaveLister [478] Re: romant
Ne, to je kyslík. A jde i z těch stále zdravých části. Navíc odvapnuje. CO2 tyhle kytce nechybí, dokud má k dispozici hydrogenuhličitan. Rostla mi kdysi i v akváriu na okně s plnou sluneční palbou a bez CO2. CO2 tam budu dávat asi jen v případě, že by ta Egerie zvedala pH nad vkus těch danií.

Uvidíme, udělám pokus s P a buď to bude lepší nebo horší nebo stejný. Dokud tam nejsou ryby jde o *****.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:23 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
Podle toho co jsi psal ta kytka odchází a ty bublinky jsou z částí, který jsou odumírající.
Edit: To BO by mohlo ukazovat na větší světlenou palbu, tedy samozřejmě na nevyváženost světla a CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 17:55 Muž DaveLister [478] Re: romant
To bych musel dávat jiný kytky, kromě té Egerie je tam 20 cm ceratophylla a troška mechu. Naopak, když se to nějak katastroficky zařasí, tak to můžu vypláchnout a jet znova.

Každopádně mě fascinuje jak kytka může soucasne výborně fotosyntetizovat a zároveň vubec nebýt schopna růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 17:46 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
Tak já nejsem kdovíjakej rostlinář, ale s fosforem bych si a zvláštěpak v nově založeným akváriu nic nezačínal. Já bych to udělal po sedlácku. Když nechceš růst, tak ať, za 2 měsíce bych se k ní vrátil a vidělo by se. Jestli krmíš tetraminem už teď, tak tam určitě nějakej fosfor dodáváš. Nechce se mě hledat to srovnání vločkovýho, ale mám tucha, že tetramin byl hodně nahoře v množství fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 17:40 Muž DaveLister [478] Re: romant
Mám trošku podezření, že by ji mohl chybět fosfor, ve vodovodě ho asi moc není a jbl test je křišťálově cisty. Dám tam špetku fosforečnanu draselného a uvidím.

Jo čerstvé, ještě bez ryb, i když no2 už na nule a krmim naprázdno tetraminem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2016 17:14 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
Aha, ono jde o čerstváčka, to by mohlo lecos vysvětlovat. V nově založených nádržích mě nikdy nešla, stejně jako třeba Valisnerka. Jo a pražská voda je širokej pojem, pokud vím, zdrojů je několik a v různých částech má voda různé parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 10:46 Muž DaveLister [478] Re: romant
Voda je pražská vodovodní. V té jsem Egerii viděl růst už mnohokrát. Snad se to srovná se zaběhnutím nádrže. Ceratophyllum, které se tam dostalo jako asi 7cm kousek s tou Egerií má už asi 15-20 cm, nasazených několik postranních výhonků a vypadá luxusně, daleko bohatší a barevnější než ta původní část. Jenže já chci aby mi rostla Egerie. Chci tam perlová dánia, a u těch se udává, že rostlina podobná Anacharis/Egerii vytváří bohaté porosty v jejich původním biotopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 04:46 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
Jde do kopru, nesedí jí tvoje voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 23:44 Muž DaveLister [478]
Téhle kytce asi nerozumím. Bublá jako o život, v akváriu to vypadá, jako bych měl zapnuté vzduchování, plné bublin. Nekrmím jí CO2, takže listy stříbrné vyloučeným vápníkem. Ale celá ohnila, většina stonků je holá nebo vypadá jako okousaná, místy žloutne, vypadá asi stokrát hůř než minulou neděli, kdy jsem si ji přinesl z burzy. A ty bubliny lezou z těch ohnilých konců se žlutými listy jako by byl stonek hadička napojená na vzduchovací motorek smich
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 00:21 Muž TRULY [164] Re: zervan
tak tak. No skusim zajtra uvidime. Ked tak vyskusam konecne PMDD :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2016 23:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
V 45 rastie, ale tam má málo svetla, preto pomaly. Problém je 120, ak som dobre pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 23:31 Muž TRULY [164] Re: zervan
tak dusicnanov nudem mat skor vela ako malo teda spon si myslim. V 45 mam ancistrusov malych tam to je ako v hnojisku obcas. No skusim ju zasadit do strku uvidime schvalne ci to pomoze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 23:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Tak neviem ako iným, ale mne často nové rastliny na začiatku rastú fajn, ako keby boli rozbehnuté od predošlého pôsobiska a až potom sa ukáže, čo u mňa. No možno sa naozaj niečo vyčerpalo, ona čerpá z vody a ostatné zo substrátu. Chcelo by to zmerať dusičnany a fosforečnany (ale hlavne dusičnany). Mne rastie dobre aj pri 10 mg/l, takže to by muselo byť fakt už na nule niečo. Svietim 12 hodín, to jej určite nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 22:43 Muž TRULY [164] Re: zervan
ona mi vtedy brutalne rastla az mi prerastla echinodorus, ludwigy, crypthocorynu ptoste rastla ako z vody.
