Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2013 20:52 Muž wladys [291] - CichlidyRe: dudko1995
Nic proti, ale do akva s plochou dna 100*50 40 ryb? Akvárko nemá pro Malawky vůbec dobré rozměry. Akvárko je spíše pro terče a nebo skaláry. Jestli to s Malawkama myslíš vážně tohle prodej a pořid si raději 120*50*50. Litrově na tom budeš stejně, ale ryby budou mít více prostoru pro teritoria. Pak klidně můžeš dát 3 druhy po 10-12 kusech.....podle zvoleného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:20 Muž duko1995 [32] Re: sasula
Jako o tlamovcoch vím neco :-) Čítam si o nich co se dá. Jen mne zajímalo čí bude stačit 100x50x60, když v atlasu je o nich psáno že potrebujou minimalne 125 cm dlúhou nádrž. Ale myslím si že ta výška a šírka im bude postačujúca...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:50 Muž sasula [274] Re: duko1995
A ktery PS??? Modrych je fakt hodne... Podivej se tady do atlasu a tam mas i mnozstvi ryb. Pokud tu svou 300 vhodne pripravis. Tak muzes klidne i 20 - 40 ryb. Ja jich mam ted v 350 neco pres 60 s to uz je moc. Pokud by si chtel mam navic pseudotropheus kingsize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:42 Muž duko1995 [32] Re: sasula
A kolko tam mozu dat rybek? Chcel bych tam tlamovce pseudotropheus, ty modre a nejake jeste. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:50 Muž sasula [274] Re: duko1995
V poradku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 06:45 Muž duko1995 [32]
Ahojte múžu udelat malawi z akvaria z rozmermy (100x50x60)? Dekuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.05.2013 14:39 RAP Re: Fil
Děšťová voda nebude pro Malawi moc vhodná, je měkká a kyselá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 08:11 Muž Yirka [9123] Re: Fil
Z vodovodu bude určitě stabilnější. A u dobře vedené nádrže je při 20-30%ni týdenní výměně spotřeba vody vcelku minoritní záležitostí. Cca 0,3 m3 měsíčně, což je nějakých cca 25,- CZK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 06:31 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Fil
Zmer vodu jakou máte ve studní, pak si zmer z kohoutku, kdyz uz si u toho meraní tak i dešťovou vodu a pak porovnej s nárokama v atlasem;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 23:01 Fil Re: wladys
Dobře, tak tedy pořídím tento druh...snad to bude vypadat pestře když budou jen 2 barvy ryb.

Edit: Jo ještě poslední otázka, zvládne ten druh vodu ze studny nebo dešťovku?Nebo mam radši akvárium napustit z vodovodu..já jen, aby rodiče nenadávali že zbiečně plejtvám vodu z kohoutku když na zahradě jí máme tolik v nádržích..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 22:10 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Fil
Vnitrodruhově jsou agresivní všechny malawky. Dej tam ty Saulosky co píše Radek 15-20 kusů počty samců a samic neřeš. Jednak to při velikosti 4cm nepoznáš, všechny mladé jsou oranžové nebo žluté, podle toho kterou formu si vybereš. Kdyby se ti pak vybarvilo třeba 10 samců tak to nevadí. Ryby nakupuj někde u kvalitního chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:45 Fil Re: Kryštof
Dobře, ale tady v atlase píšou že jsou agresivní..to vůči jiným druhům nebo mezi svými?Když 15ks tak kolik samic a kolik samců? Za kolik tak zhruba se dá sehnat kus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Fil
Jop, dokonce možná budes mít i prcky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:17 Fil Re: hr:-)))
No, koukám a nebylo by to špatné i když jsem si představoval tak 2-3 druhy po 5 ks..ale nevyznám se, proto se ptám...souhlasíte ostatní s panem či paní hr?čekám na další rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:43 hr:-))) Re: Fil
Pseudotropheus saulosi 15 ks. Nic víc tam nedávej a bude to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 18:47 Fil – Malawi 200L - posádka
Ahoj všem, tak sem si sehnal 200L akvário,písek a kameny a všechny ty blbosti kolem...Jen bych chtěl teď doporučit vhodné ryby, tak aby ryby vytvořili hezký kontrast barev..Dále od jakého druho kolik kusů samic a samců..a počet ryb celkový takový abych ryby v této nádrži prostorově netýral...(ryby jen z malawi)Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 04:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Léta jsem měl regani, měl jsem marlieri...takže za mne regani ;-) a klidně třeba Kipili, jsou možná o kousek hezčí...
Dohromady s leleupi bych to teda nezkoušel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 00:08 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Cosmogagy
Tak jsem se zapřemýšlel, a asi zvolím Julidáče.. jen nevím které, jestli marlierky, reganky, či třeba ornatus??

