Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozednívání a stmívání

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Rozednívání a stmívání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 16:47 Brodys Re: Neeo
Mám zkušenost jen s posledním a to zelenou barvou. Osobně se mi nelíbí, akvárium vypadá jak s řasou,ale nechávám ji přes den svítit kvůli porostu, někde jsem četl, že rostlinám přijde vhod. Při soumraku a tmě je naopak červená s modrou krásná a skvěle vybarví akvárium. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 15:31 Muž Neeo [0]
Tak přemýšlím o sestavení nového světla na akva s výkonovými led diodami.Pročetl jsem zde na rybičkách mrkak informací od sekce Rozednívání a stmívání,Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.,Osvětlení atd. POchopil jsem dobře,že ideální na sestavení svělta je proudový zdroj od fy. Mean Well s výstupním napětím 36V/DC,pro stmívání a rozednívání TC420 (ten mám doma) budu muset vytáhnout dvodiče se signálem PWN.Někdo zde to řešil svoji vychytávkou a nemuselo se do tý TC420 pájet, šlo to přímo pod šrouby, musím ještě pohledat.Mám i TC421,ovšem ta má prý už malinko jinou konstrukci a nelze ji použít (informace pochází ze zahraničních webů), pak ještě budu potřebovat na každý kanál např.LDD700H abych jej mohl řídít z tý TC420 a jeden stepdown pro napájení TC420 ze zdroje pro čipy.
Mohu se zeptat na radu pokud někdo má zkušenosti s nádrží D100xH40xV60, jak silné osvětnení pomocí výkonových čipů udělat? Chtěl bych ve světle mít studenou bílou,teplou bílou,červenou a modrou a řeším jestli pro oko tam dát i zelené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 16:06 Muž Pavel50 [30] Re: Lojza007
No drahý - dá se na eBay koupit od cca 300,- Kč, ale z Číny a tak k tomu bude dost peněz navíc za proclení, DPH, atd. Já jsem ho kupoval z Německa, cena 420,- Kč, ale doprava 460,- Kč, zase jsem to měl doma asi za tři dny.
Na TC420 jsem se pochopitelně při výběru díval, ale ten SW je skutečně zoufalý, to dělal nějaký nedouk, odradilo mě to, protože pro moji jednu LED trubici a jeden požadovaný program je to zbytečné, u toho co mám je nastavení hotové cca za minutu, výpadky elektřiny nemáme (nebo možná tak jeden za cca 3 roky), takže naprostá spokojenost s tím co mám, mohu doporučit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 10:59 Muž 4Sima [1897] Re: Pavel50
Já ho koupil z ebaye za 250, no po druhém zapojení se odporoučel do lovišť. Jinak doporučuji také tu TC 420, je super, mám tam pár programů, jeden na údržbu nastavený jako "stálosvit" a spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 09:46 Muž jarovo [1695] Re: Pavel50
Máš to len na jeden kanál - jedno svetlo. TC 420 má 5 nezávislých kanálov regulovaných po minúte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 09:38 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavel50
Docela drahý za 800Kč, já jsem je z eBay kupoval za 250Kč, navíc nejde nastavit víc jak jeden program svícení. Nedrží čas, po výpadku delším než pár sekund se čas vyresetuje a jde nastavit pouze resetem celého zařízení. Mnohem lepší je pořídit TC420, byť to má naprosto zoufalý ovládací software, ale jakmile se nastaví, funguje perfektně, není problém přenastavit čas, přepínat mezi předprogramovanými režimy. Z eBay za 600Kč, u nás se prodává asi za 900Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2021 20:08 Muž Pavel50 [30] – Ovladač osvětlení z eBay
Delší čas jsem uvažoval jak řešit ovládání osvětlení včetně rozednívání, stmívání, manuálního ovládání. Nakonec jsem na eBay zakoupil toto, stálo to i s poštovným z Německa cca 880,- Kč.
Funguje to dobře, rozednívání a soumrak se dá nastavit na průběh během 15 minut, 30 minut nebo 60 minut, průběh není lineární, spíše se mi jeví jako logaritmický, ale je to příjemné. Kdykoliv je možno do programu vstoupit a zapnout a vypnout osvětlení ručně, je možno i manuálně intenzitu osvětlení snižovat a zpět zvyšovat. Docela podařený výrobek za přijatelnou cenu.

