Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 08:34 Muž Jarry [1437] Re: Těhňajs
Dle atlasu Synodontis njassae, otázka je, jestli půjde někde sehnat.
Edit: Ale koukám, že se koupit dá. Bude to teda téměř jistě z importu, takže karanténa nutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 18:35 Těhňajs
Existuje nějaká čistící ryba (něco podobného jako klasický krunyrovec),která je přímo z jezera Malawi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 13:21 laki3 Re: petromas
Můžeš, to je jak když vezmeš (bělocha a vietnamce) každej má jinou barvu, ale ve finále je to téměř to samý. Akorát se ti sprsknou. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 12:38 Muž petromas [10] – Prosím o radu
Dotaz měl jsem pseudotropheus zebra red/red samice a jednoho samce. Samce světle růžového Můžu k samicím dát samce pseudotropheuse blu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 13:20 laki3 Re: Kvik
Ja mam aulonocoary a pseudotropheus acei black... Když jsem si tyhle rybky přivezl jako přebytek, tak aulonocara měla navrch, a aceiky byly u svého "kamene" ale když jsem ted akva doplnil o další ryby, tak už je vše v pořádku.. Ono ani předtím, nebyl problém :) pouze občas samec aulonocary prohnal samce aceie.. Ale nijak agresivně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 20:29 Muž Kvik [6] – Ryby
Co myslíte, snesou se Aulonocary s Pseudotropheusi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 22:15 laki3 Re: pavelbartek
Odebrat samce aulonokary planuji, pockam az mi droboucci povyrostou nebo se aspono sebe postraji sami a mam v planu navstivit v praze doporuceneho mym znamym jednoho pana co se malawi zivi a nechat si od nej poradit s kompletni osadkou ;) bohuzel to vzniklo vse tak zbrkle, ze se ucim za letu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 19:28 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: laki3
Jj, tak to dělat dobrotu nebude, ani s postupným začleňováním nemám dobré zkušenosti. Nejlépe je si udělat jasno o kompletní osádce, navštívit nějakého chovatele, koupit komplet osádku od "potěru", nechat si i od něj poradit a tak založit to Malawi... Když ho dáš pryč, vrátíš ty zbylé, za stávajících podmínek ho nahradí jiný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 19:15 laki3 Re: pavelbartek
No uvidim, az bude cas mozna neco pridam, no heled o poctu ryb ted psat radeji nebudu rozzureny protoze ryby postupne pribiram, tamze nic moc, mam jich tam tedkon 15 takze to neni zadne ledajake

mam tam
aulonocary nyesae 1x samed 2x samice
pseudotropheus acei black: pár (dostal sem darem)
a pak yellowy 10x

zatim nic moc ale nechci s horkou hlavou nakupovat ryby, prpto se ani nedivim ze mozna tim ze jich mam malinko tak se ten nyasseak predvadi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 18:58 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: laki3
Teritorium mu neurčíš, to si vybere sám... Kolik a jakých máš celkově ryb v tý nádrži? Rozhodně bych doplnil počty samiček. Mám také 500, mám tam i jednoho takového samečka Aulonocary, jedno místo je prostě jeho, v okruhu půl metru, ale k němu osm samiček a dále dalších hafo ryb, má snahu je od svého místa všechny odrážet, ale jsou tam i ryby, které na něj prdí, třeba Fryeri, nebo Borlei, na ty si netroufne a tak mu to tak nějak narušují, že nemá dlouho nervy harašit. To množství ryb je si myslím důležité, proto ty Afriky působí přerybněně. Samičky se drží opodál, je jich dost, nevybral si žádnou, kterou by uštvával, ale naopak se vždy najde nějaká, která se k němu přidruží, třou se, nosí a tu nějakou dobu ignoruje, než se přidruží druhá...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 17:02 laki3 Re: pavelbartek
diky za odpoved, mam 500l a dostal sem od znameho "prebytky" jenze to z pohledu aulonocar bylo 5 samcu a dve samice, tak ac to zni blbe, nechal jsem toho "nejhezciho" nejlepe vybarveneho a proste alfa... ostatni jsem dal mimo, 4samci jsou v klidu, ale ten jediny... grr, mam akva na 3 casti, prava a leva skalka - uprostred dva-kameny, tudiz rozdelen na 2 teritoria, ale prijde mi ze chlapec si to moc privlastnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 16:58 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: laki3
Jestli jich máš v malém prostoru a počtu, ničemu si nepomůžeš, co potom?? Jistě ho to nepřejde... Mají poměrně veliká teritoria, kdy všechny z něj odhání, nebo na samičky v něm neustále doráží... Lépe je chovat ve velkých nádržích ve větších počtech, kdy se mezi ně rozprostře jeho agresivita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 15:57 laki3 – Ok nebo ne?
Ahoj, prosba prosim:

