Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 19 Žádná další stránka   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:34 Mrakoplash – Re: ustavprochore
Úplně obyč a většinou i přímo z vodovodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 08:49 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: brabenec
Chovám tetry neonové a tetry amandae spolu s krevetkami cherry red a black crystal ve společné nádrži. Soužití je bezproblémové.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 12:09 Muž isamik [180] – Re: ustavprochore
Taky si myslim, ze leje normalni vodu, max. odstatou. Zadne kouzelne zarizeni ci sberac par sem u nej nevidel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2008 12:05 Žena ustavprochore [567] – Re: brabenec
předpokládám, že Mrakoplash dolívá normální vodu místo té, která se odpaří.
jestli má nějakou speciální, určitě mě rád opraví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 12:02 brabenec – Re: ustavprochore
odstátá vim proč,ale odpařená ne.Koukni se na Mrakoplashova akadama?!?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 12:01 brabenec – Re: Sid
Side moc děkuju za profesionální radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: brabenec
Mám krevetky s neonkami. Kromě kopřiv ale neonky nepustí krevetky ke krmení... A taky se krevetky nemnoží - mladé jsou pro neonky kvalitní krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:58 Žena ustavprochore [567] – Re: brabenec
Nebude to spíš odstátá? Odpařenou vodu = vodní páru přidáte dost těžko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:50 brabenec – Re: Geri
Někde jsem čet,že se do akvária kde jsou krevetky dává odpařená voda?!?!Newíš proč se tam dává??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:49 brabenec – Re: Geri
Děkuju moc???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:41 Muž isamik [180] – Re: brabenec
Byt spolu muzu, kdyztak to bude vyzivne krmeni pro neonky... :-). Nevim jestli si krevetky poradne uzijes, ikdyby je neonky nesezrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:39 Muž Geri [29] - Skaláry
jo už jsem to i viděl, fungovalo to dobře, chce to hlavně dobře zarostlou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:38 brabenec – Můžou být spolu:Krevetky a neonky???
Ahoj mám takový dotaz jestli můžou být krevetky a neonky spolu chci založit takovej mix akvárium mno..a jetsli by to teda takhle šlo???Děkuji za všechny příspěvky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 16:48 Bexim Re: HH
rozhodně si dej do nějaké další nádrže rezervní krevetky.Já přišel o všechny red cherry a zůstali mi jenom 3 palmati 1:2 sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 07:54 Žena Eliška [38] Re: HH
Krevety a kryptokorýny si nijak nevadí. A pokud nechcete krevety množit, nebo vám na tom nějak nezáleží, tak doporučuju c. japonica, které jsou dostatečně velké, aby je ryby nesežraly. Já je mám s melanotaenia trifasciata, kteří mají v současné době cca 10 cm a krevety jen prozkoumali a nechali na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 01:03 Muž klm007 [114] Re: HH
Naprosto souhlasím s kolegou "F". Je třeba vycházet z toho, že ryba je dravec a kreveta je velmi chutná kořist. Čerstvě narozená krevetka je menší než artémie, takže opravdu spíše záleží na množství úkrytů v akvárku, než na druhu ryb. Druh ryby (rozuměj velikost) jen zvětšuje či zmenšuje rizikovou část vývoje krevet. Já chovám cherry s cca 10 endlerkama v 65 litrech a co jsem tak vypozoroval, tak z jedné snůšky vajec krevety (30-50 ks) přežije do bezpečné velikosti cca 5 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 00:45 HH – Meč
S 4 mečovkama krevety ano nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 19:57 0 Re: Kadlosek
