Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Egeria densa - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Egeria densa - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 07:09 Muž Michael281 [6] - TetryRe: rybka1
Když mi to poradilo více lidí tak ji zítra zastříhám a nechám plavat. Mám ji zastřihnout na čisté zeleni nebo nebude vadit když tam bude pár lístků i hnědých? Protože si myslím, že kousky ve velikosti asi 5 cm by rostli blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Michael281
Mel jsem ji v low-tech, rostla. Jak jsem ji kus vzal a dal do hi-tech, neslo ji to. Teplota byla v obou pripadech 25°C. A jak jsem zacal v low-tech chovat bojovnici a zvedl teplotu na 28°C, jen prezivala a nakonec odesla. Nerikam, ze to nutne bylo tou teplotou, dodnes vlastne nevim, proc mi nesla, kdyz jine rostliny rostly dobre, a ackoli je to vlastne plevel, uz ted vim, ze ne vsude se musi darit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 19:53 Muž rybka1 [178] Re: Michael281
Odstrihni zelene co este ostalo a skus to nechat volne na hladine.stalo sa mi nieco podobne a podarilo sa ju takto zachranit,no netvrdim to 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 18:59 Muž Michael281 [6] - TetryRe: zervan
Světla má hodně... Tak co s ní mám teda udělat, aby mi nezhnila celá??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 17:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Michael281
Mne takto odhnívala, keď nemala dostatok svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 16:03 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Lubosc
A nemůže jí vadit teplota 25-26°C ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 15:30 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Michael281
podle meho je to dano nově založeným akvarkem nezaběhnutá filtrace malo kytek atd. elodea to přežije ale mozna by bylo lepčší pro začátek ji nechat jako plovoucí kytku na hladine a nesazet to hnede ti uhnije to uz nezachraníš to co je hezke ustrihni a nech volne na hladine casem se vzpamatuje ze to nestačíš vyhazovat .))
Mozna ze uz byla namrzla jak si ji odnekud prines.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 15:04 Muž Michael281 [6] - Tetry – Uhnívá?
Fotka k příspěvku Dobrý den, přežije tato rostlina? Co s ní je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 17:56 Muž TitanArmy [4] Re: Turbínka
Najas? prosím o odkaz. Děkuji. Už to mám. Ale pořád nevím, proč neprospívá :( Vrtá mi to v hlavě :-D Já už ji sice takovou dostal, ale myslel jsem, že zmohutní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 17:54 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Ne každá rostlina roste všude, zaměř se na ty co jsou, ne na ty co nejdou. Moje zkušenost s touhle rostlinou je taková, že roste spíše v hůře až středně osvětlené nádrži, bez hnojení, bez CO2 a v chladnější vodě (23 °C) jinde mi odcházela. Pokud trváš na egerii zkus najas, je to mnohem větší držák a odolnější plevel :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 17:52 Muž TitanArmy [4]
Fotka k příspěvku Proč je taková hubená, nicotná? Světlo 1x24W, hmojení Dajana plant tabs. Ostatní rostliny rostou dobře jen ta Egeria densa ne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 19:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: nosi
"Něco" si pochutnává?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 11:20 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: nosi
zkus změřit v první řadě obsah amoniaku. Egerka amoniak přímá jako prioritu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 09:40 Muž nosi [1] – Rozpad
Fotka k příspěvku Posledni dobou pozoruju rozpad listu, vi nekdo proc? Co mi chybi? Viz fotka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 15:36 Žena Myssinka [0]
Já mám problém se zkracováním a přesazováním. Roste celkem rychle a má mnoho odnoží, takže je vždycky zkrátím, otrhám spodní lístečky a zasadím do substrátu. Některé se chytnou, ale některým kořeny vůbec nenarostou a stonek pod substrátem úplně zčerná. Spodní listy mi u jedné taky trochu zežloutly, ale zatím se jí vede normálně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2014 14:03 jara97 – žloutnutí listů egerie
