Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlístice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hlístice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 21:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Deathbull
Capillarie nezničíš za 24 hodin ničím .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 20:22 halenar1984 Re: Motýl
Ono je to taka želatinka ten Flimabend, ale vo vode sa rozpusti, mam to navažit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 19:43 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: halenar1984
100mg na 100 litrů, na dva dny, výměna vody, za 5-7 dní zopakovat a to celé několikrát, zbytky léčiva odfiltrovat přes uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 19:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Deathbull
-Ta 100% účinnost Esha NDX je prokázaná ,již jsem se vám o tom zminoval, dokonce ji lze aplikovat v kombinaci
-ted jenom ohlídat ten zbytek
-ukázka z připravovaného článku ,,Během svého vývoje, mnoho druhů hlístic cestuje v těle ryb, což způsobuje "červí stopu", které lze považovat za "tunely" v tkáni.........atd
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 19:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: halenar1984
-snad ano, jen by bylo dobrý napsat, co vlastně s tím chcete léčit
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 18:59 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: halenar1984
halenar1984 napsal: Hop :-D som to trošku pomotal.... Flimabend :-) vedeli by ste mi pomôct prosim ?


Tohle ti do vody těžko někdo spočítá protože tím ryby léčil málokdo. Je potřeba se podívat na množství účinné látky. Asi to bude stejně akorát Flubenol s jiným názvem, pokud by obsah látky byl podobný tak dále dle jedné nejmenované mladé paní: Udělej jim z toho ředěný mlíko ;-) Pokud ten obsah účinné látky bude hodně jinak tak raději nepoužívat. Ono předávkování nebo poddávkování není nic dobrýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2016 18:47 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Neboj mají tam mandlovník a slušnou dávku Torbenu, vitamíny a jsou na suchym ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 18:41 R Muž romant [27977] Re: Deathbull
Teď listí(mandlovník, dub), heřmánek, březovou kůru, kořen pampelišky, prostě podpořit trávení a apetit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 18:29 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Potvrzuji 100% účinnost Esha NDX během 24 hodin. Teď ještě počkám jestli se neprojeví další druhotný průser. Hlístice u všech ryb pryč. Výsledkem makrakanty mají barvu tam to vypadalo na ty kapilárie a vzalo to ssebou i červené žábry u mého veterán páru altispinosek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 18:27 halenar1984 Re: lacewings
Hop :-D som to trošku pomotal.... Flimabend :-) vedeli by ste mi pomôct prosim ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2016 08:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: halenar1984
-jste si jist názvem Filabend coze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 02:04 halenar1984 – capilaria
ahojte prosim vas, pomože mi tu niekto s dávkovanim Filabendu a aky je postup liečenia ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2016 11:37 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
No prostě abychom více platili. Mě stojí každá ryba za záchranu, tak jsem si nakoupil základní léčiva ale komerční...snad mi to neshnije, malá krabička a dva a půl v hajzlu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 20:49 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: rriki
Každý si musí najít volbu, co je na co, a co za to. Řadovým akvaristům, pokud jsou schopni určit původce nákazy a ryby jsou pro ně cenné, nezbývá než koupit komerční léčiva, určená pro akvaristiku.
V chovných objektech je vhodnější se podělit s kolegy o čisté substance léčiv,s ohledem na jejich hmotnost v balení a doby použitelnosti. Jen pro informaci kolemjdoucích, léčivo např. ks/min.500 g s max. s dobou expirace 5 měsíců, málokdo využije, než dojde k jeho samovolné destrukci. Jeden pan veterinář mi nabízel hygroskopický Masoten , ve tvaru mýdla
s Jelenem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:38 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
A co z toho plyne?Tuším čtyři roky se neprodává a ty zbylý zásoby mají expiraci do kdy?Účinnost flubendazolu bude určitě nižší nežli u čerstvýho ,to pak budete pánové dávkování odhadovat jak? Já mám takhle poslední zásobu Levamisolu exp do 2017.Tudy pro mě cesta nevede ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 17:56 R Muž romant [27977] Re: lacewings
Naprosto potvrzuji, náš vesnickej doktor má k dispozici stále. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 17:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: rriki
-klasika,český kocourkov,při troše štěstí sehnat jde,
-je potřeba se ptát spíše vesnických veterinářů s výkonem praxe u krav ,prasat a drůbeže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 17:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Deathbull
U Flubenolu je to tak ,že jsou ho plné sklady,ale nový vlastník ho neprodává ,ale proč?Na ebay je k sehnání jen pasta .Běžně je k dostání v Číně Flubendazol ,oficiálně nelze dovézt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 16:26 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Deathbull
flubenol už není, solubenol taky neseženeš, jedině flimabend
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2016 14:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
-nemělo by, pokud chcete mít jistotu , stačí před aplikací vyměnit třetinu vody ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:26 Žena Jitka66 [8] Re: Deathbull
OK, už jsme objednala eSHa ndx přes internet, zítra ho mám. Nevím, zda nebude škodit , když jsem dnes dala 1. dávku eSHa 2000 (myslím kombinaci těch dvou přípravků).....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.11.2016 13:20 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Jitka66
Nezabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 11:24 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
Díky za info :-)
Edit-Tak jsem samozřejmě u nás eSHa NDX nesehnala. Jsou zde 3 obchody, a eSHa má jen jeden z nich, ale eSHa 2000. Nevím, zda ta zabere i na střevní parazity.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 09:44 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: rriki
rriki napsal: Ono Ti nic jiného nezbyde nežli komerční léčivo.Flubenol se neprodává,Levamisol tomu vloni skončila registrace a pokud u nějakýho veterináře ještě seženeš ,tak máš štěstí,Praziquantel ten je dobrej na tasemnice a žábrohlísty.Neguvon se v ČR nesmí prodávat.Já Neguvon sehnal na ebay na žabrohlísty a Camallanus stačí 0,4mg/l na capillarie 1,6 mg/l. Levamisol 3g/100 l eSHA NDX 4,5ml/100 l U Nematolu mi přijde ikdyž dodržíš dávkování i interval tak to parazity jen ochromí,ale nezabije a je tam brzká recidiva.Já mám bohužel zkušenost s capillariema a to je větší oříšek.

