Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 23:10 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Vlasta31
Odborník nejsem, ale za mě:
Jul. Rega., tak ty by jsem nedával a Cyp. Lept., tak ty už vůbec NE, ty by měly mít akva o rozměrech přední hrany cca 150cm.
Možná by šel jeden pár Julidochromis transcriptus
Chtělo by to ale, sehnat harmonický pár což může být obtížné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:05 Muž Vlasta31 [3] - Cichlidy – Co k Multifasciatum
Zdravím odborníky na Afriku ahoj Mám akva d 60 š 40 v 45, takže necelých 110l a v něm hejno 6ks (2x4) Neolamprologus multifasciatus s pár prcky a rád bych k nim nějaký ryby přidal, který by jim neubližovali a dobře se snášeli. Uvažoval jsem o Julidochromis regani nebo Cyprichromis leptosoma, ale nevím, zatím mám co se týče Tanganiky a Malawi zkušenosti jen s velkýma tlamovcema, s těmito menšími a klidnými cichlidkami zatím moc ne. Co vy na to nebo nějaký jiný návrh? ;-)
Edit: Ještě mě tak napadlo v jiném akva mám Pelvicachromis pulcher Albin cca 3cm, co je dát k sobě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: calvus
Desetikusové hejno Cyprichromisů či Paracyprichromisů...jo, to by šlo. Ale nějaké odchovy asi opravdu nečekejte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 20:39 calvus Re: LiborSprysl
OK, beru na vědomí - jaká by byla k calvusům v akvarium 110x50x50 nejlepší kombinace???
Leleupi,Cylindricus,Tretocephalus,Lepidiolamprologus nkambae a třeba Cyprichromis sp. 'Jumbo Kitumba'.
Prosím kolik druhů do tohoto akvaria a kolik kusů??
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 06:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: calvus
S ohledem na velikost a nároky ryb to asi vůbec není dobrá kombinace. Zatímco tlamovci chtějí co největší plochu volného dna, pestřenci naopak rádi skály,štěrbiny v nich pro zaujímání teritoria...Zatímco tlamovci jsou spíš býložravci, pestřenci dravci...Tlamovci se nejlépe cítí ve větším sociálně dobře uspořádaném hejnu, pestřenci jsou ryby párové...Na vytvoření co nejpřirozenějších podmínek pro oba druhy je podle mne ta nádrž malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 23:40 calvus – Calvus vs Tropheus
Dobrý den,mám novou nádrž o rozměrech 110x50x50cm a rád bych do ní umístil Duboisi a Calvus.Poradte prosím po kolika kusech je ideální tyto ryby chovat a jestli mohou být spolu v jedné nádrži.
Nejedná se mi o odchovy ale o pohledové akvárium.
Případně prosím o návrhy ryb ke Calvusům do tohoto akvária.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 09:27 radim Re: Designer
A nebo jeden pár brichardi... Toto byl můj tanganický začátek ve 120 L. ;-) Pak mě doslova pohltila Amerika :-D www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pítik
No ale tahle Afrika je i o mensich rybach, takze co tak:
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_similis
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany
nebo
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_marlierova
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_reganova
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_mramorovana
Dle meho skromneho nazoru, kdyz se to udela rozumne, Tanganika by ve 200l jit mohla :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:02 Muž wladys [291] - CichlidyRe: DrChila
Přeplněné není. Je zarybněné tak akorát. Tyhle ryby žijou takto nahusto i v jezeře samotném. S 200 litrovkou se dá začít, ale maximálně jako jednodruhovka. Pitíku nejdřív pořádně vše nastuduj, zvaž všechny pro a proti a pak se teprve rozhoduj. Většina začíná z blbého konce, nejdřív nakoupí ryby a pak teprve zjišťují co to vůbec koupili. Ty začínáš dobře, nejdřív dotazy, pak rozhodnutí a až poté ryby a vše okolo. ;-)
Pitíku, jestli mohu radit, tak si kup knihu pana Krauta "Tlamovci v akváriu" sice je to o tlamovcích z Tanganyiky, ale ty základy chovu jsou u obou jezer stejné. ;-) Pak už si jen dohledáš třeba na netu info o plánovaném druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:36 Muž DrChila [243] Re: Pítik
No sám vidíš že to akvárko je přeplněný to tam je pár ryb a je to 500stovka:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:36 Muž sasula [274] Re: Pítik
Ano ale je rozdíl 200 a 525. U malawi se pouziva zamerne prerybneni na potlaceni agrese. ale muzes narazit na rybu magora co je schopnej vymlatit pul akvarka... Taky jsem uz takhle jednu rybu poslal do exilu a 2 mesice byl sam v 250L akva na uklidneni a potom sel do 3m dlouhyho akva a tam uz dal pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:25 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: DrChila
to jsem chtěl vědět :-) v čem se skrývá ten háček, ted už tuším že to je teritorialita a můžu o nich klidně snít, až jednou budu mít víc zkušenosti... ;-) ale stejně se divím že na hodně výstávních obrázcích, jako třeba tady u toho chovatele to vypadá, že tam těch ryb je hodně husto, možná to zkresluje, je to 525 litrů