Ale teraz totalny ubytok, rozpad, hnitie a ostatne rastliny normal.
V inych akva problem nieje. Mam ju zasadenu do dna v 45l pri 15w aquaglo a rastie si pomalicky a v 120 uz nic. Chapal by som to ak by bol problem odzaciatku ale prevo bajprv turbo rast a potom opak. Ziadna chemia nic nedavam do vody akurat dlhsie svietim denne o 1h. Ccca 8h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Dno nepotrebuje, ja mám v low-tech "rozplávačke" bez substrátu 2 mohutné trsy na maticiach len tak a rastú ohromne. Ale na začiatku mi hnila napriek nadbytku živín (nestíha míňať toľko, koľko vyprodukujú obyvatelia), chýbalo jej svetlo. Keď som špeciálne pre ňu dal zľava veľký reflektor, rastie veľmi dobre, tie trsy mám ležato a ona sa ťahá vľavo k svetlu. Hnijúce treba vyhodiť a ak sa neudrží ani pár malých kúskov, niekde je chyba. Vyzerá však úplne inak ako keď dám malé kúsky do experimentálneho malého hi-tech akvária, tam je mimoriadne široká, také špicaté dlhé "listy".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 14:28 Muž TRULY [164]
ahojte. Pred asi 2 mesiacmi som si domov priniesol pol vedra egeria densa.
Pekne som ju obtrhal o zle vyonku a nechal si tie krajšie zelene.
Rastlinky som dal trošku dokpy po 4,5 kusov a zasadil ich. Rastlinka okamžite explodovala a zaplavila mi polovicu akvaria za kratke dva týždne. Potom akoby uťal. Rastlinka sa vytiahla z dna a tak som ju ako plavajucu nechal volne v akva.
Od tej doby začala hniť. Začala za rozpadať a deliť na menšie 2,3 cm kusy.
Mylsíte že sa vyčerpali zásoby živín v akva? že jendoducho už tak podvíživene rastlinky v akva boli problem a že nejako mi chýbaju živiny?
Alebo je problem to že sa vytiahla z dna?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 09:31 Muž Jifi [675] Re: Xpe
U mě je to úplně jedno. Roste neuvěřitelně rychle zasazená i volná. Pořád ji musím zkracovat a protrhávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 21:57 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: matějiček
Já jsem si všiml, že Egeria densa aby rostla rychleji je lepší jí dát volně plovoucí než ji hned zasadit, to udělám později tak za měsíc. ;-) Tak to funguje umně teda a už jsem přebytky i rozdával v okolí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:47 matějiček
No rybky jsem tam pustil brzo ani jsem si to neuvedomil . A ptal jsem se jen abych vedel jestli ma cenu kupovat dalsi :-) jinak moc dekjji tu vzdy nekdo poradi atd..
Edit-Ok asi rybky dam do akva segry
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:35 R Muž romant [27987] Re: matějiček
Nikdy, nikomu v žádným akváriu neroste hned a všechno, čas ukáže, co poroste a co ne. Pokud souhlasí časový údaje v prezentaci, budeš mít teď hodně starostí s kvalitou vody, denně měňit min. 1/3 objemu, nekrmit, týden nikoho ničím a za další týden měnit obden a začít krmit malejma dávkama, sušeným krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:28 R Muž afc1886 [14700] Re: matějiček
Tak za 2 dny chceš trochu moc ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:21 Muž Jifi [675] Re: matějiček
Tak to jsi tam ty ryby pustil hodně brzo.