Ahoj. Mám v akváriu Egerii densu. roste krásně, přírůstky dobré. Ale teď nějak začaly žloutnout spodní listy. Voda 26 °C, ryby zatím ještě žádné nejsou. roste krásně pozadní stěně akva. Kromě toho mám v akváriu ještě Echinodorus Ocelot green a ten je stále zelený a krásně roste. Nevíte, čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
zervan napsal: Ešte mi napadlo, či sa neotočili za svetlom okna (na východe), ráno tu svietilo slnko po dlhšej dobe - ale veď to nie sú predsa slnečnice :)
Pozorovaním počas dlhšej doby som zistil, že je to naozaj otáčanie sa za oknom (východ), pokiaľ svieti ráno slnko. Akvárium je dosť vysoko, vo výške okna. Ak slnko nesvieti, neotáčajú sa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 14:45 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan
Mně se taky stává, že když se zhasne, tak vrcholky "ovisnou" a pak po rozsvícení se asi za půl hodinky nebo za hodinu zase napřímí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
Nie, neboli v smere prúdenia a pri prúdení sú nahnuté jemne celé, kdežto toto vyzeralo inak: stonka od spodu až skoro hore rovno a zrazu posledných pár cm prudko skrútených. Ešte mi napadlo, či sa neotočili za svetlom okna (na východe), ráno tu svietilo slnko po dlhšej dobe - ale veď to nie sú predsa slnečnice :) Ani to mi celkom nesedí, lebo jedna sa otočila asi o 120°. Pred polhodinou im začala pravidelná 2-hodinová prestávka svietenia, tak uvidím - zatiaľ sa nič nedeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: zervan
Hm, tak ta moje je ohnutá pořád. Momentálně ze všeho nejvíc připomíná vodotrysk. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
Prostě ty stonky "vlajou " v proudu vody vytékající z filtru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: michalt
Áno, na spodku sú odstupy veľké, hore malé, to sedí. Na iných rastlinách nevidím zatiaľ problém. Ale teraz som zostal zaskočený - pozrel som do akvária a tie nahnuté Egerie sú opäť vyrovnané! coze Ráno boli poohýbané riadne. No, budem to pozorovať a všímať si súvislosti. Keď na niečo prídem, napíšem sem, ale to môže dlhšie trvať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan
Nevím, v mém malém akváriu (výška 25 cm, objem 25 litrů, světlo 16 W, žádné CO2) je to tak, že čím je rostlinka menší (u dna, dál od osvětlení), tím jsou lístky dál od sebe a menší. Jakmile trochu povyroste, lístky se zvětší, začne pouštět kořeny (náhodně) a když dosáhne hladiny (nejvyšší osvětlení), začne růst po hladině. Lístky má opravdu velké a hustě u sebe. Nemám pocit, že by ji přemíra světla nějak ohýbala zpátky ke dnu.

Dá se říct, že takhle se u mě chová bez ohledu na (ne)hnojení. Možná bych spíš hledal problém v živinách než v příliš silném osvětlení. Jsou ostatní rostliny bez problémů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Mam s tím stejnou zkušenost , v odchovničce s malejma gupkama bez hnojení jede jak blázen , cca 3cm denní přírůstky , má tam i mnohem mohutnější lístky , v 250tce moc nejde , titěrné lístečky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 11:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Ono je u te Egerie zajimave, ze mi jde v akvariu bez pridavani CO2 slusne (hnojim mirneji, svetla k tomu radeji ne moc), zatimco v akvariu sycenem CO2 a slusne hnojenem ji to moc nejde. Zatimco treba Ludwigia repens mi v tech akvariich roste presne opacne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
Fotka k příspěvku takovéto pahýly bez listků zbyly po 14tidenní aplikaci PMFE , odnes to javský mech , cca 250ml mechu po tejdnu a jsou z něj jen stonky , polysperma má polovinu listí polorozpadlých , tripartita taktéž , no děs běs ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
No, mne teda korienky naozaj púšťa kde chce, ich stále odtrhávam na viditeľných miestach (dosť to špatí). Ale púšťa hojne i nové malé rastlinky, tie momentálne exportujem hneď do malého krevetkária. Vďaka za upozornenie, o "tekutom CO2" som trochu aj uvažoval, ale potom som to zavrhol, radšej som pred pár dňami začal skúšať "burčiak" (zatiaľ nie veľmi úspešne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Jej, presne také čosi som chcel nie na zakrytie steny, ale na zakrytie filtra :) Musím sa na to pozrieť a niečo vyhútať.

