Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozednívání a stmívání

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozednívání a stmívání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2024 13:06 Muž Lojza007 [1204] Re: hbboy
Pokud je funkční, tak v tom není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2024 11:15 Muž hbboy [8] Re: Lojza007
Určitě bych chtěl TC421, protože se dá nastavovat i přes mobil.

Nevím zda vzít tu nejlevnější variantu, je to 10 x levnější než v ČR

allegro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2024 10:49 Muž Lojza007 [1204] Re: hbboy
Za sebe taky doporučuju koupit TC-420 nebo TC-421, to druhý se dá ovládat přes wifi, to první pouze kabelem. Díky bezvadné aplikaci TC420App jde krásně nadefinovat svícení. Má 5 kanálů, takže bez problémů zvládne ovládat světlo, který má dva kanály a ještě je tam slušná rezerva klidně na další světlo.
Kup klidně tu nejlevnější variantu, všechno je to dovoz z Číny a stačí si vybrat, jestli k tomu potřebuješ wifi nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 21:05 Muž hbboy [8] Re: Dawy
Dawy díky za soukromou korespondenci. Půjdu do toho a pak to zde u svého akva také odprezentuji -)

Toto světlo
www.rataj-spk.cz/…

k tomu např. tento zdroj - bral jsem u něj RC součástky, když jsem jezdil závody z RC auty
www.bighobby.cz/…

k tomu stmívač jak máš ty - mají ho všude od 250 - 2000 Kč
allegro.cz/…

pár kabelů, slovenský program do PC plus wifi nastavení přes mobil v angličtině a takto to pak pojede jako tobě

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 20:20 Muž Dawy [23] Re: hbboy
Fotka k příspěvku Normálně by jsem to nějak zbastlil na tc 420/1 a máš klid. Dlouho jsem se tomu bránil, ale teď za mě jednoduché funkční a plně dostačující 5-ti kanálové zatížení s app v slovenštině. potlesk

Edit: Možná to někomu pomůže v dalším rozhodování při výběru světel, potažmo regulátoru.
Takhle vypadá v PC nastavení mého světla u 150-ky přes TC-421.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 19:51 Žena Starka [243] Re: hbboy
Upřímně tomu moc nerozumím, ale v diskuzi, kde jsi vybíral akvarko se to tam řešilo a pochopila jsem z toho, že když výš vzal dva ali stmívače, tak by to mělo fungovat.

A jinak Tebou poslaný stmívač není ten stejný, jako ali nebo sinkor. Ty totiž nemají žádné tlačítka a ovládají se jenom skrz aplikaci v mobilu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 15:09 Muž Jozef [311] Re: hbboy
Tak teď nevím kdyby si člověk tedy koupil originál drahý stmívač Luminus jestli se musí dokupovat ještě zdroj.
Ano, ten problem bol hlaseny s original Luminus ovladacom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 14:57 Muž hbboy [8] Re: Jozef
Ano, na stránkách doporučují koupit silnější zdroj www.rostlinna-akvaria.cz/…

Rozumím tomu při levném řešení - stmívač z ali za 100 kč - 1 nebo 2 ks a k tomu tento zdroj.

Tak teď nevím kdyby si člověk tedy koupil originál drahý stmívač Luminus jestli se musí dokupovat ještě zdroj. To je pak dobrý polotovar. Světlo u kterého chybí dvě součástky pro správné fungování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2024 13:58 Muž Jozef [311] Re: hbboy
1 hbboy napsal:
nebo lze tedy koupit dva moduly cca za 200 Kč ks a nějak to ovládat. Nebo jeden modul a přes rozdvojku řídit oba okruhy stejně.

Ano, malo by to tak byt. Hadam tam maju standardne konektory. Kup jeden a uvidis.

2. Teoreticky, když nekoupím nic, tak bude světlo asi svítit na maximální výkon a nevím zda je to pro ryby a společenské - rostlinné akvárium žádoucí.
Zalezi na tom. Pre ryby je postupna zmena ziaduca, ak je plny pouzity svit naozaj velky. Zmierni to sok, ale pri slabom svetle to nie je az tak dolezite. Pre pestovanie rastlin a koli riasam sa to stmievanie (aj manualnym stmievacom) asi zide.

Ospravedlnujem sa za diakritiku - technicky problem.