Já vím že se Flubenol nesmí normálně prodávat. Ale neskončil úplně že ne...na ploštěnky není nic lepšího a nejen na ně. Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 09:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
-eSHa-NDX obsahuje Levamisol,který samotný není nebezpečný ,pokud je správně aplikován
-výnatek z připravované práce o léčivech-,, levamisol HCl je bezpečný pro použivání v akváriích a účinný proti mnoha vnitřním parazitům, jsou-li použity ve vhodných dávkách. Jeho použití nepoškozuje bakterie v bio-filtru, rostliny, bezobratlé,případně zdravé ryby..........•
-Nepředpokládám proto,ze léčivo eSHa NDX by mělo být pro krevetky škodlivé při správné aplikaci
-Vyčkejte dalšího názoru ,třeba se ozve někdo, který bude vědět více ke specifiku krevet a šneků

-v případě používání přípravku eSHa-NDX,doporučuji ponechat vypnuté světlo po dobu 12-24 od podání,zvýšíte tím účinky léčiva. Levamisol reaguje na světlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 07:04 Žena Jitka66 [8] – esha ndx
Může Esha ndx proti hlísticím uškodit šnekům a krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.11.2016 21:56 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Deathbull
Ono Ti nic jiného nezbyde nežli komerční léčivo.Flubenol se neprodává,Levamisol tomu vloni skončila registrace a pokud u nějakýho veterináře ještě seženeš ,tak máš štěstí,Praziquantel ten je dobrej na tasemnice a žábrohlísty.Neguvon se v ČR nesmí prodávat.Já Neguvon sehnal na ebay na žabrohlísty a Camallanus stačí 0,4mg/l na capillarie 1,6 mg/l. Levamisol 3g/100 l eSHA NDX 4,5ml/100 l U Nematolu mi přijde ikdyž dodržíš dávkování i interval tak to parazity jen ochromí,ale nezabije a je tam brzká recidiva.Já mám bohužel zkušenost s capillariema a to je větší oříšek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 13:01 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: lacewings
Jasný no kvůli přeléčení a prevenci mám v poště prakticky asi vše :) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2016 12:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Deathbull
-Doplním kolegu,
eSHA –NDX je rovněž dostatečné ověřené anthelmintikum k léčbě
-v případě napadení hlisticemi je dobré si ohlídat i možnou druhotnou bakteriální infekci ve formě Hexamity nebo Spironucleus
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2016 12:29 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Deathbull
Opakovaně použít Tremasol=Praziquantel, nebo Levamisol,obě léčiva jsou k rybám šetrná
a působí širokospektrálně na helmintózy.Přeléčení je nutné,pro likvidaci parazitů líhnoucích se z vajec.Po aplikaci léčiva do nádrže touto vodou opláchnout i prostor nad hladinou,na to většina akvaristů zapomíná.Trochu pozornosti,tato léčiva nejsou vhodné pro bezobratlé! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 11:19 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Někdo se zkušenostmi s léčbou hlístic Camallanus? Vet léky doma nemám takže něco komerčního...a Flubenol nemohu najít :) Je lepší Nematol nebo Esha NDX? Nějaké další nápady a zkušenosti? Mám to prvně a na plný pecky...mražené od Petra Aqua..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 23:13 Žena majima [3]
Díky za odpověď. Snad se mi tam nepřemnoží dřív, než vůbec rybky do akvária vpustím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2016 13:11 Kitty Re: majima
Rybičky si je rády smlsnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 08:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: majima
Nebojte se ničeho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 02:57 Žena majima [3] – z nových rostlin vylezli červíci
Zdravím, pomalu se chystám k založení 200 l akvária, zatím mám koupeno jen pár rostlin, které jsou od čtvrtka přechodně v "karanténě" - menším prázdném akváriu, kde je pouze spuštěný filtr. Dnes jsem si všimla, že na dně se kroutí bílí drobní červíci, tak 5 mm dlouzí. Nemohli se tam dostat jinak, než z rostlin. Mohlo by jít o "neškodné" hlístice? A bude stačit před zasazením rostlinky vykoupat v hypermanganu? Nerada bych si hned na začátku do nádrže něco zavlekla :-| .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:08 Vojtoy – Neškodné hlístice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám terčovce - z jejich chování a výkalů usoudil, že se projevily hlístice. Léčím Entizolem, při prvním odkalení jsem na skle uviděl "pěknou" bílou mapu (viz. první foto), při druhém už jen ta menší. Otázka zní - jsou to skutečně hlístice? A existují (pro terčovce) neškodné druhy hlístic? Nebo mám pokračovat v léčbě dokud se jich nezbavím. Ryby se chovají normálně. Díky předem za všechny reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2016 20:15 Muž DaveLister [478] Re: jamro27
To nesezerou, vsechny je nenajdou, ale ony tam byly i předtím, jen jich prostě nebylo tolik. V každém fungujícím a zabehlem akváriu jsou celé zoologické zahrady drobných a mikroskopických organismu, stejně jako třeba v květináči. Nevylihly se z toho krmiva. Vždyť spousta akvaristů různé hlístice chová extra a do akvária je sype jako krmení a tady jsou zadarmo a bez práce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:10 Muž jamro27 [40] - krevetky
rybky ich ale nezozeru vsetky, len ich budu udrzovat v nizkom pocte, pomaha aj cesnak alebo semiacka tekvice, pokial nechces pchat do akva chemiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 19:51 Muž DaveLister [478] Re: Mesala
Ano zmizí, ryby si na nich nejspíš pochutnají. Spíš si při prekrmeni delej starost o vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:46 Žena Mesala [22] – Hlístice
Fotka k příspěvku Ahoj, mám měsíc založené akvárko a dnes se objevilo tohle(bílé čárky lezoucí po stěně), je pravda, že mi včera ujela ruka a dala jsem tam moc krmení. Z toho co jsem tu vyčetla, by to mohly být neškodné hlístice, jsou? A zmizí sami, když nebudu pár dní krmit? Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:23 Muž mrf [0] - CPO, Neo. blue jelly, blue velvet, red cherryRe: DaveLister
podla clanku o parazitoch uvedenom tu na fore mi podla obrazkov a popisov vysli hlistice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:17 Muž DaveLister [478] Re: mrf
Já bych se víc bál té chemie, ale to je otázka preferencí. Btw nejsou to náhodou ploštěnky? Ploštěnka je placatá, hlíst by měl mít víceméně kruhový průřez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:08 Muž mrf [0] - CPO, Neo. blue jelly, blue velvet, red cherryRe: prasan
tie hlisty su dlhe od 1cm do 3cm co som videl, v nadrziach kde mam raky s rybami tak je to v pohode lebo sem tam nieco tie raky s rybkami aj zjedia, ale v prazdnej nadrzi, kde nic nie je mi to vadi a aj sa toho obavam.

