Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 12:56 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: FranzFritz
Jenze zavojove danio vypada prirozene. Tato neonka ne! Ploutve vypadaji pokrivene a proste na neonce nesedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 12:40 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Kdoví jaké byly první reakce akvaristů na vyšlechtěnou závojovou formu Danio rerio. V současné době je brána jako běžná akvarijní rybka a nikdo se nad ní nepozastavuje, rozmnožuje se dobře, je poměrně odolná. Pokud se neonka závojová obchodně ujme, stane se běžnou rybkou, tak si na ni zvyknou i ostatní akvaristé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 12:13 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Na firmě jich máme hodně, ale popravdě, už to není klasický hejno neonek, už je to shluk natřásajících se ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2009 11:23 RAP
Pokud vím, tak tato mutace se náhodně vyskytla v chovu normálních neonek. Majiteli se povedlo ji udržet a rozmnožit. U samců nejde ani tak o neplodnost, ale díky závojovým ploutvím špatně oplodňují jikry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 08:14 warra
Mrkni sem:http://www.cesky-cichlid-klub.org/SKALARY/viewtopic.php?f=9&t=145

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:48 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mája
My jsme je kdysi měli, ale vůbec se jí nedařilo. Koupili jsme je v osvědčené akvaristice společně s kardinálkama, měli jsme ještě 5 černých neonek+1ancistruse, těch teter jsme koupili stejně jako kardinálek 5, ale začali po 14 dnech pomírat, a po 1/2 roce jsme neměli ani jednu, přitom tvrdili, že nepotřebují žádné zvláštní podmínky, přitom ty kardinálky žily nejméně 2 roky v našem akvišku a ty neonky jsme měli nejméně 3 roky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 20:03 Žena petrys [107]
viděla jsem je na výstavě v Plzni Akvarista 2008, ale byly napadené krupicí, dle mého názoru už tohle ani není neonka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2009 20:01 Žena lulk [5] - Cichlidy – Tetra neonová závojová
Fotka k příspěvku Fotka je zo stránky www.vivarium.cz / vivárium Mělník.
Chová niekto túto nezvyčajú tetru neonovú?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 22:59 Muž Sadman [0]
jinak já mam jako hejnové rybky nejradši razbory... jsou krásně vybarvené, když je jim dobře... ale do neonek č. pujdu časem také... razbory měli dneska po 8 kč ve strašnicích tak jsem jich pár dokoupil. . ;]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 22:34 F – Re: akvarista
Závojové tetry neonové mají momentálně v prodeji ve viváriu Mělník - stačí kontaktovat pana Tomáše Kučeru , jsou za 95 kč - 1kus.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:56 akvarista – tetra neonová
Fotka k příspěvku Zdravím , mám zájem chovat tetry neonové typu LONK FIN , ale volně v prodeji nejsou vidět. "Setkal" se s nimi už někdo z vás ?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 08:54 Muž Jasnovidec [-3] – oranžový proužek
Zdravím, dnes jsem si všiml, že se u pár mojich neonek červených oběvil na hřbetu jakýsi oranžový pás, skoro přes celý hřbet, mají to jen některé a předtím jsem si toho nevšiml, je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 15:08 Muž Martafix [12] - Rostliny
V hejnu byli jednak proto že byli vystresované prvnch 30 minut a poté byli v hejnu ze zvědavosti na nové prostředí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 14:53 Muž kalahare [11]
Mě už se neonky sejdou jen při krmení, to čekaj u skla na páníčka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:22 dado
Tetru Červenoustu mam a mozem potvrdit ze chodia stale v hufe,je to krasne,díky vsetkym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:15 Muž NIKO [527] – Re: Horác
Mohu potvrdit. :-)
Jako "pravá" hejnová rybka (predátor-nepredátor) se chová např. tetra červenoústá (Hemigrammus rhodostomus). Moje oblíbená. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 10:05 Muž Horác [3942] – Re: Kuba
Já mám teda odlišnou zkušenost. Pokud nejsou ve stresu (přelovení, práce v akváriu, predátor), tak se neonky v hejnu nedržej. Jedno jestli se jedná o obyčejnou (otec) nebo červenou (já). Byl to (mimo jiné) jeden z důvodů, proč jsem je nakonec dal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 06:15 Kuba
Zdarec,pokud chces hejno ,musel bys mit neonky červené,ty plavou v hejnu pořád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 15:45 dado
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 15:37 Muž kalahare [11]
ahoj, neonky jsou v hejnu hlavně v případě, že se cítí ohroženy. Pokud mají pohodičku a nikde nikdo, tak se roztahujou a maj relax. Jak se u tebe zabydlely, tak už se nebojí. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 14:45 dado – Tetra Neonova
