Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlístice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hlístice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2020 13:16 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rony
Chce to přitlačit na odkalování detritu (nečistot) kterým se hlístice živí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2020 12:00 Žena tramtra [3202] Re: Rony
Bettu bych do krevetového království s klidným srdcem nepouštěla, taky by se mohlo stát, že ti to království zůstane prázdné, bez krevet. A krunýřovec podle mě hlístice lovit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 22:10 Rony – Hlístice
Ahojte, mám krevetkové akvárium (asi rok) a pekne sa mi krevetky množia. Dnes som zbadala tie malé vlniace sa potvorky. Prečítala som si celé toto forum, že zistím ako ste s nimi poradili Vy, ale keďže som na ryby úplný amatér (zameriavam sa iba na krevetky) tak vám vôbec nerozumiem smich Čo je "otík"? Čo je "beta"? Asi ryby to mi je jasné, ale môžete niekto napísať aj celé meno, ktoré by som našla na nete a zachránila tak svoje krevetkové kráľovstvo? :-)
Ďakujem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 12:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eva
- eSHa ndx ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 10:39 Eva – Hlístice
Zdravím, tyto malé úzké bílé potvůrky jsme objevili v akváriu asi před 10 dny. Zkoušeli jsme tam dát sůl a nekrmit ryby, ale k žádnému úbytku nedošlo. Čistíme 2x týdně. Máte zkušenost s nějakým přípravkem, který by nás hlístic zbavil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 22:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lusita
- tak je zase vyndejte, ti vám žrát hlistice nebudou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 21:40 Lusita Re:
Diky za odpovedi... hodila jsem tam otiky a ti si jich nevsimaji :-) tak snad se postupem casu nejak akvarium ustali, preci jen je jeste v zabehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 00:18 Muž Navisk [7] Re: Lister
U mna to jedli iba samice. Samcek to vobec neriesil. Trvalo to dvom rybkam asi tyzden kym to pojedli v malom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 20:02 Muž Lister [169] Re: Lusita
Když se mi po výměně vody objeví ve sloupci tyhle malé hlístice tak je Betta zcela ignoruje. Občas si všimne nějaké větší a po té jde, ale ty do cca 3-5mm jdou mimo ni. Otíkovi bych věřil víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 17:49 Muž Navisk [7] Re: Lusita
Myslim, ze sama si s tym neporadi v 100l akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 17:35 Lusita – hlistice
Zdravim, rada bych se zeptala na me 2 - tydenni 100 l akvarium. Kytky rostou, mechy taky, s pocatecni hnedou rasou si poradilo asi 50 levatek (zitra jich mozna uz bude 100), stejne tak se slizem na korenech. Dnes jsem ale objevila na stenach male bile housenky (hodne, urcite vice jak 100), nitkovite, videt jsou jen proti svetlu, cca 0,5 cm, pohyb pidalkovity, pred snekem jsou schopne utect. Predpokladam, ze jsou to hlistice. Co s nimi? vsude jsou rady o prekrmenem akvariu, a ze si s nimi vyhladovele ryby poradi, ale ja tam zatim zadne ryby nemam. Mam jeste 20 l akva s betou a 2 otiky, kteri cekaji prave na vypusteni do tohoto akva. Koketuji tedy s myslenkou, jestli tam tu betu uz nehodit, asi by si s nimi poradila, obcas machruje i na levatky... jake jsou vase nazory? Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 16:27 Muž daren [408] – Strevni parazite
Ahoj,

stala se mi taková zlá nepříjemná věc - pořídil jsem si 5 otíků, bohužel během pár dní 3 pošli, za 10 dní 4., který měl na bříšku červený flek (trochu to připomínalo nějakou plíseň) a poslední za sebou po 14 dnech začal tahat takové bílé výkaly, tak jsem se ho zbavil, protože riskovat osádku v společenské nádrži jsem prostě nechtěl :-( . Z atlasu nemocí by na to pasovaly asi nějaké hlístice, ale nejsem na to odborník.

Ryby jsem mel prozíravě v karanténě, nicméně teď by mě zajímalo, jak dlouho přežívají vajíčka hlístic, jestli bude třeba udělat nějakou desinfekci, nebo bude stačit počkat. Už jsem měl v ruce hypermangan, ale vážím si relativně bílé vany... Tak jsem si říkal, že za optání nic nedám a třeba bude stačit nechat to týden odležet.

Předem díky za radu/y.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2019 21:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
ano, šnek je nejčastěji hostitelskym zivocichem akvaria
- vzorek k laboratorní vyšetření musí být čerstvě odebrán, což mnohdy není dodrženo a dochází tím k nepřesnosti určeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 21:30 Muž Lister [169] Re: lacewings
Díky moc. Tohle mi bohatě stačí.