Egeria si bere živiny z vody, takže pro ni nemá ani smysl hnojení pomocí jílových kuliček do dna při zakládání akvárka.
Uvidíš, jak ti poroste. V zaběhlém akvárku bys s ní neměl mít žádný problém. Bez živin nevím. To uvidíš sám. Ze začátku bez hnojení rostliny hodně stagnují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:17 matějiček Re: Jifi
Mam ji 2 dny a rust sem ji zatim nespozoroval .a akvarko mam napusteno od 26.12. Takze nove zalozene akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:17 Muž Jifi [675] Re: afc1886
On ji v akvárku má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:10 R Muž afc1886 [14700] Re: matějiček
To není drahá rostlinka,tak ji kup a vyzkoušej.Někomu pod tím osvětlením půjde a někomu ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:09 Muž Jifi [675] Re: matějiček
Měkká voda jí vyhovuje.
Jak dlouho ji máš? Jak rychle ti roste?
Jak dlouho máš to akvárko? Vypadá dost nově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:00 matějiček Re: Jifi
Kryt je zespod cely bily a voda je meka jen nevim kolik presne a hnojit nehnojim nicim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 19:56 Muž Jifi [675] Re: matějiček
Máš nad zářivkama odrazné bílé desky? V akvárku je pak víc světla než bez nich.
Pokud je máš, neviděl bych v tom problém. Mám akvárko jen o málo menší a osvětlení taky 2*18 W.
Jakou máš vodu? Jak tvrdou?
Hnojíš něčím, aspoň trochu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 19:49 matějiček
Dobry den vydrzi tato rostlina pri osvetleni 2x 18w na 126l akvarium?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 18:32 Filip225 – Dotaz
Právě pozoruji že rostlina vypustila výhonek ale ten nemá 4 listy na každém článku ale 3.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 11:05 Muž Jifi [675] Re: Filip225
Já bych to tak neřešil. Zrovna včera večer jsem se podíval na Egeriu v mojem akvárku a jak jsem ji sestřihnul a zasadil jsem cca 6 nebo 7 lodyh, tak některé rostou líp a některé stagnují. Ale celkově roste jak plevel tak nemám potřebu se tím zabývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 14:08 Filip225 – Odpověď
Světla mají oba stejně(jsou přímo pod zářivkou a nad nimi nic není jen voda) a ten stagnující vypadal lépe byl zelenější a měl trochu delší listy ale není to důležité egerie roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 14:01 Muž Jifi [675] Re: Filip225
Nemá ten stagnující výhonek méně světla? Není přistíněný jinýma kytkama? Viz to, co jsem už napsal, jak roste Egeria mně v akvárku.
Vypadaly oba výhonky stejně vitálně, když jsi je sázel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 13:49 Filip225 – Odpověď pro karlos
Omlouvám se za nepřesnost při sázení byl rostoucí výhonek kratší asi o 3 cm(asi 2 dny zpátky) ale dnes jsou zhruba stejně dlouhé a stagnující výhonek nevyrostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 13:22 Muž Jifi [675] Re: KarlosS
No, my bychom měli mít tvrdost vody necelých 6° německé stupnice. Já jsem Egerii koupil právě na odčerpávání živin z vody, protože hodně rychle roste ;-)
A přímo pod světlem rostou ty výhony jak zběsilé. Musím ji často zkracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2015 12:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jifi
jo, kdo má dostatek dusíku a světla, nemá s egerií problém ;-). Ještě potřebuje oproti jiným vzplývavým více Ca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 12:46 Muž Jifi [675] Re: KarlosS
Taky jsem to moc nepochopil. Napadá mně, jestli má ten rostoucí výhon víc světla? Jestli ten stagnující není lehce přistíněný jinou kytkou? Mně Egeria roste jak plevel, pravidelně ji sestřihuju a vyhazuju. Větví se mně taky a když zasadím trs třeba 5 ustřižených Egerií, tak ty, které jsou trochu ve stínu, rostou hůř. Ty, které se pak plazí pod hladinou přímo pod zářivkama, rostou neuvěřitelně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 11:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Filip225
to neřeš, není to důležité a ani na to nepřijdeš.