Btw, dát jeden pár Julido, a jeden pár leleupek je asi trochu nereálný, co? za předpokladu že bych u každé kratší strany akvária vytvořil nějakou skalku, a mezi tím nechal uprostřed dost volnýho místa, aby si každej druh jednu tu skalku obsadil jako vlastní teritorim, a nelezl si přes to volný místo "do zelí"??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
No já počítám s tím že koupím tak 6-8 mlaďochů, a nechám pár vytvořit ze skupiny. Zbylé ryby pak odlovím a někomu věnuju. Ale aby mi samec po 3-4 výtěrech samici umlátil, to by se mi teda nelíbilo :-D

řešení typu dát tam i nějakou jinou rybu (co já vím, do tvrdé vody třeba dvě tři mečovky?), aby měl před kým ten svůj revír hlídat a znudy nemlátil samici, je asi pěkně blbej nápad, co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
No v páru to jde, ale musí být sladěný, ale je riziko, že ji zabije po třech, čtyřech výtěrech...rupne mu v kouli...Chce to nějakého rozbíječe, aby se víc staral o rajon, než o samici...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tak jasně že budu chtít nějaké ty odchovy a přebytku udat, ale zase nepotřebuju odchovávat co nejčastěji a co nejvíc mladých...

Co si myslíš Libore o těch pestřencích rodu Altolamprologus? Jsou mi zatím stále nejsympatičtější, ale trochu mám pocit že pro pár (nebo raději skupinku?) je těch 110L málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Julidochromisy a leleupi mají to kouzlo, že není moc nutné chvátat s oddělením od mladých...leleupi se mi chovali stejně jako ty první jmenované...dvoje i troje mladé pospolu...Pokud nechceš vyloženě produkční chov, ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 15:05 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: georg
No pro Juliďáky do určitě malé nebude, tam by se jednalo opravdu jen o samostatný pár a pro ně bude 110L naprosto v pohodě...

Nejvíc mně lákají asi ti Alťáci, ale tam už si s tou velikostí pro jeden chovný pár nejsem zrovna jistý.. Xenotilapie jsem z výběru už vypustil, ale napadli mně zase pro změnu leleupky (Neolamprologus leleupi)...

ideálně kdyby přispěl někdo kdo má s těmi druhy zkušenosti nejen z provozu v "okrasném domácím akváriu", ale i co se odchovničky týká..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:56 georg Re: Cosmogagy
Ty daffodily v té stovce by šly, ale počítej s tím, že malí, o které se rodiče starají tam s něma můžou být jen do určité velikosti. Pak je budou rodiče napadat z důvodů konkurence a malí musí pryč. Vydrží tam tak dvě generace sourozenců. Je ale potřeba aby se pár sám vybral mezi více jedinci.S těma altamprologusama os.zkušenost nemám, ale myslím si,že nádrž je pro ně malá, stejně tak pro ty julidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 21:42 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Zdravím, stavím si takový regálek s pár akvárky.. hlavní slovo budou hrát nějaké živorodky a krevetky, ale jedno cca 110L akvárium (spíše větší plocha dna) mi tam tak nějak vyzbylo s tím že bych tam chtěl zkusit nějakou tanganickou rybku.. Určitě to bude jednodruhovka, pouze pro chovný pár či skupinku.

Přiznám se že doma už jsem měl docela kde co a v práci se taky starám o kde co, ale s tanganickýma rybama moc zkušeností nemám.
Šnekáči mně po posledním pokusu přešli (asi nějaká špatná "várka", do dvou dnů odešli všichni nejen u mně, ale i u kamarádů co si je brali taky.. oni poté pořídili jiné, a ti plavou hezky, ale já chci něco jinýho)

Možností je spousta, napadly mně buď nějaké Julidochromisky (regani nebo marlieri nejspíš), případně něco typu Lamprologus sp.Daffodil... Taky přemýšlím o pestřencích Altolamprologus, a nebo možná nějaká menší Xenotilapia??

Takže to nechám na vás, milí v Tanganice více zkušení.. co by jste mi doporučili, proč, a kolik kusů (a jaký poměr pohlaví). Hlavně chci aby to bylo něčím zajímavý (je mi jedno jestli vzhledem nebo chováním, nejlépe obojím :-) ), aby se to dalo trochu rozumně sehnat, a aby se to i pravidelnějš množilo (dobrá péče je základ a vodu u nás máme docela tvrdou) Předem dík ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:33 Muž Kaplan007 [51] Re: hr
Díky za odpověď, ale asi od Malawi opustím. Chtělo by to opravdu větší akva. Zvolím něco méně náročného na prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2013 12:43 hr :-))) Re: Kaplan007
Vhodnější by bylo jednodruhové složení nějakých menších mbun to jest tlamovců kteří jsou byložravý nebo všežravě zaměřeny.
množství úkritů je největší hovadina jakou ti kdo poradil nebo kteropu si kde četl africké mbunas jsou hejnové ryby které se pohybují v prostoru nádrže a jakékoliv úkryty jsou vždy jenom důvod následných problémů které z nich plynou.
Nádrž má být zařízena jednoduše :1 cm písku nejlépe říční 1 cm vrstva frakce 0-4 mm na dno na každoustranu nádrže jeden větší valoun a k němu dva tři menší. Dostatečná filtrace tak aby vodu v nádrži přefiltrovala cca dvakrát do hodiny.
jestli budeš chtít dvoudruhovou nádrž tak bych doporučil nepř pseudotropheus saulosi cca 12 ks a labidochromis yellow 8 ks nic víc, nebo kombinaci melanochromis maingano 12 ks a 8 ks yellow.
V nádrži je potřeba dodržovat pravidelnou údržbu ve výměně vody, alespoň jednu polovinu nádrže týdně a krmit kvalitním krmivem pro byložravé ryby nepřekrmovat.
Bůh pomáhej tvým rybám Kaplane007.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:53 Muž Kaplan007 [51] – Velikost akva
Ahoj, chtěl bych si zařídit biotop Malawi. Bude mi na to stačit akva 200l? (100x40x50) Chtěl bych tam dát 2 druhy tlamovců (jedním z nich nějaký Pseudotropheus, druhý ještě nevím). A chtěl bych s zeptat, zda je takové akva pro tyto ryby dostatečně veliké. Jemné dno a dostatek úkrytů je samozřejmost. Co se týká kytek tak tam dám jen pár anubiasů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 05:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
A nebo malí říční tlamovci Pseudocrenilabrus...abych si ohřál svou polívku... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: K-u- b-a-
Koukni se na šnekáče z Tanganiky, jsou to super rybky a tahle velikost pro ně bude fajn. Tady je o nich dobrý článek maniakva.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 13:49 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: K-u- b-a-
Uplne v pohode nebudou. Budou porad v moc malem akvariu. Budou se rvat o prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 13:35 K-u- b-a- Re: Masoxik
O.k dík za odpoevěď.A kdybych měl jeden druh?Dejme tomu třeba pseudotropheus saulosi?Byl by počet 10kusů v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 12:49 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: K-u- b-a-
Pokud das do tohoto akva jen 10 ks ryb, z cehoz bude 5 jednoho druhu a 5 druheho druhu, tak Ti garantuju, ze z toho budes nestastny. Malawi ryby jsou hodne agresivni a v takovemto poctu se budou neustale rvat o teritoria. slabi jedici umrou bud na dobiti nebo na nejakou nemoc z neustaleho stresu. Od kazdeho druhu bys mel mit tak minimalne 10ks a to uz je na takoveto akva moc. Nesnaz se uchlacholit tim ze Tobe se to povede. Proste to nebude fungovat. ja sam jsem zacinal s malawi ve 200L a udelal jsem zasadni zacatecnickou chybu, ze jsem mel od ruznych druhu po 4-5 rybach. Nakonec my z kazdeho druhu zbyla jen jedna (ta nejdominantnejsi). 200L je opravdu naproste minimum pro malawi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 12:36 K-u- b-a- – Malawi
Zdravím,už několik dnů čtu různé informace o zařízení Malawi a o vhodných rybkách.Mám nadrž 120l,vím že je na Malawi malé ale větší si kvůli prostoru v pokoji nemůžu dovolit.Počet rybek do tohoto akva vidím tak kolem 10.Rozhodl jsem se pro rybky pseudotropheus saulosi a labidochromis yellow.Potřebuji poradit kolik samic a samců od každého druhu můžu zvolit do mojeho akvaria.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 08:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jiřin
No je to špatně smich smich člověk by měl vědět co chce...Amerika se od Afriky dost liší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 08:20 Jiřin Re: LiborSprysl
Děkuji za názory palec a potvrzuji, že opravdu zatím nemám jasno. Nevím jestli je to z vašeho pohledu dobře nebo špatně, nicméně jsem tu proto, abych požádal o názor zkušenejší akvaristy. Ostatně akvárium jsem volil tak, abych měl částečně možnost volby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 07:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vlastimil
Vlastíku hlavně pán moc jasno nemá od začátku...na ryby se ptá i v případě amerických cichlid... smich smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 07:32 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: Jiřin
,,,rostliny které spomínáš v jednom akváriu neničí a v druhém ano-záleží obecně na podmínkách,,,Pokud se bavíme o Malawi a Tanganice(Tropheus)-budou si dno překopávat k obrazu svému,,,U té barevnosti je víc možností kombinace u malawek,ale jednodruhové akva zdravých tropheusů je také velká výzva,,, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 06:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jiřin
Ten výběr barev najednou splňují říční Pseudocrenilabrus nicholsi smich nádrž také vyhovující...Kytky nežerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:37 Jiřin – Kdo s kým
Ahoj,
mám založeno a v záběhu rohové akva. Čistý objem vody v nádrži je 280 l (to by člověk nevěřil kolik ty šutry a dekorace zaberou místa sad ). Protože je v záběhu je ideální doba na výběr osádky. Preferuji tlamovce a nový obyvatelé by měli splňovat tyto požadavky:
- nesežrat květenu (mám tam anubiasy a cryptocoryny)
- nepřeorat kompletně dno
- v osádce my měla být i pěkně barevná (preferuji modrou, červenou a žlutou)

Něco jsem už načetl, ale určitě bych rád znal názor zkušenějších.

Předem díky za názory potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 18:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jirka
Řekl bych, že na tyhle ryby máš malé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 18:44 Jirka – Cyphotilapia frontosa
Ahoj všem,
plním si klukovský sen a zakládám akva 430l. Jednoznačně preferovaným obyvatelem bude Tlamovec čelnatý. Rád bych ke skupině přidal i něco dalšího pro větší barevnou pestrost. Můžete mi prosím pomoci s výběrem a doporučit vhodnou kombinaci k těmto krasavcům. Díky Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: crxjet
J.regani Kippili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:05 Muž crxjet [0] – jakou rybu žluté barvy do Tanganiky
Jakou rybu žluté barvy vybrat do Tanganiky ke gibberosam, akvarium 200x60x55cm. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 19:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Jasně, animozita jedinců je odvislá od stavu v konkrétní nádrži. 1+4 jsem dával do druhové dvoustovky a neměl jsem s tím problém. On ten sólista se také utahá věčným natřásáním. No a do větších nádrží jsem lidem dával třeba tři druhy - od šestistovky - a ti kteří měli největší snahu nakonec nádrž uchopili. Takže platí, že každý na svůj recept přijde sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 19:05 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tyto počty 1+4 se uvádí i v "odborné literatuře" a ano, záleží na velikosti, vybavení nádrže a chovaných druhů. Co jde jednomu, nemusí jít druhému. Mnohdy jich může být 10 a vždy se najdou dva co se zabijí... 1 sameček také svým pronásledováním a touhou samici může uhonit... Já bych raději doporučoval 1 na více než 4 a nádrže rozhodně větší než se také mnohdy dočteme v literatuře (někde jsem čet 250L a to je dle mě málo) 1+4 je takové minimum do vícedruhové veliké nádrže. Jinak také se musím přiznat, že jsem vždy nedodržel vhodné počty a mimo jeden příklad mi to vždy vyšlo, ale nikdy jsem je neměl v nádrži menší jak 300L. Tady hraje roli více faktorů..... Každý si na ten svůj recept přijde sám ;-) Uznávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 18:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Tři je minimum, dva by se zabili vzájemným přetlačováním. A to více, to je dáno velikostí nádrže a počtem samic. Takže já si budu trvat klidně na 1+4...měl jsem to u mnoha druhů a nic se nedělo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 12:03 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
větu "ideální jsou tři a více samců" jsem nepochopil? Co se mbuna týče tak více samečků je nešťastná volba. Čtyři samičky na jednoho samce je opravdu málo, nedej bože tam mít těch samců víc, vyčerpali by je k smrti ap... Nemluvě o tom, jak by se stejnak samečci vzájemně vyřadili…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 11:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: edgemaster
Ideální jsou tři a více samců, ale ještě jsem si nevšiml, že by některým holkám 1+4 vadilo... Ono dost záleží na nádrži jak vypadá a jestli mají holky kam zdrhnout...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 10:17 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: edgemaster
Kupují se mladé ryby, u kterých to nepoznas. Páry zařídí maticka příroda. Prerybneni je u tlamek vhodné kvůli rozbití agresivity. Jestli to bude dobře fungovat zrovna u tebe, u nás, ukáže čas.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509-jake-ryby-do-malawi-a-tanganiky?od=201