Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 09:51 Muž Daniell [38] Re: Freedlo
Není zač :-) .. Ohnivky jsou překrásné rybky a za ten čas co je mám, tak jsem vysledoval, že i když jsou mírumilovné a pohodové, tak mají svá mikro-teritoria, a hlavně samičky si je trošičku brání. Ve společnosti větších ryb jsou nejenom schované ale schopné ze strachu skákat z akvária. Na večer, cca okolo 17:00 se vždycky všechny, samci i samice, "sejdou na pokec" až do zhasnutí světla .. asi nějaký rituál :-D . Rády spí břichem nahoru v jávském mechu nebo ve svislé poloze hlavou dolů, což popisuje literatura jako obrázek toho, že jsou v pořádku a spokojené. Nyní je mám s Endlerkami a Pygmejáky a tváří se všichni spokojeně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 09:25 Muž Freedlo [221] Re: Daniell
Diky. To zni rozumne. Obcas ted zacinaji vyplavavat navecer. Tak budu jeste pozorovat par tydnu a pokud se to nezlepsi, uvidim co s temi ramkami udelam. Nechci nikoho stresovat a utlacovat: )

Diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2023 09:13 Muž Daniell [38] Re: Freedlo
Ahoj, spíš než ze světla budou prostrašené z těch nových "ramek" co tam máš. Chovám ohnivky dva roky - při nižším počtu ( míň jak deset ) ale i vyšším, je moje zkušenost, že pokud jsou v akva samy tak o.k. ale pokud jsem přidal jakékoliv "větší" ryby, tak se začaly shlukovat a schovávat ( odborná lit. píše, že pokud se ohnivky shlukují a schovávají tak proto, že mají strach ). Přidání Tetry královská byl extrém, to jsem Ohnivky neviděl třeba i týden až nakonec šly tetry královské zpět do akvaristiky. Potom jsem zkusil přidat Endlerky a ono to funguje. Ohnivky si s Endlerkama nevadí a nezavazejí si .. dokonce jsou "kontaktní" a také jsem zjistil, že počet 10 a víc je pro ně ideálnější. V minulosti jsem ohnivky kombinoval s panceřníčky taky o.k. a chvilku byly i s razborkami skvrnoocas. a taky v pohodě. Ty ramky co tam máš nově asi moc dobrý nápad nebyl, však uvidíš. Mně se osvědčila cesta kombinace klidných ale i velikostně srovnatelných rybek - potom to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2023 17:27 Žena tramtra [3202] Re: Freedlo
Máš tam podle prezentace od 5.11. nové ramky, nemají třeba strach z nich? Ohnivek máš jen sedm, to není hejno. Tyhle malé rybky, když je jich málo, mohou na každou (byť malou) změnu v osádce reagovat různě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 21:36 Muž Freedlo [221] Re: Starka
No ja s tim prave moc nelaboruju:) nove svetlo mam od 26.9. .. takze vic nez par tydnu, jak jsem puvodne myslel.
Nechteji ani vylezt na krmeni

Svetlo vypinat nebudu, alespon tedy nechci, ldyz uz ho mam a hlavne ldyz nevylezou ani pod puvodni svetlo, ktere jede na 50%. Vypnu modre spektrum - to celkem vodu rozsvecuje. nicmene ostatni rybky tam litaji normalne. I ty tri prezivsi Razborky

Snad si za nejakou dobu zvyknou no. Pokud to je svetlem: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 21:03 Žena Starka [241] Re: Freedlo
Tak jim dej čas třeba týden. Kdy pochopí, že opravdu se nemusí bát silného světla, se kterým teď laboruješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 20:50 Muž Freedlo [221] Re: Kawasaki
Ja prave nevim. Kdyz zhasne to nove a pak sviti 45min jen to stare na 50% .. tak jsou porad vzadu a jen obcas povylezou. Nevypada, ze by to bylo svetlem.

Ale jinak nevim, cim by to mohlo byt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2023 20:00 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Freedlo
V podstatě si odpověděl sám. Ryby na rozdil od rostlin mají radši slabé světlo.
Zkus to přidané světlo na pár dnů vypnout a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 18:01 Muž Freedlo [221] – Tetra ohniva - hejno se schovava
Ahoj
Mam mini hejnicko 7mi teter ohnivych. Vzdycky plavaly normos po akvarku jaks taks, ale ted se jiz par tydnu zdrzuji uplne vzadu u dna. Vsechny tam spolu plachti a cumi. Docela blbe se krmi, protoze moc nevyplouvaji - snad jen navecer trochu. Puvodne jich bylo jen 5, pred nejakou dobou pribyla 6ta a predevcirem jsem si vsiml sedmeho kousku. ( obe dve se mi narodily - takze vypada, ze se i mnozi, coz vidim jako dobre znameni)

Nevite proc jsou porad tak zalezle?

