Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnky vs. krevetky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnky vs. krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 10:48 Žena Beastie [318]
Věčné téma, ploštěnky. Mám je v krevetkárku s jehlounky barmskými. Teď s tím nic dělat nebudu, protože jakýkoliv přípravek by mi zabil šneky a zničil rovnováhu, pastičku jsem zkoušela ale asi jsem je nenadchla nabídkou (mleté hovězí, kus kuřete, můžu dnes zkusit kus ryby) protože v akva jsou pořád artemie a mikry, které můžou ploštěnky spásat. Časem budu jehlounky a snad i krevetky stěhovat do akva vedle. Jak to mám udělat, abych si nepřenesla i ploštěnky. Mám v plánu vyhodit dno z akva, po odstěhování krevet i ryb.
Šneky budu muset asi zlikvidovat, přenáší vajíčka ploštěnek. Má tedy smysl jít nějakým postupem jako - odstěhovat ryby s trubičkami, ideálně bez šneku (to jsem zvědavá), pochytat a nějak (opět nevím úplně přesně jak) přesunout krevety, pak aplikovat no planaria na zabití šneků (kružníci, levatky, piskořky) a ploštěnek, počkat dva týdny, aplikovat znovu, a pak vyhodit dno?

Mmch když jsem z tohodle akva vyndala obrovský trs mechu do mísy, po pár dnech v míse vylezlé 4 dospělé ploštěnky, takže se drží dost masivně i na kytkách. Případně můžu šneky pomalu odchytávat na okurku a házet do akva, kde mám rájovce. Za a jí šneky, za b, pokud by se tam ploštěnky dostaly, možná je spase taky. Hlavně tam nejsou krevety, takže to nebude taková katastrofa
Děkuji za postup

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2022 22:04 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: pajamar
Ahoj, Ploštěnky Ti ryby ani krevety nepřenesou. Pozor jen na šneky. Soustřeď se na tu desinfekci všeho ostatního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2022 19:11 pajamar
Ahoj,
Mám v jednom akváriu ploštěnky. Mám tam pár krevetek a Paví očka. Poněvadž je to naštěstí jen v malým akváriu asi 15 litrů, přemýšlel jsem, že bych ho založil znovu. Dno bych vyhodil a kytky taky. Akorát mi jde o ty krevetky a očka a pár dekorací.
Moje otázka na zkušenější tedy zní. Jak je to s přenosem, můžu si ty ploštěnky zavléct někam jinam, když tam odlovím ty Paví oka a krevetky?
Jak nejlépe vydezinfikovat to akvárium a dekorace? Četl jsem, že vajíčka ploštěnek jsou odolné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 17:18 Žena stetinka [270] Re: Rovano
Asi mas pravdu, ze 100% bude jen cilena lecba hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 12:39 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: stetinka
Musíš si ujasnit, co chceš. Nemám zkušenost se sekavci. Nebude to na 100% nejspíš, protože ploštěnky žijí především ve dně na těžko přístupných místech a potom tam stejně zbydou vajíčka.

Jsem po léčení No planaria a dával jsem kus masa a ploštěnku jsem neviděl. To neznamená ale, že tam nejsou. Můžou být jen schované/paralyzované kvůli zbytkové koncentraci No planaria.

