Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Egeria densa - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Egeria densa - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 21:16 Muž georged [44] - Živorodky
Mne roste krásně... jen po čase se na ní usadí bordel a nejde sundat aniž bych rostlinku poškodil... ale jinak roste jako z vody :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 19:09 Muž tesartomas [5]
Mně taky pouští vzdušné vořeny a rostou mi i vzhůru a plavou na hladině. Jinak ta rostlina mi roste jako divá, mám tam pěknou houštinu... :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 11:08 Sidonius – To Rebbie
Mnoho otázek najednou... :-D
Bude nejlepší, když si s tím přestanete lámat hlavu a necháte tomu volný průběh. :-)
Pravidelně obměňujte část vody a ono se to nějak vyvrbí. A kdyby se rostlinkám nějak extrémně nedařilo, jsou tu tyto stránky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 20:31 Žena Rebbie [71] – to Sidonius
Moc děkuju za odpověď, Side.... ale já to s tim CO2 neumim a určitě bych si otrávila rybky... :( Je teda fakt, že kytky mi moc nejdou až na růžkatec, ale ten asi jde úplně všude.... Jsem teď přilejvala přes půl akvárka vody, nebude to tím? Nestačilo by jen počkat až to rybky víc "zabydlí"? I když tim se asi CO2 nezvýší že? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2007 18:05 Sidonius – To Rebbie
Jde skutečně o projev biogenního odvápnění.
Můžete to tak nechat. Na místě je ale úvaha, jestli by nebylo vhodné zvýšit obsah volného CO2. Nejen, že by se ten povlak rozpustil, ale i rostlinám, vyžadujícím dostatek volného CO2 ve vodě, byste pomohla.
(Když zadáte do vyhledávačů "biogenní odvápnění", informace vás zasypou... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2007 15:47 Žena Rebbie [71]
Pozdě mě napadlo se podívat na další akva stránky a hle, našla sem co sem hledala, nicméně pro zajímavost to chcu uvést: "Roste i ve velmi tvrdé vodě, kterou díky odčerpávání vápenatých solí částečně změkčuje (projevuje se při silném osvětlení vysrážením bělavého povlaku na listech)." Moje otázka se teda mění - nevíte někdo co s tim? Necham to tak, nebo ju mam nějak od toho povlaku čistit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 13:39 Žena Rebbie [71]
Mi roste egeria densa docela dobře, ale v Rebbíčkáriu se mi na ní dělá takovej jakože bílej až našedlej povlak.. jak kdyby byla zaprášená teda spíš... Nenapadá někoho čim a proč to? V malym akvu se to nedělá.. Taky bublinky na ní sou, ale to asi bude tim, že je blízko filtru, kterej i vzduchuje, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 15:24 Žena Myšák [1] - Amerika
Mě roste velice dobře, taky asi těch 20cm za měsíc. Pořád ji přistřihuji. I když takhle růst mi začala až od té doby co hnojím Brutusem a je to dost poznat i na ostatních rotlinkách. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 11:20 LuXy
Keď som ju doniesol domov, opadli mi z nej skoro všetky listy, ale potom sa pozbierala a rasie tak 10-15 cm týždenne. So zahnívaním problém nemám, je zasadená bez matíc, šróbov, nie je privarená ku dnu a drží. ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 11:16 Žena Voloďka [59] - Tetry
Jo a mohu mít dotaz? Já si to furt pletu... Jakej je rozdíl mezi densou a najas? Najas je hustší a dělá takový větší zelenější lístečky a nebo to je densa? Díky moc. Jinak před pár dnima jsem si ji přivezla do akva a už mám kousek ožďobanej od nějaké potvory. Asi ancistrus, jinak fakt nevím...potvory jedny tone O 106 mi to zatím teda nejde i když se o ní píše, že roste jako blázen. Nechápu to... co chce? Tvrdou vodu? Dost světla nebo co? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 11:08 Muž Bodík [0]
Taky mi roste o 106 - a taky doporučuji Horácův patent: matička,stonek obalit do kousku molitanu, vrazit do matičky,položit, či přisypat na dno...ale s uhníváním nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 22:32 slada – tak proč??
