Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozednívání a stmívání

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rozednívání a stmívání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2023 08:22 Muž Perlas [546] Re: Starka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uspora penez: na aliku za 4€ i s dopravou (mam koupeno jak “origo twinstar”, tak i alik a je to to same. Rozdil 450kc.

Rozhrani je ceske a lehke. Jako kdyz si ohrivam jidlo v mikrovlnce. Takze lambada ;-)



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 20:15 Žena Starka [248] Re: Perlas
Děkuji všem za reakce.

Ještě dotaz. Jak vypadá ta aplikace? Myslím to nastavení. Zvládne to i neangličtinář a blbec? Jestli ne, tak můžu tento stmivac vyřadit z hledáčku. :-D

A pro MichalMajgot - díky, ale to už je na mě moc "čarování", do toho nejdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 17:50 Muž Jozef [311] Re: Lojza007
Tá má už integrovaný vlastný stmievač. To sa môže potom biť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2023 17:50 Muž MichalMajgot [2] Re: Starka
Fotka k příspěvku Osobně jsem měl v setu dostačující osvětlení a sháněl k němu jen kontrolér pro ztmívání. Když jsem ale zjistil, že by stál 1400, rozhodl jsem se raději místo toho koupit Sinkor LED II 45 cm WRB 15W s Wifi LED Controlérem jako součást balení celkem za 1199 Kč.

Nevím, co je pro tebe raketa cena. Ale já "trochu" ušetřil na tom, že jsem pořídil 45cm světlo do 54 akvárka, i když tahle délka je určena menším akvárkům a podle výrobce jsem měl vzít delší/dražší. Tohle skvělé světlo totiž musí přesahovat délku akvárka, ale podle mě je to jen kvůli způsobu uchycení na sklo. Proto jsem se rozhodl, že mi bude stačit kratší a připevnil jsem ho do krytu stahovacíma páskama.

Jelikož ale není určené do nevětraných krytů, tak jsem dovyrobil větrání krytu pomocí PC větráčku.

Frčím takhle asi měsíc a jsem spokojený. Přikládám fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2023 17:27 Muž Perlas [546] Re: Starka
Pouzivam toto:

www.berge.cz/…

Na Juwel NovoLux LED 60 - bílá
Na Twinstar s redukci za 60kc.
A myslim, ze by to mohlo fungovat i na jina svetla.

Po vypadku elektriny si to pamatuje nastaveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 17:05 Muž Lojza007 [1204] Re: Jozef
A není to tak, při stmívání Blau Pico Lumia bliká. Takže uvedená světla jsou jistota, zbytek může fungovat.
Každopádně u toho Sinkor stmívače si dejte bacha na to, že po výpadku elektřiny se resetuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 14:30 Muž Jozef [311] Re: Starka
Malo by to bez problémov fungovať s akýmkoľvek LED svetlom s prevádzkovým napätím do 28V a výkonu 96W (pri 24V - 48W pri 12V). Tá kompatibilita je myslená asi konektormi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 14:10 Žena Starka [248]
Trošku se vecpu do tohoto fóra. Líbilo by se mi, kdybych měla v novém akva Sinkor WiFi Controler.

Na invitalu mají vypsaná světla, se kterými to funguje: Sinkor White, Sinkor WRB, Aquastel LED trubice, Diversa LED Expert a Chihiros A Series.

Má otázka je - opravdu je toto jediné kritérium, nebo to půjde i s jinými světly? Vím, že se obchodníci různě chrání před reklamacemi a problémy, proto se takto blbě ptám.

Sháním čím jak nejlevněji světlo do 8o cm krytu. Na bazaru to málokdo chce poslat, tudíž koukám po novém. A z toho, co mají vypsané, tak je to pro mě celkem raketa cena. :-|

Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 13:40 Muž Foligno [28] Re: micz
No , dal jsem po instalaci appky hledat nové zařízení v mobilu, našlo to a prostě, víc ti asi neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 13:20 Muž micz [132] Re: Foligno
Nevím jestli to není iphonem, ale prostě mi to nenajde jako tu Wi-Fi na přihlášení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 13:09 Muž Foligno [28] Re: micz
Ahoj. No mám ho skoro 14 dní a funguje krásně. Mobil mám Samsung, instalace proběhla bez problémů, akorát jedna věc je, že jak v návodu píšou, že si tam můžu přidávat kolik programů chci , tak ne. Myslím že 8 je max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 12:53 Muž micz [132] – Wi-Fi kontroler sinkor
Zdravím kolegové. Nemáte někdo Sinkor Wi-Fi kontroléry? Už mám doma druhý (první jsem reklamoval) a prostě to nemůžu přes tu aplikaci spárovat. Poradí někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 21:07 Muž MatejL [113] – Dimr pomocou ESP
Zdravim, už asi mesiac cakam na schvalenie clanku tu na webe a nejako ma to uz neba… ne
(viem nejedna sa o tc420 ale je to dimer a dufam ze mozno niekomu pomoze a nevedel som kam to najlepsie napisat - sory)
Takze rovno k v veci, navrhol som zapojenie a naprogramoval dimer pre Led pas riadeny pomocou ESP kontroléra ovladatelny cez wifi. A chcel by som sa o to tu na portále podelit..
takže link: drive.google.com/…

a v pripade otazok kludne píšte ;-)

Diky a pekny novy rok!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2022 10:02 Muž kus [200] - RostlinyRe: lhajek
No já zase tak skeptický nejsem. Koupil jsem si twinstar b a k němu byl ten samý. A nemajíc wifi na dílně, přes bluetooth to bylo nastavený taky hned. A tak jsem koupil ten nejlevnější co tu je k dostání na českém trhu, berge za 200 stovky a zaměnil za ten originální (oni jsou oba stejný, jen u Twinstaru je k tomu za ten příplatek, 400 stovek, navíc adaptér na ten jejich kolík na světle) A během půl minuty jsem ho měl připojený a nastavený. Tak jsem ho vzal domů a připojil doma na led pásek co mám nad akva. Jen jsem ho musel resetovat a taky funguje přes aplikaci a wifi dobře.
Pro Beastie jak dělaný. Stmívání, rozednívání velice dobře nastavitelné v aplikaci aj přes modrý zub.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2022 09:48 Muž Lojza007 [1204] Re: lhajek
Zas tak černě bych to neviděl. Ten S2 Pro za pár kaček mně funguje víc jak půl roku a zcela spolehlivě včetně výpadků elektriky. Pro jedno světlo ideální řešení:
www.ebay.co.uk/… nebo za dvojnásobek z Invitalu www.rostlinna-akvaria.cz/…
Elektrický časovače do zásuvky od ELEKTROBOCK mně fungují taky bez problémů už víc jak rok a půl, maximálně se o pár minut po delší době změní čas, což u skimmerů neřeším. Úplně stejný časovače na DIN lištu mně bez problémů běží asi 7 let, čas od času je potřeba seřídit čas a případně přepnout letní/zimní, nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2022 07:12 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lojza007
Lojza007 napsal: Takže z eBay přišla čínská verze Sinkor LED Wifi Control,......
Taky mě přišla a po cca 14-tidenním testu musím říci jednoznačně NEPOUŽITELNÉ. Nastavené časování nevydrží déle jak 2 dny a pak se něco vymaže, nejčastěji jen vypnutí a protože jsem to dal na akva v práci tak to svítilo celou noc. Někdy se to zase ráno nezapnulo. Přitom to bylo na zásuvce s UPS takže k výpadku napájení nedošlo se 100% jistotou a tedy se nemělo časování vymazat. Vykašlat se na stmívání a zůstat u mechanické zásuvky ty mě ještě nezklamali. Ale úplně mechanické, měl jsem i tu verzi s displejem a ta odešla taky dost brzo ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 19:11 Muž DOKTORLOLO [1] Re: ctibum
jasne ,tiez som skusal kade co uz sa mi to hadam stabilizuje, ale ja zasa naopak som musel prejst na pravidelne hnojenie a aj cocko lebo mi to neslo a po cca tristvrte roku zostal jeden druch rastliny ostatne KO.... dokupil som to osvetlenie chirios a musim ho len chvalit vsetko to zacalo krasne rast...ja mam aj dost nevyhodu lebo na vysku ma skoro 70 cm a tie trubice co som mal od zaciatku nestihali....teraz to uz viem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 14:55 R Muž ctibum [6920] Re: DOKTORLOLO
U "61" mám max 40%, tam teď mám uklizenou hladinu, ve "200" mám hodně okřehku, tak teď svítím na 60%.
Edit: le to neber jako mustr. Mám ještě ve svícení pauzu 12-16 hod, nepouštím CO2, hnojím sporadicky.
Tohle si musíš nastavit podle podmínek svojí nádrže, ne mojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 12:53 Muž DOKTORLOLO [1] Re: ctibum
Dobry den len by som sa chcel opytat ked uz nastavis rozvidnenie a stmievanie bavis sa aj s intenzitou hlavneho svietenia alebo to mas nastavene na sto percent trebars na 8 hodin....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2022 09:25 R Muž ctibum [6920] Re: Beastie
www.akvarista.cz/…

