Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 19:18 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Tak to jsem přehlíd. Ještě jednou dík. Takže z toho víceméně vyplývá, že mohou spokojeně žít v libovolně velké skupině i samotářsky, vše spíš v závislosti na okolních podmínkách, než na případné společnosti... Snad jsem to dobře pochopil :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 09:07 pytel – Re: Saša
podle článku, na který se odkazuju, to závisí na velikosti akvária. do menší nádrže(120*45*45) umístíme jen jeden kus. do větší(180*45*45) je možné pořídit pár nebo skupinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 23:15 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Díky Vám oběma :-) . Zatím jsem ale nezjistil jedno: jako tetry bych je typoval na hejnovky, ale vzhledem k tvaru (a velikosti) těla a tím i způsobu lovu se mi přímo podbízí analogie s naší samotářskou štikou... A v tom je hlavní problém. Jsou dva kusy málo, nebo o 100% víc, než se v jedné nádrži do budoucna snese hmm ? Nepočítám s tím, že by se někdy staly součástí běžné nabídky akva prodejen, takže k případnému doplnění počtu asi nebudu mít výhledově mnoho možností. Tuhle informaci bych v současnosti uvítal asi nejvíc. Jinak, fotky už nějaké mám a v průběhu příštího měsíce (dřív se k tomu nedostanu) si tu chci založit svoji prezentaci. Určitě tam budou ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 12:12 pytel – Re: Saša
vyčteno z odkazu www.practicalfishkeeping.co.uk/…

Water parameters: Provide a pH of 7.0-7.5, temperature 76-79�F, GH 8-18 - this is not a fussy fish as far as water chemistry is concerned.

Aquarium care: The minimum size tank for a single fish would be 120 x 45 x 45cm (48" x 18" x 18"), and 180 x 45 x 45cm (60" x 18" x 18") for a couple. The best set-up includes plenty of cover in the way of plants, driftwood, etc. Standard, fairly bright lights will be fine, so long as you provide them with cover so they have a good sense of security. Avoid any sharp tank d�cor.

Diet: This fish can be difficult to feed with �dead� food, so you may have to feed live food at the start.

The best "dead" food is small frozen fishes. These can be bought at most good aquatic outlets and are usually sold under the names of whitebait, silversides, lancefish and sprats. Always try and feed the whole fish rather than chopping it up.

Doing this ensures the predator gets all the nutrients it needs for optimum growth and health. Other suitable foods include large earthworms, mussels, cockles, and even the occasional beef heart.

ps: omlouvam se, ze neprekladam. zakladni veci se snad daji vycist i bez znalosti anglictiny. treba s pomoci slovniku na seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 10:31 Muž zikyc [79] - Sumci
No je toho psáno fakt málo teplotu kolem 26-28°C a velikost kolem 70cm, ale to ti vše bude známo, máš fotečku, taky jsem o ní dřív přemejšlel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 05:42 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Hepsetus odoe
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s chovem afrických teter štikovitých Hepsetus odoe? Informace na různých internetových stránkách jsou většinou dost kusé, pokud jsou tam tyto ryby vůbec zmiňovány. V literatuře je to ještě horší, nanejvýš tu i tam fotografie doplněná textem typu "Tato ryba má silně ozubené čelisti" (na což bych nepřišel, kdyby to tam nenapsali :-D )... Chápu, že to není ryba vhodná do běžné nádrže (rybožravý, poměrně velký predátor), někdo by je ale snad mít mohl... Krátce chovám dvě tyto "štičky" a rád bych zavčas předešel případným "začátečnickým" chybám. X-) :-) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 12:51 Muž tau [14] – Re: Petr1
jsou to hloupy ryby, chytej se samy.. ja jsem s tim problemteda nemel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 12:44 Petr1
Jo a ještě by mi někdo mohl poradit, jak ty konga vychytám v hustě zarostlé nádrži s velkými kořeny ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 11:54 Muž tau [14]
plany jsou moc pekny.. chtelo by to poradny akva.
no je pravda ze jsou opravdu maly, 8 je hodne... co myslis 12 kongacu do 200, kde nejsou jiny "plavajici" ryby (v akva budou jen par hrbousu-porad jen koukaj z jeskyne, par pestrencu - u dna v kytkach a 2 ancistrusi + 5 otocinklu..)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 11:39 Petr1
Pro Tau: Zdrave snad jsou. Mám to z jedné malé akva a vše bylo v karanténě. A kromě toho je to takové mladé holky a ta si na zdraví rybiček zakládá. Dokonce nemá ani řasy na kytkách. Jediné, co jsem řešil, byly neonky bez ploutví. Vypadalo to jako bakteriální rozpad, někde jsem tu měl fotku. Ale zbytek rybek byl v pořádku, v akvaristice byl a je zbytek naprosto zdravý. Takže to bylo asi vodou (vysoké NO2 a NH3/NH4 po založení). Teď, co se voda zlepšila, ploutvičky dorůstají. Konga jsou v pohodě úplně. Ale nerad bych tu skupinku dělil a nevím, zda pro tebe zase nebude 8 kusů moc.