www.akvazoosipek.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:00 Muž DrChila [243] Re: Pítik
Jsou to velký teritoriální ryby. Potřebujou hodně prostoru a hodně velké dno. Přemejšlet o nich můžeš ale musel by si je obměňovat každý rok cca nebo 2.Když se necejtí dobře tak se navzájem pošťuchují.
Já mám 6 tlamovců, čekám až se mi vyprázdní 200L akvarium abych je tam mohl dát. Ryby se pernamentně perou. Kradou si úkryty spokojený nejsou... 10cm obludy už to jsou teď a koupil jsem je tak rok zpět a jsou kurňa nespokojený.
Jsou to hezký ryby který potřebujou hezkej prostor nejsou pro všechny lidi.
Hlavně neudělej chybu jako já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 07:59 radim Re: Pítik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 07:48 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: grunda
máš pravdu, kdybych to věděl, tak bych se neptal. literatury mám jen pár stránek ve svých knížkách a proto se ptám, abych získal základní charakteristiku a dozvěděl se jestli má cenu o nich vůbec přemýšlet. vypadá to že potřebujou hodně volného prostoru. nuž budu hledat jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 23:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Pítik
Ano, takovou vanu. Kdyby jsi o těch rybičkách něco věděl, tak by jsi se takhle neptal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 22:44 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: sasula
Takovou vanu? Pro 10 centimetrový rybičky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:24 Muž sasula [274] Re: Pítik
U 200l bych s Malawi rozhodne nezacinal...
Jako novackovske minimum je cca 300 - 400l takze zlaty stred 350 litru ale filtr na min 500 litru... Klidne i vic... Vybirat podle toho mensiho cisla u filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:50 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Designer
Zdá se jako jediná nevýhoda, že se musí dodržet objem minimálně okolo 200l, ale třeba konkrétně s Filipínským vápencem to vypadá naprosto úžasně. K tomu cichlidy, nádherně zbarvené. Musím se přiznat že sem fakt okouzlen coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pítik
V techto akvariich je vhodnejsi pH pro nitrifikaci, probiha tedy efektivneji nez v akvariich s pH pod 7. Ackoli se zde mnohdy pouzivaji "lepsi filtry", parametry vody jim jeste samy nahravaji. Navic nepotreba svitit tolik rostlinam (kdyz nejsou a nebo je jen treba Anubias), znamena ze neni problem s rasou, neni treba hnojit ani pridavat CO2, starosti o rostliny odpadaji. A dokonce si myslim, ze starost o Amazonku ohledne vody da zabrat vic, specialne pokud jde o vodu mekkou, tak jak v Amazonce je, a ne o nejaky kompromis, ktery mnoho z nas provozuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 22:14 Muž Pítik [14] - Amerika – zařízení
Ahoj, chci se jen zeptat. Zařídil jsem si jako začátečník jižní ameriku a rostlinky mi dávají dost zabrat a myslim si že to ani moc dobře ani pěkně udělané není akvária malawi a tanganika vypadájí tak krásně a přitom takk jednoduše, jak se říká - v jednoduchosti krása.
Je tak snadné zařídit si malawi, jak to vypadá? Pár kamenů, možná anubias a stačí, nebo se v někde skrývají velké háčky a zádrhele?
Chápu že péče o správnou konsistenci vody je určitě náročnější než u amazonie, ale jaká je pravda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.09.2013 21:27 Muž wladys [291] - CichlidyRe: PavelŽižka
U similisů a Multifasciátů, rozdíl není... oba druhy jsou podobné, záleží na tvém výběru, co budeš preferovat. K nim jeden druh neolamprologusů nebo julidochromisů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:15 PavelŽižka Re: wladys
Je v tomhle nějaký zásadní rozdíl mezi multifasciatus a similis a v druhém případě mezi brichardi a leleupi, nebo je věc výběru druhu z každé dvojice pouze v tohmle případě pouze věcí osobních preferenci? Případně neexistuje ještě nějaký další druh vhodný do takového akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 16:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: wladys
Ale brichardi, stejně julidochromisy teda užírat budou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.09.2013 16:15 Muž wladys [291] - CichlidyRe: PavelŽižka
Maximálně dva druhy. K mulťákům pár julidek...víc asi nic. Popřípadě skupina brichardů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 16:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: PavelŽižka
Multifasciáti budou zůstávat určitě, tolik, že je bude třeba posléze odlovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 12:54 PavelŽižka
Zdravím,
plánuji zařídit svoji stošedesátku (80x40x50) jako Tanganiku. Moje představa je taková, že pozadí bude jen černá tapeta, abych zbytečně nepřišel o už tak dost málo prostoru a akvárium bude mít dvě části. Při jedné straně hromada kamení, na druhé straně volný prostor s ulitami. Líbila by se mi skupinka ulitníků (similis nebo multifasciatus). Akvárium by se mi ale líbilo dvou až třídruhové a zároveň mám romantickou představu, že v akváriu mi doroste (samozřejmě se ztrátami) eventuální potěr. Chtěl bych tedy poradit od zkušenějších "afričanů", se kterými druhy mají tu zkušenost, že jim potěr v akva dorůstá. Líbil by se mi A. calvus, ale to bych si s tím potěrem nejspíš střílel do vlastních. Na C. leptosoma je to podle všeho malé, takže se pohybuji někde mezi Julidkami, N. leleupi/brichardi, E. cyanostictus apod. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 10:23 Muž sasula [274] Re: duko1995
Prakticky každá Mbuna ti to dno převrtá... Jako písek ti mohu doporučit křemičitý na zásyp zámkové dlažby(krásně jemný) a pokud chceš hrubší tak ten do pískových filtrací k bazénům.