Edit: inak konkretne pri tomto sete, pri pouziti stmievaca tu niekto hlasil problem, ze svetlo blikalo koli slabemu dodavanemu zdroju. Podla info na linku je zdroj 48W a svetlo 44W, co je velmi na hrane a moze sposobovat tento problem.
www.invitalshop.sk/…

Edit 2: Este doplnujuca info. Pri manualnom stmievaci , je potrebne na riadenie zap/vyp pouzit este spinacie hodiny do ktorych sa zapoji zdroj. Stmievac si v tom pripade musi pamatat nastavenu hodnotu a zapnut sa po pripojeni napajania (niektore tlacidlove nemusia splnat - tie s otocnym gombikom su OK).
Pri kontroleri je vsetko ovladane nim a zdroj je stale pripojeny do siete - ziadne spinacie hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 13:56 Muž hbboy [8] Re: Starka
Ahoj Starko. Budu mít dvouokruhové světlo, takže musím tyto stmívače z Ali objednat 2 ks ? nebo jeden a přes nějakou rozdvojku to pak poslat z této krabičky do obou okruhů světla ? Pokud koupím 2 ks, někde jsem četl, že budu muset koupit do druhého okruhu i jiný - další zdroj, abych mohl oba napájet. A pak bych se připojil asi ke každému zvlášť - 2 x wifi ? Máte nějakou zkušenost ? Proto se ptám, zda musím koupit originál za 2500 a nebo toto jak radíš 2 ks apod.. Jinak ten čínský mají za tu cenu asi i v ČR - www.akva-tera.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2024 11:47 Žena Starka [243] Re: Elektronikar
Nesouhlasím se sinkorem. To ať si radši pořídí za pětinu ceny sinkoru stmívač z aliexpressu. Níže (11. 4. 2o23) jsem dělala srovnání mezi stmívačem z ali a od sinkoru.

Sinkor jsem velmi často musela manuálně zapínat a to jsem ho používala jenom měsíc. Aliexpressácký měl za 9 měsíců výpadek jen jednou a to v době, kdy jsem měnila mobily, tudíž věřím, že to bylo tím.

Navíc u aliexpressáckého stmívače je možno připojení skrz wifi nebo Bluetooth.
a.aliexpress.com/…

A ještě další věc. Sinkor je kompatibilní jen s některými světly. Což u aliexpressáckého žádná zmínka o kompatibilitě není a je to znát. Popisuji také ve svém srovnání.

Citace z Invitalu
Sinkor Wifi Control je plně kompatibilní s následujícími druhy osvětlení: Sinkor White, Sinkor WRB, Aquastel LED trubice, Diversa LED Expert a Chihiros A Series.

A co jsem tak pochopila v minulé diskuzi, tak pokud koupí stmívače dva (myslím z ali), mělo by to s tím jeho světlem fungovat. U nás by za to dal 1ooo Kč, na ali za to dá 18o Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2024 11:04 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: hbboy
Môžeš skúsiť ovládač od sinkor na wifi, až na možné výpadky ich aplikácie funguje dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 10:46 Muž hbboy [8] Re: Lojza007
Ahoj objednal jsem si Akvárium Set Volga 180, kde je světlo Easy LED Universal 2.0 895 mm

Prosím o typ jak řešit ubírání výkonu, případně stmívání.

Světlo má dva okruhy, je tedy nutné koupit originál stmívač za 2 - 2500 - nevím jaký je rozdíl mezi těmito dvěma

www.juwelakvarium.cz/…

www.juwelakvarium.cz/…

nebo lze tedy koupit dva moduly cca za 200 Kč ks a nějak to ovládat. Nebo jeden modul a přes rozdvojku řídit oba okruhy stejně.