Ahoj,mam cca 30ks Tetier neonovich a ked som ich prvi krat vypustil do akva tak tvorili krasny huf ano ale trvalo to cca 2 dni a teraz chodia roztrusene po celom akva :-( ,poradte preco niesu v hufe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 09:13 0 – Re: kočička25
Z nemocných ryb bych nadšený nebyl . Z té fotky se nedá poznat , jsou-li nadmuté , nebo zaplněné jikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 05:41 kočička25
TAk to oni plavou normal ale bříška mají stále nafouklé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 11:15 Muž matrix069 [79]
ak je nafúknutá a pláva normálne,tak by som to na zánět plynového mechúra nevidel. Pri zánete plynového mechúra rybka nedokáže plávať normálne,pláva buď hlavou nahor,alebo nadol-nedokáže udržať stabilnú polohu vo vode-nadnáša ju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 10:05 Muž michal9 [0]
Michal9® : Yirka® máš pravdu je to možný ještě lepší fotku by to chtělo pak se pozná více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 21:39 Muž Yirka [9126] – Re: kočička25
Já bych jednoznačně na nemoc nepoukazoval. Neonky jsou pěkně žravé a pokud byly krmeny třeba patentkami, tak bříška do druhého dne splasknou. Teprve pokud je to permanentní stav je možno hovořit o nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 21:33 kočička25
JJ dík kamarádka,která má tyto nakažené rybičky bude nadšená za ní i za sebe děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 19:03 Muž michal9 [0]
Ahoj : rybicky.net/nemoc/aerocystitis
infekční zánět plynového měchýře??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 18:58 kočička25 – Tetra neonová
Fotka k příspěvku Ahoj mám tato ryby,ale mají nafouklá bříška co můžou mít zannemoc???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 21:05 Šámes
jinak jaký větve se hodí do akva..nějak stim nemám zkušenosti a nechci tam něco zanýst...vyvařit to je jasný.. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 14:42 Šámes
no nebude to až zas tak rostliný..chtěl bych takový to "klackový akva" ameriku..:) ..prostě v tanganice rostlinky nemám tak tam bych se vyblbnul.. :-D ..proto právě newim s těma fantomama..přeci jen je to asie a moc se mi to tam cpát nechce vim že krunýřovec a pancík taky nejsou zrovna biotopní ale někdo to dno čistit musí no.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 11:29 RAP – Re: Šámes
S krunýřovcema v rostlinném akvu opatrně ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 09:57 Šámes
takže už sem promyslel co tam všechno bude takže 15-20 T.Bleherových,2x akara hnědá,3-5 pancéřníček panda,2x krunýřovec a pořád uvažuju na fantomem ale sem na vážkách..mám sním špatné zkušenosti..pořád byli vybledlí..no nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 08:13 Šámes
dík moc..budu dělat jedno rostliné akva takže sem si tam představoval tyhle 2 druhy ryb..popř pancéřníčka ale to ještě nevim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:22 Muž sux [117] - Amerika
dnes asi pronasleduju horace ve forech :-D
Akara je, ne jedna, ale opravdu ta nejmirumilovnejsi z radu cihchlidae! Neboj se toho! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:17 Muž Horác [3942] – Re: Šámes
To bude v poho ... A.hnědá neudělá nic ani neonkám. Jednak je mírumilovná, jednak má hrozně malou hubu :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:13 Šámes – Tetra Bleherova+Akara hnědá
bude to fungovat ve 100l..teter 15 a akary 2..???spíš se bojim aby si akary nepochutnali na tetrách

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:49 tibil
no zatial mam len dve,a nejaky ten cas budu v 80 litrovom akva same. Krupicka mi po zle zvladnutej liecbe skantrila 20 ryb.Takze zacinam odznova ale tento krat uz budem s karantenou novych ryb opatrnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 17:35 Muž Turok [18]
kolik jich máš?? ony nejsou moc pohyblivé když jsou v neznámém prostředí :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 17:03 tibil
Dakujem.Zatial su v malom akva,a nejavia sa velmi zivo.Uz asi hodinu stoja na jednom mieste,dufam ze sa rozplavaju.Dal som im tam javsky mech,aby mali do coho dobat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 16:32 Muž Turok [18]
zdrAVÍM POKUD TATO RYBA VYPADÁ TAKTO:
images.google.cz/…

tak ty jsem kdysi dávno měl dvě jsou to hezké rybky, sice trochu větší ale hezké, jejich jedinou nevýhodou je že ožírají tostlinym jemnolisté nemají šanci. ale že by byl jejich chov obtížný tak to potvrdit nemohu u mě to bylo bezproblemové. možná že když je dneska budeš krmit krmivem s přísadou rostliných složek tak ti ani nebuduou žrát tak moc kytky. kdysi tohle nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 16:08 Muž bunda [28] – Re, tibil
Tato ryba se dříve jmenovala Metynnis Schreitmuelleri, dnes Metynnis Hypsauchen Tetra Býložravá ( někde také Rostlinožravá ).
