Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlístice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Hlístice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:55 Muž afinko [27] – Hlistice?
Mam 5 tyzdnov zalozenu 112-tku. Dnes ked som do nej dal prve dve rybicky, tak som si vsimol ze mi vo vode plavaju male "husenicky", su to Hlistice?
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 06:22 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: dair
Je to tak, žijí převážně v substrátu a jsou neškodné - pro Razborky zpestření jídelníčku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 21:30 Muž dair [29] - Asie
Zdravim akvaristi.muze hlistice zit prevazne ve dne? mam je u predniho skla. Rozvirim dno, par jich vyplave a razborky je slupnou. Nemelo by to skodit predpokladam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 05:41 Muž snake33 [0] - Cichlidy
Děkuji za pomoc, tak že to není nijak škodlivé pro ryby? Mám oceláty a ty je asi papat nebudou :-( A ještě ke všemu od včerejška a ještě se z toho převozu neprobraly, jen leží na dně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 22:43 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: snake33
Neškodné hlístice,nekrm několik dní,hladové ryby by je měly vyzobat.Je to z přemíry krmení,takže krmit střídmě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 22:34 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: snake33
ze by plostenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 21:52 Muž snake33 [0] - Cichlidy – Bílý háďátka na skle akvária.
Ahoj všem akvaristům. Dnes jsem si všiml že na předním skle mám stovky malinkých háďátek a nevím jak se toho zbavit, ani co to vlastně je. Můžete mi prosím poradit co s tím?

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 16:45 Žena Bára [2]
Dobrý den.
Objevila jsem v akvárku hlístice. Mám tam jenom krevetky a malé ancistrusy takže není kdo by je sežral. Krmím jednou za čas. Poraďte mi prosím jak se jich zbavit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 21:43 Muž tretys [2] – Hlístice-nemoc
Zdravím, po založení akvárka jsem po dvou týdnech dal první dvě "testovací" rybičky (paví očka) a zjistil jsem že jedna má hlístice. Popis nemoci přesně sedí podle toho co je tady v databázi: nežere, bílé výkali, malá pohyblivost. Mám teď kontaminované celé akvárko? Nebo se nové rybičky nenakazí? Nechci celé akvárium zakládat znova, ale bojím se, že to chytnou všechny rybky. Máte stím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 20:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kana
stačí si přečíst starší příspěvky, pravděpodobně hlístice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 19:59 Muž kana [0] - Amerika – Re: elean
zdravím před pár dny jsem v akva spozoroval přesně takové červíky jako jsou na fotce od elan. akva je založené 3 týdny a mám v něm ancistrusy a razborky.mám se něčeho bát nebo si s tím jak říkáte rybky poradí, jo a včera mi jeden ancík odešel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:12 ginny – Re: falco1992
Jsou častým jevem v nově založených nádrží, až tam pustíš ryby pravděpodobně je sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:43 Muž falco1992 [0] – Re: ginny
rikas mene krmit, ja v akva momentalne zadne rybicky nemam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:17 JuraS
co já bych dal za volně žijící živou potravu v akva...??? proto se snažím o sladkovodní artemie které by se nějak mohli v akva aspoň po určitou dobu vyskytovat (sakra ale ne množit)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:25 ginny
Myslím, že by to mohli být hlístice, jsou neškodné, musíš méně krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 09:25 Muž falco1992 [0] – Re: falco1992
a hlavne je to velice nehezky vypadajici.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 09:25 Muž falco1992 [0]
Fotka k příspěvku Dobry den, mam problem ve vode. kdyz rano rozsvitim akvarium tak je sklo plne malych bilych jakoby cerviku... :( nemam tuseni co to je, kdyz se pusti skla tak se natahnou a plavou ve vode, takova dlouha spageta co se vlni :( netusim kde se mi to tam vzalo a hlavne jestli to akva neskodi... ? Predem Dekuji Pelej
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 12:47 Žena elean [0] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku chcem sa spytat... mam v akva krevetky, tak nechcem vyuzivat chemiu ani nic podobne.. mam v akvarku tiez taketo cervicky - su na fotke okolo tuberculaty a tak sa chcem spytat - zjedia to aj prisavniky? pripadne co nasadit take, co neublizi krevetkam???? dakuejm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 20:16 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
Chcem sa spytat v piatok som si doniesol rastlinu preplachol som ju a dal do akvaria asi o 17:00 a s rastlinou aj nechcene na 99% hlisticu avsak som ju tam vobec nevidel.
piatok vecer som spozoroval malatnost otocinclusa affinis lezal na boku tak som myslel ze asi spi ale moc sa nehybal tak som ho odlovil este ziveho do karanteny.......rano bol mrtvy.
testy su v poriadku a dalsi dvaja otocinclusovia hravo sa plazili po vsetkom moznom.
aj som ju chitil do skumavky a zajtra nesem do skoly na biologiu.