Vidím to tak, že ak budem tak silno svietiť, asi to s Egeriou rozumne (tak, aby sa divoko nekrútila) nepôjde, iba ak v tmavej časti akvária - chcem postupne dosiahnuť, aby celkom vľavo bol polotieň. Ale možno mi tie náročné rastlinky (čo som kúpil aj tak len omylom) vyhynú a späť zoslabím svetlo, no nechám tomu čas, zatiaľ nebudem riešiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kaira
U mě když má dostatek světla , začne pouštět kořínky třeba v půlce stonku , zřejmě to bude u Vás opravdu dostatkem světla , egerka pak nemá potřebu táhnout se za nim a roste si jak chce samozřejmě i s ohledem na proudění vody v akva , jen pozor na různé "tekuté CO2" hnojiva na bázi glutaraldehydu , třeba PMFE a podobně , u mě se po přidávání 1ml na 100L po 14 dnech egerka a ostatní jemnolisté rostlinky úplně rozpadlo olistění a zbyly jen holé tlející stonky a to jsem zdaleka nedávkoval doporučenou denní dávku výrobcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Mne v posledni dobe zaujaly steny porostle mechem:
www.aquamoss.net/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:55 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: zervan
Vypadá to... zvláštně. Taky už mám ze 3 rostlin jen jednu, ostatní šly. Na zakrytí pozadí to asi není nevhodnější kytka, to spíš je dobrá na zakrytí hladiny. :-D Taky si s ní tak nějak nevím rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kaira
Hm, tak to tam potom bude vyzerať dosť chaoticky, nie? :) A ja som jej zvislými stonkami chcel zakryť zadnú stenu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: zervan
Řekla bych, že je to normální, moje to dělá taky. Asi to bude tím světlem, má ho dostatek, tak se nepotřebuje táhnout k hladině. Mně roste taky víc vodorovně než svisle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 09:10 Muž zervan [1123] - Rostliny – nadbytok svetla?
Egerie mi začali robiť zvláštnu vec: prv rástli normálne kolmo hore, teraz sa vršky otáčajú akoby späť, jedna sa otočila o viac ako 90°, takže smeruje nadol. Pritom nedosiahli hladinu. Môže to byť príliš silným svetlom? Keď som svetlo posilnil prvý raz, tak sa zahustili - zmenšili odstupy medzi "poschodiami". Teraz som posilnil ešte viac (kvôli novým rastlinám) a začali sa otáčať. Ale možno je to len zhoda okolností. Stretol sa s tým niekto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:47 Muž Aforte [533] - Rostliny
Z atlasu: Řízkováním - Dostatečně velké rostliny se ochotně větví, zvláště pod hladinou. Každá část minimálně, dva nody dlouhá, začne znova růst. Řízky bez vzrostného vrcholu necháváme raději delší, protože musí vytvořit nový vrchol, aby mohly pokračovat v růstu.

Je dobré dát třeba tři řízky k sobě a zasadit - bude hustší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:45 Muž sasula [274] Re: Flozik
strihnout v miste kde se ma vetvit... a potom vyrazi po bocich... :-D a nebo hodne zivin a svetla a pak se i vetvi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2013 22:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Flozik
Nedonutíte. Musíte jich sázet víc vedle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:30 Muž Flozik [8]
Jak donutit Egeriu, aby se mi rozvetvila? Porad mi roste v jednotlivych slahounech rovnou pod hladinu, ale libilo by se mi mit zni krasne rozrostlou rostlinu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 10:05 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Áno, to je pravda, ale zasa to nemám také prerastené že by som to potreboval obmedziť :).