Ještě odkaz, ale pozor, to je z Číny, bývá to ale v nabídce i z EU: www.ebay.com/…

Edit: i.ebayimg.com/…
ae01.alicdn.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2021 08:29 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
Tak si musim posypat popel na hlavu a priznat se, ze jsem jitrnice. Nemnel jsem tam nastaveno kazdy den. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 07:19 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Nemohly by to být mikrovýpadky elektriky? Mně levnější stmívače pak zapomínají čas, program si teda obvykle pamatují. Druhá varianta je, že se připojil někdo cizí a převrtal to.
Jediný, co spolehlivě funguje, tak je TC420, ale to nastavení je opravdu kulturní zážitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 00:10 Muž Perlas [546] – Wifi dimmer stmivac
Napada vas prosim proc kdyz si navolim 4 kroky pro jeden stmivac, tak se mi to nekdy samo za cas zrusi krok 2 a 3 a zustane jen. 1 a 4 krok?

Navolil jsem si 2hy stmivac na 2 kroky a dalsi den jsem zjistil, ze se mi cele navoleni u 2heho smivace zrusilo (aq svitilo v case kdy melo mit tmu. Na dotaz doma, kdo jim povolil vecerku vsichni kroutili hlavou, ze ne a to mam snad jen ja nastavene ovladani v telefonu)

Melo by to byt zaheslovane pod wifi.

Diky

Edit: www.profiplants.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 20:39 Muž Xif [336] Re: tanula
Taky možnost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 20:34 Žena tanula [8] Re: Xif
Zkusím sladit ty dvě světla nějak přes sebe, uvidím jak to půjde.Děkuju moc za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 20:21 Muž Xif [336] Re: tanula
Tak bohužel, když je minimum 10 minut, tak to asi vypnout nepojde,
Počítám že jediná možnost je se s tím smířit, nebo používat jen jako stmívaní- svítání
Nebo další možnost, teda pokud neuběhla 14-ti denní možnost ho vrátit do obchodu a koupit jinej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 19:44 Žena tanula [8] Re: Xif
To je přesně ono.Je tam možnost nastavení času toho stmívání a min.čas je tam 10 minut.Jak to úplně vypnout nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 19:30 Muž Xif [336] Re: tanula
Fotka k příspěvku Teď sem se díval na návod.
Co zrušit při každém přechodu tuto položku "Ramp OFF - ONN 10min." Co sem pochopil, tak to je čas pro svítání a stmívání. Takže nebude při každé změně nejprve stmívat a znovu rozsvěcet.
Nechat svítání jen při zapnutí a stmívání při vypnutí.
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 18:41 Žena tanula [8] Re: jakaf
Jo,tenhle stmívač s hodinami v zásuvce jsem právě vyměnila za Luminus????.Doufám,že to vychytám a bude to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 18:38 Žena tanula [8] Re: Xif
Děkuji za reakce na můj dotaz.Právě tak jsem to chtěla.Když bych měla jen na 75% od rána do večera,tak se ráno rozední na 75% a večer setmí na 0%.Když chci ale měnit intenzitu v průběhu dne,tak se vždy setmí a znovu rozední před a po každé změně intenzity světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 17:42 Muž Xif [336] Re: tanula
Ahoj. Tuhle tu srandu nemám, takže jen hádám.
Nejde to nastavit třeba takto (časy a procenta, jsou jen orientační)

8,00 - 11,00 - 45% postupné rozednění 30 minut
11,00 -15,00 - 75%
15,00 - 18,00 - 35%
18,00 - 20,00 - 15% z postupným setměním 30minut na 0%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 17:18 R Muž ctibum [6923] Re: tanula
Tak kvůli "rozednívání" a "stmívání" si lidi tyhle ovladače zpravidla kupují. Kdo chce jen vypnout a zapnout, pořídí si za stovku spínací hodiny do zásuvky...