Teoriticky, když nekoupím nic, tak bude světlo asi svítit na maximální výkon a nevím zda je to pro ryby a společenské - rostlinné akvárium žádoucí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 09:23 Muž Lojza007 [1204] Re: faba
Většinou to tak funguje, v aplikaci se nastaví 100% (obvykle je to i výchozí stav) a pak se to řídí jinou krabičkou. Ideálně koupit nějaký levný stmívač na aliexpressu a pokud to s ním bude fungovat, tak dokoupit příslušný počet nebo klidně něco lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 09:00 Muž faba [0] Re: Lojza007
Tím se obejde ta aplikace prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 08:47 Muž Lojza007 [1204] Re: faba
Takže stmívací jsou. Pokud jsou na 12V nebo 24V, je třeba koupit TC420 nebo jiný stmívač, pokud jsou na 230V, je třeba koupit nějaký stmívač přímo na 230V, předpokládám, že něco bude k mání v různých LED eshopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 07:23 Muž faba [0] Re: Lojza007
Stmívání mají. Ale jen na aplikaci a jen ručně. Potřeboval bych automatiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 07:16 Muž Lojza007 [1204] Re: faba
Je třeba vybrat tak, aby byli stmívací. Pokud budou na 12/24V bude to jednoduší, ale i na 230V se délají stmívače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 06:27 Muž faba [0] – Led reflektor
Ahoj, zakládám akváriu 160x50X60, biotop Afrika - Kongo. Chtěl bych místo klasického osvětlení led reflektory. Potřebuji poradit zdali je možné nějak leflektory stmívat a rozednívat. Nebo to vůbec možné? Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 14:18 Žena Starka [243] Re: Káca
Upřímně mě taky napadlo, jestli to není nějaký vadný kus ten můj. :-) A nebo právě proto, že máš světla Sinkor, tak to nedělá "bordel". Kdo ví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 13:26 Muž Káca [62] Re: Starka
Ahoj. Momentálně mám 4 wifi kontrolery z Invitalu spárované se světly Sinkor různých délek. Asi u jednoho mi párování zabralo cca 3 pokusy, ostatní napoprvé (přes wifi). U mě jsou absolutně tiché a několik dnů v týdnu mám nastaveno i střídání jasu během dne. Samozřejmě plus ráno rozednívání a pak stmívání... Souhlas - cena je dost vysoko, ale jak jsem už psal, naprosto bez problémů a tichý. A to určitě nejsou nové - nejstarší má několik let. Ten bílý (samozřejmě úplně stejný jako z Invitalu) jsem na AE viděl taky :-) Takže tolik zase má zkušenost. Je to asi na daném kusu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2023 11:26 Žena Starka [243] – Recenze - porovnání
Fotka k příspěvku Zdravím. :-)
Jelikož mám dva skoro stejné stmívače, tak si je dovolím zrecenzovat.

Stmívač mám zapojený na wrgb led trubici od invitalu. Toto světlo má už svůj vlastní stmívač
na kabelu. Tudíž se divím, že ten mnou připojený stmívač vůbec funguje. smich Nicméně "kabelový" stmívač je nastavený intenzitou na 100% a víc na něj nesahám.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Bílý stmívač je z aliexpressu.
Pořizovací cena necelých 100 Kč.
Dodání do 14 dnů (samozřejmě, že se dodací doba může prodloužit).
Ovšem dovolím si tvrdit, že úplně stejný stmívač se dá najít na českých webech, kde to výjde možná o pár desítek korun dráž, ale dodání bude dřívější.
Po prvotním zapojení stmívač šlo v aplikaci ihned najít.
Mimochodem tento stmívač by měl jít ovládat i přes Bluetooth, nikoli jen přes WiFi.
Stmívač funguje krásně a jako jeho hlavní výhodu uvádím, že jej skoro nejde slyšet. Pískání se vyskytuje jen při nějakých procentech (u mě konkrétně mezi 80-90%).
Jeho nevýhodou je snad jen jeho bílá barva, páč většina osvětlení má černý kabel. Ale jelikož každý má kabeláž schovanou (teda aspoň myslím, kdo by se chtěl koukat na kable :-D ), tak je to spíš detail.
U mého světla si stmívač nedovede poradit s tlumením pod 4%. Bliká to jak stroboskop.
Když jsem zkoušela na kabelovém stmívači od světla ubírat intenzitu, tak světlo i přes zapojený čínský stmívač svítilo, měnilo intenzitu a neproblikávalo.