Ale když jsou stejně dlouhé, tak rostou oba stejně, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 11:02 Filip225 – Dotaz
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak je možné že Egeria densa po zastřihnutí pustila 2 boční výhonky a jeden z nich roste a druhý stagnuje jsou uchyceny na té samé rostlině ve stejné výšce a skoro stejně dlouhé a jeden roste a druhý ne nevíte proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 20:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybaherb
Hm, no zase až tak moc naozaj nechce... Iba ak by tienila sama sebe. Divné, že pod svetlom hore je krásna a len dole hnije. To ponechanie na hladine pre začiatok by mohlo pomôcť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 20:56 Muž rybaherb [0] Re: NHKG
celkem tvrdou, 13-14 dGH. Zajímavé mi přijde, že to samá mi udělala i ve starém akvárku,
kde byla polovina světla, nehnojil sem a neměl CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2015 20:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: rybaherb
Engeria nepotřebuje kořeny, klidně může plavat na hladině. Jak máš tvrdou vodu? V měké se dost trápí a nemá cenu jí moc v ní pěstovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 20:43 Muž rybaherb [0] Re: zervan
mám 28W s reflektorama na 50l, svícení 10h denně, tož kolik by to jako chtělo? coze
příště to teda nechám taky asi plavat a až to pusstí kořeny, tak to zasadím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 20:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybaherb
Podľa mňa málo svetla. Inak stačí ju vždy vytiahnuť, hnedé spodky vyhodiť a do zeme zapichnúť len pekné vršky. Ja ju ani nedávam do zeme, používam "horácomatky" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 20:32 Muž rybaherb [0]
Fotka k příspěvku Vidím, že nejsem sám, kdo má s touto rostlinou problémy.
Už podruhé jsem ji zakoupil a podruhé ten samý problém.
Rostlinky jsem koupil zcela bez kořenů, pouze stvoly, ty jsem dole ostře zkrátil, zasadil.
Uhnila mi v podstatě dolní polovina rostlin, horní části krásně rostou, větví se a spouští kořeny dolů, vypadá to jak liány v džungli. Co je špatně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 14:33 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Miky1981
Egeriu jsem nastříhal a nechal plavat a 2 jsem zasadit, protože měli nové kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 12:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kaira
No hej, je to zvláštna rastlinka. Ja som spomínal to svetlo, ale môžem upresniť: V profile mám 2 akváriá. Do toho menšieho (rozplávačka) som stále dodával Egeriu, ale vždy mi uhnila. Vtedy tam bolo len slabé svetlo (pre Anubiasy stačilo), tvrdá voda a bez ohrievača, takže cca 20-22°C. Vo väčšom (hlavné akvárium) so silným svetlom, mäkkou vodou a teplotou 24°C som Egeriu pestoval, tam sa jej darilo (ak bol dostatok dusičnanov) a z neho som zásoboval to spodné. Potom som do menšieho akvária pridal bočný reflektor na ľavú stenu, všetku Egeriu som dal tam. Odvtedy mi tam bujnie a tak som ju vo väčšom akváriu zrušil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2015 09:44 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Miky1981, Michael 281
Egerie je dost nevypočitatelná rostlina, někdy roste jako šílená a někdy neroste vůbec. Kdysi mi ve velkém akváriu napřed bujně rostla, pak začala chřadnout, až skoro uhynula, a nakonec jsem ji zlikvidovala a malinký zbyteček jsem strčila do 6l šnekária, kde se ani nesvítilo, netopilo, nehnojilo, prostě nic, jen stálo na okně. A co myslíte? Narostla tam snad metr dlouhá a tlustá tak, že jsem nevěřila vlastním očím, když jsem ji pak tahala ven. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 07:27 Muž Miky1981 [57] Re: Michael281
...před nedávnem jsem tak zakládal akva a myslel jsem, že egeria poroste jak blázen (když jsem jí měl v akva jako malej tak rostla, že jsem nevěděl co s ní), ale měl jsem s ní stejnej problém jako ty....proto bych to zastříhnul a nechal jen to zelený...to hnědý se stejně začne rozpadat a bude ti to v akva dělat bordel....ja to zastříhnul a bohužel zasadil.....tak tam jen přežívá... vůbec nevím čím to je....bral jsem ji za plevel co nebudu vědět co s ním...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9812?od=101