Jedine co me napadlo a bylo pred par tydny nove, bylo dalsi svetlo, ktere jsem pridelal do krytu. Ze by na ne moc zarilo treba a proto jsou schovane vzadu u dna pod rostlinama?


Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 14:43 Muž Rybar [-29] Re: junis
Je jím občas dát živou stravu, aby ne zlenivěli. Paví očka jsou v jiné nádrži a kropenaté jsem dál pryč. Místo toho pořídil skaláry .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 08:37 junis Re: Rybar
Já je mám s pavími očkami a pancéřníčkami kropenatými.Jsou to prý velmi nenáročné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 08:23 Muž Rybar [-29] Re: junis
Dobré ,bohužel jediná tetra,která se nesmí chovat se čverzubci zakrslími ti je okusují .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 06:43 junis
Jaké máte prosím zkušenosti s tetrou červenou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:34 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Tlející dřevo odstraň a Tetry nech se volně třít. Vždy nějaká přežije. Tedy podle osazenstva. Jikrám se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 17:39 Žena Beastie [318] – Tetra ohnivá odchov
Mám dotaz na nekontrolovaný odchov ohnivé tetry. Mám velkou hromadu jávského mechu, ve kterém rády plavou a několik samic velmi tlustých, předpokládám že jsou plné jiker. Mám jich celkem asi 55, poměr samci samice je dobrý, nakrmené jsou až moc.
Problém je v tom že já v akváriu mám velké množství plovoucího bordelu, co se rádo drží v mechu a v najas (viním tlející dřevo, proto dělám častější výměny a peru predfiltry) a tak při každé výměně do toho šťouchám a posouvám a teď se snažím i vyndat řasu špejlí. Pokud se ale náhodou vytřou a náhodou to něco přežije a nebude snědeno, jak to udělám abych nekompromitovala případná vajíčka ale zároveň udržela čistotu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 23:06 Muž Atomret [41] Re: Roger
Jo jsem se splet myslel jsem žhavky.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2022 22:46 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Měděné bych do 54l rozhodně nedával, jsou to aktivní plavci a 54l co jsem měl zkušenost není pro ně zrovna hitparáda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 22:26 Muž Atomret [41] Re: KarásekLut
Krvavky jsou v hejnu vhodný tak do 200 litru. Kup měděnky nebo ohnivky, ale i ty ti dorostou klidně na 3 cm. Pak není špatná volba Razborky. Dopuručuji radši než Tetry. můžeš dát klidně větší hejno. A už bych ta nic nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.01.2022 16:40 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rozhodně nepopírám že čím větší tím lepší.
Jak jsem psal níže , žádný akvárium není dostatečně velký ( možná kromě těch v zoo smich ) Vždy po chvíli zjistím že bych chtěl větší.
Letos mi bude 50 když jsem s akvaristiku začínal někdy v 7.třide na ZŠ tak nebyl internet a bible pro mě byla kniha Akvaristika od Rudolfa Zoukala kterou dodnes mám. Hned na začátku byla tabulka velikostí akvária viz foto.
Vždy když tady vidím ty diskuse ohledně velikostí nádrží tak si na to vzpomenu a mám úsměv na tváři.
Rozhodně nechci tvrdit že se má ubližovat rybám, samozřejmě je super mít spíš větší než menší akvárium. Ale byly prostě doby kdy se to tak neřešilo jako teď tady.
Viz hrubý a čistý obsah nádrže. To jsem poznal až tady na těch stránkách hmm
Vím že tenkrát byla jiná doba, dnes jsou úplně jiné možnosti než tenkrát.
Tak jsem jen psal že bych to s tou velikostí zas tak nehrotil.
O tom že ty ryby viniknou lépe v dlouhé velké nádrži než v 50 litrovém kyblíku není pochyb.
Ale já kdysi měl i Kančíky Příčnopruhé v 57 litrech a množili se jak šílení...
I nám lidem by se líbilo žít na "zámku" a spousta bydlí v 30m garsonce...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 14:48 Muž Lojza007 [1198] Re: hellmut
Ono jde vždycky všechno, ale myslím, že by bylo dobré myslet i na pohodu těch ryb. Pokud jsou v nevyhovujícím prostředí, jsou ve stresu a zkracuje jim to zbytečně život. Nemyslím si, že je potřeba tam cpát nevyhovující ryby, když se dá najít nějaká menší podobná alternativa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 13:31 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Pertinax
Třeba tahle by asi šla, sice není tak pěkně červená jako ta Krvavá ale je taky pěkná, když jsem je viděl v Akvaristice tak jsem o nich chvíli přemýšlel...


rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva


Jinak bych to tak nehrotil, sice je pravda že žádný akvárium není nikdy dost velký ale já třeba začínal jako malej kluk s 12 litrovou skleněnou koulí...
Byli v ní Paví očka a fungovalo to krásně.
Když mi pak rodiče koupili 50 litrové akvárko myslel jsem si bůh ví jak je velké :) Ale to už je víc jak 35 let smich
Už si to nepamatuju ale myslím že jsem tam měl modré čichavce, proti tomu je Tetra Krvavá prcek
Ale je taky pravda že vyměnit padesátku za stovku by neměl být zas takový problém co se týká prostoru a nosnosti místa kde to stojí...
Takže je čas přemýšlet o výměně akvária hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2022 22:06 Pertinax Re: KarásekLut
Do 54 litrů nanejvýš nějaké mikroryby, což tetra krvavá není. Anebo nějakou málo pohyblivou rybku, která se chová sólo.
54 litrů je na akvaristiku obecně málo. Nejde jen o omezený pohyb, ale taky o udržování nějaké rovnováhy v akváriu. Ono Ti to třeba bude žít, ale nenaučíš se to dělat dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 17:07 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Hejno Tetry Ohnivé, nejlíp aspoň 15-20ks, ať se nebojí...toť moje rada ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2022 11:23 Muž Lojza007 [1198] Re: KarásekLut
Já bych volil nějaký razbory, těch menších může být víc, třeba 20 bornejek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2022 07:48 R Muž afc1886 [14681] Re: KarásekLut
Za mě bych si vybral jiný druh rybek ke krevetkám. A i krvavky by si zasloužily větší akvárium kde jich bude větší množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 07:23 Muž KarásekLut [93] Re: Pertinax
tak píšou minimálně 6 a více kusů. ale vzhledem k tomu že tam budu mít krevetky (mám v plánu koupit 10 nebo 20 krevetek) a k tomu jako doplnění sem chtěl tetry. Myslíš že když tam dám 4 tetry krvavý (když nepředpokládám jejich množení) že jim nebude "smutno"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 21:51 Pertinax Re: KarásekLut
KarásekLut napsal:Nebude na 8 kousků tetry akvarium 54 l malý?
Bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2022 16:16 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: KarásekLut
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tetry Krvavé jsou nádherné ryby, dlouho jsem váhal kvůli jejich pověsti že okusují jiným rybám ploutve. Ale nakonec jsem to risknul a koupil jich deset a mám z nich velkou radost. Asi se mi z mých Teter líbí nejvíc. Dřív jsem měl oblíbené Tetry Ozdobné ale proti Krvavkám jsou to bledule...
A Skalářích ploutví se Krvavky ani nedotknou. Takže paráda !
Na první foto vidíš Krvavou a Ozdobnou a na druhé s Neonkou aby jsi mohl porovnat tu červenou ...
Třetí je vidět že Skaláři jsou "nepoškozené" ;-)
PS: Svítím obyčejné zářivky studená bílá takže světlo tu červenou nedělá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 09:44 Muž Lojza007 [1198] Re: KarásekLut
Krevetky je lepší dávat ještě později, v podstatě by to měli být poslední obyvatelé, ale určitě bych je nedával až po tetrách, po měsíci bych tam dal pancéřníčky a třeba razbory, ti si krevet nebudou všímat, po dalším měsíci krevety a o měsíc později tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 09:37 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
tak já chci cca 3 - 4 týdny po založení akvária do něj dát krevetky a uvidím jak se jim tam bude dařit. A pak časem až rybičky. Jaký počet teter krvavých by ste mi doporučili ke 20 ks
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 09:29 Muž Lojza007 [1198] Re: KarásekLut
Tetry jsou oproti živorodkám čistotný. Ale raději bych napřed nasadil krevety, ať trošku vyrostou, mně tetry královský žraly malý krevety a ty se pak jenom schovávaly a moc se nemnožily. Jakmile se tetry přesunuly do jiné nádrže, tak krevetky ovládly akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 08:42 Muž KarásekLut [93] – tetra krvavá
Rád bych se zeptal lidí kteří chovají tetru krvavou. Na obrázcích vypadá její zbarvení hodně do červena. Je takové zbarvení i ve skutečnosti? Jak je to s nima co se týče rozmnožování a čistoty? Sou čistotný? jde mi o to aby nebyli jako živorodky který jen "kadí", žerou a množí se. Jaké sou tetry krvavé v porovnání se živorodkama? Přemýšlel jsem že bych koupil žlutý krevetky a k nim nakombinoval červený rybky. Může mi o nich někdo říct jaký s nimi mají zkušenosti? Nebude na 8 kousků tetry akvarium 54 l malý?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2021 09:41 Muž 4Sima [1894] Re: Starka
I ty neonky modré ocení delší akvárium. Betta bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 08:19 Jozef Re: Starka
Len pre istotu. Nepomýľ si tetru neónovú s neónkou modrou (neónky modré sú menšie, preto ti ich dole písali).
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 07:21 Starka Re: 4Sima
Taky by šlo. Už i uvažuji nad jednou bettou. :) Teď momentálně mám rostlinky a řasokoule. Nechávám zaběhnout akvarko, takže na ryby mám naštěstí času dost. hop
Mi se právě líbí neonky, že jsou barevné, ale jestli to jsou plavci, tak mám strach, že 4o cm je málo, a že kvůli tomu by se jim nedařilo. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2021 06:40 Muž 4Sima [1894] Re: Starka
Zkusil bych ohnivky. Další tip m.youtube.com/…