Já teď kupoval tohle. Je to sice to, co nechceš, ovládá se přes aplikaci, ale zatím se mi jeví jako fajn Chichiros hračka s jednoduchým intuitivním nastavením :)
Nastavit se dá intenzita 0-100% v libovolném čase (po minutách). Jde ale nastavit jen jeden program. Tzn. nejde nastavit jiné svícení na různé dny. Což ale nepotřebuju.
Stmívání je plynulé (nebo jsou skoky tak nepatrné, ze je nevnímám).
Koupil jsem čtyři, jde nastavit každý zvlášť, nebo lze přes další wifi Chichiros hračku ovládat všechny najednou a nastavit hromadně stejný program. Tu mám taky, ale ještě jsem jí nezapojil...
Tři mám připojené na Chchiros, jeden na Aquatlantis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 07:50 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Kontrolérů je strašná spousta. Na Invitalu poradí aby souhlasilo napětí a ampéry (W) jinak i na internetu je jich spousty. Koukni na tenhle Twinstar Wifi kontrolér pro LED světla z Invitalu, jsem s ním spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 17:36 Muž Sha [500] Re: Beastie
Twinstar stmívač na fotce eshopu Invital má viditelné logo a latinkou psané není. :)
Dle mého je to S2 pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2022 16:20 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
Mrkni na můj příspěvek o něco níž. Píšu tam o většině výrobců a stačí si vybrat dle preferencí zařízení. A pak si buď nějakou dobu počkat a objednat to z AliExpressu nebo eBay nebo nečekat a připlatit si z Invitalu (obvykle to stojí zhruba dvojnásobek), minimálně u S2 Pro a TC420 jsem přesvědčen, že kvalita bude totožná jako přímo z Číny.
Případně se ještě ptej, většina mně prošla rukama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 15:23 Žena Beastie [320]
Jsem u stmívání vcelku nová, zatím jsem to nikdy neřešila, u toho LED sinkor světla by to možná chtělo.

Existuje něco jako Sinkor stmívač, aniž by byl na wifi/aplikaci?
jako:
7:00 5%
7:30 10%
...
9:00 40%

a dalo se to nastavit fyzicky, jednou, do nějaké max úrovně (protože 100% nepoužívám). Vlastně spínací hodiny s procentem svícení?