Pro Alena: Místo mám hezké, ale je to náš obývák a v budoucnu se tam bude muset asi vejít ještě televize. Sice jsme ji před několika lety vyhodili, ale kvůli dětem ji časem znovu pořídíme. bez pohádek je asi nebudeme moci nechat. Takže ta přijde vedle toho akva. Jinak je to v patře a je tam tenká dřevěná podlaha, na zem to dát nejde. No a příčka je obyč tenká na cihlu a na to si třeba 600 litrů pověsit nedovolím. Aby to nevypadlo i s kusem zdi :-) Ale jestli se přestěhuji, plánuji něco jako 45 -50 výška, 40 šířka a 300 délka :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 11:07 Muž tau [14]
ja mam kongace, moc mi neplavou (jsou uz docela velci) ale kazde rano se trou (to plavou velmi aktivne) a vecer si samci imponujou (to se taky prohanej), ale ze by nejak projizdeli cely akva jako treba pestrenci to ne.. a ani v hejnu se moc nedrzi...
jinak chci koupit 4 dalsi, tak jestli jsou tvoji zdravi, tak bych je odkoupil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 10:51 Žena Alena.sv [89]

Z rodinných důvodů mám takové malé akva. Dříve jsem měl 150*60*40 tam hezké aktivní ryby, venkovní filtry, světelnou rampu :-( Ach jo ...


Ale tobě by se tam to velký akva krásně vešlo a šiklo. palec Třeba by to do budoucna šlo nějak vymyslet? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 09:44 Petr1
Já vím, tamto mělo 150 cm a od kraje ke kraji volný prostor :-(

Buď je mohu vrátit do prodejny nebo kdyby je někdo chtěl ... Samcům se právě začínají protahovat ploutvičky.