Černý stmívač je od Sinkoru za 500 Kč.
Dodání je "na druhý den", páč je dostupný na českých webech.
Stmívač má vybraných 6 druhů světel, se kterými je plně kompatibilní, u ostatních světel je to na vlastní riziko.
Po prvotním zapojení stmívače, aplikace stmívač ne a ne najít. Musela jsem stmívač resetovat (neustále připojovat a zapojovat ke světlu) a až poté ho aplikace našla.
Obrovskou nevýhodou stmívače jeho hlasité pískání. Jakmile hodnota svícení klesne pod 97%, stmívač začne pískat tak, že i přes zkoušky odhlučnění ho jde slyšet. A když to porovnám s čínským konkurentem, tak ten píská tak o 80% tišeji. Ovšem nevím, jak by na tom bylo pískání po zapojení kompatilibních světel. To nemám jak vyzkoušet.
Stmívač mi kolikrát akvárko nerozsvítil a bylo potřeba vlézt do aplikace a rozsvítit manuálně. Nebo zapnout světlo na kabelovém stmívači, i přes to, že na ten kabelový stmívač nikdo nesahal. To se mi u číny nestalo.
A i zde světlo pod 3% bliká jak stroboskop. Také jsem zkoušela měnit intenzitu světla na kabelovém stmívači od světla, ovšem pokud hodnota nebyla 100%, světlo přestalo svítit. Tady se ty dva stmívače rušili.

Podtrženo, sečteno.
Nemá cenu zbytečně dávat za něco 500 Kč, když ta samá věc za 100 Kč udělá stejnou práci, vlastně ještě lepší práci.

Píšu to jen tak. Třeba to někomu pomůže. Zas je škoda se nepodělit o zkušenost. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 10:18 Žena Starka [243] Re: MatejL
Díky, ro je dobrý nápad. Mám polystyreny od tvrzenych skel, zak to by slo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 09:34 Muž MatejL [113] Re: Starka
Hoj, to teplo zasa neni az tak vyrazne z mojho pozorovania, (ale ja mam na nom max. vykon 50W) skusil by som najprv polystyrenovu krabicku na zmrzlinu, ak nepomoze, do krabicky dat molytan na steny alebo kus oblecenia. Snazil by som sa ale aby sa kontroler v krabicke nicoho moc nedotykal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 07:09 Žena Starka [243]
Ach ty mé uši citlivé...

Ahoj,
takový dotaz. Mám to čínské heblo, co prodává sinkor za 500 Kč. A bohužel to pískání, které stmívač vydává slyším. Stmívač mám položený na skříni, nemám možnost jej dát do skříně. Tudíž se ptám - jak jej odhlučnit? Stalo by se něco, kdybych jej obalila nějakým molitanem? Jde mi hlavně o to, aby se nepřehřál nebo tak něco.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 19:42 Muž MatejL [113]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2023 18:09 Muž Lojza007 [1204] Re: Graylag
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Konečně jsem se dostal k fotkám, snad to na nich bude aspoň trochu vidět, ten mobil fotí fakt hrozně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2023 14:38 Muž Graylag [9] Re: Lojza007
No super, teď ještě jestli je nějak vyvedený CS pin a ENABLE pin a mělo by to jít. Já si to snad schválně ze srandy koupím a vyzkouším :-)
Chatrnost nemusí být nutně problém, na těch pár ampér by se v nejhorším daly signálové cesty posílit drátem. Spíš je otázka celková kvalita pájení a pak bych měl obavu o chlazení napájecího regulátoru samotného čipu.

Jestli to máš rozebrané až na PCB, nechceš tu hodit pro srandu fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 20:50 Muž Lojza007 [1204] Re: Graylag
Díval jsem se a zespodu té desky TX a RX je, takže by to možná přepsat šlo. Každopádně to provedení je dost chatrný a bál bych se u silnějších světel, že to nedá. U Twinstaru 120B se mně po měsíci vyhřívaly takový ty šroubovací konektory a to není zdaleka nejsilnější světlo, který se prodává.
Pravděpodobně je na desce vývod ještě na infra nebo jsem nepochopil, na co ty tři piny jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 08:08 Muž Graylag [9] Re: MatejL
Hele, pokud máš ověřené, že v té krabičce je ESP - co tak nalít ten tvůj software do té krabičky? Pokud nejsou vyvedené programovací piny, tak to bude chtít si trochu pohrát, ale zas tak složité to nebude. Při ceně krabičky 100 Kč je to levnější než tvoje řešení i technicky propracovanější. Otázka je snad jen to nadimenzování výkonu, protože 96W na takového prcka je docela dost, ale je otázka, jestli to je skutečný problém, protože si moc neumím představit, že by někdo s normálně velkým akvárkem takový výkon v LEDkách potřeboval.

