Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 10:38 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Vodník1
Parmička černopruhá není všelék na řasu.Nehledě na to,že pokud chováš Mbuny tak u nich je hlavním zdrojem stravy řasa.Proč přidávat do akva dalšího potravního konkurenta?Nejdříve bych se snažil odstranit příčiny vzniku řasy.Jinak pokud bys do akva dal velké odrostlé parmičky tak by neměl být problém s jejich přežitím,ale já nejsem příznivcem takových šílených mixů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 05:58 Muž Vodník1 [16] - Amerika – Parmička černopruhá k tlamovcům
Rád bych věděl vaše názory... Pořád se peru s řasou, nic nepomáhá, tak bych to vyřešil takto. Vydrží? Kolik jich koupit?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 18:07 Muž Killer [133] - SumciRe: Mr.Oizo
Dej 2 samce a 7 samic schovky pro samce dej každýmu na jednu stranu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 17:42 Mr.Oizo Re: Killer
Díkes a jaký max.počet ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 16:41 Muž Killer [133] - SumciRe: Mr.Oizo
kdybych dělal 160 l tak bych ho určitě udělal jednodruhové s mírnějšími druhy..ps.saulosi,acei, lab. c.yellow,met.estherae možná ps.socolofi..to jsou takový mírnější druhy co mě teď napadají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2008 16:04 Muž Killer [133] - SumciRe: NIKO
Nebo ti ty kytky taky můžou sežrat nebo vyrejpat. ;-) No jsou tam i ryby co nechaj kytky napokoji,ale ty se ti buď nevejdou do akvárka nebo se neprodávaj...
Edit: A zapomněl sem se zmínit že 160 l je na Malawi docela málo.. Ikdyž to taky půjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2008 15:48 Muž NIKO [527] Re: chicko
...malawi bych s porostem moc nepočítal...
Netvrdím, že "pravé" Malawi je o kytkách. Ovšem pokud chce mít někdo rybky z Malawi v akvárku s kytkami, co mu brání? Stačí vybrat kytky, které snesou vybrané rybky, vyšší alkalitu a pH, a je to. Nebo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 15:27 Mr.Oizo Re: DoctorT
Fotka k příspěvku Tak kolik kusů to ještě netuším a nechám si poradit kolik a jaké rybky by se do toho hodily? Tak jestli máte někdo zkušenosti tak sem s radami.A pokud možno preferoval bych složení pestrobarevné.
A jinak dnes jsem napustil vodu a zprovoznil filtraci s topením.Pak ještě poskládat kameny.Ukázka jak to zatím vypadá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:39 DoctorT Re: Mr.Oizo
160l je opravdu poměrně málo, ale já bych do toho šel. Kolik kusů od každého tam chcete dát? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:28 Muž chicko [124] Re: Mr.Ozio
160 je na pořádné malawi malé, kameny zaberou spostu místa. P.S: u malawi bych s porostem moc nepočítal ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:21 Mr.Oizo Re: DoctorT
Tak zarostlé asi moc nebude ale na schovkách šetřit nebudu.AQ mám 160l a chtěl bych zkusit malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:07 DoctorT Re: Mr.Ozio
Pokud bude jejich akva dostatečně velké, zarostlé s množstvím úkrytů, pak bych se toho nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:59 Mr.Oizo – Snesou se tyto ryby?
Ahoj mám dotaz jestli mohou spolu žít tlamovci s panceřníčkama v malawi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 12:24 lucass Re: calibos
Ano ano, lidé jsou blbci. I já se hádal s wladysem, když jsem o malawi věděl naprosté houby a myslel jsem co jsem za chytráka. Ovšem časem jsem zjistil, že měl naprosto ve všem pravdu a já si uvědomil, co jsem to byl za vola. Začal jsem tedy brouzdat internetem, nakoupil literaturu a dnes si myslím, že mé malawi je na celkem přijatelné úrovni (i když mám pozadí, co by se hodilo spíš do amazonky, ale to si myslím, že rybám nevadí). Zkrátka učit se, učit se no a tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 12:18 Muž calibos [0] Re: pentS
Ja mam sice akva s malawi kratkou dobu a ucim se. Ale rekl bych ze davat demasoni do 60 litroveho akvarka je blbost... Je to male... Zkus se zeptat na techto strankach www.akvamalawi.com
Jsou tam profici jako pan zidek ktery ma velkou odchovnu na tlamovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 12:17 Muž wladys [291] - CichlidyRe: pentS
Hele chlapče dělej si co chceš.... potlesk Ale pak si nechoď stěžovat co s rybyma
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:36 pents Re: wladys
Pri 200l 10kus...a 60l ty ctyri tam jdou nerikam ze je to idealni ale pri ukrytech a jak ta ryba je odolna jako vseobecni tlamoci nevydim v tom problem oni sami se tam dohodnou a je to skusenej chlap kterej nedela akvaristiku prvni rok a jak ty rikas jenom necte ale vsechno vlastni praxe....to mas jak precti si velikost ale je pouze orientacni a udava se ve volne prirode takze v akva vzdy nejakej ten centimetr min i podle nadrze se prispusobi velikosti.....