Neviem ci ist kupit nejaky pripravok a aplikovat ho do vsetkych nadrzi, aby som to zlikvidoval alebo nie. Nikdy predtym som tych cervov, ci hlisty nemal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 09:16 - Re: DaveLister
Nepozeral som,že je to čistá,len čerstvo založená nádrž.No i tak je to dobré spomenúť. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 07:44 Muž DaveLister [478] Re: prasan
Parazitující hlístice v akváriu bez zvířat? No leda nějací rostlinní parazité. Ale o tom, že by mu likvidovaly kytky nepíše nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 07:16 - Re: DaveLister
DaveLister napsal: Proč ti tam vlastně vadí?

Hlístic je niekoľko druhov,Bohu žiaľ aj parazitujúcich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 20:24 Muž DaveLister [478] Re: mrf
Ano je to možné. Hlístic jsou tisíce druhů. Některé se živí třeba jen bakteriemi a ty v akváriu vždy nějaké najdou. Proč ti tam vlastně vadí? To jsou nějaké přemnožené nebo se jedná o nějaké velké hlístice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 20:19 Muž mrf [0] - CPO, Neo. blue jelly, blue velvet, red cherryRe: DaveLister
no dobre teda - su tam, ak nekrmim tak by mali zahynut nie?, takze je mozne ze som to preniesol aj ja na rukach ked som bol v inom akva ak som dobre porozumel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:32 Muž DaveLister [478] Re: mrf
Vajíčka některých hlístic jsou odolná, vyskytují se běžně v prostředí, půdě a mohou být roznášená i větrem atd. Tedy se mohou dostat v podstatě kamkoliv, pokud neudržuješ absolutní sterilitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:04 Muž mrf [0] - CPO, Neo. blue jelly, blue velvet, red cherry – hlisty
ahojte, chcem sa spytat ci nevie niekto ako sa mi to mohlo dostat do akvaria, nemal som a nemam tam nic ako rybky, slimaky, krevetky je prazdne len zopar rastliniek, vsetko in vitro, substrat je aktivny od dennerle, nepouzival som ziadne spolocne naradie z inych akvarii, nic, mam tam co2, nekrmim, ph je 6

vdaka za nazory
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9517-hlistice?od=101