samec aulonocary nyesae mi posledni dva dny dorazi na dve samicky tehoz druhu, jedna nosi male, mam ho odlovit a dat pryc nebo to mam nechat? Prijde mi mirne agresivni... Dikys

Napadlo me ho dat na samotku, pomohlo by to? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2016 16:19 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Wendy2
Ono, ty mbuna jsou poměrně agresivnější, než Aulonocary, dobří plavci, kdy můžou ty poklidné Aulonocary utlačovat, vše jim vyžrat, nedají jim pokoj. Aulonocary jsou všežravci, dobře prosperují na krmivech určeným pro mbuna... Ty kombinace, je tam hodně proměnných, záleží na objemu a spoustě jiných faktorech. Jde nakombinovat cokoliv, jen mít k tomu podmínky, aby se to nemlelo, nějak nestrádalo, nebo pokud se zabývám odchovem nekřížilo a šířili se takoví kříženci dál. Taková zajímavost je třeba křížení Aulonocar a mbuna, uměle vyšlechtěná Aulonocara OB, to je už prasečina, ale hezké jsou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 14:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wendy2
Netrval bych na nekombinování tak důrazně s ohledem na potravu. V tomto případě je to kombinování myšleno podle mne především proto, že nedochází ke křížení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 14:46 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
Ahoj, v tomhle článku www.aquapage.cz/… jsem narazila na větu:
...Vhodným doplňkem k mbunám budou ryby rodu Aulonocara...
Doteď jsem si (nejspíš mylně) myslela (měla načteno), že mbuny a haps se nemají kombinovat mj. kvůli rozdílným potravním nárokům.
Nemůže mi do toho prosím někdo vnést trochu světla? :)
Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 22:51 Rado Re: Uno
ako som pisal,osobne by som dal max dva druhy,napriklad Labidochromis mbamba 10ks a Yellow 10ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 21:10 R Muž romant [27987] Re: Uno
A ve finále jsi se ten druh, který si do tvého "mini" malawi dát dozvěděl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2016 20:52 Uno Re: grunda
Já do toho taky vkročím. Mám za sebou několik akvárek a i zde hodně lidí mi říkalo co a jak např u cochavcu jak nejdou k sobe a do tak velkeho akvarka atd a pak nebyl zadnej problem a ryby se trely, byli klidny a krasne vybarveny.Kamarad chovatel ma malawi ve 200l a po pocatecnim neuspechu se akvon krasne zajelo a funguje.Ryby se nehonej. Takze psat ze clovek musi mit 500 jinak to je na prd je proste hloupost.V nekolika knihach inna netu se pise ze neni problem malawi od velikosti delky 100cm.Samo nerikam ze si tam dam 20 cm rybu.Proto jsem se zde ptal jakou mam dat osadku ale misto toho se zde hadate co je malonke a co velke tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 20:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
ale ano, míchejme, měl jsem i malawi (budu se k němu v zimě vracet), i placky a chování ryb je nesrovnatelné - hlavně je to 300 litrů hrubého - sklo, kameny, filtrace a najednou to je tak na šnekáče
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2016 20:04 R Muž romant [27987] Re: grunda
Ono hlavně to trochu přeháníš, ale jinak nic proti pořádnejm vanám, nicméně bych to neviděl až zase tak nemožně, bude to o vhodném poskládání osádky, neflákání výměn vody a odpovídající, spíš předimenzovaný filtraci naplněný vhodným filtračním médiem. Tedy placky do toho teď nemíchejme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 20:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Uno
Ono hlavně 300 litrů malawi je sakra málo, je to jako placky, 500 litrů +
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 16:39 Rado Re: Uno
pises ze mas 300L akvarium a ked odpocitas strk,kamene tak mas cisty objem cca 250L a to je pomerne male akvarium pre viac druhov ryb malawi.Ako som pisal daj tam dva druhy mbun ak nechces mat do buducna problemy,su to dost agresivne,teritorialne ryby ktore potrebuju priestor na plavanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 16:11 Uno Re: Rado
Noo tak to jsou dost rpzporuplne informace.A ted babi rad.Na youtube atp jich maj vetsinou mnohem vic v akvarku v podobnych velikostech, ale jestli je to dobre?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 13:15 Rado Re: Uno
Ja mam 200L cisteho objemu a mam jeden druh Labidochromis mbamba 20ks a maximalne by som dal do takej pomerne malej nadrze dva druhy napriklad yelow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 09:46 Uno Re: Wendy2
To je hrubý objem, cisty bude tak 250 di myslim. Ona nadrz jeste neni.Mam presnou predstavu ale chci to mit pekne v kuoe at pak na neco nezapomenu a kupuju vse conje ptreba.Spis jde taky o to ze ja si vyberu nejakou rybi a ta se pak nesezena a co dal.Proto jsem chtel poradit s ohledem co se da sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 09:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Uno
To je čistý nebo hrubý objem? u malawi je přerybnění žádoucí, rozbíjí se tím agresivita, ona by prezentace toho akva taky pomohla. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 08:38 Uno Re: Wendy2
To by znamenalo 45-60ks ryb, neni to moc nq 300l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2016 08:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Uno
Spíš si sám projdi Malawský ryby a vyber si, co se ti líbí. Koukni na jejich nároky a slaď je. Např. je hloupost mít masožravce a býložravci v jednom akva. Výběr dej sem a někdo se ti k tomu vyjádří, počty se pak doladí. ;)
Asi bych to ale viděla na 3 druhy po 15-20 ks, zrovna yellowky se množí jak králíci, tak brzy budeš mít přerybněno až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:44 Uno – Ryby do malawi
Ahoj lidi.