Edit: A ta tvoje 540 kde je podle tveho 51ryb tlamovcu coz vychazi 10l na tlamovce to ti neprijde malo ale tohle je stejne diskuze onicem ty si myslis neco ja neco....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:29 Muž wladys [291] - CichlidyRe: pents
Mě by zajímalo,který chytrák ti takový nesmysl poradil.Do tvého akva nedávej žádného tlamovce a trnovce už vůbec ne.Zkus si o těch rybách nejdřív něco naštudovat a příjdeš na to sám,jaký je to nesmysl co jsi chtěl provést.
Ta šedesátka je tak na nějaké tetřičky a a malé pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:16 pentS – Pseudotropheus demasoni vs Trnovec belopruhy
Pseudotropheus demasoni vs Trnovec belopruhy mam 60litrove akva ze ktereho slo spolecenske akvarium do 130l tak me tam zela 60l prazdnotou tak sem se rozhodl ze bych si do nej poridil 4 tlamovce ale ty do tech cca 9cm coz mi bylo doporuceno jako maximum pro 60l ale chtel bych se tady jeste poradit jestly by tam nesli dat bud jeden nebo dva trnovci a nebo pak krunyrovec jeden dva co mi poradite dekuji za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:37 Šámes Re: Belial (Jano)
Tanganika a malawi jsou obě ač bys to neřek uplně rozdílná jezera s jinou tvrdostí a tudíš i ph vody a pokud by si dal do malawi julidochromisy nemuselo ale mohlo by to dělat problémy..navíc jsou to dost agresivní ryby ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:36 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Henrich
Pro šnekáče určitě dostatek ulit.Velikost ulit závisí na zvoleném druhu.Mezi šnekáči jsou velké velikostní rozdíly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:29 Šámes Re: henrich
Jemný písek, kameny a ulity.. Bez nich budou šnekáči nervózní.. A kde je sehnat? Hledej a najdeš. Bohatě stačí ulita od českého hlemýždě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:22 Muž henrich [4] Re: wladys
Ake su vhodne ukryty pre tie ulitnikove(snekace)? Myslim ci staci piesok, kamene, pripadne umele ukryty, korene. Alebo len vacsie ulity? Kde ich zohnat?
vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:20 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Belial (Jano)
Nemíchal bych dohromady Malawi a Tanga...pokud chceš z Malawi podobně vybarvené ryby jako jsou Marlieri,můžeš zvolit auráty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 08:26 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy
Zdravím, chystám akva s malawi druhmi rodu labidochromis a niake pseudotropheusy. Chcem sa spýtať, či k nim môžem dať julidochromis marlieri. Akva má objem niečo cez 300 l. Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 09:15 lucky – cichlid.sk
Prave maju novy web, vskutku nieco pekne, presne trafena problematika v retro style. Skoda, ze fotky este nie su ocividne kompletne www.cichlid.sk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 11:38 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Killer
Přikláním se ke Killerovi a Tetře Konžské. Myslím, že tohle je opravdu ideální hejnová ryba. I rozměr akvária je pro ni velmi vhodný. Hejno by mohlo mít klidně 30 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 19:37 Muž Killer [133] - SumciRe: Diego
Co třeba tetru konžskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 16:53 Muž Diego [72] Re: Romy
To už by muselo být asi víc kytek.Co je podle tebe lepší tlamovci nebo Jižní Amerika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 16:42 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Diego
Pak bych to viděl na Jižní Ameriku,hejno panceřníčků,teter,nějakou dominantnější rybu,např skaláry,pár krunýřovců,event.JA cichlidky,ale vše se odvíjí od hodnot vstupní vody.
Co se týče množení,tlamovci jsou cichlidy,starají se o své mladé,tetry se musí odchovat,ale je jich víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 16:11 Muž Diego [72] Re: Romy
Mě se líbí akvárka Malawi (pozádí,dno a kamení),ale chtěl bych tam mít nějaké velké hejno. palec
Co se množí víc?tlamovci nebo tetry? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 16:08 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Diego
Pak by to nebylo Malawi. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 16:03 Muž Diego [72] Re. Romy
A co tak bez těch tlamovců. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 15:38 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Diego
Asi by to vypadalo pěkně,ale jen do té doby,než by je tlamovci sežrali.Cca-5 minut ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 15:24 Muž Diego [72] – malawi
Mohl bych dát do budoucího akvária(dekorace malawi)(akvárko:150x50x50=370litrů)a z ryb neonky nebo nějaky tetry?Jak by to vypadalo?Co na to říkáte? hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 08:43 Sidonius Re: Romy
Ještě jeden údaj, který s výše uvedenými úzce souvisí, a se kterým se každý akvarista běžně setkává = alkalita: Malawi - 6-7 dKH, Tanganika - 10-18 dKH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 00:17 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: wladys
Ano,Wladys má naprostou pravdu.Jen pro zajímavost:Malawi,tvrdost 4-8°dGH,7,7-8,8pH a vodivost 210-235µS.Tanganika,tvrdost 7-12°dGH,7,5-9,2 pH a vodivost 606-620µS.

