Rozednívání a stmívání
jde jen o to, převést 12V signál na 5V. Nic víc.
jasný, z praxe vím, že od 1024 kroků je to koukatelný i s delšími časy roz/stmívání.
Škoda jen, že tomu tady rozumíš jen ty ...
Můj příspěvek (níže) byl určen pro zařízení (pana „Olejar“, stmívač TC420):
www.ebay.com/… , ale i pro zřízení „fy LEDISCON“ by bylo možné dobastlit adaptér. Oluvte, prosím můj omyl.
K tomu stmívači „TC420“, viz odkaz níže. Ke snímači by šel, velmi jednoduše, dobastlit jednoduchý adaptér, který by umožnil stmívání výkonových LED čipů ve spojení se zdrojem konstantního proudu "Meanwell LDD".
Samotný stmívač „TC420“ je značně nedokonalý, co se týče parametrů stmívání, ale tomu tady nikdo nerozumí a spousta (zdejších) lidí to již má na stmívání pásků a na nějaké hrubé kroky při stmívání si nestěžuje … Nenáročnému a neznalému to tak jistě stačí, stejně neví, že by to mohlo být nějak lepší … Zvlášť „dobrým dojmem“ u toho „TC420“ je, že se dá též programovat stmívání z PC přes USB. Že to není praktické to moc nedochází … ale stihl jsem si všimnout, že si to zde někdo již pochvaloval.
pravdepodobne by mohlo jit i bez upravy. pokud to propousti emitor -> collector, tak by to bylo max inverzni.
proste se pusti pousteci pin ldd k zemi.
edit: pokud by to neslo, staci pripojit vystup k bazi tranzistoru vhodneho typu
Melo by presto jit zapojit pwm stmivani.
oba jsou na pásky. Proudově napájený čipy s tím nefungují.
O tom jsem taky uvažoval,ale už jsem měl LDD-čka.
0 27.02.2016 19:20 Satanxxx – stmívač LED
Starší reakce
Logo je relativně drahé,to jo,ale sem tam se objeví na bazaru,za slušnou cenu.U mne to bylo 1200,-Kč i se zdrojem.100% spolehlivost i při výpadku napájení.
Připojení k netu pro vzdálený monitoring,nebo správu je možné od verze 7.
logo od siemensu myslim ze je drahsie ako Rpi a neviem ci sa da pripojit na eth. Rpi mi bezi už skoro dva roky 24/7(bez zalohy napajania) a este sa mi nic nestalo(a to aj zapisujem do suborov,nie len citam), aj ked je pravda ze kazdy den nam nevypadava elektrina ale len raz za cas. Tymto ale nechcem povedaz ze RPI je lepsie/horsie ako arduino(alebo ine riesenie), len sa mi zda jednoduchsie RPI ako arduino na danne riesenie. A ma viac moznosti(ked bereme do uvahy ze to chce ovladat cez net,sledovat-no neviem ci hodnoty alebo video, v prípade videa s akou kamerou...)
Ahoj,jen jsem nakoukl,co třeba LOGO! od siemensu?
Možná je to trochu mimo téma, ale aby to RPI opravdu fungovalo spolehlivě za každých okolností, je potřeba vyřešit taky napájení. Pokud tam třeba není nějaký malý záložní zdroj, tak při výpadku napájení se může stát, že operační systém na SD kartě zůstane poškozen a bude jej potřeba obnovit z nějaké zálohy. Jednodušší architektury typu Arduino mi přijdou vůči takovýmhle problémům víc odolné.
No zní to pěkně, nevím jaké možnosti má Cron. Ale já nepotřebuju jen předražené spínací hodiny. Chci to řídit na základě údajů z teplotních čidel a především ty hodnoty sledovat vzdáleně. To bude asi nad možnosti Cronu.Asi by nebyl problém to naprogramovat v Pythonu, ale jak říkám nemám teď čas se tomu hluboce věnovat. Takže hledám nějaký elegantní řešení.
hm, ale ta cena. Pro roz/stmívání zbytečné ...
Cele prostredie nemusis programovať, v linuxe cez cron si nahadzes ktore scripty sa maju kedy spustat(v nich postupne zapinanie,resp vypinanie PWM a ine podmienky). Mas to raz dva ale to je vec nazoru. Nove RPi ma 40 pinov(ale niektore su GND,+5V a 3,3V) no a nehovoriac o 4xUSB,4jadre,1GB RAM,HDMI,audio....
pokud uz je, asi bych se drzel toho. mozna to sebere vic casu, ale pokud je alespon nejaka znalost, tak se to zrejme se strejdou googlem da dat dohromady
www.plantedtank.net/…
edit: na sel jsem clanek o tom lan kontroleru i v ceskem prostoru a popisuji to, ze ma spoustu a/d prevodniku v 10b, takze rozednivani a stmivani by nemel byt zadny problem - ale nestudoval jsem. resim psoc4
www.akvarko.cz/… 0 12.01.2016 08:46 olejar –
Re: GP No rozednívání sem vyřešil s Karlosem bude to modul zvlášť a nebudu ho moct ovládat vzdáleně. Jinak pro to co potřebuji mi to bude stačit. Ale pokud máte nějaké praktické zkušenosti s Raspbery tak se rád přiučím, jedno mi totiž leží doma. Testoval jsem na něm asterisk telefonní ústřednu, ale teď ho mám plonkovní.