Nebo je jediná varianta opravdu ten stmívač (který stojí polovinu toho co světlo na malá akva?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 19:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Roger
Roger napsal: ...... z obchodů jako ebay, Aliexpress apod.. už jsem dávno zavrhl a od té doby neřeším závady a ani jiné problémy ;-)
Zajímavé, přitom od naše obchodníka koupím ten samý šmejd.
Je potřeba si vybírat, třeba napájecí zdroje nebrat, ale naproti tomu klony arduina a komponenty k němu mě pracují u akvária několik let bezchybně. Několik LED žárovek mě pracuje už cca 10let (v té době u nás stály tolik, že bych si je nekoupil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 21:59 Muž vlka [3453] Re: Pavel50
To ti věřím, jenže co je ,,WiFi,, to je u mě ,,pasé,,. No a ty skoky u S2, když jsou po pár %tech a v dlouhém čase, tak to není taková hrůza. Rozhodně to rybičky nestresuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 19:10 Muž Pavel50 [30] Re: vlka
No to skokové zvyšování a snižování jasu mě dosti štvalo, ale hlavně, co je u S2 špatné a co mě přimělo ke změně je to, že průběh řízení jasu je zhruba exponenciální, zpočátku se neděje skoro nic a jak se blíží koncový čas, tak se zrychluje rozednívání i stmívání, což není přirozené, poslední kroky jsou po pár sekundách a jsou velké...
Ten kontrolér SINKOR www.rostlinna-akvaria.cz/… je výborný, řízení nádherně spojité, nastavení přes WiFi velmi snadné, u S2 je to trochu zběsilé cvakání. Kontrolér SINKOR, který je za pár kaček (navíc je na něj při zakoupení u nás záruka, to bych bral jako důležité) je fakt dobrý, S2 si nechávám v záloze, ale už bych se k němu nerad vracel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 18:57 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Tak já to mám na 18w tommi led a no problém, na lampičku to mohu zkusit taky ;-) mimochodem, ať si říká kdo chce co chce, z obchodů jako ebay, Aliexpress apod.. už jsem dávno zavrhl a od té doby neřeším závady a ani jiné problémy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2022 14:38 Muž vlka [3453] Re: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Delší dobu a zatím bez problémů používám S2 Pro za 5 babek. Při konečném stmívání je toto mírně skokové, ale je to vždy o pár % a rybičky to nepostřehnou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 13:22 Muž Lojza007 [1204] Re: Roger
Podle mě je problém v malým odběru, ta lampička žere asi 9W nebo kolik. Předpokládám, že kdybych to připojil na 30W Twinstar, tak to bude fungovat správně. Každopádně ta vlastnost, že to po výpadku elektriky vše zapomene je opravdu hloupá a pro mě je to důvod, proč jich více nepořizovat a nenahrazovat tím TC420. Přitom umístit na tišťák malou baterku a EEPROM by to bez změny velikosti zvládlo.
Výhody jsou opravdu mini rozměry a použitelná mobilní aplikace. Nevýhody jsem už popsal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 12:17 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Koupil jsem na zkoušku z Invitalu a funguje bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.04.2022 11:13 Muž Lojza007 [1204] – Wifi controller
Fotka k příspěvku Takže z eBay přišla čínská verze Sinkor LED Wifi Control, provedení nic moc a nečekám, že kusy z Invitalu budou lepší. Ten můj vůbec nefungoval, uvnitř byl ukroucený kabely, bohužel provedení to přímo nabízí, možná to ukroutil malej, možná už zničený dorazil nebo se to povedlo mně. Na přiložené fotce je vidět řešení, ten kabel byl kroucený až k pájení bez jakékoliv rezervy, takže s ním stačilo trošku otočit (není tam žádný zámek), aby se to urvalo.
Kabely jsem připájel, bazmek se rozběhnul. A další problém, při snaze regulovat malý světlo Blau Pico Lumia 9 od 80% dolů bliká. Tohle nedělal ani TC420, ani ty levnější regulátory, jeden je označovaný jako S2 (umí víc časování) a druhý je bez označení, je to ten nejlevnější z Invitalu kolem 500Kč (podobně stoji i na eBay).
Z mé zkušenosti, pokud nepotřebujete ovládat více kanálů nebo více světel a nechcete válčit s tím otřesným software pro TC420, pořiďte ten S2 Pro. Dá se snadno nastavit umí asi 10 programů (změn intenzity) a celkově se programování hodně podobá TC420, ale není k tomu potřeba PC, vše se namačká přímo na něm. Na eBay 350Kč včetně DPH, na Invitalu 880Kč.
U toho wifi krámu je ještě jedna bezva vlastnost, jakmile vypadne elektrika, musí se člověk znovu připojit přes wifi a znovu do něho uložit nastavení. Podobně blbě se chová i ten levný bazmek, S2 Pro a TC420 si pamatují po výpadku i čas (vnitřní knoflíková baterka).
Za 150Kč dobrej pokus, zůstávám u TC420 a S2 Pro. Kdybych to koupil za 490Kč na Invitalu, tak bych těch peněz dost litoval. Mám v plánu koupit do akvária druhý Sinkor, k nové verzi ten časovač přikládají, tak ho potom rozeberu a poreferuju, jestli je ten vnitřek odlišný nebo aspoň lépe udělaný (zakápnuté tavnou pistolí to pájení a podobně).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 20:20 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Pavel50
Přesně tak, bude záležet jak je to v programu udělané. Tohle jsem si dělal nad mořské akva sám v arduinu a tam nastavuji úroveň světla v 255 krocích přes PWM, ale když to přepočítám na procenta, tak je tam nějaké zaokrouhlení. Tedy 50% má být hodnota 127 nebo 128? Když to v programu bude napsáno tak, že se to zastaví na úrovni 127 tak to může ukázat, že svítím na 49%
Rozhodně to ale není nic zásadního pro množství světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 19:02 Muž Pavel50 [30] Re: MVano
Tak to asi má nějakou toleranci, nebo pokud by to opravdu ukazovalo odchylku tak o 1%, tak by to bylo asi v toleranci digitálního zobrazení, kdy poslední zobrazená číslice není garatována. Například u multimetrů pro měření el. veličin se poslední digit (zobrazená číslice) bere jako nezávazná a může být o 1 vyšší nebo nižší než je správná hodnota...