A kdyz už otravuju - šneci v nádrži jako mezihostitelé? Je to možné? Raději se jich zbavit? Okružáci zase dorostou, Clythonů a Neritin by mi bylo líto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2019 21:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
- u běžných forem, nejčastěji se vyskytujících v chovech (nikoliv ryb z importu), mezi 21-28 dnem od ukončení léčby
- perzistence v nádrži je mnohdy rozdílně udávaná, kdy horní hranice býla až 72dni, podle mne je to zhruba nejvýše 6 týdnů, zase podle druhu
- v akváriu se často nachází i prospěšné druhý nematod, proto nelze niky považovat akvárium za zcela čisté - sterilni.
- taky jde o vliv použitých léčiv, protože ne každé je plnohodnotné účinné, v důsledku rezistence
- výše uvedené, je obecný náhled ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 21:03 Muž Lister [169] Re: lacewings
Tak jo naběhl jsem si :-)

Tak ale aspoň plus minus, v běžném společenském akváriu s teplotou vody 25-26 st. Pokud je možnost dát kompletní rybí osádku jinam a tam opakovaně přeléčit, je možné po nějaké delší době původní nádrž považovat za čistou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 20:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
- podle druhu, hostitele, teplotě a dalších vývojových podmínkách
- vztahuje se i na perzistenci v nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 20:14 Muž Lister [169] – Capillaria - za jak dlouho opakovat léčbu?
Za jak dlouho po úvodní kůře je vhodné opakovat léčbu v případě capillarií? Nikde jsem se nedočetl, jak rychle se vajíčka vyvíjí a jak dlouhá může být jejich perzistence v nádrži.

Předem díky za jakoukoliv odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 10:22 Muž Th4ddeus [0] – Levamisole hydrochloride
Ahoj
byl by mi tu někdo schopný překontrolovat výpočty ředění pro tuto účinnou látku /komerčně se používá v léčivu ESHA ndx/?

drive.google.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 21:19 Muž ValaRa [26] Re: Vever
podľa mňa to bude Rhabdocoela