Fotka k příspěvku Stále probírané téma ;- Nakoupené krevety raději nejdřív namnožím . Pak si můžu dovolit libovolné experimenty z takto zůročenými nákupními výdaji a výsledky těchto pokusů lze prostřednictvím fo'ra zveřejnit - předat ostatním .¨¨// Bude mě z toho bolet ruka a možná někdo řekne , že dělám chytrého , ale pro ty co začínají , přece jen něco napíšu .--- Své první krevetky ( Neoc. dent. ) jsem si pořídil před více jak dvěma lety a to z důvodu , že se mi v akváriu , přestože bylo hustě osázeno rostlinami vyskytla svěže zelená vláknitá řasa . I při častém odstranˇování stále bujně rostla . V akváriu byla pouze malá chovná skupina živorodek duhových (paví očka) . Zakoupené ještě vzrůstem malé krevetky ( 5 ks ), byly po třítýdenní karanténě vypuštěny do nádrže se zmíněnou řasou a "gupkami" . Rybky byly z počátku zvědavé a korýše si zblízka obhlížely a já trnul obavou , zda je nenapadnou. Nestalo se a krevetky začaly v akváriu plnit své poslání . Jak rostly , tak zárovenˇ očividně mizela vláknitá řasa , až po ní vůbec nic nezbylo a ani později se , už více neobjevila . Když krevetky dospěly , tak bylo možné dobře rozeznat pohlaví . Samice byly tmavší s výraznějším hřbetním proužkem i celkově větší . Moje první krevetky byly dva samci a tři samice . V té době mne v některé dny při pozorování , co je v akváriu nového upoutalo zvláštní chování samců . Velmi intenzívně plavali po celé nádrži a prozkoumávali každé zákoutí . Jak jsem zjistil , příčinou byla ,některá z přítomných samic , jenž vypouštěla feromon ,že je "připravena" . Jakmile ji některý samec našel , tak se s ní krátce spářil. To neprobíhalo u všech samic najednou , ale s rozdílem několika dnů . Asi týden po tomto aktu se u samic objevily vajíčka , která nosily přibližně měsíc , než se z nich "mikroskopické" potomstvo vylíhlo . Protože akvárium bylo silně zarostlé šípatkami (Sagit. subulata) , zákrutichami (Vallisner. spiralis a asiatica) i jávským mechem (Vesicul. dubyana) a já nechtěl ještě tento stav narušovat , tak z touhy mít možnost sledovat vývoj vylíhlých krevetek jsem jednu samici s vajíčky přelovil do malé nádržky ,kde byl i drobný loužový plankton-rezervní násada pro jezírka. Z akvária s krevetkami byly paví očka odloveny do venkovní tůnˇky a po vylíhnutí mladých Neocaridin jsem se rozhodl využít tuto nádrž pro odchování menšího počtu vykuleného plůdku parmiček nádherných . Výsledek byl , že parmičky z plůdku odrostly , ale z mladých krevetek nezůstala ani jedna . Parmičky "šly" do jiného akvária a z další snůšky se nové krevetky udržely - i později, když se "vrátily" paví očka . Od samice červené mečovky Simpsn , která mi uhynula , jsem mněl několik mladých a ty dal k pavím očkám a krevetkám trochu povyrůst , než je bylo možné přidat k ostatním mečovkám . Po "čase" jsem zjistil , že v akváriu se nová generace krevetek vytratila a staré kusy stářím hynou , až nic nezůstalo . Mečovky dokázaly mládé krevety vyhubit . Naštěstí mi zůstala populace od té samice ,co byla přemístěna do malé nádrže s planktonem a mám tento odchov v dalších generacích do tědˇ. Také jsem vypozoroval , že pro zdárný odchov vylíhlých krevetek je přítomnost prachového planktonu příznivá k odchovu vyššího počtu mládˇat , ale netvrdím , že to je směrodatné ( zásadní ). Tyto další generace k mému podivu nechtějí konzumovat vláknité řasy , které jim přináším vylovené ze zahradní nádrže . Asi jsou pro ně moc tvrdé , protože jemnějšími druhy nepohrdnou . ¨¨¨¨ Tady je tedy moje konstatování , jestli "mít či nemít" , ale na to jsem už ve fo'ru i dříve reagoval . Určitě je tento psaný příspěvek pro mnohé človíčky svou délkou únavný a , kdo ho celý přečte - tak má teda výdrž , ale jsou to konkrétní poznatky , jenž se skutečně udály . Přiložil jsem , tedˇ nasnímanou fotku několika mých krevetek - bez rostlin , atˇ jsou asponˇtrochu vidět . Čauky všem. F. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 22:29 Petr1 Re: Kadlosek
Kadlosek napsal: tak ja nevim...jeden rika ne druhy jo...a proc ja se vubec ptam kdyz je nemam ani kde sehnat??? :-O Už víš, proč jsem říkal, ať je tam klidně dáš? Odpovědi jsou rozporuplné, jeden ano, druhý ne, stejně si uděláš, co budeš chtít. A ty je tam chceš, takže je tam dáš, zkusíš to a ono to nějak dopadne ... Třeba to vyjde a všichni budeme o kousek moudřejší :-) Kde by byl pokrok, kdyby nikdo neexperimentoval a jen dělal to, co mu někdo poradí? Kup 15 krevet, 7 jich dej do akva a podívej se, co se stane. když je ryby sežerou, ze zbytku si založ krevetkárium. Za dva měsíce bude krevetek na prodej. A když je nesežerou, tak tam za pár dní přidáš ten zbytek a je to :-) A dilema je vyřešené :-)

Dostal jsem nějaké soukromé zprávy o tom, že někdo má krevetky i s black molly atd. a vše v pohodě.