Pro Šámes,ty nároky nejsou trochu rozdílné,ale podle parametrů vody,poměrně zásadní,hlavně co se tvrdosti a konduktivity týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 18:32 Muž Jestr64 [8] Re: wladys
Naprostý souhlas. Kolik tam má demasoňáků? Já napočítal 3, to budou jatka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2007 17:43 Muž wladys [291] - CichlidyRe: athaya
Biotopy jsou to hodně podobné.Obě jezera(oni jsou vlastně tři..třetí je Viktoriino jezero) jsou příkopová.Jsou hodně kamenitá s minimem rostlin.Rostliny se vyskytují vesměs jen v deltách řek.Voda v obou jezerech je zásaditá a tvrdá..v některých lokalitách více v jiných méně.V Tanganyice je voda tvrdší a zásaditější.V každém jezeře žijí endemitní ryby,které jinde na zeměkouli nenajdeš...
A jelikož se množí pidi nádrže s těmito rybama..apeluju na všechny ..přečtěte si o těch rybách a jejich chování něco než stvoříte podobnou obludnost ,která je k vidění zde rybicky.net/nadrz.php… . Myslím,že by se autor nádrže měl nad sebou hodně zamyslet! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 16:43 Šámes Re: athaya
No ano.. Nedělá dobrotu když to smícháš všechno dohromady.. Malawky maj trochu rozdílné nároky než ryby z tanganiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 16:41 athaya Re: Šámes
V tom pripade je to ruzny biotop a ryby z Malawi by se nemeli michat s temi s Tanganiky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 15:42 Šámes Re: athaya
Tanganyika je jiné jezero než Malawi..nevim jak to jinak vysvětlit.. ahoj
V Malawi jsou uplně rozdílné ryby a živočoši než v Tanganice... Prostě je to uplně rozdílné.. Ale vlastně stejné..každé jezero má svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 15:05 athaya – malawi = tanganika ?
Ahoj, prosim vas aky je rozdiel medzi biotopom "malawi a tanganikvsak v oboch su aj kamene, biely piesok, dake rastliny, len ryby ine? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 00:39 tinko13 Re: V.Malawi
Ale ake velke mas akva? Bo ja mam 300 litrou a to uz je maximum dalej si zatial nemozem dovolit ist. Pomali zacinam premislat ze si tam zozeniem len aulonocru baenshi a budee pokoj. Je pekne nenarocna a da a zohnat. Kedze som zo slovenska vela peknych a novych druhou u nas chiba. A ak ich niekto ma su strasne drahe. :-( Na obchody ani nepomyslam, takze mi ostava nakupit u bratov Cechov. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 17:04 V.Malawi Re: tinko13
Měl jsem 3 druhy Aulonocar a všechny ve společnosti jiných malawek,chce to jen trochu citu a ohled na jejich chování.Momentálně mám Aulo.Orange blanch ve společnosti Pseudotropheus socolofi a saulosi coral a je vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 14:56 tinko13 Re: V.Malawi
Naozaj? Vo vecsine pripadov som sa docital ze tonieje vhodne,ale ako som pisal starostlivost o tieto aluonocary je v roznych zdrojoch odlisna.
Poznare nejakeho experta zameraneho na aulonocary?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 14:51 V.Malawi Re: tinko13
Aulonocara se dá míchat bez větších problémů s většinou tlamovců Mbuma komplexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 13:33 tinko13 Re: wladys
No tie borleyky su nadherne ryby. Skvele tam zapadnu. Samozrejma ze na prvom mieste niieje len krasa akvaria. Ale je dobre ked to funguje, ako ma a zaroven je to pastva na ocy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 11:29 Muž wladys [291] - CichlidyRe: tinko13
Pro cyrtocary je to malé.Měly by se chovat ve velkých skupinách...já bych zvažoval Borleyky.Samci jsou nádherně modrooranžově zbarvení myfish.akvamalawi.com/… K tomu třeba C.jacobfreibergi myfish.akvamalawi.com/… ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 11:10 tinko13 Re: wladys
Dakujem za radu. Je to pravda su si podobne, takza si myslim ze nejake cyrtocarii to spravia. Alebo ostanem iba pri jednom druhu. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509-jake-ryby-do-malawi-a-tanganiky?od=451