mohla ho zabit hlistica za tak kratky cas??????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 14:55 Marekkt
mal osm to aj ja a znicil som to tak ze som ich zotrel hubkou rovno vo vode .. teda zo skla .. nakupil 5 prisavnikou a zmizlo to o 2 dni uplne ! teraz to je fasa ! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 14:55 EvA – Re: Eva
Fotka k příspěvku ouuu, sorry, objevilY coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 14:52 Eva – Diskus a podobný problém
Fotka k příspěvku Ahoj, píšu jsem poprvé. Pomáhám teď jednomu člověkovi zregenerovat jeho zanedbaná akva. V jednom z nich má terčovce a krunýřovce. Při odkalování se objevili stovky 1-2 cm dlouhých tenkých a bílých červíků. Jsou tencí asi jako koňská žíně, oba konce stejné. Nejsou rozeznatelné nějaké přísavky, či zpološtělá těla. Ve vodě se pohybují jako hadi, nikoli jako třeba nítěnka. Lezou i po mokrém skle. Snažila jsme se je vyfotit, ale mám špatný foťák, nemá makro. Placičky se zdají v pohodě, krunýřovec má bohužel dlouhé výkaly. Krmí se suchým a přemraženým srdcem. Radila jsem se s dlouholetým akvaristou, ten to neviděl, ale připadá nám to jako hlístice, ale prý se mám radši ještě pozeptat u chovatelů placiček. Odkalovala jsem již mnohokrát a neubívají.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:44 čichavec27 – Re: Bak
ok,díky za rydy potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 09:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: DonJuanKarlos
Na ty úplně nitkovitý jsem nasadil čerstvě narozené formosky, snad je vycucnou jak špagety.
Po soustavném sběru ploštěnek jsem včera večer už zase žádnou neobjevil.
Asi když si dá člověk práci, tak lze na chvíli omezit jejich vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 08:39 Muž DonJuanKarlos [30]
Já jsem do krevetárka vpustil paví očka a ty všechny hlístice sežraly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 01:57 čichavec27 – Re: DrBolíto
No skusím je tam nechat jelikož na skle mám přilepený i ty krevetky a bojovnice:)
Tak uvidíme,ale důležitý je že to nikoho nějak neohrozí na životech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:56 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Oni stejně vymizí, alespoň mě po 2x vždy do měsíce zmizli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec27
No jo ale oni tihle červíci jsou přespolní a jejich zničením nebude mít kdo likvidovat zbytky potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:05 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Semtex
Ta je slabší myslím průměr 3mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
Hadička se dá koupit i v akvaristice - na vzduchování......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2010 18:01 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tak je odsávej ze skla a dekorace, kup si v Mototechně benzínovou hadičku o průměru 5mm a v papírnictví plochý štětec. Štětec pak gumičkami připevni k hadičce, tak aby štětiny přesahovaly cca 5mm, štětinami setřeš hlístice a hadička je odsaje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:41 čichavec27 – Re: DrBolíto
Jo jsou to ty hlísty-díky moc.
Jen uvažuji jak se toho zbavit když nemůžu odkalit vodu to bych pak zabil 10malých krevetek a bojovnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:22 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Nejspíš to budou hlistice, zde je odkaz tak si to prohlídni a uvidíš co je tomu nejpodobnější:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:53 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec27
Když to není ploštěnka tak bych proti tomu nebojoval. Přípravek jsem ještě neměl tu čest odzkoušet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:50 čichavec27 – Re: Bak
u těch červů ani nejde poznat kde to má hlavu je to prostě takový miniaturní žížala:)
a ten přípravek neudělá nic krevtám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:37 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec27
Červíci s hlavou do kosočtverce mi taky pobíhají po akvárku. Malý krevetky mezi nimi a už jsem četl hodně nepěkného na adresu planárek. Existuje přípravek NO PLANARIA od Genchemu. Po večerech občas rozsvítím a sbírám holky placatý do kalíšku a posílám potrubní poštou. Když se ale mladým krevetkám hodně krmí, také tihle živočichové ukousnou v potravním řetězci své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:16 čichavec27 – červi v mém krevetkáriu
Dobrý den.