Dorůstá 14cm. Je skoro stéjně vysoká jak dlouhá. Vyžaduje hojnost rostlinné potravy. Jsou klidné, plaché a potřebují žít v héjnu. Pochází z jižní ameriky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:47 tibil – Metynnis (Tetra Schreitmüllerova)
Ahojte,
dnes som si tieto rybky kupil. Predavajuceho som sa pytal na nejake info o nej. Povedal mi len,ze je to tetrovita ryba a co sa chovu tyka,nie je nicim vynimocna.Na tejto stranke je pri nej poznamka CHOV: OBTIAZNY, Nikde som sa nedopatral dalsich informacii a preto sa pytam tu:
V com je jej chov obtiazny,co tato rybka vyzaduje okrem toho,co je pri nej napisane na tejto stranke ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 01:51 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Dnes ta větší poprvé "ulovila" pár mražených patentek (předtím snědla dva paví mrňousky) a vypadala, že jí nejsou tak úplně proti gustu. Jestli se takhle chytne i ta druhá, bude zas o starost míň hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2007 01:14 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Výborně výborně palec , aspoň zůstane víc pro akary, kančíky ad. A "štičky" zatím můžou baštit mláďata slunek atp... Čím rychleji narostou tím líp, pak si to usnadním v rybářských potřebách. Nástražní rybky tam mají skoro pořád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2007 00:27 Muž zikyc [79] - Sumci
No s blechama nepočítej, pokud budou žrát tak porostou sakra rychle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 23:39 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
No, doufám že se to ty moje taky časem naučí. Čistě jako nouzovka by se to hodilo. Od jara jim můžu chytat blechy nebo čudly na chatě, právě teď je to ale dost problém a při jejich apetitu se už očka skoro nestíhají množit :-D (kdoví jak dlouho byly chudinky o hladu, než jsem si je koupil :-O ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:04 Muž zikyc [79] - Sumci
Měl jsem taky pár potvor co braly jen živé :-D , nejdřív sem je naučil na mrtvé a pak celkem dobře braly mraženou artémku a ted už berou i granule, ale moc nadšený z nich nejsou a ani po nich tolik nerostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 02:15 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Prima, do budoucna mám tak jako tak v plánu cca 1000 l akva, takže se to bude hodit palec . Ty moje jsou ovšem zatím čudly, odhadem tak čtyřiapůl pět centimetrů, toho času v padesátce s pavími očky (vyzobávají tam potěr :-) ). Bohužel ale nereagují na neživou potravu - mraž. patentky aj. prostě nechávají ležet. Příští týden už by snad měly přijít živé nitěnky, popř. patentky, tak doufám že jim budou chutnat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 19:49 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Saša
V přírodě dorůstá až 80 cm, v akva zůstávají mnohem menší. Tuto rybu lze po dosažení dospělosti chovat jen ve velkých akváriích (minimální délka 2m). Voda by měla mít 25-28°C, bohatá na kyslík, dobře provzdušňována a s nízkou hladinou odpadních látek (silný filtr). Přijímá především živou potravu - živé rybky, žížaly, slávky, doporučuje se občas krmit masem korýšů, dá se krmit i hovězím srdcem atd. V akváriích nebyla dosud rozmnožena, v přírodě staví volně plovoucí pěnové hnízdo, které chrání oba nebo jen jeden z rodičů. Rozdíl v pohlaví není znám. V dospělosti zmizí skvrny a ryba se zbarví stejnoměrně zlatostříbřitě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398-tetra-chov?od=601