Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 10:59 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja mam 15 neoniek a 15 tietier cervenohlavych a prve vystartuju tetry a za nimi hned neonky :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 10:57 Muž deno151 [3] – jj
Ale na moje neonky nastastie neutoci tak co poradite podla mna dokim viac neoniek a stlmim svetlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 10:49 Žena Sirah [11]
muj bettak obcas po neonkach vystartoval, co jsem rybky koupila, tak do dvou dnu mely vsechny neonky pocuchane ocasky, tak bettak sel pryc - ma ted svoji vlastni nadrzku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 10:37 Muž deno151 [3] – aha
Aha tajže si musia iba zvynkúť ale aj tak asi kúpim viac nenoniek aj tie rastliny uz mam vzadu kamene tak lepšie viniknú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 10:33 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
moje tetry cerveno hlave mali taky isty problem, ze sa skryvali pod rastlinami ked bolo zapnute svetlo a ked som vypol tak sa rozprchli.. ale ich to preslo a teraz sa premavaju po celom akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 10:18 Muž deno151 [3] – jj
Aj mne sa zda lebo ked rano zasivetim tak sa ihned stiahnu tak spravim to takto kupim viac ryb a stlmim svetlo moze byt???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 18:53 PPro – Re: deno151
Pokud je máš v tom akváriu, co je v prezentaci, tak důvodem bude asi přesvětlené akvárium, příliš světlé dno a málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:17 Muž deno151 [3]
no tak som to myslel aj ja... ze dakych sedem tych neonovych a 5 ciernych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:17 Muž deno151 [3]
no tak som to myslel aj ja... ze dakych sedem tych neonovych a 5 ciernych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:15 listicka80 – Re: deno151
Pokud budeš mít 10 neonek obecných a 10 černých, tak už budeš mít přerybněno. Já bych to viděl tak na max.15 ryb dohromady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:05 Muž deno151 [3] – okej
okej dekuji... a moze byt ich 10???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:00 listicka80 – neonky
Ještě by šlo nějaké neonky přidat. Udělej z nich hejno.(7ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 16:37 Muž deno151 [3] – jj
Aha dakujem to bude tým lebo ich mám len sedem podla teba na 70L akvarko mozem kupit este dasie tetry???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 16:36 Žena bluedream [245] – Re: deno151
Tetry jsou hejnové rybky, pokud je jich málo, schovávají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 16:31 Muž deno151 [3] – Bojácné Tetry
Ahoj,mal by som problém z tetrami neonovimi a ciernimy stále sa skrývajú .. a mam este jednu bojovnicu a tá je v akvariu dlhsie a ona sa neboji mozu sa bat betty??? par krat sa na nich aj roztiahla... poradte prosím...DAKUJEM vopred...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 13:40 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: kortezhugo
však mutací rostlin je, že v životě nedáš do kupy všechny variety - už si myslíš, že to máš a najednou... přibudou další - třeba pupečník má přes sto přírodních variet a ta se mezi sebou dál kříží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 12:23 Muž kortezhugo [983] – Re: RAP
...mna len tak napadlo...co tak GMO -akva rastlin??? -toto bi som celkom bral X-)
...ved rastliny na rozdiel od zivocichov maju ovela jednoduchsiu genovu strukturu...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 10:42 RAP – Re: provokater
Kdyby se jednalo o tentýž druh, prosím. Ale dva rozdílní živočichové ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 08:05 kreten – Re: RAP
To je celkem fuk, technologicky to není nepodobné umělému oplodnění u člověka :-)a taky se nad tím nepohoršujeme. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 08:02 RAP – Re: Utahraptor
Mluvili jsme o GMO dániích a tam je kombinace ryba + medúza. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2010 08:50 kreten – Re: arnošt
To si říkalo mnoho Číňanů, když začali jiní přetvářet karase v závojnatku. Pokud se někde závojové neonky "kyndají", jako že se neunesou, je to spíš nekvalitou chovu, než tím, že by se ryba neunesla. Znám chovy, kde plavou ryby stejně svižné, jako krátkoploutvé:-) Problémy se závojovými ocasy mají i jiné druhy ryb ze slabších chovů. Jinak k těm komentům nade mnou - závojová neonka není divná, ani jinak podobně definovatelná ryba. Závojová neonka je prostě vyšlechtěná podoba přírodního druhu, která se může líbit a nemusí. Nedělá se pro ekoakvateroristy, ale pro obchod. Pokud se dělá dobře a prodává se, pak je jen na každém, zda si ji chce koupit či ne, a kecy nemaj cenu, rozhodují peníze:-). Je tomu tak u všech nějak odlišných akvarijních ryb a vždycky vydělává ten, kdo vytvoří něco, co ten druhý nemá. A neplatí to jen v akvaristice. Viz třeba barevné mutace u papoušků a cena u těch prvních a po určitém čase, než je začnou množit všichni:-) v představách, že to bude "rejže".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2010 07:25 Žena Utahraptor [91] – Re: RAP
Protože:
1) GMO nemusí být jen genová manipulace dvou druhů
2) rozdíl mezi GMO a tradičním šlechtěním je především ve způsobu práce
3) GMO nemusí narušovat životaschopnost organismu (a většinou ani nenarušuje, protože cílem vytváření GMO je naopak organismus snadno se plodící a odolnější)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 13:39 Muž arnošt [37] - Rostliny
závojové neonky jsou fakt divné - navíc jak tu někdo psal, tak ty ploutve jsou na ně asi už moc těžké a táhnou je neustále ke dnu - ancíkům snad nijak nevadí - viděl jsem už ale i závojové pancéřníčky a to je teprve hnus... přijde mi to přirozené asi jako závojnatky lví hlava - to bych zakázal hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 11:05 RAP – Re: Utahraptor
Proč není GMO zvěrstvo? :-|
Je to genová manipulace dvou odlišných druhů, to je horší než trýznivý chov. Nelíbí se mi ani jedno. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 07:35 Žena Utahraptor [91] – Re: Romy
Prosila bych nedávat do jedné skupiny parroty a tetované ryby s GMO danii, ty první dvě jsou skutečně zvěrstva, to třetí nikoliv :)