Potřeboval bych pomoct.
V mem krevtkáriu se objevili malinkatí bílý červi(cca 1com dlouzí) a docela se množí a dneska už sem viděl aj jednoho vetšího a tlustýho :-(
Co to je? a jak se toho mám zbavit bez toho abych něco udělal krevetkám?
A ajk se to tam vůbec dostalo?
Bohužel tet nemůžu vyčistit vodu jelikož všude pobýhájí mladádata krevet a malinkaté rybky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:27 Muž Urgy [3]
Ok, díki za rady,tak zajtra vymením časť vody, aj keď menil som vo štvrtok a dám vedieť ako sa to vyvinie s tými razborkami, či ich pojedia, či nie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:03 Muž pancéřníček [168] – Re: Urgy
tak to budou ty hlístice,sůl určitě nedávej ne razborky si poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:03 Muž Jrk [143] – Re: Urgy
Ono si to akvárko poradí i bez soli. Možná ještě líp jak s ní. Nevím co by na ni řekly rostlinky - potřebuješ přece, aby se Ti v novém akva rozrostly hmm Ti červíci Ti rybky ani krevetky nesežerou ;-) Jestli nevíš co by jsi udělal, tak třeba vyměň část vody (co kdy jsi měnil naposled?) - nikomu to neublíží, spíš prospěje palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:01 Muž Urgy [3]
Nie, tá potvora z toho obrázku to nie je. Sú úplne tenké, ešte tenšie ako vlas, aj preto som si ich asi všimol len teraz a to ich mám na skle dosť....A dlhé max. tak 5 mm. Niektoré sa plazia po skle ale aj normálne plávajú po hladine. Aj by som ich odfotil, ale blbo ich vidím ja, nie ešte foťák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:56 Muž Urgy [3]
Neviem, skúsil by som tam pridať aj tú sol, ale prežili by to v pohode krevetky, a v nedeľu mi prídu mikrorazborky galaxie, tak aj ony??? Lebo nie som si istý...Budem vďačný za každú radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:25 Muž pancéřníček [168]
jj,to je druhá možnost,obojí není nebezpečné a rybky si s tím poradí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:21 Muž Jrk [143] – Re: Urgy
Fotka k příspěvku Jestli je to tohle, tak je to Ploštěnka a není třeba se obávat. Bývá údajně celkem běžná v nově založených nádržích. Rybky by si s nimi měly poradit ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:19 Muž pancéřníček [168] – Re: Urgy
viz Starší reakce o kus níže-2.2.2009 "hlístice"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:17 Muž Urgy [3]
mám novozaložené akvárium, asi dva týždne, nie sú tam ešte žiadne rybky , dnes som doniesol len krevetky a večer som si všimol na skle maličkých červíčkov, sú širokí asi 0,25 - 0,5 mm, dlhí možno 5 mm bielej farby... Tak neviem čo s tým? Bojím sa tam vložiť rybky, vyžerú ich? Alebo sa nakazia?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:04 Muž hop [26] - Rostliny – Re: michal
no taky jsem koukal že se mi po krevetáriu cosi plazí ano asi pár dní nebudu krmit a bude to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 00:05 michal
Něco podobného se mi teď taky objevilo v akva teda krevetáriu a tam to rybky nevyřeší..
Nevíte jak se toho zbavit?
Leze to po skle i po hladině?
Vůbec krevety nekrmim jen bubové a bukové listí..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 14:43 roy1 – Pijavica
Zrejme preto tam nemam vela slimakov /snekov/, takze vlastne robí celkom dobru sluzbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 20:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kaote
A co to dokáže? Například lovit šneky...
Přesně! Jeden z možných důvodů, proč se některým nepřemnožují šneci. :)
(Chovám si pár těchto potvůrek... :))
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9517-hlistice?od=201