Takže buď omezíš výskyt ploštěnek vhodným živočichem/pastí.
Nebo chemická cesta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 12:34 Žena stetinka [270] Re: Rovano
Jeste me napadlo, co kdybych tam z velkyho akva na cas prelovila maly makrakanty? Pomohlo by to? Sice by vyzrali i nejaky okruzaky, ale piskorky by prezily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 11:50 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: klm007
To je pravda. Anebo počítat s druhou aplikací za 3.-4. týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 11:42 Muž klm007 [114] Re: Kozlik
Já mám zkušenost s No Planaria a to 100%. Ploštěnky zmizely, krevety přežily, šneci ani jeden. Sice někdo radí, dát bokem šneky a pak je tam vrátit, ale já to považuji za velké riziko, protože nelze vyloučit, že mikroskopické vajíčko ploštěnky zůstalo přichycené na šnekovi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 11:28 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: stetinka
Odlovil bych šneky. A léčil No planaria. Když už nechceš ploštěnky chytat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 11:00 Žena stetinka [270] Re: Kozlik
Gupky v tom krevetarku mam a plostenek tolik, ze jich vidim 10 jen na filtru. Za svetla a bez krmeni tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 08:14 maky Re: Kozlik
Prý ano, ale určitě je nevyhubí. Vsadím se, že zobou spíš čerstvě vylíhlé a ty starší nechají. Rájovci žerou nezmary a ploštěnky občas také. Nejspolehlivější je ale použít extrakt z palmy betelové, jen pozor na šneky, protože po aplikaci hromadně vymřou a zkazí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 22:20 Muž Kozlik [4]
Ahoj někde jsem četl že na ploštenky fungují paví očka. Že je poziraji je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2022 22:12 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Rovano
Past to nevyřeší definitivně, jen redukuje. Po použití NoPlanaria je třeba nechat v akváriu proběhnout samočistící procesy a počkat 2 měsíce než tam vrátíš šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 19:58 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: stetinka
Likviduje a někdy taky ne.
Nejlepší je past.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 15:49 Žena stetinka [270] Re: Rovano
Krevetky jsou bohuzel v akva dyl, nez plostenky. No planaria pisou, ze likviduje i sneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 15:24 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: stetinka
Fotka k příspěvku A ty krevetky tam jsou nebo nejsou?
Nic není 100%. Pasti jsou zárukou-nejlepší způsob.
Ještě je tu No Planaria, ale nemám dokončeny experiment. Neřeknu Ti výsledek teď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 14:47 Žena stetinka [270] – Sneci
Ahoj, da se zbavit plostenek tak, aby prezili sneci?
Pasti nejsou 100%. Mam jen 40 l krevetarium se mnou hyckanymi okruzaky a nechci o ne prijit. Co jsem cetla tak flubenol nebo panakur maj slozity davkovani pro takhle malou nadrz…
Poradite mi prosim? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 20:51 Žena laetatio [0]
Fotka k příspěvku Přemýšlím, co to mám v akva... Bojím se, že to jsou ploštěnky, ale nic z toho není větší než 3 mm a hlavičku nevidím žádnou. Nafotit pořádně mi to nejde. Je to vždycky na skle nebo hladině, poblíž krevetek jsem je neviděla, pokud se krevetka nepásla na skle a nešla k tomu tvorečkovi sama. Nevšimla jsem si, že by jich bylo za tmy vidět víc než za světla.
Ale měla jsem za to, že ploštěnky by mi likvidovaly malé krevetky a ty přitom zdárně dorůstají. (Pravda o několik velkých jsem přišla, ale bylo to po pravděpodobném výkyvu teploty, kdy jsem i pozorovala problémové svlékání.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:34 Muž paulo [58]
Mám zajímavou zkušenost s plostenkami, dvakrát se mi objevily když jsem dal krevetam Snow flakes a ony je hned nesežraly. Může to být náhoda ale půl roku jsem v akváriu bojoval s plostenkami no planarii a minimálně dva měsíce před vypuštěním novych krevet jsem nepozoroval ani jednu ploštěnku. Potom nové krevety, Snow flakes a šup, byly tam ploštěnky. Nechtěl jsem znovu používat no planaria a zkusil jsem si namotat na špejli kus vaty, tu jsem namáčel do "tekutého CO2" a vždy se tím dotkl ploštěnky, po týdenním steteckovani, ani jedna, a už se drží dva týdny. Nikde nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2018 19:57 - – planaria
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2017 12:50 Žena drvi [2894] Re: Karel
S No-Planaria velmi opatrně. Mě tento prostředek vyhubil nejen ploštěnky, ale i krevetky a ryby, a to prosím při dodržení předepsaného dávkování. Už bych to nepoužila ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2017 12:04 R Muž Anthrax [4765] Re: Karel
Proč dávat NO Planaria, když to ploštěnky podle tvého popisu evidentně nejsou? Fotka by se hodila, aby se dalo říct, jestli jsou to opravdu hlístice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:59 Karel – Ploštěnky nebo hlístice
Ještě jednou zdravím a dík za odpovědi. Krevetkám je krásně i v třítýdením akváriu, dokonce dvě už nosí vajíčka(jikry). S těmi rybičkami nevím, jen málo si jich nebude všímat krevetek.
Vytipoval jsem tak asi endlerky nebo razborky skvnoocasé.A potom asi No-planaria, s tím ale nechci chvátat abych neublížil krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 11:50 Muž Iceman [96] Re: Karel
Dle popisu to vypadá na hlístice. Zlikviduje to každá rybka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2017 11:23 Muž Jifi [675] Re: Karel
To nebudou ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 11:03 R Muž ctibum [6909] Re: Karel
Zaregistruj se, založ prezentaci nádrže, vyplň co nejvíc informací a přidej aktuální fotku nádrže... ;-)
Ve tři týdny staré (mladé) nádrži nemají krevetky co dělat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 10:59 Karel – Ploštěnka to asi není
Dobrý den. Ve zhruba ve 3 týdny založeném nano akvárku cca.20L s krevetkami, se mi objevilo
několik červíků silných jako vlas a asi 5 - 8mm dlouhých. Přes lupu jsou vidět po stranách
chloupky (nožičky) asi jako u stonožky, jenže 50krát menší. Pohybují se vlněním, jsou na skle
i mimo. Nevím co to je a jestli se to pokusit zlikvidovat např. No-planaria. Moc jich tam není, ale mám obavu aby se nemnožili. Poraďte kdo víte. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2017 08:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zdena1985
-tak jedině No-planaria, pokud nechcete zajít na veterinu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2017 08:33 R Muž afc1886 [14682] Re: Zdena1985
Zeptej se u zvěrolékaře,možná budeš překvapená,jak jsou někteří vstřícní.Jak se říká líná huba holé neštěstí.Osobní zkušenost s ploštěnkama nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 08:27 Zdena1985 Re: afc1886
Koukal sem na to.mas stim nejake zkusenosti?mam jen 10 litrove akva.Pisou ze ten Flubenol a panacur sou na recept predpis :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 08:23 R Muž afc1886 [14682] Re: Zdena1985
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 08:19 Zdena1985 Re: lacewings
dik nemohl sem to najit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 08:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zdena1985
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 08:16 Zdena1985 – Plostenky
Ahoj v krevetarku mam celkem dost plostenek.Jak se jich efektivne zbavit.Poradi prosim někdo.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 12:05 Žena Jitka66 [8] – krmení
Už zde bylo řečeno, že vajíčka ploštěnek se mohou dostat do akva mraženou potravou. A jak je to se sušenou potravou - sušení moskyti a nítěnky sušené mrazem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 20:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petulinakk
S tým súhlasím. Slimáčikov ešte mám v ostatných akváriach, takže neprídem o všetky. Zo zarasteného akvária je takmer nemožné povyberať všetkých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 07:04 Žena petulinakk [2016] Re: cezarmilan
A proto je potřeba předtím co nejvíc šneků vybrat a umístit dočasně jinde - jim stačí i sklenice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 15:04 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
U nás je to obývací pokoj, ale přes noc netopíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 14:00 R Muž ctibum [6909] Re: Jitka66
To netuším. V atlasu má má od 22°... Nešlo by to případné miníčko dát jinam, než do lednice...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 13:24 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Z Domažlic. Mám tam i v akvárku krevetky, a pro ty nejsou ploštěnky ideální. Dávám na noc past s kouskem kuřecího srdce, vždy se chytí tak 15 ks.Zatím jsem nezjistila žádné viditelné škody. I když 1 red crystal asi před 12 dny musela naklást mladé, a žádné jsem nezahlédla. Kupodivu jsem našla jednu novou malinkou zelenou krevetku, což je mi záhadou - japonské se prý ve sladká vodě nemnoží......