m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2021 22:49 Starka Re: 4Sima
25x4o cm. Je to malé. hmm Myslím, že by se trápily. sad Nebo stačí těch 4o cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 09:08 Muž 4Sima [1894] Re: Starka
Jaké jsou rozměry akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2021 22:24 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Starka
Přesně jak píše Romant. Do 20ks jednoho hejna. Ještě jsou fajn i minirasborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2021 21:12 R Muž romant [27987] Re: Starka
Za mě ne, bude to vypadat blbě. Ono se v těch 30 litrech toho moc v tetrovitých rybách vymyslet nedá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2021 20:50 Starka Re: romant
A můžu je nakombinovat? Tedy jestli musím mít 8 kousků jednoho druhu a 8 kousků druhého nebo můžu mít 4 a 4? Když to jsou tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2021 20:43 R Muž romant [27987] Re: Starka
Volil bych tetry ohnivý a nebo modrý neonky, toliko z teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2021 20:27 Starka – Starka v nesnázích
Ahoj ahoj
Rozhodla jsem si splnit svůj sen a pořídit si parodii na akvarium (3o litrove). :) A chtěla bych v něm mít miniryby. hop To znamená nějaké tetry. Jenom tetry, jiný druh ne. Jsem zatím úplný lajk, a proto si dovoluji zažádat o radu. Tetra neonova by se měla chovat po aspoň 8 kusech. S tím problém nemám. Mě spíš zajímá, zda se musí chovat 8 kusů teter neonovych, nebo můžu namixovat např. tetra neonova, tetra červená, tetra modrá, popř. i tetra černá?
Moc se omlouvám se blbý dotaz. hmm Ale chci, aby se rybičky měly dobře a abych ryby chovala, ne tyrala. ;-)
Popř. jakékoliv rady uvítám. palec
Děkuji za odpovědi :-)
Starka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2021 20:20 Muž PetrZ1978 [21] Re:
Přidal jsem 6 citrónek a situace se zlepšila.
Agresor už se nepere, jenom občas někoho prožene a provokuje k souboji.
Naštěstí ale nikdo na jeho provokace nereaguje.
Tak doufám, že se situace uklidní a bude to jenom lepší a lepší.
A pak už jenom samá pozitiva a sociální jistoty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2021 20:43 Muž vlka [3444] Re: PetrZ1978
A není tam víc rybiček ?. Silnější filtr nebo vzduchování ?.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2021 18:37 Žena tramtra [3202] Re: PetrZ1978
Zvětšení hejna by pomoct mohlo. Prostor k tomu máš. palec Zkusila bych trochu plovouček na hladinu, pár kousků třeba Voďankovce. Možná pomůže i přidání těch neonek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2021 18:31 Muž PetrZ1978 [21] Re: vlka
Opravdu? Viděl jste mojí prezentaci?
A jakto že v akvaristice, kde nejsou žádné rostlinky a úkryty, se rybky nervou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2021 15:27 Muž vlka [3444] Re: PetrZ1978
Rybky mají málo úkrytů, málo rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2021 09:45 Muž PetrZ1978 [21]
Ahojte.
Prosím o radu.
Do mého nového rohového akvária jsem pořídil 10 teter citrónových a trápí mě jedna věc.
Dva samci se neustále perou a oba vypadají jak "drbani" (okousané ploutve).
Uklidní se tato situace sama nebo musím nějak zasáhnout?
Pomohlo by třeba zvětšení hejna teter citrónových?
Mám v plánu ještě přidat tetry neonové (20 ks)
Ještě tam mám 8 pandů.
Akvárium měsíc v záběhu, hodnoty vody v normě, nitrifikace funguje, rostlinky rostou, řasy žádné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2021 10:35 Silviebaris Re: Muhyng
Ryby vydrží i týden bez krmení,ony si něco najdou..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398-tetra-chov