Výhody a nevýhody:
jemný
+ vzhled
+ jednoduchost filtrování písku rybami
- hodne slehává a tvrdne
- pokud zanedbáš čištění může zahnívat a tmavnout

filtrační
+ jednoduchost čištění
+ méně se víří
- vzhled


Co se údržby týče, tak nejednoduší je při dopouštění vody hadicí všechen písek nechat provířit proudem vody.

Pokud nechceš odkalovat dodej hodně silné vzduchování, které ti udělá dostatečný proud v akvárku a nebude se ti na dně ukládat žádný bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 10:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: duko1995
Koukam na Tve prezentace, takze zacni radeji spravnym piskem, aby sis neporidil neco hrubeho a ostreho. Mel jsem kdysi rybicky.net/atlasryb/tlamovec_lombarduv a neveril bys, jaci to jsou delnici, kdyz maji spravny pisek. Kdyz vidis ty haldy co vyrabeji na dne, pokud k tomu maji podminky, rikas si, ze by byla chyba jim to vhodne "piskoviste" nedoprat a pak uz asi ani nebudes resit, co za ryby na dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
To už tady dlóuho nebylo smich. A co nějaké původem z jezera Malawi?
Ne vážně. Oni vám dno budou okupovat i tlamovci, takže je to celkem fuk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 23:47 Muž duko1995 [32]
Zdravím, chcel by sem sa opítat, jaké ryby by sem mohl dat do malawi 300L nádrže na dno? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 11:36 Muž wladys [291] - CichlidyRe: duko1995
Tady to máš přesně i s popisy druhů a jejich geologických variet. www.cichlid-forum.com/…. Stačí si v tom druhém políčku vybrat skupinu, kterou potřebuješ a vyjede ti seznam, ve kterém můžeš listovat a vybírat.
Já jen doplním, aby to nebylo tak jednoduché, že ve skupině Haps je ještě jedna podskupina Utaka, kam patří planktonožravé hapky(Protomelas-né všechny druhy, Placidochromis, Copadichromis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 10:39 Muž sasula [274] Re: duko1995
"Mbuny" -
- Cyahtochromis
- Cynotilapia
- Genyochromis
- Gephyrochromis
- Iodotropheus
- Labeotropheus
- Labidochromis
- Metriaclima
- Melanochromis
- Petrotilapia
- Pseudotropheus