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 18:01 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vever
Klasická hlístice nebo ploštěnka to asi nebude typl bych si na nějakého nálevníka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 16:42 Žena Vever [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o potvrzení zdá jde o hlístice a co s nimi. První foto je z akvária a druhé pod mikroskopem. Akvárium je pouze tři týdny staré, samozřejmě žádní obyvatelé, dno Platinum Soil a kořen, který má stále svůj povlak... Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2018 22:27 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Baffi
Když dáš beťákovi dietku,tak by mohl ploštěnky vyzobat.Pozornost by jsem věnoval pouze při jejich přemnožení,ploštěnky v masivním množství,jsou v noci schopny napadnou ryby,které se ve spánku dotýkají podkladů a zbavit je ožerem ploutevních lemů, až po tvrdé paprsky kostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2018 22:06 Muž larix [1420] Re: Baffi
Ťažko povedať podľa fotky ale ten obrys mi skôr príde ako ploskulica (Planaria), je tu o nich samostatná téma. Ak nemáš v akvárku krevetky a slimáky, neriešil by som to (alebo prípadne použil iba pascu na reguláciu počtu), pre dospelé ryby sú neškodné. Nebezpečné sú iba pre krevetky, raky, slimáky alebo plôdik (poter) rýb.
Ak sú to nejaké (neparazitické) hlístovce, tie sú úplne neškodné a poslúžia rybám ako spestrenie jedálnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 17:23 Baffi – Hlistice
Fotka k příspěvku Ahoj chtěla bych se zeptat mám 20l akva. A v tom 1 samce Betty a teď sem si všimla že tam sou takový bílí hadíci a hejbe se to, čím se to má léčit nebo máte nějaké rády? Děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 10:58 Muž MichalP [2] Re: PetrO
Díky. Asi jo, asi to bude něco takového. Je fakt, že překrmeno tam je. Problém je, že ryby je nevyzobou, protože tam žádné nejsou :-)
Dostanou hladovku, zkusím to odkalit a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 10:36 Muž PetrO [746] Re: MichalP
Ahoj.
Trošku jsem pohledal a mohly by to být hlisnice. Nějaká slečna to řešila tady
www.ifauna.cz/…
a podle priložených fotek to vypadalo jako ty stejně potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 10:13 Muž MichalP [2]
Fotka k příspěvku Pěkný den, tak mám v akva zase něco nového :-) Jsou to hlístice? Případně poradí někdo co s nimi?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 18:20 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy – zas a znova
Zdar, v akvárku sa mi objavili drobné červíky, ktoré sa esovite vlnia voľne vo vodnom stĺpci a dokonca sa kuklia na skle a v petriho miske rybicky.net/nadrze/28308-finale už som ich x krat pristihol z týchto kukiel vyliezať. Na pomoc som si zavolal endlerky, tie ich vychytali ale kedže krevetky sa množia a endlerky by ich mohli ohroziť, tak som ich dal preč a znovu to prepuklo. Obmedzil som kŕmenie krevetiek na 1x týždenne ale nejak to nepomáha. Sú to vlastne hlístice? Nejaké červíky mám aj v substráte. Nejde o ploštenky. Prikladám video aj keď nekvalitné. www.youtube.com/… ako sa ich zbavím?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:43 Muž DeathRock [2] Re: rriki
14 dni az 3 týdny. Možná behem toho dostali jeste ancitrusi okurku. V sobotu jsem vymenil vodu, dal jim esha optima, hnojivo a vcera kouk na tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: DeathRock
Jak dlouho to je co jsi krmil patentkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DeathRock
Počkej na lacewingse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 14:52 Muž DeathRock [2] Re: Pepan
Toho cichavce mam pres rok. Nikdy nebyl marod. Taky si myslíš, že by to mohly být hlistice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 14:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DeathRock
To nemusí být patentkami z burzy. Ten čichavec mohl mít v sobě tu nákazu dlouhodobě, ale protože měl dobrou fyzickou kondici, držel ji v určitých snesitelných mezích. Pak se mohlo stát, že došlo k oslabení organismu a hlístice se rozmnožily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 14:21 Muž DeathRock [2] Re: LeRi
Ok, pár dní nebudu krmit, ale proč? Co to bude mít za následek? Trochu si vycitam, že jsem koupil patentku na akvaburze. Nic jiného jsem totiz neměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 23:57 Muž LeRi [315] Re: DeathRock
Ten čichavec nevypadá dobře už od pohledu a co čtu u tebe v prezentaci tak tam máš problémy dlouhodobě , pár dní určitě nekrm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 23:16 Muž DeathRock [2] – Je to hlístice?
Fotka k příspěvku Řešil jsem vřed na čichavci a někdo mi napsal toto: "Vřed nevím ale ten výkal je zlý. Bude plný střevních parazitů."
Přijde vám ten výkal jako výsledek hlístice a nebo střevního parazita?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 17:17 Muž Skabis [2]
Včera jsem objevil hlístice takže pro přečtení jdu dnes aplikovat eSHa - ndx.
rybicky.net/forum/7219-levamisol--concurat-bioverm
Tak snad to zabere pak dám report dva malinký pancéřníčky mám na boku, tak doufám že je nežere za živa ta ludra... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 11:00 Žena kleopatracz [59]
Chci se zeptat, v zkušební nádržce bez technice se mi objevili pravděpodobně hlístice. Napadla mne asi hloupost, co je odsát a přilepšit rybkám v Atlantidě živím krmením? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 19:25 Muž Yirka [9117] Re: Klokan
Horší bývaly roupice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 18:56 JoKa Re: Klokan
www.zoologie.frasma.cz/…

Jak se dočteš, tak hlístic je mnoho druhů, statisíce. U některých z nich není přenos na člověka vyloučen...
Ale jsem přesvědčen, že zdravý, dospělý člověk se s tím vypořádá svoji imunitou...

Kdo to olízl? Dospělý, nebo dítě?? Jak staré???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 18:49 Klokan
Jsou hlístice např.při olíznutí mokré ruky z akvária při výskytu hlístic nebezpečné pro člověka? Jsou na člověka přenosné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 08:16 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Jitka66
esha ndx má jinou účinnou látku - levamisol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 08:07 Žena Jitka66 [8] Re: Deathbull
Také jsem použila eSHa NDX na hlístice.... Ryby OK, šneci přežili, krevetám to prý dle výrobce neškodí (nemůžu posoudit, krevety nemám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 07:56 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Urtman
účinná látka - flubendazol
zlikviduje všechny možné druhy hlístic, pásnic, ploštěnek (na ty se v menším dávkování běžně používá)plžů, mlžů .......
nevím, jak reagují korýši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 00:49 JoKa Re: Motýl
Co konkrétně likviduje šneky (plže)? Koukam na složení a nic, pro plže likvidačního, nevidím... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 17:07 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: halenar1984
podle litrů navážit, rozmíchat v troše vody a nalít do akvárka - bacha likviduje šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 09:20 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: rriki
rriki napsal: Capillarie nezničíš za 24 hodin ničím . Dobré vědět, budu to dál sledovat. V léčbě nemocí mám mezery, nikdy jsem to nepotřeboval až na krupici a běžné nemoci co vyřeší kombo Exit + 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 23:18 halenar1984 Re: rriki
Jak dlho sa toho svinstva zbavuje rriki ? Čo je na to najlepšie ? Nemaš skusenosti s tým Flimabendom ?
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9517-hlistice?od=51