ahoj lidi, všude poslouchám jen jakej je tahle rostlinka plevel..jak jí vyhazujete..mě roste pomalu a navíc teď hnědne pár výhonů..nechápu to smich mám jí v krevetáriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 22:13 Žena popelucha [12]
Tuto radu jsem dostala v obchodě, ale vztahovala se na bahnatku. Nicméně, zkuste ji aplikovat na egerii a uvidíte: ke stonku dole přivázat nití matičku (odmaštěnou a nejlépe nějakou starší, klidně i rezivou) a kytku nezahrabávat do štěrku, ale zkrátka jen umístit. Třeba to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:59 sonja
Ahoj prosím o radu: když tuto rostlinku zasadím - tak do týdne mi vyplave, nepomáhala ani gumička s kamenem - nakonec jsem si všimla, že je to zkrátka tím, že konec uhnije. Ale rostlinka roste dál, ikdyž pomaleji. Poradte, jak ji někde uchytit nebot plovoucí někde v prostoru nepůsobí zrovna esteticky. Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:02 Vendy
Mě najednou odumřely růstové vrcholy zřejmě po přidání soli. + možná ještě nějaký výkyv prostředí. Egerii o kousek dál vyrašily nové vrcholky a roste spokojeně dál. Je to tou solí? Jak jí zvládá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 13:09 Muž Roman [100] - Cichlidy
Egerie jsou rostliny středního pásma, a více se jim daří spíše v chladnější vodě, než při klasické akvarijní teplotě.U terčů je to pro ni extrém.Vyměnil bych ji za hygrophyllu, ta není na tak vysoké teploty háklivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 10:42 tonik666
Třeba je jí horko?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 09:13 Muž Johns [30] - Cichlidy – Egeria densa
Děláse mi na ni černé flíčky v kterýcho odumírá je to u terčovců

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 14:58 markyz
mně vyhání i tzv.vzdušné kořeny - třeba uprostřed výhonu pustí ke dnu kořínek => vypadá to blbě, co s tím?já je ztím odstříhal, ale nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2007 12:01 Lessli
To je fuk, chytne se ti, je hodně životaschopná, měla jsem jich pět a teď už mám obravskej trs :-) , třeba jí rozlomím na dva kusy když už je hodně vysoká a ona znovu obrazí ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 11:15 Gerrik – množení Egeria densa
Moje Egeria pustila boční výhonky, které bych chtěl zasadit. teď otázka - mám je odlomit nebo odstřihnout, příp. uříznout? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 21:32 DanMan – vlasec
dělal jsem to taky tak ale místo gumičky jsem používal vlasec
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 00:24 nigule – tomas
jo, tomasi, gumicka neni spatnej napad, to urcite zkusim, sice se mi libi, i kdyz delaj takovou tu "zaclonu", ale trsik aky bude fajn, za tu cenu, ze bude drzet :-))) je mi to totiz lito, kdyby nerostla, tak na to kaslu, ale ze krasne pousti korinky a novy vyhonky a kdyz ji znovu a znovu zahrabavam, tak myslim, ze korinky tak akorat pekne porusuju :-((
urcite to hned zitra udelam! diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2006 21:40 tomas j – egerie densa
Mně taky roste velmi dobře,dokonce mi na jeden čas zaplnila skoro celou nádrž, ale teď jí mám jen na to aby mi zakriya topení.Mně taky občas vyplavávala a vyřešil jsem to tak ,že jsem všechny stonky té egerie přidal k sobě a gumičkou je zagumičkoval a pak jsem všchny konce u sebe zahrabal hluboko do štěrku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2006 16:08 nigule – egeria
ok, diky...sice zatizeno mam, ale spis mensimi kamynky, ktery asi krunyraci zvladnou odstrcit, tak zkusim vetsi .-)) sice hezky rostou, ale stve me, ze je kazdou chvili musim znova nekam zapichovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2006 16:02 Jana – kytky
Zatížit nějakým větším kamenem mně vdycky pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2006 14:25 nigule – egeria densa
rada bych se zeptala, jak vam tahle kyti roste? me roste moc pekne, koreny jednou a vyhonky taky, az jem usim obcas i zastipnout. JENZE vecne mi ji vyhrabavaj krunyrovci...:-((( tak se chci zeptat, jestli nekdo pestujete tuhle rotlinku volne plovouci na hladine? nebo svazek k necemu privazat??? diky za rady n.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [9]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9812-egeria-densa-pestovani-problem?od=401