Jinak ale v praxi při osvětlení akvária je asi jedno, je-li odchylka od nastavené hodnoty o jedno nebo dvě %, to asi nemá žádný vliv na zdraví ryb ani rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 18:33 Muž MVano [58] Re: Pavel50
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano to je jasné v momentě když se světlo rozjíždí, nebo vypíná. Ale v době kdy už má být na procentech co jsem nastavil?
Všechno jsem vynuloval, nastavil na hodnoty 30% a 50%. Udělalo to tohle:
Proč se hodnota u ručního ovládání objevuje s jiným číslem, než nastavím? Svítí to na 50% a na 30%, nebo jenom na těch 48% a 29%.
Fotografie jsou pořízeny v době plného svitu. Ne při rozsvícení a při zhasínání.
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 17:57 Muž Pavel50 [30] Re: MVano
Jo, myslím, že to je komunikací kontroléru s mobilem přes wifi, která probíhá vždy po nějaké době, stalo se mi také, že se podívám na telefonu na % setmění a je tam třeba 46%, po chvíli, kdy vidím, že osvětlení trochu pokleslo se podívám a ukazuje se stále 46%, ale když to přepnu na přehled a pak zpět na kontrolér a na časovač, tak už to ukazuje třeba 42%. Ona ta komunikace prostě není online, probíhá asi třeba každých pár minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:56 Muž MVano [58]
Koupil jsem 2 tyhle: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Fungují velice slušně. Mám je teprve druhý den, ale rybky jsou skutečně klidné při probouzení.
Nastavil jsem "nějaké" procento scícení (50%) a po vypnutí se to druhý den rozsvítí jenom na 49, nebo 48%. Proč to dělá? Nastaveno a uloženo mám těch 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:52 Muž Pavel50 [30] Re: DOKTORLOLO
Já mám světlo jednobarevné, tak to nemohu využít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:31 Muž DOKTORLOLO [1] Re: Pavel50
Dakujem ....a to farebne spektrum nechavate na automatiku alebo sa pridava ine na rozvidnenie a ine na stmievanie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2022 17:13 Muž Pavel50 [30] Re: DOKTORLOLO
Já mám rozednívání i stmívání nastaveno na 1 hodinu a zdá se mi to výborné...
Start svícení mám nastaven na 8:45 a začátek stmívání na 18:15 hodin, takže na 100% svítím 8 a půl hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 16:58 Muž DOKTORLOLO [1] – dlzka stmievania
Dobry vecer , chcel by som sa opýtat, kolko by to rozvidnenie respektive stmievanie malo byt nastavene , myslim tym kolko minut ....hodin....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 12:56 Muž Pavel50 [30] Re: Xif
Aha, máš pravdu, zkusil jsem to a časovačů lze zadat opravdu jen 6, tak to jsem špatně pochopil, v tom popisu na rostlinna-akvaria.cz, píšou: "...je možné nastavit nepřeberné množství kroků, úseků s přesnosti 1 minuty.", nepíší nic o počtu časovačů, to jsem si špatně vyložil... Jasné ale je, že to nepřeberné množství kroků je omezeno těmi 6 časovači, takže bude možné naprogramovat jen 6 změn intenzity osvětlení celkem a to ať jde o změny v jednom dni nebo více dnech...
Nevadí mi to, používám jen dva časovače (rozednění a stmívání), ale rozhodně by to pro někoho mohlo být podstatné a tak je dobré o tom vědět... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 12:29 Muž Xif [336] Re: Pavel50
Tak já ten kontrolér doma nemám, beru informace z recenzí na google play
"Lze nastavit pouze 6 časových bodů , které se opakují denně nebo třeba 1 den v týdnu"
play.google.com/…
Jinak, "Tuya" je centrální jednotka pro domácí automatiku atd...
Ten ovladač co tu dal steph, a i ta čína co dal Lojza 007, používá taky app. Magic Home Pro. Schválně sem si ten QR kod oskenoval
No snad se pletu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 12:02 Muž Pavel50 [30] Re:
Možná ta Čína, ta je asi trochu jiná, má i jinou ovládací aplikaci (nějaká Tuya a ne Magic Home Pro), píší také, že vyžaduje trvalé napojení na wifi, ale ten kontrolér, co uvádím, žádné omezení úrovní nastavení nemá, časovačů je možno nastavit prý neomezeně (čili hodně), nastavení jasu pro nastavené časy po 1%, časy nastavitelné po 1 minutě, atd.
Já jsem kontrolér spároval s mobilem, napojení na router wifi jsem neudělal a funguje to v pohodě a to přes noc wifi router vypínáme, takže to jede bez přítomnosti wifi. Ani moc nevím, k čemu by připojení na wifi router bylo potřebné, trochu mě vyděsilo, že bych měl dávat do aplikace heslo k routeru a kdo ví, kam by to ta apka mohla poslat. Ale třeba je to bezpečné...
Myslím, že napojení na wifi je potřebné jen pro nastavování, potom už to jede asi autonomně. hmm

