Tetra - chov
Ahoj, akvarium teda momentalne par rokov nemam, ale snad ti to nebude vadit a poskytnem moje postrehy z rekreacneho chovu oboch ryb.
Tetra krvava: Velmi pekna ryba, mal som ich asi pred 10 rokmi v 400l akvariu, krasne cervene vyfarbena, takze nic vyblite. Krmil som ich ale prevazne mrazenou/zivou potravou (koretry, dafnie), co asi istym sposobom tomu dopomohlo. Zdrzovali sa prevazne spolu, v kvazi hejnu, ale ziadne synchronizovane plavanie by som od nich necakal.
Tetra cisarska: Jedna z mojich oblubenych. Co sa tyka akcnosti ale nic moc, casu netravili pohromade tolko ako tetry krvave(aspon mi to tak neprislo). Skor postavali vo vodnom stlpci, kde prevazne samci robili trhave pohyby plutvami, akoby ich roztahovali. Takze co sa tyka pozorovania, ziadne terno.
Na konci roka sa vraciam do CR a uz zacinam planovat nove akva, do ktoreho mam ako huf tetier vyhliadnutu tetru krvavu alebo ozdobnu.
Snad ti to aspon v niecom pomoze.

Ve zverimexu mohou být vybledlé buď ze stresu,nebo špatně osvětlené.Osvětlení udělá velké divy s vybarvením ryb.
Ahoj, potřeboval bych poradit... chtěl bych mít hejno teter do svého akva, řekneme 20ks, z atlasu se mi libí tetra krvavá a nebo tetra královská. Jenže se neumím rozhodnout, obě se mi líbí...
- jaká z nich je více skupinová a akčnější?
- tetra krvavá je na videích/obrazcích krásně červená/rudá, ale když na ně koukám v akva shopu, tak jsou takové spíš "vyblitě" červené.. vybarví se až poporostou,nebo je musím nějak speciálně nasvěcovat?
V akvarku chci mít jen jedno hejno teter + párek cichlidek + panceřníčky + dokoupit víc kytek
Starší reakce
Ve skutečnosti se tyto ryby třou "na náhodu" i ve společenské nádrži bez jakýchkoliv problémů...

tetry krvavé se vytřou vždycky - jen jim někdy trvá déle, než si okoukají třecí nádržku ... chce to přidat jávského mechu, aby samečci měli jednodušší "práci"

...
Myslím, že se nevytřou kvůli vyššímu pH, než-li potřebují (mám těsně pod 7) a kvůli nedostatku "soukromí"...., ale jestli si holky uleví, bude to jen dobře. Tak uvidíme.
Proč by se neměly vytřít ? a čeho by se měly bát ?
Taky si to myslím, ale jedna to nerozdýchala... Asi jim nijak pomoci nemůžu, že ?? Ve společným akva se nevytřou, asi se bojí a pak jim "praská" břicho ve švech...Díky za názor, pěkný večer.
Samička zaplněná jikrama, řekl bych.

Posílám fotku.........jsou dohromady se skalárama, čištění akva a výměny vody atp. jsou v normě....Tak budu rád za názor...Dík.
Starší reakce
A když budeš mezi intervalama měnit vodu, spíš víc než míň, mohlo by to klapnout. Tedy rozhodně měnit den před a den po vpuštění a placky nedávat do mladšího než 2 měsíčního akvária.
No velikostně by měly být jak neurostle neonky. A ty tercovci moc nezerou. Nebo se pletu?
Zvazoval jsem postupně osazovat akvarium takto:
1faze.50 teter amapanskych
2faze.50 pancernicku
3faze. 6 tercovcu
4faze 150 teter amapanskych.
Časový interval mezi jednotlivými fázemi cca 14 dni
Nesežerou, to jsou moulové.

Nesežerou je terčovci? Jsou dost malé... Ale pokud jsi si jistý že ne, tak 50. Dokoupit můžeš vždycky.
A pokud je plánuješ jako krmivo, tak minimálně 100.

Kolik by jste dali teter amapanskych (
rybicky.net/atlasryb/tetra_amapanska ) do zabehleho akvária o objemu 500 litrů. Viz můj profil Spolu s tetrami by tam mělo být cca 6 kusů tercovcu, 50 kusů pancernicku (treba Venezuela black) a Třech kusu anciku.
Starší reakce
Ahoj. mam dotaz. je tu niekde nejaka tema ,alebo presne popisane ako na rozmnozovanie tery ziarivej/zhavej ? Alebo ak mate niekto skusenost mozte sa somnou o tom podelit ? Dakujem
Starší reakce
Pokud jim připravíš podmínky, tak většině druhů nevadí akvárium bez rostlin. Ale bez informací o akváriu těžko radit.
No, co nějaký blackwater biotop? Tam moc kytek nebývá, ale zase to je spojeno s jinými nároky. A pak je dost teter co kytky likvidují, ale ty by je zase měly dostávat v žrádle. Hledal bych tímto směrem.
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda li je nějaký druh ideálně větších teter, kterým by nevadilo , ze je akvarium bez rostlin.
Díky za odpoved
Starší reakce
jj, a můžeš to mít doma na balkoně v paneláku - jen to nesmí zjistit sousedi

