Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Egeria densa - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Egeria densa - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:31 Muž Lukinulus [10] – Re: vaclav
no jo... jenže před 14dny jsem to aq zakládal (znovuzakládal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:25 Usine – Re: Lukinulus
10 cm za 14 dní není žádný velký přírůstek, spíše bych řekl, že ti moc dobře neroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 18:42 Muž Lukinulus [10] – rezavá douška
Fotka k příspěvku Ahoj, v mém AQ se celkem rostlinkám daří, ale trápí mě douška. Roste jak o život, dere se ke světlu (za 14 dní o 10cm +/-), ale co mě trápí, že ji reznou (hnědnou?) listy. Viz foto. Špička je svěže zelená, ale zbytek až ke kořenu "obrezlá". Voda 15dKH, hnojím CO2 (bio) jinak používám hnojivo od rataje (pmdd se teprve objednává). Měním týdně 1/5 až 1/3 vody. Nějaký vysloveně ožírače rostlin nemám, leda snad ancistrus nebo black molly. Za radu co by mohlo pomoct budu vděčen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:09 Usine – Re: parisse
Počkej si až se na stonku vytvoří odnož. a nad ní jí můžeš odstřihnout. Pokud to tak neuděláš a ustřihneš ji kdekoliv, rostlina sice poroste ale ustřižený konec asi 1cm zčerná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:06 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: romant
takhle jak je to už je moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:48 R Muž romant [27982] – Re: parisse
Uprav si ji podle výšky akva. Klidně na víc částí, nech ji tak na půlku výšky akva, až se chytne tak doroste. Sázet jí vůbec nemusíš, stačí ji jenom zatížit pár kamínkama, nebo klidně jen tak nechat plavat v akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:48 Žena parisse [4] - Cichlidy – Jak dlouhá?
Fotka k příspěvku má být ta část,co se odděluje,já si přinesla Egerii dneska.je nádherná,ale i když jsem to rozmnožování četla,nevím,jak dlouhou část oddělit,aby se zase chytla
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 13:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: maznak007
Mám zcela opačnou zkušenost, zasazená mi nikdy moc nešla,používám jako plovoucí rostlinu na tlumení vývodu u filtru a průměr a košatost rostliny daleko lepši. Připadně přichytit třeba k plochému kameni gumičkou, ale pokaždé když jsem její část "zahrabal" tak živořila a část v substrátu časem uhnila (říční písek, hrubší z akvaristiky i Flexi). Pokud douška potřebuje, vyžene si kořeny ke dnu sama..ale to bude asi jen k přichycení, velmi pochybuji že tato rostlina přijímá většinu živin raději kořeny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 11:38 Muž maznak007 [12]
Dle moji zkusenosti roste lepe zasazena. Myslim, ze koreny prijimaji ziviny lepe ze substratu (vetsi koncentace zivin) nez z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 11:29 Muž gigimasters [8] – egeria densa
Máte někdo skušeností s tím zda lépe roste zasazená nebo jako plovoucí rostlina? nebo je to úplně jedno?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 09:08 roman
nazdar mám taký problém: moja egeria mi zo začiatku rástla ako z vody. lenže teraz sa vždy začne ťahať ku dnu. skúšal som odstrihnúť také rastliny ktoré boli viacmenej ešte rovné, lenže po zasadení sa tiež vrchol rastlinky ťahá ku dnu akoby bol ťažký. čo to znamená?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 18:49 Usine – Re: el.padre
Většina stonkových rostlin vytváří nadzemní kořeny. Stříhat je nemá cenu. Jedině jak si od nich trochu pomoci, je rostlinu zkrátit a zasadit jen vrchní část která je většinou nemá a spodek vyhodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 07:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: el.padre
to jsou normalni koreny, kytka se jimi kotvi a ziskava ziviny ze dna, pokud je ostrihas tak bude dal cerpat ziviny z vodniho sloupce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 06:48 el.padre
čo mám robiť s týými vzdušnými koreňmi tejto rastliny? ostrihať ich alebo nechať nech sa zakorenia? čo z toho bude?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:56 Žena ustavprochore [567] – Re: uniorn
Nn, ta chudinka je Rotala rotundifolia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:22 Žena uniorn [21] - Rostliny