Z rodinných důvodů mám takové malé akva. Dříve jsem měl 150*60*40 tam hezké aktivní ryby, venkovní filtry, světelnou rampu :-( Ach jo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 09:19 Horác – Re: Petr1
Vaše akvárium je pro kongotetry moc malé (krátké). Ze zkušenosti vím, že ani metrové akvárium pro ně není to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 09:03 Petr1 – Tetra konžská - zkušenosti
Obracím se s prosbou na všechny, kdo mají s těmito rybami nějakou zkušenost - kdysi jsem měl akva 350 litrů a tam 10 kongo teter. Plavaly od jednoha kraje k druhému, byly aktivní, prostě dominanta akvárka. Teď mám menší, viz profil, a tam 8 kong jen s neonkama. Jenže konga prakticky neplavou, drží se uprostřed akvárka v dolní třetině nebo uprostřed a to v hejnu o průměru cca 10 cm. Občas se jedna ožene po druhé, ale to je vše. Prostě taková nevzhledná nicnedělající koule. Ostatní rybičky plavou po celém akva bez problémů.
A tak bych se chtěl zeptat - co jim nesedí? Akva je již poměrně zarostlé, je pravda, že dříve jsem je měl v mnohem větším prostoru s jen pár kytkama. Parametry vody by pro ně měly být ok. Také jsou malé, ještě nevybarvené a bez okrasných ploutví. Třeba je to jejich standardní chování než dospějí, ale už si to nepamatuji. Za současné situace je mi jich spíše líto, vypadají vystresovaně a přemýšlím o jejich výměně za jiný typ ryby. Nebo máte někdo jinou radu / názor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 12:52 Muž Roman [100] - Cichlidy
Když Ti dá někdo něco co nejde pod nos, tak to taky necháš být.Rybkám se nelíbí asi konzistence nebo necítí potřebné látky.proto je lepší krmit mraženkama ve vícero druzích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 21:00 RAP
pro Martin: Nejsou na to zvyklé a nechutná jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 20:37 Martin – Rybičky nežerou Tetramin
Mám v akváriu 10 Teter Královských a krmím je převážně výrobka firmy Dajana a mraženými potvorami (Artémie, Koretry, Nitěnky). Všechno žerou rybky hltavě, jak má být. Koupil jsem pro zpestření Tetramin, ale ten nežerou vůbec. Do vločky párkrat ďubnou a pak je nechají být?
Co může být za problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 20:30 Žena petrys [107]
tak jsem dneska náhodou zašla do akvaristiky a paní tam měla posledních několi teter císařských a všechny to byly samice, takže teď mám 4samce a 5samic :-) jinak nevíte náhodou někdo kolika let se asi tak dožívají? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 10:33 Page
Tak tedy: 6 skalár, 6 teter diamantovách, 4 SAE, 3 thorakáti, 2 ancistrusi :-).. Myslíš že by to akva ještě nějaké rybky zkouslo?? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 21:09 Page
Koukni do mé prezentace, je aktuální :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:57 Vrubouš
Zalezi na velikosti akva,a taky kolik a jakych ryb uz v akva mas..Od toho se odviji me dalsi rady :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:47 Page
Tak krmim je, a neřekl bych že málo...Je teda fakt že tetry moc hejno netvoří, spíše poletujou po akváriu sem a tam.. Kolik kousků máš na mysli??:-)Z původních 6 na ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:44 Vrubouš
Proboha,musis je krmit!:-D
Nekdy se to stava,pokud jsou Skalary mlade a nebo maji zavojove ploutve...Hold,zkus rozsirit hejno Teter,aby se zabavily mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:04 Page – Tetra žere skaláry
Koupil jsem si 6 kusů teter diamantových a okusujou mi skaláry. Nikde jsem se nedočet že by spolu tyto dvě rybky nemohly být. Chudinky skaláry jim musí pořád uhýbat :-(. Je toto chování normální? Dá se s tím něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 18:25 Žena petrys [107]
tak už jich mám doma 6, jen se prodejci moc nezadařilo a mám asi 2samice a 4samce hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 14:02 Muž reaver [16] - Rostliny
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 13:33 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
ano mám je v akváriu s Red Cherry+CJ:-)myslim že tam jsou dvě samice,samci nějako jsou v luftě:-Dvypustil sem 4 (dva páry)u CJ v pohodě:)samice nosi i vajíčka:X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 11:07 Muž reaver [16] - Rostliny
ma ich niekto v akvariu s krevetami red cherry alebo podobnymi ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 10:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku V mém akva se rády vrhají na salát pro ancistruse... Rostlinky v pohodě.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 18:47 Havel-st
Jak jsem psal, dělají to málokdy, opravdu spíš ze zvědavosti. Taky dávám tyhle tablety a je pokoj (mám i Black-Molly). Stačí jednou, dvakrát týdně.
Jinak přeju úspěch, je to nádherná rybka a když budou dva samečkové, budou se předvádět, ale neublíži si. Bude na co koukat.