Mini bych založit mohla, ale vydrží mi tam ty neritine, když přes noc klesne teplota na 17 - 18 st.C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 11:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petulinakk
To je pravda, ale slimákov mi to zakaždým vyhubilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 07:38 R Muž ctibum [6909] Re: Jitka66
Odkud jsi...?
A znova se zeptám. Ty ploštěnky tam dělají neplechu? Nebo jde jen o "estetickou" záležitost?
Že bys třeba založila miníčko, 10-12 litrů, nechat ho na okně zařasit, dát tam šneky... Ale třeba je to blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 07:09 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Nemám kam. Asi, když se rozhodnu zakročit, zkusím tu lahev. Nějaký okružák, levatka i ampularie to asi zvládne. Neritine - to je otázka, ikdyž se budu snažit ji přikrmit, teplota proni ni bude asi nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 06:49 Žena petulinakk [2016] Re: Jitka66
Jak píše Turbínka, tvým "přírodním" způsobem je můžeš omezit, ale nezbavíš se jich úplně. A navíc No Planaria není chemie, je to nějaký přírodní výtažek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 23:51 Muž Legioix [574] Re: Jitka66
Jitka66 napsala: Ale dala bych jim samozřejmě řasové tablety k jídlu
To nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 22:37 R Muž ctibum [6909] Re: Jitka66
A co je dát dočasně k někou na "letní byt"...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 21:21 Žena Jitka66 [8] Re: Turbínka
Ale dala bych jim samozřejmě řasové tablety k jídlu, na dno písek, nějakou kytku, vodu z akvárka.... Jde o to, že to bude 5-litrová lahev, bez topení (ráno tak 17 - 18 st.C), bez filtrace..... Samozřejmě mohu měnit část vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 20:51 Žena Turbínka [2558] Re: Jitka66
Bez "chemického" zásahu se jich nezbavíš nikdy. Neritiny bych do minivězení bez jejich přirozené potravy nedávala rozhodně podoručuji delší karanténu než 6 dní, spíše tak 2-3 měsíce, jelikož i mě po 2 měsících od zásahu panacurem šli clithoni, neritina na druhej břeh, a to byla karanténa v jiném funkčním akváriu, ne v nějaké skleničce bokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 14:52 Žena Jitka66 [8] – ploštěnky
Já se těch mrch ploštěnek asi nezbavím. Sice něco odchytím do pasti, krmím 1x denně (tak, aby minimum spadlo na dno). Tetry je žerou, jen když plavou, ze skla je nesbírají.... Mám doma Panacur, ale bojím se o šneky. Přežijí neritine a ampulárie 6 dnů ve sklenici s vodou z akvárka? Teplota vody by byla 18 - 20 st.C......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 15:23 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Myslela jsem, že už jsou pryč, ale dnes jsem nějakou zahlédla. Dnes jsem měnila část vody, tak jsem odkalila místa, kde se nejvíce zdržovaly. Nevšimla jsem si, že by nějak obtěžovaly krevetky. Zkusím přes noc ještě tu past (má mi přijít poštou).

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky