Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:39 Filipsky – Ryby do Malawi akva cca 200l
Ahojte. Mám založené Malawi, cca 200l. A chcel by som nejaké rybicky. Poradite aké sa tam hodia..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 17:06 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: joska343
Chtelo by to upresnit jake tlamovce. Jinak doufam, ze mas akvarium vetsi nez 500 litru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 16:44 joska343 – Tlamovci
Dostal jsem 4 tlamovce, každý od jiného druhu jsou velcí asi 8 cm, ted si chci pořídit ještě asi 10 kusů Cypholapia frontosa mohu je dát dohromady ? Ty frontosy budou mladé a menší, mohu je k nim přidat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 11:57 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Killer88
Kdyz to samo :) ja to ni nejak ridit nechtel, proste sem si rekl, ze kameny atp poskladam jak me napadne a zase z too vylezly dve haldy :) ted uz jsou tak kytky atd. mame tam v soucasne dobe asi 8 rostlin ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 11:46 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Tragett
Když tak koukám na zakládání tvého akva, stejně ho děláš vzhledově jako Tanga. Tak jestli chceš nějaké hejnko ryb jak píšeš, dej tam třeba skupinku Mulťáků a k nim ty Marliery. Mulťáci se ti sice nebudou po nádrži prohánět jako razbory, ale tvou představou hejna určitě splní. Motat k Tanganyice tetry a já nevím co ještě už je fakt blbý....X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 09:43 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: endus
No prave ze se mi libi akva co tu mam ted ... dlouhe pruchozi a chtel bych do nej dat ty julidky a pestrence, jelikoz je o dost vetsi a myslim ze by se tam rybkam libilo vice. Zaroven mi ale jde o podminky, ktere tam budou mit (zejmena kytky atp.) volil jsem do akva kytky, ktere by pro ne meli byt vhodne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 09:39 Muž endus [21] Re: Tragett
Smajlík na konci Wladysova příspěvku je výmluvný. :-) Nástřel tanganické osádky akva jsi už tady řešil nedávno v jiném tématu a mám pocit, že jste se dobrali i nějakého závěru. Jestli se ti líbí akvária vzhledu alá Tanganika, prosím, klidně si ho udělej s razborkama a platama, ale julidky a pestřence z toho vynech, to není zrovna nejlepší nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 00:32 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Tragett
To je vtip,ta sestava ryb do většího akva? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:57 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Trabant
Moje predstava tedy je: Pestrenec cerveny, julidochromis, plata pepr a sul, 3-4 mali ancistrusove, hejno razborek? to uz by bylo asi moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:22 Trabant Re: Tragett
Jestli to neni jen vtip,tak ty platy by tam mohly být také,ale pomatujte,že jsou trochu načistotné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:19 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Trabant
Co treba Plata pepr a sul? jsou to nadherne rybky, ktere mam ve spolecenskem akva a opravdu se mi moc libi, rad bych je tam vhodil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:16 Trabant Re: Tragett
S razborami a danii rozhodně problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:11 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Trabant
Jo no jasny, tomu rozumim ... jak sem psal, jde mi o to, zda mohou byt s nejakymi hejnovitymi rybkami, pripadne s jakymi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:03 Trabant Re: Tragett
Mě se třeba párek akar modrých vytřel 4 krát za sebou.Pak se zničehonic sepraly a od té doby se nemohou ani vidět.
Možná hejno razbor klínoskvrnných,protože se zdržují u hladiny a nemely by tedy cichlidy rušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:02 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Trabant
O to nejde, jde o to prostredi, ktere ted je, proto jsem rozepsal i co je tam za kytky, dno atp. jde mi o to ze bych chtel jeste nejake hejno k nim, akva je nizke, dlouhe ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:00 Trabant Re: Tragett
Jestli se dosud snášeli tak by to asi mohlo být lepší.U cichlid ale člověk nikdy neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 20:53 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Trabant
120 cca, ted jsou v 80l, je tam 6pestrencu a julidochromisove...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 20:52 Trabant Re: Tragett
Kolik litrů má nynější akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 18:10 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Dobry den,
tyto dva druhy rybek chovam v jednom biotopnim akvariu, jsem s nimi nadmiru spokojen. Chtel bych je presunout do nove zalozene nadrze o vetsim objemu. Na dne nadrze je substrat, pote kremicity pisek a v urcitych castech nadrze je to potom velmi jemny kremicity pisek. Jsou tam i rostliny (anubis, limnophila sessiliflora, microsorium pteropus, echinocardus rubbin narrow leaf) mohu po zajeti akva ryby presunout? nadrz je o dost vetsi a podle meho nazoru by rybkam mela lepe vyhovovat. Rád bych k tomu také nějaké hejno, kdyby to bylo možné, něco co se nebude žrát :) Rozměry: 120 cm x 35 cm x 28 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2010 14:25 Bexi Re: hans
Cichlida papouščí? To je ta ryba kterou cíleně všelijak deformují a ty bys ty producenty tímto ještě podporoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2010 00:10 roberto Re: Hans
Rozhodně nehodí. za prvé jak už bylo řečeno malá nádrž ,za druhé rozdílné nároky na vodu( ph, tvrdost...) a za třetí pravděpodobná agresivita tlamovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   28.08.2010 19:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Hans
Internet je úžasný pomocník při získávání informací, ale je tam i hromada bludů. Berte to tak, že je to určité fórum, kde si může kdokoliv téměř bez cenzury uveřejnit cokoliv. Proto některá sdělení nemusí být pravdivá. Zkuste proto informace z internetu trochu selektovat. Tady na fóru je celá řada lidí, kteří akvaristice hodně rozumí. Stačí se podívat na prezentaci dotyčného chovatele a poznáte, jestli je skutečný odborník, nebo si jenom honí triko. A pokud Vám ten odborník řekne, že určitá věc je kravina, věřte mu. Ušetříte sobě peníze a možná i některým rybám trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.08.2010 15:48 Hans Re: stetinka
Na youtube jsem viděl, že je chovali spolu. Nwm sem začátečník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.08.2010 15:46 Žena stetinka [270] Re: hans
Malá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   28.08.2010 15:32 hans – Hodí se cichlida papouščí k tlamovcům???????
Mam akvárko o velikosti 240l s 15 tlamovci. Hodně se mi libí cichlida papouščí. Chci se zeptat jestli se hodí tyto ryby k sobě? A jestli je cichlida papouščí náročná na chov?? Jsem začátečník. Děkuji předem za všechny odpovědi a rady ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2010 22:35 michailo Re: radim
Šnekáči a tlamovci druhu cyprichromis nebo paracyprichromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 21:12 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: radim
Jsme zase u velikosti aq. 1-2 páry Xenotilápií tak do 200 litrů, větší hejno do 400 litrů (dospělé ryby mají až 10 cm). Je to ryba, která se zdržuje spíše ve spodní čísti akvária, jako šnekáči, tak by bylo aq z 2/3 prázdné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 19:43 radim Re: kiLLt
Kdybych já chtěl na silu míchat šnekáče s tlamovci tak proč jít zrovna do mixu těhle jezer? v tanganice jsou taky krásní tlamovci přece. :-)
Třeba tohle by šlo si myslim v 300l nádrži. Neolamprologus multifasciatus a Xenotilapia spiloptera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 22:16 Muž kiLLt [2] Re: kreten
Hlavne o to zradlo tam ide keby si aj krmil mrazenou artemkou tak zravost mbun je tak velka ze snekacom by veru nic nezostalo.Druha vec je ta teritorialnost snekacom treba dopriat samostatne akvarium kde budu mat pokoj a kazdy si bude lezkat na vlastnej ulite mbuny su podla mne pre ne velmi zive ryby potrebuju rastlinu potravu a oku by to nelahodilo pohlad na tangaiku a malawy v jednom akvariu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 20:32 kreten Re: sarkax
O to nejde, kdo co žere, ale jak hájí své teritorium a to teda malawský cichlidy proti malým (předpokládám, že jde o malé šnekáče) velmi důrazně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 20:21 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: radim
No, když už jdeme do detailu, tak šnekáči jsou většinou masožravci, kdežto Maingana spolu s ostatními Mbunami jsou býložravci ....Takový "mrchy" zase nejsou. Takový Yellowky jsou beránci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2010 20:17 radim Re: sarkax
O to nejde, že jim stačí míň.... v 300l by se šnekáčům líbilo víc jak ve stovce, ale tlamovci by je nakonec zlikvidovali, protože to jsou teritiriální agresivní "mrchy" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 20:06 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Jack
Když opominu, že jsou z rozdílných jezer,Maingana potřebují nádrž min. 300 litrů, zatím co šnekáčům stačí nádrž kolem 100 litrů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 18:43 JagerMaister Re: Jack
Ja si tiež myslím že to nieje dobrá kombinácia :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 18:37 kreten Re: Jack
No to je velmi vážně veliký nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 18:07 Jack – Tlamovec Melanochromis maingano vs snekaci z Tanganiky
Je mozne chovat tlamovec Melanochromis nebo jiny podobny druh tlamovce s snekaci z Tanganiky? Dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 10:19 edge Re: lamrr
Krunyrovec velkoploutvy? Nebude az moc velkej? Nekde jsem cetl, ze dorusta az 50cm...