Raspberry není pro mě nejvhodnější, myslím že v základu nemá dostatek výstupů. A o tom naprogramovat celé prostředí ani nemluvě. Lan controller zapojíš a po půlhodinové konfiguraci nemáš co dělat
namiesto toho lan controleru skus raspberry pi(cenovo podobne)-je to jednoduche,bezi na tom linux. Arduino je trocha zlozitejsie ale lacnejsie(klony z ciny 2-3€ plus k tomu nejake moduly ako rele,rtc...taktiez za par drobných z ebayu)
edit: k arduinu este potrebujes eth modul-ten je drahsi ako samotne arduino(ebay)
To je škoda. V jaké cenové hladině se to pohybuje s tím Arduinem? Už mi to teda nepřijde tak elegantní.Chystám nové akvárium a chtěl bych ho ovládat a sledovat přes internet. Mám na to vybraný Lan Controler 2.0
www.i4wifi.cz/…, který má taky PWM výstup, ale vypadá že nejde automaticky řídit v čase. Ještě to zkusím prověřit.
já jsem je prodával, bohužel autor je již nevyrábí. Mám pouze podobný přístroj na bázi arduina.
0 10.01.2016 11:42 olejar – AQPWM
Ahojte docela mě zaujal AQPWM controler, bohužel vůbec nemůžu přijít na to kde ho koupit. Poradíte? Díky
Starší reakce
To zní dobře.
Jetli mohu mám ještě pár otázek.
Jak složité je nastavení. Má to nějaký displej.
Jestli to dobře chápu koupím si za cca 1500,- "ktabičku",kterou strčím do zásuvky-
přípojím LED pásek- nastavím a už to jede, nebo se pletu?
Jakým spůsobem se to dá objednat. Mám kontaktovat přímo Gamet.
Gamet dělá i 4 kanálové ovládání to jsem zapoměl dodat , takže dokáže i mixovat světla nebo střídat rozednívání a stmívání ale i třeba stmívat a rozednívat dokolečka třeba 10x za den záleží co si kdo navolí a namačká , třeba v Gimnáziu v Kutné Hoře tento počítač i s led světlem 100w běhá v pohodě od konce roku 2012 a má je několik desítek lidí bez problémů , jen na začátku se muselo vychytat pár much ale Pan Machata to má v malíčku jinak to s těma 300w znamená že to je od 1w do 300w s nastavením to je od 1 do 100% je v tom přidaná něaká součástka která dovoluje jet na plných 12v , to byl kámen úrazu totiš tuším u prvních kusů že místo 12v z nich šlo při plném zatížení 10,8v a tím pádem to svítilo tak na 75% , jinak si můžete nastavovat i s jakou intenzitou to má svítit a můžete při přepnutí na manual stáhnout světlo libovolně jak chcete nebo naopak klasickým potenciometrem
dále lze k tomu připojit i teplotní čidlo které spíná chlazení ale musel by jsem zjistit kolik se za to připlácí
ten počítač je celkem vymakanej a P.Machata ho s přestávkama vylepšuje stále proto že pro něj našel i další uplatňení pro zahrádkáře a chovatele drůbeže
Škoda, že nemají se slabším výkonem tak 150-200W. Někde jsem četl, zě přílišný výkon výrazně snižuje životnost Led pásků,ale co je na tom pravdy nevím. Umí stmívač od Gametu také dvě periody svícení v jednom dní a nastavení třeba 0-75%.
KarloS jak jsem napsal nevím přesně co mám použít.
Led pásky na misto Cree volim z důvodu ceny a instalace.
Světlo Maxxo je pro mne nepoužitelné jelikoš je akvarium z jedné poloviny hloubky zapušněné do zdi.
Bylo by fajn to popsat asi takto: (zdroj 200W)-(3trans.modul.popřípad konkrétní typ)-(stmívač AQPWM)-(Led SB3).
jo je to dobře řešený a za super cenu
já osobně ale zůstávám u Gametu z Kolína a nic už nehledám jinak až na to programování svého programu to dokáže totožné věci
ten AQPWM je dokonalý, dotažený řešení, s mnoha možnostmi. Jak na pásky, tak na čipy. Navíc skoro za poloviční cenu.
pokud to chceš na pásky, proč chceš použít proudový zdroj? Pásky jsou přece napájeny napěťově. K stmívači AQPWM musíš proto použít 3 tranzistorový modul od stejného tvůrce.