Len nech pekne rastie... je z toho taký miš-maš na kraji akva a rybičky sa tam môžu krásne schovať ak je treba.
Akurát je tam troška viac starostí s tými koreňmi že ich treba po čase odstraňovať lebo to nevyzerá moc pekne keď to tam tak trčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 09:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sony14
Treba by Ti u dna tak nerostl, u hladiny roste lepe, protoze tam ma vice svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 08:34 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: dimmur
Ja mám väčšinu voľne sa vznášajúcu po akva. Rastie aj tak výborne dokonca aj v akva kde mám 15W svetlo z krytu. Je to veľmi nenáročná rastlinka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 08:07 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Možné jsou obě dvě Tebou uváděné varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 08:06 Žena markiz [33] Re: dimmur
myslim ze ji je to jedno. Mne kousek co se ulomil roste sam za filtrem jen z vody, druhej kousek plave na hladine a uz ma taky vyhonek :-) stejne si dela koreny i mimo substrat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 08:00 Muž dimmur [283] – jako plovouci
musi byt egeria zasazena ve dne nebo ji mohu nechat zachycenou mezi jinou ristlinou jako "plovoucku" ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johan
Kdyz tady mame experta, jmenovite Johan, KarlosS narazil na ten vapnik, zeptam se. Rekneme, ze mam z vodovodu vapnik 43mg/l (horcik 7mg/l, at je predstava o tvrdosti vody) a v akvariu docela slusnou masu rostlin. Vodu menim tretinu co tyden. Je mozne, ze rostliny spotrebuji vsechen vapnik az tak, ze bych mel vodu menit casteji a nebo jej pridavat?

Pisu o jakychsi zprumerovanych prazskych hodnotach, ziskanych zde:
www.pvk.cz/…
takze budu spis mit vapniku jeste o dost vic (oblast Proseka, kde je v ramci Prahy voda dost tvrda).

Vetsinou se ohledne rostlin resi jine prvky, vapniku ma asi vetsina akvaristu ve vstupni vode dostatek. Je mozne, ze by mi rostliny dokazaly az tak zmekcovat vodu, ze by to uz i na ne bylo malo? Ja vim, mam si to zmerit, nejaky test si poridim, tak zatim alespon hypoteticky. Zda se mi to nepravdepodobne, ale kdyz je koho, rad se zeptam ;-) .

Pozoruji, ze okrehek zacina mit nazloutle listy, zatim jen mirne, ale videt uz to je. Pribyva stale, vyhazuji i dvakrat do tydne. Dusikem to neni, mam ted NO3 okolo 25mg/l a to by Okrehek tak rychle nepribyval. Krome toho vapniku dodavam vsechno, dusik jen obcas podle potreby. Muze to byt i nadbytkem drasliku, jako ze by blokoval prijem jinych prvku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: palhub
Ne, spíše přidat na intenzitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:03 Muž palhub [9] Re: Johan
To by tedy znamenalo přes léto prodloužit dobu svícení.Logické by to bylo,v létě je taky déle vidět.Chová se mi takhle ale jen ta egerie,tak jsem to přisuzoval jen té vyšší teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2013 08:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: palhub
Při zvyšující se teplotě se zvyšují nároky na světlo a živiny. To, jak se to projevuje se dá lehko dohledat v obecné rovině. Nedostatky živin jsou plus mínus stejné jako u ostatních rostlin.
Pokud se vše po snížení teploty vrátí do normálu je právě tím, že se to vrátí do roviny, kdy jí všechny ty živiny a světlo stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:23 Muž palhub [9] Re: KarlosS
Ale teplota vody nemá vliv na množství vápníku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: palhub
egeria densa odčerpává z vody vápník.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9812-egeria-densa-pestovani-problem?od=151