Mimochodem to pískání je jen o nastavení frekvence PWM, ne o tom, jestli to je nebo není čína. PWM ve slyšitelném rozsahu bude pískat vždy, to je fyzika.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2023 11:03 Žena Starka [243] Re: MatejL
To pískání dělá i to super luxusní od Invitalu za 5oo Kč. :-D Takže ano, Čína. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.02.2023 10:25 Muž MatejL [113] – Wifi LED Controller Aliexpress
Len prikladam moje osobne skusenosti s tou (s)hrackou co predava Invital za 490kc www.rostlinna-akvaria.cz/… a na aliku kupite za 100kc www.aliexpress.com/…
Pre vyuzitie v akvariu:
Plus> cena, jednoducha instalacia a zapojenie, velkost (cca 2x5cm)
Minus(bude toho viac tak bodovo)>
1) 50% funkcii nevyuzijes (efekty, strobo, svetlo podla zvuku z mikrofonu)
2) po nastaveni timeru (kvoli comu to kupujes) musis cakatcakat na ten cas kedy si nastavil zaciatok najblizsieho stmievania ci rozodnievania potom sa chyti (ne nenabehne hned, je to fakt zle naprogramovane) a hlavne musis v apke vypnut to svetlo a restartovat appku. (pise vyrobca)
3) ak si zmyslis ze chces zmenit intenzitu (pri napr cisteni akva) alebo svetlo zapnut,vypnut a nasledne sa vratit naspat do timer modu., ee, musis zasa cakat na ten cas kedy si nastavil zaciatok najblizsieho stmievania ci rozodnievania.
4) maximalny pocet zmien je obmedzeny na 6 (viac timerov proste nepridas)
5) teraz si povies ze 6 timerov je dost...neni :-D preco? lebo maximalna dlzka cyklu z A hodnoty svetla do B je obmedzena na 1h40min smich ak chces napr svitanie od 7 do 11, pouzijes hned 3 timery sad a uz si potom smutny a uvazujes.
6) zo strany krytia ako elektronicka suciastka (je v tom esp a Fet ale 96W trochu vykon no) NEMA ziadnu ochranu!!
7) trochu hreje logicky takze igelitku pretavi, a pri plne otvorenej priepustnosti tranzistora jemne píska..je to cina
8) este ze ak ti vypadne v dome elektrika taki tiez musis cakat po trigger zaciatok najblizsieho stmievania ci rozodnievania cize ak sa ti to stane o 3 rano svieti na max do 8napr

Zhrnutie> za 100kc super, len tam daj zalozny zdroj, nastav a nechytaj sa nikdy :-D ble
Teraz realne> hardware je slusny, stmieva a je maly.., software je k nicomu, zle naprogramovane nie len pre akva ale celkovo trapas.

A teraz vlastna reklama smich lebo som sa tomu venoval nejaky piatok> ak si sikovny za 300kc to v sobotu zbuchas sam.
Navod> rybicky.net/clanky/1968-kontroler-svetla-pomoci-nodemcu-esp-8266-s-wifi-a-mosfetu-s-kanalem-n
Ovladanie svetla je zatial z prehliadaca (cize aj pc aj mobil len na rovnakej sieti) ale mozno spravim k tomu aj appku casom a bude to online.

P.S.: toto bolo len individualne zhodnotenie a ak nemate cas to riesit urcite to kupte, ono to funguje, len uz viete co kupujete pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2023 07:17 Muž Lojza007 [1204] Re: Sha
S2 Pro taky funguje dobře, ale když se vynásobí dvěma, je to na ceně TC420. Pro jedno světlo dobrý řešení, pro dvě je lepší TC420.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2023 21:49 Muž Sha [500] Re: phx
Když oželíte možnost Wi-Fi, můžete vzít v úvahu i toto:
a.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 21:43 phx Re: Jozef
Napětí jsem měřil voltmetrem. Sedí, ale špičku tím nedokážu detekovat.

Díky kouknu na ty TC42x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 21:40 Muž Jozef [311] Re: phx
Kvalitný zdroj by nemal preniesť žiadne prepätia (filter také nevytvorí). Ak by to niečo ničilo tak len nekvalitný zdroj - ale tomu moc neverím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2023 21:38 Muž Lojza007 [1204] Re: phx
Je to čínskej šunt a kvalita šla očividně dolů na úroveň těch za stovku z Aliexpressu. Pokud to má mít nezbytně wifi, tak Twinstar má teď nový model. Nebo TC421. Pokud máš dvě světla, doporučuju průmyslový zdroj Meanwell, aby utáhl obě světla a připojit přes TC421 nebo TC420. Pokud stačí jednou připojit usb, nastavit a zapomenout, tak kup levnější TC420. Hlavně použij vlastní USB A-B kabel, ne ten přibalenej křáp a software, na který jsem posílal link, ne tu přibalenou tragédii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 20:52 phx Re: micz
Tak přišel reklamovaný. Zkusil jsem a fungoval. Natáhl jsem dráty za akváriem zapnul a mrtvy.