Tady je pár fotek, ale funguje jen když jsem přípojený, musím konečně dát něco taky sem, na profil. :(
havel3.ralsko.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 18:39 Žena petrys [107]
ale když budu krmit dajanou pet florou, tak by neměli mít tendeci ožírat rostliny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 18:31 Havel-st
Fotka k příspěvku Já to taky nevěděl, podezíral jsem šneky, ale pak to tu někdo psal, tak jsem je hlídal a opravdu dokáže odkousnout i kus zdravého listu, nebo vytáhnout zasazenou rostlinu.
...taky má na to pěkně vybavenou tlamku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 17:13 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
taky je mám,5 kousků,aby likvidovali potěr mečovek a gupek,ale že by okusovali kytky sem si tedy nevšiml,jinak pišou že se daji rozeznat podle oči :-O ale to bych je musel odlovit a proštudovat:-D smich smich nemožný v akva X-) jinak super rybky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 16:09 Vrubouš
tak jak jsi jiz psala dole...pomer 2:6 by byl dobry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 16:06 Žena petrys [107]
akorát si nejsem jistá kolik tedy těch samců a samic, zase nechci ale mít přerybněno, u skalár čekám až se vybere pár a ty zbylé dvě půjdou do světa, thajku dávám taky pryč, nahradí jí otíkové(4), takže nevím, škoda že jsou tak pěkně vybarvení jen samečci, poraďte kolik by bylo dobré si jich vzít? kolik samců a kolik samic?
dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 15:34 Vrubouš
Slusna urcite ano,ja je mel sice zadarmo z druhe ruky,ale taky to nebylo dle meho gusta :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 15:22 Žena petrys [107]
mám totiž možnost koupit je od pana Blaška, který bude na výstavě akvarista Plzeň 2007 za 12kč/kus, to je celkem slušná cena ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 15:20 Vrubouš
Ahoj,
Nematobrycony jsem mel,dlouhou dobu...Cca 30-ti clene hejno v huste zarostlem akvariu,prevazne Ruzkatec,Vallisnerie a Echinodorus.Na hladine asi 4 druhy plovoucich rostlin + Ceratopteris.Nevsimnul jsem si,ze by ryby rostliny okusovali.Dokonce se nekolikrat vytreli.Jikry ale vzdy spadly bud mezi rostliny nebo do sterku.Cilene jsem jich neodchovaval,ale vzdy nekolik kusu prezilo.Kdyz jsem ryby odlovoval,napocital jsem jich uz kolem 50.Ryby zily v akvariu cca rok a pul.Prevazovali samice...Pomer byl asi 15:35 pro samice.Chov i odchov je jednoduchy,jako u vetsiny Tetrovitych.V potrave nejsou vybiravi.Preju mnoho uspechu z temahle krasnyma Tetrama :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 15:12 Havel-st
Je pravda že si občas ukousnou, nejraději mladého, zdravého listu, ale není to moc často. Spíš záludně vyčkávají, až zasadím novou rostlinku, takže asi spíš ze zvědavosti.
Když je akvárko zaběhlé a rostlin už dost a zakořeněných, tak je to v pohodě. Horší, když se jeden snaží rozpěstovat rostliny, které má v 1 - 2 exemplářích. :-)
Chce to tak dvakrát týdně přikrmit něčím zeleným (např. tabletu na sklo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 15:00 Žena petrys [107] – tetra císařská
Ahoj, chci si pořizovat hejnko těhle rybek, myslela jsem tak 2 samce a 6 samic do 112l akva tady v prezentaci. Prý můžou okusovat rostliny, dokonce i anubiasy. Jaké s tím máte zkušenosti?
Dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 22:38 Havel-st – císařská to nebude
V klidu často zaujímá tetra císařská šikmou pozici s hlavou níž. Má jasně zelené, nebo modré oči (samice - samec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 22:33 Lucky
Určitě královská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 21:48 tonik666
Královská. (Císařské mám a poznám.) Jiný tvar těla než císařská. Takto modrý je u císařské samec, ale ten má prodloužené okraje ocasní ploutve, což ryba na obrázku nemá.

Googlový odkaz ná královskou - je jasná.
images.google.cz/…

Pro srovnání císařská
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2007 16:55 Muž Roman [100] - Cichlidy
Inoaichthys kerri -tetra královská
Nematobrycon palmeri - tetra císařská

Si to vygoogluj, a poznáš hnedle na fotkách rozdíly.Hlavně u samců.Já se přikláním k ke královské ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 14:42 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Tak jaká??? smich ... mám upe stejnou a též si nevím rady, co to je. Má ten proužek tak krásně fialově zářivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 13:21 Muž mahy [0] - Cichlidy
Královská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:55 Muž reaver [16] - Rostliny
v atlase je to popletene ... a navyse je problem s tym ze uz je vyslachtenych niekolko roznych variant , ale stale si myslim ze je to kralovska ,akurat nie uplne prirodna varianta ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:52 Anonym
Podle obrazku tady v atlasu bych rekl ze cisarska, podle uzkyho prouzku na ocasni ploutvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:19 Vip
Podle mě je královská nižší....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398-tetra-chov?od=651