A moje zkušenost je, že když kamarádka nalila krevety do akva s black molly, tak než je stačila odlovit, zlikvidovaly jich rybky asi 20.

Jsme tedy na začátku ... když nevyzkoušíš, tak se nedozvíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 21:41 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Buddyman
Samostatné krevetárko ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 21:32 Buddyman Re: datura
Mno já nevím já měl krevetky s pavíma okama s mečovkama a tlamovcema dva roky v jednom akváriu 4 kusy a ony krevety přežily. Ryby zemřeli spíš stářím. Ale je teda fakt že kytky které mají měkké listy tak ty to nepřežily. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:24 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kadlosek
Souhlas, myslím, že do tvého agua se krevetky nehodí (teda pouze jako krmení), nejlépe jsou sami nebo s menšími rybkami jako neonky, razborky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:24 Muž Yirka [9126] Re: Kadlosek
Není jasné co chceš slyšet, zkušenější chovatelé to v reakcích na tvůj dotaz vcelku jednoznačně nedoporučují a tak je to opravdu jen tvoje rozhodnutí, zda do toho jít a být vyjímkou, která potvrzuje pravidlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:23 Žena datura [104] Re: Kadlosek
řekla bych, že dospělé Caridina japonica by v něm mohly být. :-) ale musel bys jim poskytnout dost úkrytů, aby se vůbec té dospělosti dožily. ono stačí, aby je rybičky zkusili ochutnat a poznaly, že to fakt jde, potom bys je už asi nezastavil a krevetky by se dostaly na jídelníček. jávský mech je výborné řešení. nebo jiná, hodně členitá rostlina. často tam prostě zalezou, žijí skrytě a odhazují svlečky, a pak vylezou o dost větší, než předtím;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:15 Kadlosek Re: Mrakoplash
To se ti rekne dej je tam a maximalne ti je sezerou ale 250v prdeli...a to se mi zase nechce...proto se ptam jestli by jste je tam dali nebo ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:08 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Kadlosek
Tak jako dát je tam můžeš, že jo. Otázkou pouze je, jak dlouho vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:04 Kadlosek Re: Petr1
ja jsem videl akva kde maji zivorodky a krevetky a v pohode ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 18:49 Petr1 Re: Kadlosek
Kadlosek napsal: pridejte jeste nekdo nejaky komentar...zajima me vice nazoru ;-);-) A co chceš za názory? Dej tam deset kousků a uvidíš. Maximálně ti to ryby sežerou. Tedy určitě ... Blackmolly a mečovky to vyčistí skoro okamžitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 14:04 tasidele Re: Kadlosek
mal som najas - rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadelupensis - a teraz ich mam kopcom /krevetiek/, skus tam dat drevo s javskym machom....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 13:52 Kadlosek Re: Torch
Tak to ja by jsem jeste dokoupil nejake rostlinky...ale nevim jake..poradte ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 13:44 Torch Re: Kadlosek
Já bych je tam vůbec nedával málo místa kam by se mohli schovat....aspon muj nazor nemam s tím skušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:25 Kadlosek – Muzu si dat do meho akva. krevtky???
chtel jsem se zeptat jestli si muzu dat do meho akvarka krevetky Neocaridina denticulata "Cherry"
rybicky.net/nadrze/3797
poradte co by jsem mel znenit nebo co pridat...jsem totiz uplny zacatecnik co se tyka krevetek ;-) ;-) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [19]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759-mohou-byt-krevetky-spolu-s-***?od=901