Nehledě na to, že s pásky se budeš jen trápit. Výhodnější je použít výkonové LED čipy. Pak ten modul nebudeš potřebovat a nahradíš jej právě tím proudovým zdrojem LDD.
rybicky.net/clanky/1449-led-osvetleni-maxxo firma Gamet z Kolína dělá pwm programovatelné stmívače 12v
hodinu rozednívají pak svítí na plono čas který si navolíte a zase hodinu stmívají
tvůrce je Vráťa Machata který dělá různé ovladače pro Siemens a jeho stmívače mají i prochlášení o shodě
ale bohužel zvládají pouze do 300w ae cena je pouze 1500kč a je to se zárukou a servisem
kdyžtak mě napište sz
0 09.07.2015 22:21 Vale 46 – Pomoc při stavbě světla
Zdravím.
Realizuji nové osvětlení pro akvárium 120*60*50.Budou použity LED pasky SB3-600 a to 7x v délce 1,1m, tedy 154W. Dále chci použít stmívač AQPWM 1.01 a komu potřebné komponenty-
zdroj,proudový zdroj LDD,popřípadě zesilovač atd.
Prosba jestli by byl někdo ochotný tyto věci propojit(vše zaplatím).Já tak zvládnu jen připojení zdroje a LED pásků a vše mezi tím je pro mne španělská vesnice.
Na doporučení vše nakoupím a pošlu.
kontakt: dedek@madeinwood.cz tel.732 923 690
PS: ispirace od Filip666 250ka ADA po česku
Starší reakce
No podivej se na parametry a zjistis, ze je to napajene 12 az 24V. Pak to ma spolecny plus a spina to k zemi, kazdym kanalem az 4A.
Takze je to pouzitelne tak jak to je pro LED pasky, a zrejme je to umi pomoci PWM stmivat. Nerikam, ze se neda ty vystupy vyuzit jinak, da se je invertovat a generovat PWM v logickych urovnich, a pak treba ovladat spinany proudovy zdroj pro LED (kdyz ma PWM vstup), nebo jeste vyhladit PWM pro rizeni stmivani napetim. Ovsem to chce uz trosku bastlit, a kdo to umi a bavi ho to, udela si to radeji cele rovnou a presne jak to chce. A kdo to vubec neumi, musi si nekomu rict, a ten to ve vetsine pripadu prekopavat na neco jineho zadarmo nebude.
Takze pouzitelnost vidim u LED pasku (ktere jsou pro mne v akvaristice nepouzitelne, nemusim je pro vic jejich vlastnosti), a nebo pro nekoho, kdo je v elektronice kovany, ale neumi pouzivat programovatelne veci, a tak vyuzije tento zaklad, na ktery si doplni to co chce (treba proudovy zdroj pro LED s rizenim PWM a vystup z tohoto zarizeni si pro nej vhodne konvertuje).
ja nastesti to muzu mit osklivy
a ted me od hrani zdrzujou i jiny povinnosti a domaci kuteni vcetne dokapotovani nove zavesenyho akvaria (coz stale odkladam) po drobny havarii ;)
ale pokud by bylo neco malo k uvolneni do eaglu, nezlobil bych se
(tedy ta napajeci cast)
3A LED driver uz mi bezi na stole
. Ovsem mezi prototypem a dokopanim do prodejniho stavu byva jeste dost co delat, a cloveka desne stve, ze by si sice rad hral, ale furt ho zdrzuje ta hnusna prace
.
koukal jsem a u meanwellu jsem objevil jeden...
zrejme neco ukutim vcetne led driveru, kdo si hraje nezlobi
to vypada hodne zajimave, skoda toho postovnyho a z popisu si nejsem jistej, jestli to spina 240, ale funkcne dost zajimavy. zajimavy na jakou cenu se dokazou dostat...
treba by to slo preprogramovat k obrazu svemu
Designer vyvinul modul, kterej generuje 0-10V pro řízení proudového zdroje, teď dělá i s výstupem PWM. Průběh jasu v průběhu dne se nastavuje 10-ti dipy. Bohužel se těžko hledá proudovej zdroj, kterej opravdu pracuje od 0%.
Testujem, testujem, ....
Bude to jako volitelná součást LED světel MAXXO.
Bez displeje, jednoduché, za normální cenu
A uz jste tu nekdo zkusil tohle ? kdyz jsem to nedavno hledal, narazil jsem na tenhle produkt a nevypada zle ani cenove.
Planoval jsem to teda pro ledky, takze netusim, jestli je to dost silne ci vubec pouzitelne i na zarivky.
www.ebay.co.uk/… chapu, ze v tom je dost prace na vyvoji, ale ta marže je husta
kdyby to alespon slo prepnout na pwm a ten vystup 10v by snad z toho sel s minimem problemu vyvest taky...
treba v1.1
je to hezký, ale dražší než samo světlo
0 10.04.2014 13:23 putifarka – procesorem ovl. stmívač pro trubice
S kamarádem jsme postavili toto:
deminecz.webnode.cz/… , je zde kompletní popis i video a hlavně, chodí to jako z praku už přes 2 roky
Starší reakce
Je to u některých ryb normální.
Přidat reakci
1 ...... ...... [8] 9
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19363x