www.rataj-spk.cz/…
Ale jestli to dobře chápu, můžeš si kromě čassu nastavit i intenzitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 15:37 Žena tanula [8]
Ahoj,pořídila jsem si Luminus a dvě světla Aquatlantis.Při nastavování jsem zjistila,že mám k dispozici 4 intervaly, každý interval končí na 0% intenzity světla a další zas nabíhá od nuly,jak se to dá vyřešit,aby mi to svítilo bez těch propadů?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 16:40 Muž Lojza007 [1204] Re: Milo333
Celkem jednoduše, většina LED je na 12 nebo 24V a je rozpojitelná. Mezi to se píchne tato krabička. Pokud je trafo až přímo v LED, tak to nebude fungovat. Pokud se nedá ten kabel od LED rozpojit, tak nejprve ověřit funkčnost stmívání a pak jde na Ali koupit konektory samce a samice se šroubky aby se do toho dal ten ovladač vložit. Dokonce prodávají i rozdvojky, aby se dalo zapojit více svítidel, ale pak to chce pořídit odpovídající zdroj.
Zhruba něco takovýho:
www.ebay.co.uk/…
www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 11:08 Milo333 – S2 pro
Zdravím všechny a prosím pěkně o radu... jak jednoduše zapojit tento stmívač... m.pl.aliexpress.com/… . Děkuji moc za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 19:34 Muž longr [0] – Aquarium lamp timer
Používám ledkové pásky GrowLed flexi na 24 V, v lištách, uchycení a zapojení vlastní výroby. Napájím je zdroji GLP. Měl jsem to klasicky na spínací hodiny, ale nelíbilo se mi to blik-blik. Tak jsem z Ali sehnal dva časovače se stmíváním (Aquarium lamp timer 12/24V). Jsou zcela jednoduché na nastavení. Napojení je přes DC konektor samec-samice 5,5/2,1 mm. Nad jedním akvárkem mám 2x 70 cm pásku, nad zbylými třemi ve stojanu mám vedné řadě rozloženo také cca 140 cm. Na samotné akva mám jeden stmívač, na akva ve stojanu druhý. Nastavil jsem rozednění a stmívání během půlhodiny. Světlo nejde lineárně, ale mění intenzitu postupně po malých skocích, to mi ale nevadí, není to rušivé a je hezké pozorovat, jak se šeří nebo rozednívá. Rybky, ač si na šoky při rozsvícení docela zvykly, si to teď taky užívají víc palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.01.2021 21:23 Muž Roman.Kl [27] Re: Luka123
Fotka k příspěvku Ahoj, používám dvě trubice (GLASS PLANT COLOR 30W, 105 cm, 6500K AQUASTEL
a druhou GLASS POWER 30W, 105 CM, 6500K AQUASTEL). K tomu nějaký LED pásek - to není podstatné. Vše ovládám právě přes stmívač, na který se ptáš (Programmable LED Time Controller 5-channel)
Každé světlo jsem napojil na jednotlivý výstup a mohu tak ovládat nezávisle.

plynulé rozednívání není ani u jednoho, - to není pravda.
Stmívání/rozednívání pro všechny výstupy nebo pro jednotlivě - vše umí. Buď plynule nebo skokově, vše lze naprogramovat. Má to tuším až 50 kroků na 24 hod v jednom programu. Programů můžu mít spoustu a volit si podle nálady....

Každopádně to chce mít odpovídající 12V zdroj. Já mám 120 W což odpovídá součtu všech světel. Jinak jednotlivé výstupy (1 až 5)jsou omezeny na 48W na kanál.
Takže pokud dvě trubice, pak obsadím a naprogramuji dva výstupy a ostatní budou nevyužitý. A nebo v případě 18W trubic by se dalo obě napojit na jeden výstup, 2x 18W < 48 W, ale proč to zbytečně spojovat.

Jsem s tím velice spokojen, můžu poskytnout podrobnější info.

Na obrázku příklad nastavení. Plynulá změna: pokud mám např. v jednom kroku čas 7:00 a hodnotu 10% a v dalším kroku čas 7:30 a hodnotu 50%, znamená to, že během této půlhodiny roste výkon plynule (!) z 10% na 50%. To že tam mám tolik mezikroků a různých hodnot, je jen moje "hraní si".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2021 10:26 Žena Luka123 [128]
Zdravím, řeším dilema... ráda bych stmívání a rozednívání, ale musím vyměnit světlo, bo mám setové, přímo do zásuvky.
Líbil by se mi www.rostlinna-akvaria.cz/… a k němu www.rostlinna-akvaria.cz/… s tím, že bych to ráda napojila buď na stmívač www.rostlinna-akvaria.cz/…. Nebo na www.aliexpress.com/… .

A teď končím na elektrikařině. Nechci světla ovládat zvlášť, pojedou zároveň. Ale netuším a nikde jsem nevyčetla, jestli lze jedno barevné a druhé bílé napojit do s2pro jen pomocí DC rozbočovače se 2 výstupy. Utáhne to?