...
Tak tebou doporučovaný krmení v podobě komářích larev(betta vlákno), vynikající rozkrmovací sorta, nejen pro měděnky.

jistě, ale ty potvory sežerou i vložený prst

...
Diky kluci. Vyzkousim

Jenom lehce doplním kolegu, při tom odděleným pobytu, jim dopřej dobrý papáníčko.
dáš je do desetilitrovky - voda destilka dvě třetiny a třetina z vodovodu převařená ... rošt, jávský mech ... teplota stačí nějakých 23-24°C ... od prvního dne po rozplavání si vezmou artemky - tedy čerstvě vylíhnuté ... nejlépe je dat vytřít tak dva až tři páry zaráz ... většinou se vytřou druhý den večer při osvětlení ...
určitě ale napřed chovej aspoň tři dny samostatně samečky a samičky ...
tyhle tetry potřebují být v hejnu aspoň dvaceti kousků - jinak se dost "škádlí" a sem tam se okusují ... - namnož si je - jde to docela snadno ...
Starší reakce


Vodu menim 1x tydne cca 1-4.
A davam foto.
No, manekyny to zrovna nejsou. Porad nekoho nahani, nepostoji v klidu. Ta na foto je nejdivocejsi. Mame jich 5ks.
Přitlačit na výměny vody.

Ahojte vsichni, dve z nasich Teter Medenych maji lehce roztrepenou hrbetni a brisni ploutev. Poradte prosim co s tim? Diky.
Starší reakce
Dal bych 60, nechal schválit a posílit, když se ti to bude zdát "prázdný" můžeš vždycky.

Však mě znáš, když něco dělám, vyhecuju se, tak to dělám pořádně...

Přemýšlel jsem i 80 kousků, ale to už se mi zdá moc, co myslíš? 550ll hrubýho, čistýho 450l, však znáš mé akvo.

8 placek tam bude ve finále, až vyrostou, teď jich je tam 14. Těch 60??
Díky, dělám totiž neonkám krásnou. jednodruhovku, tak potřebuji něco místo nich...
Už dlouho chci ohnivky vyzkoušet. Takže tak 60 kousků viď?
Velmi vhodná kombinace, po všech stránkách tvého dotazu.

Máte někdo zkušenost s tetrou ohnivou a terčovcema v jednom akvu? Zvládnou teplotu a nebudou se navzájem obtěžovat? Hledám náhradu za neonky... Díky
Starší reakce
Ano. Pokud něco přežije, tak to bude náhoda. Pokud máš chuť rozmnožit si t.černou, tak si je odlov do vytíračky s roštem a jemnolistými rostlinami. Odchov není vůbec problematický.
Aj to ma ako prvé napadlo dik. Ale zrejme aj keď budú ikry nič stoho nebude hneď to zlikvidujú bola by veľka náhoda kebyže to prežije niečo.

Takové chování u této jinak velice klidné ryby, napovídá o začátku tření.
Mám tetry čierne a pozerám do akva a tak čudne okolo seba tancujú doslova ;) Otoči sa skoro o 180° a trasie zo sebou a zasa sa vrati do normalne polohy a potom sa naháňaju a zasa potom to iste čo to môže byť ?

Starší reakce
právě že mě to přišlo jako jedna a ta samá ryba.Díky
a pro Koště: ne,opravdu si je nemíním pořizovat

mám skromný dotaz.....může mi prosím někdo říct,jaký je rozdíl mezi Tetrou Bleherovou a červenoústou?
Má někdo zkušenosti s touto rybou? Docela o ní uvažuju do svého akvária a nemůžu k ní prakticky nic najít.
www.aquarium-glaser.de/…
www.fishbase.org/…
Měla by žrát řasy. Mě by hlavně zajímalo, zda nebude ožírat i listy Echinodorů a kořeny pistií. A zda nemá nějaké speciální požadavky. Akvárium mám 325l a budou v něm jen menší klidné Cichlidy a pár krunýřovců.
Starší reakce
Pěstuj pro ně okřehek v dostatečném množství.
Není kytka jako kytka a je to ve značné míře o vhodnosti krmení, tedy o dostatečném podílu rostlinné složky v potravě, tedy nejlepší zkušenost s kongama a i třeba jemnolistejma rostlinama mám v nádržích kde je krmeno živou potravou, třeba takový dafnie, jsou velmi dobrým krmením v podstatě dva v jednom.

Konga umí dát na frak třeba i anubiasům, okusují mladý výhonky, ale platí to co jsem napsal, vhodnost a dostek potravy a dá se to s nima. Jinak když jsme u těch kongo teter, tak to pro ně che pořádnou rozplavbu.

Přidat reakci
1 ...... 16
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12953x