Fotka k příspěvku Je toto egeria? jestli ano, tak mi ze všech rostlin jako jediná neroste, takhle zbídačele vypadají obě rostliny, který mám v akvárku, asi to s nima už vzdám. nevíte čím to může být? díky :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 10:12 Bart Simpson
no tak mě egerie roste až příliš krevetkárko je zarostené jak něco .. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 22:33 Usine – Re: Krahulíci
Je to rostlina do tvrdší vody, ale na obrázku je spíše ožraná. Některé ryby ji mají rády. Je to rostlina která mě v akváriu přes 14ti denní dovolenou většinou zmizí.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 22:19 Krahulíci – Egerie neroste
Fotka k příspěvku Egerie densa - neroste (roste pomalu), odumírají listy, zelený je pouze vršek, dole listy blednou a odumírají (viz foto). Výsledkem je skoro holý stonek. Hnojím PMDD a CO2, teplota 26-27st., osvětlení 0,44W/litr/11 hodin/den. Ostaní rostliny (Anubias barteri, Cryptocoryne affinis, Echinodorus amazonicus, Sagittaria subulata) rostou dobře. Řasy pod kontrolou. Poradí mi někdo? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 08:35 Muž čichavec [0] - Živorodky
práve schánim eště jedno světlo 15w minimálné do 20w
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 08:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Pete
Douška poroste dobře i při nízkém obsahu volného CO2, umí totiž dobře "biogenně odvápňovat", (využívat HCO3). Potřebuje k tomu ovšem dostatek světla, jak už tu bylo zmíněno. (A ostatních živin také, samozřejmě.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 00:18 Muž Pete [10] – Re: čichavec
S egerii jsem měl stejný problém, když mi odešlo CO2. Po třech týdnech, když jsem začal CO2 zase plnit, se mi hezky vzpamatovala a opět krásně roste i při světle 0,3W/L. :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:00 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Pri takhle nizkem osvetleni proste zivori. Hnojivem to muzes jeste zhorsit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:20 Muž čichavec [0] - Živorodky
a jak jste to vyřešil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:06 Muž jajaapaja [174] – Re: čichavec
No to mě dělala taky asi špatná voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:04 Muž čichavec [0] - Živorodky
mislíte přidat třeba hnojivo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:03 Usine – Re: čichavec
Nemá asi z čeho být silnější, světlem to nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:00 Muž čichavec [0] - Živorodky – egéria
mam egériu densu ale dělá mi valmi ůzhé výhony čím to může být osvětlení mam 15w na 65l čistého oběmu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:07 GP – Re: vaclav
jen takovej postreh... kdyz ji nechate zakorenit, dari se ji o mnoho lepe a u korenu se vetvi jak diva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:00 Usine – Re: Joxa
Spodek odstřihni a vyhoď. Pokud ji chceš ale namnožit, tak je to nejlépe ustřihnout hlavní stonek těsně nad odnoží. Jestli že to uděláš výše konec stonku zčerná a nevypadá to dobře.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 13:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Joxa
ostrihej co se ti nelibi.... muzesh ji i "narizkovat" je to plevel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:45 Joxa
Ahoj, mám taky Egerii a roste jako z vody. Jen mám problém s "mateřským" stonkem který je tmavě zelený až hnědý. Hnědé jsou jen části které jsem přinesl z akvaristiky, části které z ní rostou jsou nádherné zelené. Mám ji odstřihnout a vyhodit nebo něco pomůže? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 16:46 Žena Kalupinka [32] – Re: jose
Ve velkém i malém byla jak plovoucí, tak i zasazená. Prostě si kytka odešla do věčných lovišť, její smůla. Truchlit pro ni nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:47 jose – Re: Kalupinka
tipoval by som opačne, kvôli hrubšiemu dnu, robia si čo chcú :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:14 Žena Kalupinka [32] – Re: jose
Ve velkém rostla krásně, rozpadla se v malém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:12 jose – Re: Kalupinka
v tom väčšom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:07 Žena Kalupinka [32] – Re: jose