Cynotilapia pulpican jsou prej jedny z nejagresivnejsich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 10:02 lamrr Re: Edge
Tlamovce : pět z jednoho druhu a pět s druhého když si začatečník ta tlamovce kteří mají lehký chov (jednoho samce a více samic).
Krunýřovce bych dal třeba jednoho nebo dva velkoploutvé. Já mám velkoploutvého s tlamovcem Cynotilapia pulpican a jsou v poho.
Rostliny: někteří tlamovci neryjí do dna a nežerou rostliny ale večina jo rostliny bych tam nedáva silny filtr a prodící vodu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 09:15 Edge – zacatky... poradite prosim?
Ahoj vsem.
Uz delsi dobu jsem planoval napustit "vanu" a koupit nakou tu rybku. Neco uz mam nacteno ale nejsem si jistej rybkama.
Akvarko kolem 200l+.
pocitam cca 10-12ryb. (8-10 tlamovcu a 2 sumecky)

Vim ze tlamovci jsou agresivni mrchy, proto se chci zeptat kolik jich do akvarka max dat, aby meli sve teritorium a nepozrali se. Dole uvedu odkazy na rybyk, ktere by se mi libily a pocet kolik bych jich kupoval(vzdy 1x samec + zbytek samice). Rybky jsou serazeny odshora podle toho jak by se mi libily. Nejradeji bych akvarko smeroval nekam na kombinaci modrych a zlutych barev.

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_metriaclima_msobo (5ks)
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_crabro (5ks)
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_aulonocara_baenschi (3ks)
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_melanochromis_johannii (4ks)
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_melanochromis_chipokae (4ks)
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_elongatus (5ks)
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_labidochromis_caeruleus (4ks)

jeste bych k nim rad pridal 2-3 krunyrovce.
ale nevim jak bude snaset pHcko prisupsobene spis tlamovcum?
ktery z nich by se k nim hodil nejlip?

rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_priveskaty
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_brvonosy
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny

dalsi vec jsou kytky. Prepokladam, ze tim ze jsem si vybral tlamovce jsem se odsoudil k "mesicni krajine". Nebo je naka moznost jak jim zabranit vyhrabat koreny nebo sezrat na co prijdou?

Diky moc za rady;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 11:53 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Janoo
Ty máš ty ryby v 70 litrech a ještě chceš něco přikupovat?Nad tím by ses měl zamyslet! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 11:51 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Janoo
Docela ráda se s vámi podělím o zkušenost s těmito rybami.Pokud máte menší akva,buďte spokojený s tím co máte.Já mněla tyhle ryby 3 roky celkem v pohodě s 3 samci labidochromis a párem jiných zeber.Minulý mněsíc,jsem labidochromisy a ten párek vymněnila za 4samičky z nichž jedna je samec,takže už je na samotce.Samičky se pilně snaží vzájemně se likvidovat a v akva to vypadá podstatně hůř než před tím.Pilně se snažím nováčků zbavit,jsou to moc pěkné rybky,ale nikdo je nechce :-( Jak je samiček víc,je s nimi taky veselo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 11:06 Janoo Re: kreten
Tak ju kúpim teda. Mám to len pre vlastnú radosť. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 11:04 kreten Re: Janoo
No vadí...nevadí, když od vás ryby nepůjdou dál. Jenže kdyby si to vzal nějaký kamarád třeba jako R/R a pustí to do červených, nejen že bude překvapený, ale zničí si chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:59 Janoo Re: kreten
Nie, len ja som niekde čítal,že k týmto tlamovcom sa hodia 3 samičky na 1 smčeka. A v našej akvaristike nieje veľký výber, cichliidy majú len raz za čas. :-( A to vadí,keď rozbijem líniová chov? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:51 kreten Re: Janoo
Kam ten dotaz míří - chcete rozbít liniový chov? To tedy minimálně z etického hlediska není zcela ideální, leč se to tak děje a samozřejmě, že se zebry budou křížit se zebrami - a nejen s nimi - podle toho, co jim dodáte ke zprsknutí.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:46 Janoo
Fotka k příspěvku Mám samčeka a samičku tipu pseudotropheus zebra(forma red/red) a pýtam sa,či môžem k ním kúpiť samičku psedotropheus zebra(obyčajná)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:54 kreten Re: Pavel
To bude mela:-), koukněte na způsob v života těchto ryb, na jakém teritoriu a v jaké druhové symbioze žijí a bude vám jasné, že to jsou vesměs ryby do jednodruhového akvária, nebo jednopohlavních skupin a to ještě s otazníkem. 240 litrů není nic moc na nějakou pestrost příbuzných ryb. Navíc červený pestřenec je především říční ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 12:54 Pavel Re: Miruška
Mám akva 240 litrů. V součastné době tam mám pestřence sp. Daffodil - 5 ks. Chtěl bych přidat některé z dalších druhů - žlutohlavý, červený, zlatavý, tanganický atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:33 Žena Miruška [1] - CichlidyRe: Pavel
Já mám párek pestřenců červených v 54 litrech spolu s jedním ancíkem, okamžitě zabrali celé akva pro sebe, takže pokud chceš jich chovat víc, doporučuji velké aspoň 150l akva, hodně úkrytů z kamenů, aby měli každý svoje teritorium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 10:30 Pavel Re: morpheus
Něco jsem si na netu o pestřencích přečetl, ale asi ne moc základní fakta. Pod pojmem Pestřenec si např. představuji - pestřenec červený, prouhatý, tanganika.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509-jake-ryby-do-malawi-a-tanganiky?od=301