Začínám si myslet, ze to je smejd a nebo mi to tu neco nici. Ale jedine co je ve stejne zasuvce je filtr. Cekal bych ze to bude kapku odolne pokud to umrelo na nejake prepeti od filtru.

Nejake jine tipy na ovladani LED světla? Chtěl bych mit moznost nastavit si ruzne intenzity v ruzny cas. Napr rano jen 30% na par hodin, pak rozedneni na 100% a vecer zase 30% na par hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 15:19 Muž micz [132] Re: phx
Zrovna řeším taky reklamaci… první mrtvej, druhej taky. Kdyby byla možnost to vzít bez tohoto cajku s tím klasickým ovladačem, tak jsem vzal to…. Prej mi pošlou už vyzkoušenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 23:50 phx Re: Lojza007
Koukal jsem a okem to vypadá ok. Je to udělané lépe. Drát protočit nejde. Zkusím to ještě zítra změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 22:52 Muž Lojza007 [1204] Re: phx
Tipuju, že se ti ukroutil drát, mrkni kousek dál, je tam fotka vnitřku toho pokladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 20:17 phx
Mam doma 2 Sinkor LED Wifi Control. Jeden jako nový nefungoval (v procesu reklamace) a druhy týden fungoval a dnes po opětovném zapojení je mrtvý. Světlo ani neblikne. Reset (3× nebo 5× rychle odpojit od zdroje) neudělá vůbec nic. Budu reklamovat. Jen škoda toho poštovného.

To to je opravdu takový šmejd nebo dělám něco špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 20:58 Žena Starka [243] Re: Peter
Napadlo mě - odkud jsi stahoval appku. Já přes Googleplay a čeština tam byla hned. Ovšem při načtení qr kódu, který je přímo na stmívači to nabízí stažení souboru apk (nevím odkud). Tak jestli se to nemůže lišit tou instalací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 09:34 Žena Starka [243] Re: Pavel Jihlava
A já právě na aliexpressu objevila stejný stmívač, vycházel na nějakých 1oo-15o Kč podle toho, jaký si člověk vybral. Byly tam různé koncovky, redukce a já nevím co ještě, páč tomu nerozumím, ale zaujalo mě to. :-D Já už mám objednáno z Česka, jsem nedočkavá a nechci čekat. stydim (a hlavně jste mi tu dali odkaz na stmívač, který máte odzkoušený) Nicméně posílám Vám tu odkaz. Doufám, že to bude fungovat, páč jsem to kopirovala z mobilu z appky.

a.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 20:45 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavel Jihlava
Za dvě kila je to slušná cena.
TC420 úplná tragédie není, velký problém jsou dodávané kabely, u všech tří letěl do koše, opravdu největší šmejd, který měl problém se s TC420 spojit. Druhý problém je tragická aplikace, ale naštěstí už existuje kvalitní náhrada.
Ten wifi kontrolér jsem zkusil, ale vůbec mě nezaujal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 19:23 Muž Pavel Jihlava [16]
Tady je mají taky. Mohu jen doporučit, na každý led pásek používám jeden dimmer a jde krásně nastavit rozednívání i stmívání. Jen musím upozornit, že rozednívání a stmívání funguje pouze u jednokanálových ovladačů. Aplikace je snadná a přívětivá. Délka stmívání a rozednívání se nastavuje v grafu. Vyměnil jsem za stmívač TC420, měl jsem ho tři roky a naprostá katastrofa.

www.led-world.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 17:55 Muž Perlas [546] Re: Peter
Fotka k příspěvku Myslim, ze uz to bylo v zakladu. Popripade pri instalaci? Uz bohuzel nevim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 17:35 Muž Peter [0] Re: Perlas
Ahoj, prosím ako ste dostali do app. češtinu?
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2023 11:07 Muž Lojza007 [1204] Re: Starka
Dej si vyhledat wifi dimmer a vybírej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2023 10:33 Žena Starka [243] Re: Perlas
To chci! :-D Jak to najdu na ali? Respektive pod jakým anglickým slovickem? Díky diky

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9664?od=0