Jinak odchov neživotaschopných živočichů nebo živočichů omezených tím, co bylo na nich vyšlechtěno (jako třeba kočky, co kvůli zkrácenému čumáku nemohou pořádně dýchat nebo ryby co díky ploutvím nemohou pořádně plavat) je týrání chovem a člověk s láskou k přírodě by je neměl rozmnožovat dále :)

PS: Název tématu je zavádějící, nejedná se o nové druhy ryb, závojnatá forma je pořád stejný druh jako nezávojnatá, mohl by to někdo opravit? Jsem sem vlezla protože jsem si chtěla přečíst něco o nově objeveném rybím druhu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2010 00:38 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: invalida
Také nejsem jejich příznivcem,nebyl jsem,a ani nikdy nebudu,ale přijde mi to stejné,jako by se rostlináři rozčilovali nad kultivary rostlin třeba Echinodorus,Vallisneria,nebo Alternanthera ...a rozdílné názory jsou základ diskuse... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.03.2010 23:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Nepatřím mezi milovníky závojových forem,ale ono je to těžké,kvůli prodejnosti se dělají horší věci než je,,long fin",co takhle GMO dania,tetované ryby,nebo parroti?To je větší zvěrstvo. Každopádně,,long fin" je jen šlechtění přírodní cestou narozdíl od jiných pokusů.
Většině mladých a nezkušených akvaristů se závojové formy líbí,jak akvaristicky zrají,přecházejí většinou na přírodní formy,protože v nich je největší krása.No a některé akvaristika uchvátí natolik,že se z nich stanou profesionální chovatelé,genetici,nebo odborníci na přírodovědu.

Chci tím říci,že závojová forma je to nejmenší,a když díky svému vzhledu přitáhne k akvaristice víc lidí,je i větší pravděpodobnost,že mezi námi vyroste opravdový odborník,který třeba svými znalostmi a ,,uměním odchovat",zachrání nějaký velmi ohrožený druh.
A to se myslím za tak malou cenu vyplatí,i když by se to mělo dělat s mírou.Některé ryby co jsem viděl,ať to byly šlechtěné dlouhoploutvé Poecilia reticulata,latipinna,nebo velifera,už skoro nebyly schopné pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:17 radim – Re: Martex42
u nas je maji za 110,- :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:05 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Takému daniu pruhovanému mi príde závojová forma "prirodzenejšia" ako ta normálna, bude to asi tým, že je viac rozšírena. A mne osobne sa danio pruhované so závojovou formou páči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:43 Muž Martex42 [20] - Tetry
U nás ve zverimexu je taky mají, ale za 75,- Kč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:03 Muž janmacu [18]
ty neonky mě moc nelákaj,ale ty zlatý ancíky zavojnatý mám a čím víc rostou,tím jsou krásnější a pomalý teda vubec nejsou,akorád plavou takovým ladným tempem,podobně jak žraloci :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 15:03 Žena Sirah [11]
zrovna nad tim premyslim, me by asi zavojova forma neonek opravdu nenadchla, ani ancistrus ne...Neprijde mi to vubec prirozene, rybky maji omezeny pohyb a pro ostatni osazenstvo v nadrzi jsou jejich ploutvicky velkym lakadlem k okusovani...
Ale proti gustu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2010 20:25 Žena Linduš [166]
v lednu jsem na ně koukala. jsou to chudinky, ty ploutve je táhnou ke dnu, nemají přirozenost pohybu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:14 Muž Spycee [9] - Rostliny
no tak v tom případě se těsím až se dostanou do zverimexů v blízkosti mého bydliště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:13 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Spycee
v obchodech uz dlouho jsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2010 20:12 Muž Spycee [9] - Rostliny – Nové druhy ryb
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes sem videl v novinách toto :