Nebo musím použít ten superúžaprogramovatelný stmívač z invitalu, kde budu muset jednotlivá světla rozdělit na drátky a obsadit všechny ty kanály?

Jak jsem vyrozuměla, plynulé rozednívání není ani u jednoho, tedy pokud by technicky šlo využít jackového číňana, nevidím výhodu v dražším a elektrikářsky složitějším druhým stmívačem z Invitalu. Co myslíte? Předem děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 21:09 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: d_i_x
Já tedy nemám pásky ale čipy ale kvůli pískání zdroje tam mám 3 kondenzátory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 20:12 d_i_x – Pískající zdroj
Fotka k příspěvku Zdravím, řeším problém s osvětlením LED diodovýma páskama, nejedná se o osvětlení akvárka, snad nevadí...všiml sem si, že už se tu podobný problém řešil, můžete mi prosím poradit?
Mám CCT2 V2-L ovladač, kterým reguluju barevnou teplotu a intenzitu světla. Jelikož se mi nepodařilo sehnat žádný originální dvoubarevný CCT pásek s dostatečným světelným výkonem, tak sem použil dva výkonné 24V 2835 pásky o délce 5 metrů, jeden cool white, jeden warm white. Pásky jsou CC, tedy s konstantním proudem.
Toto zapojení funguje, lze měnit teplota barvy i intenzita osvětlení.
Problém je s pískáním zdroje. Čím víc světla, tím víc píská. Pokud se svítí jen na jeden pásek např studený a teplý pásek je neaktivní, tak je zdroj téměř tichý. Můžete mi poradit v čem je problém? V té dvojí regulaci? Pokud jde o princip regulace PWM, dalo by se to vyřešit kondenzátorem připojeným ke zdroji?
Nebo je problém s tím, že sem nepoužil originál CCT pásek, nebo že jde o proudové CC pásky?
Nevím, jestli přijímač V2-L je na toto stavěný a jestli dokáže takto dlouhodobě pracovat.
Nemůže dojít ke zničení spínaného zdroje?
Předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 08:17 Žena permonici [316] – stmívač Commander 4 pro Chihiros WRGB
Ahoj, mám potíže se stmívačem Commander 4 pro WRGB LED světlo Chihiros. Prodejce radí aplikaci Chihiros Magic, která je však zastaralá, nyní se prý používá aktualizvoaná My Chihiros. Bohužel ani tato nefunguje. Vyžaduje Android od 6.0, tím pádem na jednom mobilu s 4.1 vůbec nejde nahrát, na tabletu s 8.0 nahrát jde. Zařízení se nechce párovat. Po 2,5 hod. pokusů se Commander na tabletu objevil, ovšem offline. Po dalších pokusech byl i online, ovšem vypadávalo spojení. To je hrozná bezmoc, když je problém někde ve vzduchu ve vlnách. Commander bliká. Tablet hledá zařízení... 2x (celkově během 4 hodin pokusů!!) se obě zařízení spojila a podařilo se nastavit nějaké svícení. Ale je tohle normální?? (Není, u světla, které není zrovna levné, očekávám výrazně vychatanější funkčnost a dostatek informací pro zprovoznění).
Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste situaci vyřešili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2020 13:25 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Miras
Nečekal bych, že rybí oko bude světlo vnímat nějak zásadně odlišně, než to lidské. 50 Hz u zdrojů s velmi nízkou setrvačností vnímat ještě dokážeme. Ještě i 100 Hz můžeme u pohyblivých obrázků zaznamenat. Doporučuje se 1 kHz a víc. O výzkumech vlivu na rostliny jsem zatím neslyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2020 12:43 Muž Miras [111]
Jaká je vůbec vhodná/ideální frekvence pro rozednívání/stmívání, svit led pásku? Má frekvence vliv na růst rostlin nebo ryby?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 21:51 Muž jarovo [1695] Re: Somecheck
Tu máš niečo lacnejšie hmm www.gme.cz/…, samozrejme bez časového spínača. Frekvencia PWm: 3 kHz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 21:26 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Somecheck
Požadavek na cenu v původním zadání nebyl specifikován :-)