Pokud jde o "Zlatou S2", tak tu jsem právě nahradil tím novým, důvody viz níže, dále poměrně nekomfortní nastavování a smazání nastavení po výpadku napájení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 10:58 Muž Xif [336] Re: steph
To se nedá v aplikaci nastavit "Pokračovat v programu po výpadku Wifi nebo proudu"?
Co sem se díval tak to má jen 6 úrovní nastavení
Zlatá "S2", žádná appka, jednou ručně nastavím a funguje :)
pl.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 10:44 Muž steph [0] Re: Lojza007
Dá se sehnat za rozumnější cenu i u nás, já to koupil tady:
www.berge.cz/…
Pokud jde o svícení, funguje jak má, ja psal Pavel50 níže. Aplikace taky OK. Akorát včera ztratil kontrolér na chvíli wifi signál, a světla třikrát zablikala a zhasla. Počítám, že kdybych si toho nevšiml, tak nesvítí do dalšího dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 09:33 Muž Lojza007 [1204] Re: Xif
Je k tomu i stejná aplikace. Jak jsem to viděl na Invitalu, hned mně bylo jasný, že je to přeznačená OEM Čína, která půjde sehnat za pár korun, když člověk oželí záruku a chvíli si počká.
Jak to bude doma, tak poreferuju. Oproti TC420 se mně líbí i miniaturní řešení a ta ovládací aplikace určitě bude mnohem lepší. Ale uvidíme, jak moc se to osvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 21:46 Muž Xif [336] Re: Lojza007
Počítám že ano, teda pokud to z toho eBay nebude nějaké ořezané.
Tu je ukázka na Sinkor
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 21:31 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavel50
Mám ten samý z eBay objednaný za 150Kč. Jenom čekám na dodání a případně jsem chtěl referovat, jestli se to dá použít místo TC420, pokud člověk používá jenom jeden kanál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2022 19:15 Muž Pavel50 [30]
Tak mi u kontroléru (viz níže) začalo dost vadit, že rozednívání i stmívání se děje skokově, sice po malých skocích, ale přece jen viditelně skokově a dále se mi nelíbilo, že průběh je asi exponenciální, po začátku skoky delší a pak se stále zrychlují.
A tak
jsem zakoupil tento kontrolér www.rostlinna-akvaria.cz/… a je to paráda, naprogramování přes mobil velmi snadné, ovládání přes mobil kdykoliv možné, možnost nastavení jak časově tak intenzitou osvětlení prakticky libovolného průběhu osvětlení, spojitý průběh změny intenzity svícení a průběh lineární... Paráda!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9664-rozednivani-a-stmivani?od=51