Prosím o názor.Už mám vybrané akvárko a to 120x50x50 tedy 300l. Jake tam mam dat rybicky aby to bylo barevne rozmanite? Určitě chci yelou to je klasika ale dal? A kolik kusu? Píse se ze ma byt tot akvo mirne prerybnene to znamena cca do 30ks?

Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 12:06 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: laki3
Jen jsou trochu větší a jsou to ryby na celý život. Mám je 23 let a pořád jsou v dobré kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:41 laki3 Re: gringo
Prohlizel sem ty perovce a jsou to nadherne ryb! Budu uvazovat o nekterem druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 02:38 gringo Re: laki3
Nejsou to sice malawské ryby, ale zákoutí akva mi dokonale provětrávají péřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 22:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: laki3
Specifická je, nikde v Malawi ji nenajdeš. Občas si ji někdo koupí na řasy, ona bohužel řasy nežere (pokud nemusí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 22:45 laki3 Re: Wendy2
Nevim tak me to napadlo ;) ze nekdo obcs na dno hodi nejakeho zatoulaneho ancistrusa a proto sem chtel vedet zda je nejaka specificka "dnová" rybka pro malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2016 12:58 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: laki3
Ancíci jsou akorát další bordeláři zatěžující filtr. Proč sháníš nějakou rybičku na dno? Malawi si vystačí samo o sobě tak jak je, o přehrabávání dna (jen pocukrovat vrstvou do 1 cm) se postarají tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 11:16 laki3 – rybky na dno
Ahoj přátelé. Kdyz dam na dno do Malawi ancíky, zkazim tim neco? A jakou jinou rybicku byste do 450ky na dno doporucily? Diky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2016 20:57 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Kvik
Souhlasím s Shimamoto, měl jsem ho taky a to do velikosti cca 20cm, a už tehdy měl přes 20cm dlouhý výkaly. Ryba je to hezká, ale dlouhý výkaly na bílím písku nejsou moc hezké a bijí do očí. Teď mám ještě v akva L-018 a to do doby kdy mi dorostou Syno. petricola, pak nejspíš půjde(má zatím cca 12cm a co jsem si zatím všimnul, tak žere jen řasu"jako jediný", prozatím pomocník), to se o gibošovi říct nedalo, to byl pravý opak.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 20:55 Muž Kvik [6] Re: Shimamoto
Ten úklid byl s nadsázkou, hlady bych ho určitě nenechal smich Osádku budou nejspíš tvořit hapsky a ne mbuny. Takže řas bude mít dost. Jinak podmínky co vyžaduje pH 6,5 - 7,5, teplota 22 -26 C nejsou tak daleko od tlamovců, ale jak říkáš, do malawi nepatří ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2016 17:45 Muž Shimamoto [492] Re: Kvik
Velký krunýřovec na úklid v malawském akváriu?coze A co takhle si pořídit podsvinče přímo z chlívku na úklid kvartýru - stejně dobrý nápad:-O Zbytky od ostatních ryb nestačí ani menším krunýřovcům, musí se přikrmovat, ti velcí dost značně. Jediné pozitivum gibíka je, že celý život žere řasy. Malawské mbuny ale také řasy pořád oštipují, takže základní otázka je, k čemu ti tam ten krunýřovec bude, kromě toho, že se ti líbí. Zkrátka do Malawi nepatří, nemá rád zásaditou vodu a jezerní tlamovci zase nesnáší špinavou vodu z jeho výkalů - nakadí za deset z nich. Tato kombinace je prostě špatný nápad, že to tak někteří mají, na tom nic nemění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 13:40 Muž Kvik [6] – Krunýřovec
Zdar, chtěl bych se zeptat i když vím, že do malawi nepatří, ale stejně, máte zkušenosti v malawi s gibbicepsem (Krunýřovec síťovaný)? Chtěl bych si ho pořídit na úklid v akváriu :) a nevadí když doroste pořádných rozměrů :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2016 15:46 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: laki3
Tak se podívej po Pseudotropheus saulosi, ale né coral red. Necháš si tam víc samců, nejsou moc agresivní, takže tam bude pár ryb modrých. A k tomu Labidochromis caeruleus. Já osobně bych si pořídil ještě Melanochromis auratus a máš sestavu v tvých barvách. Jsou to nenáročné druhy, takže ideální pro začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2016 13:21 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: laki3
Kdybych to shrnul?
V první řadě se podívej na rybky, které se ti líbí, po-té se dívej na ty, které jsi schopný sehnat, a nakonec se ptej které se k sobě hodí(z těch co vybereš).