"Haps" - nebo také "non-mbuna" či Haplochromines

- Aristochromis
- Buccochromis
- Caprichromis
- Corematodus
- Champsochromis
- Chilotilapia
- Copadichromis
- Cyrtocara
- Diplotaxodon
- Eclectochromis
- Dimidiochromis
- Exochochromis
- Hemitilapia
- Lethrinops
- Fossorochromis
- Maravichomis
- Mchenga
- Mylochromis
- Nimbochromis
- Nyassachromis
- Otopharynx
- Placidochromis
- Protomelas
- Sciaenochromis
- Taeniochromis
- Tyrannochromis
- Rhamphochromis



Peacock - Aulonocara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 09:19 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: duko1995
Zkus toto: malawicichlids.com/…
Sice je to anglicky, ale názvy jsou latinsky, tak se podle toho dá zorientovat, možná tu ale někdo bude mít nějaký lepší odkaz. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 09:13 Muž duko1995 [32] Re: wladys
No hledám, hledám, a nikde nemožu najít rozdelení Mbuna a Haps. Jako presne názvy ryb. Jako Mbuna a tam všecky ryby, které tam patří. A Haps to stejné... Nevíte kde by mohlo také neco být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 23:59 Muž wladys [291] - CichlidyRe: duko1995
Osobně nedoporučuju kombinaci aulonocar a mbun. Mbuny jsou hodně akční a mnohem agresivnější než Aulonocary. Ikdyž saulosky patří k těm klidnějším, raději bych tu tvou nádrž koncipoval čistě jen s druhy patřící do skupiny Mbuna. Zvol k těm sauloskám třeba Yellow , nebo Socolofky a bude to krásně barevné a v pohodě. Ještě jsi nenapsal jakou nádrž nakonec budeš zařizovat. Doufám, že sis nechal poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 23:25 Muž sasula [274] Re: duko1995
Aulonocary bych vynechal... Zbytecne velke na ne takové akva... Zkus se podivat po mensich kouskach. Pokud treba modre, tak pseudotropheus sp kingsizei.
Pokud zlute tak labidochromis caeruleus yellow.
Proste mensi a mene agresivni druhy, treba takove Labidochromis Hongi bych vynechal uplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 22:49 Muž duko1995 [32]
Ahojte, už tu písem vícej krat. Ale toto bude naposledy. Chcem sa opítat, možu byt tyto ryby spolu v 300 L nádrži? :-)
Aulonocara fire fish Red Dragoon
Pseudotropheus saulosi Coral
Aulonocara stuartgranti Chilumba
Diky moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 12:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: duko1995
Vždyť i těch modrejch je.. Pseudotropheus elongatus, P.Socolofi, P.demasoni atd.... vybírej.. to je tak težký si ten atlas projet? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:58 Muž Dawe_CZ [34] Re: duko1995
Napiš do atlasu ryb: Pseudotropheus Saulosi. Je tam fotka samce a samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:43 Muž duko1995 [32] Re: Dawe_CZ
Normalne sa ty oranžový premeňá na modrých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 16:49 Muž Dawe_CZ [34] Re: duko1995
Pokud chceš modré tak bych doporučil: Pseudotropheus saulosi (forma coral red), jak jsou mladé jsou krásně oranžové a když jsou větší tak se samci zbarví krásně do modra. Taky je mám. Ale když jsou prcci, pohlaví určit nelze. Tak si vem do tvého akva tak 15-20 kusů a určitě se tam samec najde :-) Skombinoval bych to s Labidochromis Caeruleus, ti jsou zase krásně pestře žlutí a mají černý proužek na ploutvi. Tuto kombinaci mám já a mám taky potvrzeno od zkušených chovatelů tlamovců že tyto dva druhy můžou být spolu, a taky patří k jedním z nejméně náročných tlamovců. Můžeš se klidně podívat do mojí prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 14:11 Muž duko1995 [32] Re: Cosmogagy
Jojo, hezká. Ale chcel bych radčik nejaké modré alebo červené ale ty asi nejsú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 08:14 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: duko1995
který je pěkný?? to je snad docela subjektivní, ne? každému se líbí jiné ryby, a výběr co bys tam mohl dát je barevně docela široký.. Atlas tady je docela dost obsáhlý, tak si tam projdi fotky a vyber si co se ti líbí.. pak si svůj výběr nech třeba schválit jestli je to OK.. nikdo se ale nemůže trefit do tvého vkusu...