My máme podle vodárny ph 8,2. V jednom aq rostla jako blázen a v druhém se úlně rozpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:55 jose – Re: geminika
pokial to funguje ani ja netestujem vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:45 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: jose
Hm, ja Ph ani nič iné okrem teploty vody nemeriam. Možno by som mala. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2010 13:34 jose – Re: geminika
Mne prestávala rásť pri nižšom pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:29 Žena geminika [39] - Živorodky – Nerastie
Chcela by som poprosiť o radu. Mám tiež v akvarku Egeriu densu asi 5 ks cca 15 cm. Dlho sa držala veľmi pekne, rástla ako divá. Ale zrazu sa nejako "pokazila". Nerastie do výšky, ale z boku vyháňa nové, ale keď tie výrastky dosiahnu asi 2 cm, pustia korienok aj 5cm dlhý a viac nenarastú. Keď som ich odtrhla aj s korienkom, nech zakorenia do dna, tak sa s nimi nič nestalo. Ani o 1 mm nevyrástli.Dokonca som si všimla, že tá materská rastlina stratila farbu, tiež nerastie a akoby odhnívala. Výrastky sú zelenšie ako materská, ale jednoducho nerastie. Takto to (ne)funguje už asi 2 mesiace. Akvarko je založené pol roka. Žiadne vážne zásahy som v ňom nerobila. Hnojím Florilom 3-4x/mesiac, odkaľujem po 3 týždňoch, svietim 9-10 hodín denne, TT vody je 25 °C. Ďakujem za rady. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 11:57 Muž ludviko [24] - Živorodky
Je pravda, že pokud egerii zaštípnete vrcholovou část, spodní část chvilku zpomalí růst a regeneruje. Nicméně po čase opět vyraší nový vrchol a roste dál jako blázen. Jinak pokud ji chcete udržet v rozumné míře, doporučuji zasadit vrcholovou část a spodek vyhodit, protože stejně časem od spodu opadává a bledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:39 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: paia
Jinak ano tvá obava je správná s tim, že by mohla vytlačit rybičky z akvárka za chvilku :-D Přece jenom je velmi podobná kanadskému moru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:31 Muž Yirka [9118] – Re: paia
Pokud chceš mít pěkné a silné rostliny je nejlepší je časem obměňovat právě tím způsobem, že uřízneš silné vrcholy a nahradíš jimi stávající. Dělám to pravidelně cca co 3 měsíce, protože v létě za tu dobu vyrostou třeba 1,5m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:29 Muž paia [3]
Tuhle rostlinku mám necelý měsíc a když pozoruju tempo, jakým roste, tak mám trošku obavu, abych měl za chvíli v akva ještě nějaky místo. V jiném příspěvku jsem četl, že po ostříhání vrcholků začala rostlinka chřadnout. Jaké máte zkušenosti. Asi to na jedné rostlince vyzkouším, mám jich dost a přinejhorším si namnožím z výhonků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 21:03 Muž Jrk [143] – Re: Marek19
Některé rostliny (nevím jestli je to i případ Egerie) při intenzivním osvětlení mají tendenci měnit barvu na hnědo-červenou. U Egerie se mi ovšem stávalo, že měnila barvu na světle hnědou poté bílou až průsvitnou a dále se rozpadla - to ovšem bylo ve spodních partiích, když jsem se snažil o to, aby rostla "ze dna". Nemyslím si, že by u takto rychle rostoucí rostliny byly její listy pokryty řasou jako takovou. Jestliže plave po hladině, tak spíš možná nějaká sinice - lze ji snadno odstranit prstem nebo jemným štětečkem a charakteristicky zapáchá. Neřeší to ovšem příčinu jejího vzniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:54 Muž Alexandross [2] – Re: Marek19
řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:40 Muž Marek19 [0]
aha... a co ta zmena farby. neublizil som jej niecim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:37 Muž Yirka [9118] – Re: Marek19
Tato rostlina typické kořeny nevytváří, může být i plovoucí či vznášející se. Více tenkých bílých kořínků vypouští většinou má-li nedostatek živin.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:33 Muž Marek19 [0]
potreboval by som poradit. donedavna som mal tuto rastlinu zasadenu, ale kedze sa jej dost dlho nevitvarali korene skusil som ju nechat plavat. neviem ci by to mohlo byt tym, ale teraz sa jej farba zmenila z krasnej zelenej na zvlastnu hnedu. poradte prosim...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9812-egeria-densa-pestovani-problem?od=301