Když se zeptáš? Zakládám takové a tolika litrové akva? Co by jste mi doporučily.
Tak dostaneš radu: já mám to a to je to super.
Druhý ti napíše mě se líbí to a to? Ty třeba zjistíš že to a to by se ti taky líbilo a pak další tvůj dotaz bude kde je seženu (?), pak zjistíš, že je třeba v okolí nikdo nemá, a budeš zase na začátku.
Přeji ti ať se podaří dobře vybrat.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2016 09:16 R Muž romant [27987] Re: laki3
Zavítej do sekce nádrže, vyber malawi a nech se inspirovat u lidí, kteří již dané nádrže mají, můžeš je i oslovit s konkrétním dotazem. Tedy tak bych to udělal já, když bych se snažil o něco obdobného jako ty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 08:57 laki3 – 450 litr
Ahoj, budu zakladat malawi o 450l ale nevim si s vyberem ryb, barevne bych rad hlavne modro zlute ryby, poradite mi prosim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 22:45 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: vlk9
Co třeba něco jako tohle? www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 22:29 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: vlk9
No a proč ne? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 22:25 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Zdravim zkusenejsi.
Lezi mi u rodicu ladem akva prapodivnych rozmeru a to 200*35*40(d*s*v). Pomyslel jsem na malawi, ma cenu vubec zacit tuto myslenku rozvijet a zacit patrat,nebo mam tuto myslenku zavrhnout a poohlednout se jinde? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 07:51 Muž Mislow [304] Re: LiborSprysl
Jsem rad, ze jsi se ozval, ja nejsem takovy znalec tlamovcu a zminil jsem jen ty beznejsi, tak je dobre, ze jsi to doplnil a pridal nazor na tu kombinaci. Byl to taky ucel trochu popichnout diskusi, aby si tazatel moh udelat aspon trochu usudek. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 19:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
Dokud to budou dorostenci, dobrá. Jakmile dorostou do dospěla, tak pohlavně diferencované skupiny budou asi moc. Kdyby to byly dvě skupiny samců jen na kukačku, tak to bude hezky barevné a nebude problém.

Mimochodem samozřejmě že v Malawi je mnohem více druhů, které mezi mbuny nepatří, takže nejen tuten Dimidiochromis ... namátkou přidám třeba Placidochromisy... a další... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509-jake-ryby-do-malawi-a-tanganiky?od=51