A abych jen neplácal, mně se hodně líbí třeba Labidochromis sp.Hongi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.05.2013 09:57 Muž wladys [291] - CichlidyRe: duko1995
...hen tá ti vyhovuje, ale to je špatně. Ty máš upřednostnit to co vyhovuje, nebo by vyhovovalo tvým rybám. Tu nádrž co máš doma je pro tebou milované Malawky, jak ty píšeš mnohem vhodnější. Takže pokud chceš Malawky, vyřeš místo na nádrž co máš doma a nevymýšlej kravimy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 06:20 Muž duko1995 [32] Re: wladys
Práveže problem jen tento... Já mám doma nádrž 140x48x45 (ALE).. Prepočítal sem se a nemám ji kam dat a nedávno sem ji lepil a nevím či drží ale to je nepoctatné... Hentá 100x50x60 mi vyhovuje jednoznačne... A jeden známi má nádrž 90x60x50 a uplne napohodu tam má tlamovce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 22:23 Muž wladys [291] - CichlidyRe: DrChila
Nanejvýš spokojené jsou proto, že jsou v kubíkové nádrži. Srovnávaš naprosto nesrovnatelné. Tím, že si zaplácá už tak malý prostor na dně 3D pozadím a šutry nic nezíská, spíše ztratí. Nádrž prostě rozměrově vhodná není, tlamky tam sice chovat lze, ale v omezeném množství a jen některé menší méně teritoriální druhy. Právě proto jsem radil pořídit nádrž vhodnějších rozměrů. ;-) á
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 22:03 Muž DrChila [243] Re: wladys
Vše můžeou vylepšit úkryty. Dájí se udělat skalky všeljaký lepit na sebe kameny nebo z toho polystyrénu udělat nějaký hezký útvary. Ryby jsou sice u dna ale když tam máš řádné skalky tak ty obsadí a je jim jedno že nejsou na dně takhle to má známí udělaný a ryby jsou nanejvíš spokojený. Ale ty skalky zabírají objem v akvarium. Ale v 1000L akvarium mu to je tak trošku jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:23 Muž wladys [291] - CichlidyRe: DrChila
Jezdit všude možná budou, ale tyhle ryby jsou vázané na dno. To obsadí 2-3 nejsilnější ryby a ten zbytek bude v té volné vodě, ale dobře jim tam rozhodně nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:11 Muž DrChila [243] Re: duko1995
Sice akvairum máš vysoké ale tanagiky bych se nebál:) Když tam dáš nějaký pořádný skály popřípadě nějakou hezkou 3D tapetu tak je to jedno jak to je vysoký akvarium budou ti jezdit všude. Já to vidim u mě v malym akvariu. Lítaj po rostlinách po zemi všude kde se dá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509-jake-ryby-do-malawi-a-tanganiky?od=151