...už se těším, až se dostane ta závojnatá neonak na trh ano ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:21 Žena Sirah [11] – Re: RAP
v tom co jsem kdysi planovala jako porodnicku ted bydli betta :) natrvalo...ale budu mit k dispozici tu mega zavarovacku od okurek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:09 RAP – Re: Sirah
Stačí ho dát do porodničky pro živorodky. Fyzicky zůstane v nádrži, ale nemůže napadat ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:06 Žena Sirah [11] – Re: RAP
jojo, uz jsem o tom premyslela a dostala jsem i takovou radu, soupnu ho do nahradniho bydleni na par dni...ale jak rikas, muze tam nastoupit dalsi samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:04 RAP – Re: Sirah
Možnost by tu byla, na pár dní ho separovat. Nezaručuji, že na jeho místo nenastoupí další samec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:59 Žena Sirah [11] – Re: RAP
no co jsem se kde docetla a vypatrala, tak tohle akva jim male neni...to urcite ne, ale netvrdim, ze vetsi akva by nebylo lepsi...jenze ja si holt vetsi dovolit nemuzu v 1 + kk...takze az nekdy priste :)

zadnou sablonu nehledam...od zacatku, jak tu pisu, jde mi o zbytek osazenstva, holt to neni prijemny pohled na zbytek rybek co se mackaji v leve casti a na to, jak pancici dostavaji na frak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:44 RAP – Re: Sirah
Při jejich velikosti v dospělosti by bylo lepší delší akva. Inu, oni se ty potvory nechovají podle šablony :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:08 Žena Sirah [11] – Re: RAP
ja tomu rozumim, ja samozrejme tomu nebohemu agresorovi nehodlam odeprit milostne radovanky, ale nemusel by mi pritom zabit pulku osazenstva :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 16:58 RAP – Re: Sirah
Začíná jaro, je více denního světla a déle. Na to všechno ryby reagují. Samečci si vyhledají teritorium, které brání přede všemi mimo zaplněných samiček. ;-)
Akvárium není úplně uzavřený systém. Vše co se děje okolo něj, se v něm dříve či později projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 16:02 Žena Sirah [11] – Re: RAP
tak jasne, ze delaji, ale myslim, ze tohle je trochu moc, navic on odhani uplne vsechny rybky...vcetne samicek sveho druhu...
Ja teda nevim, ale myslela jsem, ze samicka musi byt pripravena ke treni a ne ze samecek si vzpomene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:57 RAP – Re: Sirah
To dělají, když se chtějí třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:37 Žena Sirah [11] – tetra císařská - samec agresor
Mam v akvariu neonky, tetry cisarske a pancernicky. Akva je 80 x 35 x 40 cm. Ctvrtym dnem pozoruju, ze jeden samec tetry si zabral cca polovinu akvaria a doslova terorizuje a utoci na vse zive, co se objevi jen na hranici jeho teritoria, nekdy i ve zbyvajici polovine. Rybky (vsechny) jsou vetsinu casu narvane v prave casti akvaria, do druhe poloviny se neodvazuji. Samec tetry je obcas prohani i mimo sve "teritorium" a to dost drsne. Utoci na neonky (ty povetsinou vcas zmizi), ale docela ostre mi jde i po pancernickach. Vcera jsem objevila jednoho pancika mrtveho :( Premyslim co s timhle agresorem...bud ho daruju a nebo pujde...
Dneska do sveho teritoria nahnal samicku, par hodin ji tam drzel a pak ji jaksi sproste zase vyhodil a prohani ji znovu jako vsechny ostatni rybky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:39 Muž melvilko [4]
:-D eh tak asi sa nebudu bať nikdy nemaju čoho mam tu mečune black moly gupky ancikov ampulky SAE a to je asi všetko čoho sa maju bať ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:38 Usine – Re: melvilko
Zřejmě potřebují k vytvoření hejna nějakého predátora, aby z něj měly respekt. U neonek to platí, ale tetry černé jsou poměrně velké, ale například skalár se bát nebudou, protože těm se nevejdou do huby.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:31 Muž melvilko [4]
no paráda tak som kludnejši :) velmi pekne dakujem... mne len prišlo divne že je to hufovita ryba a huf neni :-D kedže každa rybka na druhom konci akva

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398-tetra-chov?od=501