Nicméně asi existuje: www.aliexpress.com/…

Frekvenci PWM tam ale nepíšou, takže výsledek nemusí být úplně uspokojující. A nebo taky může, to nikdy předem nevíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 21:17 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: _ucx_
Stmievač drahší ako samotné svetlo, uff. Ďakujem za radu, asi nerentabilné. Zrejme nič low-cost nie je, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 13:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Somecheck
Ano, něčím, co umí PWM modulaci. Čili například TC420.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 13:40 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: _ucx_
Ahoj, slo by stmievat taketo svetlo?
www.aliexpress.com/…

Ak ano, tak cim? Vdaka za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 09:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: surel
S něčím takovým zvládne dvě (a libovolně více) světel jakýkoli stmívač: www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 08:49 Muž surel [3] – Stmívač Smart for led S2 PRO
Nevíte, jestli tento stmívač má možnost rozdvojky pro dvě světla? Mám dvě rampy a chtěl bych je stmívat jedním zařízením. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2020 16:54 Muž vlka [3453] Re: Sirah
Čauky, pokud ho mají tady, zeptej se dole v nabídce. Třebas poradí...
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2020 11:29 Žena Sirah [11] – kompatibilní stmívač pro LED osvětlení Diversa
Ahoj. Prosím o radu. Existuje nějaký kompatibilní stmívač pro LED osvětlení Expert Diversa?Zvažuji koupi setu Diversa Fine Line (jsem omezena prostorem pro akvarium a mohu si dovolit pouze délku 100 cm, jinak bych zvažovala jiný set). Nechce se mi stresovat ryby tim, že se jim světlo ráno naráz rozsvítí, případně naráz zhasne večer.
Moc díky za tipy :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 08:37 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Tak to je divné. Zkoušel jsi, respektivě máš poslední verzi firmware?

Už vím proč! palec Nastavení zařízení / power-on State změn z OFF na ON. ano
Tedy po výpadku proudu se ZAPNE. Ještě je tam hodnota RESUME = po výpadku proudu se nastaví do režimu před výpadkem.

Mám u jedné zásuvky (připojená TV, PS3) nastaveno po výpadku el. energie OFF. Protože, když vypadne elektrika a LCD TV je v pohotovostním režimu, tak při nahození elektriky se TV sama zapla. Takže jsem přišel z práce a TV hrála. Nastavil jsem OFF a pro zapnutí TV po výpadku musím ručně přes mobil Sonoff zásuvku zapnout do stavu ON. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 08:07 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xif
Tak já ji mám taky a nenaskočí musím jí znovu v telefonu zapnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 06:47 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Když vypnou proud, tak Sonoff v pohodě naskočí. Tedy po výpadku a znova nahození el. energie Sonoff jede/funguje jako před výpadkem. ;)

Doma používám několik Sonoff zásuvek, vypínačů a ovladačů.
(Sonoff: S26, Basic DIY, T1 EU, Wireless 4 Buttons 433MHz Remote)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 23:41 Muž Xif [336] Re: vaclav
Ahoj
Pokud myslíš S2 PRO ?
Tak naskočí, mám doma ;-)
edit:
Aha tys asi myslel, Wifi zásuvku Sonoff stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 23:19 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sejvi
Když ti ale vypnou proud tak po zapnutí to zpátky nenaskočí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 21:56 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Pravdu bdíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2020 21:56 Muž Roger [1873] Re: sejvi
No, hele, na Noname mám s WiFi a je to pohodlné, kór když ladíš dobu rozednívání-stmívání, když se mi to líbilo, kytky vzrostly a já musel zase přidat atd... jasný je to o pohodlí, o ničem jiném :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 21:53 Muž Roger [1873] Re: Xif
Super, díky za info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2020 21:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Já bych se verzi s wifi vyhnul. Čím jednodušší, tím víc věcí se v tom nemůže zbláznit nebo rozbít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2020 21:04 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Roger
Je k zamyšlení zda je potřeba mít stmívač s WiFi. Jednou nastavíš a pak už to jede pořád dokola. A jednou za čas si změnu naťukáš hold ručně pomocí displeje a tlačítek.

Teď zapínám a vypínám LED světlo pomocí Wifi zásuvky Sonoff - www.chytrevypinace.cz/…
Jedinou výhodu to má, že můžeš zapnout/vypnout mimo nastavenou automatiku třeba z gauče nebo i mimo domov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2020 21:01 Muž Xif [336] Re: Roger
Pasuje na Sinkor,Tommi,Chichiros a další stmívatelné led světla do 100W

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9664-rozednivani-a-stmivani?od=101