Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 21:05 Žena Irbis191 [13] Re: Irbis191
Prosím o odpověď :-) krevetky chci hlavně proto, že se mi v akvu udělala dlouhá, hebká zelená řasa... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 20:25 Žena Irbis191 [13]
hoj chtěla bych se zeptat jestli může být nějaká krevetka s čichavcem, neonama a tetrama +
jeden malej anc? Případně jaká krevetka?
dík potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 07:23 LaChiqua
Děkuji. Jak velké aqua bych tak měla tedy pořídit? Dřív jsme na krevetky měli 20l, ale tam bylo cca 10 jedinců a nic víc. Když to budu chtít dát dohromady s něčím jiným, tak by to asi chtělo trochu více prostoru :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2016 07:30 R Muž afc1886 [14704] Re: LaChiqua
Třeba Razborka - barmská, bornejská, galaxy,skvrnoocasá,kalimantanská, mikro, thajská, trpasličí,nebo neonky modré,tetry ohnivé,pancéřníček malý, nezaznamenal jsem ani problém s krunýřovcem jednopruhým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 00:57 LaChiqua
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, s čím lze krevetky chovat. Četla jsem, že se dobře snesou s mikro krabem a některými druhý malých rybiček. Někdo dokonce psal, že je chová s drápatečkama, nebo čtverzubcem, což mi ale moc nejde dohromady. A co třeba ráček? K těm rybičkám mě napadá pouze nějaká malá živorodka (třeba endlerova je krásná)...razborka...možná pak sekavec, nebo krunýřovec? Nebo nějaký pancéřníček? Ocením každou zkušenost a radu.

Našla jsem rybu Yaoshania pachychilus, ale nic česky jsem o ní nemohla dohledat...zná jí někdo z vás? Na fotkách jí právě chovali spolu s krevetkama a vypadala moc krásně. Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 18:52 Muž curk [0] Re: Turbínka
Děkuju, nad tímhle jsem přesně přemýšlel, platy mají obě 4-5 cm, oka 4-5, otíci 4 cm. Doufám že to je teď v jakési normě, krevetky si pořizovat nebudu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2016 18:46 Žena Turbínka [2558] Re: Durg
A ta oka si pochutnají také ;-) Máš živorodky v objemu, který je na hraně nebo spíš za ní. Nedávala bych tam živé krmení a ani další spolubydlící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 18:42 R Muž afc1886 [14704] Re: Durg
Můžou,ale ty platy si pochutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 18:31 Muž curk [0]
Ahoj nedávno jsem objevil krevetky a tak jsem si o nich něco četl. Myslíte si, že by se mi hodily třeba 3 cherryny nebo red krystaly do 30l? Jinak filtrace skvělá, údržba kvalitní, dobré osázení. Děkuju za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2016 17:45 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Japoniky a betta ok, ohledně těch neocaridin, když vidím tu nádrž a budeš mít bettu, co z loví (a že 95% krevety loví) bude hůř... Molucku do tohodle objemu ne, ale to už jsem ti říkala a stejně už tam trůní...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 14:52 Jozka
Dobry den, jakej je vas nazor na molucku, japobky, neocaridiny a betu v 60l? Uz sem ji tam mel chvilu driv, vychazeli spolu, ale to tam nebyla molucka, neublizi ji beta?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 21:49 Muž jamro27 [40] - krevetky
Menej krmit a menit castejsie vodu, vymenou vody sa mi ich podarilo zrusit v mojom akva. Racik by si mal na nich pochutnan. Casto sa premnozia a az potom zmiznu z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 21:46 zdenka Re: jamro27
můžu se zeptat jak se jich zbavit?jsou pro krevetky nebezpečné?chceme si pořídit ráčka mexického zakrslého, tak máme teď strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 21:42 Muž jamro27 [40] - krevetky
rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna

Pravdepodobne toto podla opisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 21:34 zdenka – škůdci v akváriu??
Zdravím, potřebovala bych poradit, máme akvárium s krevetkami, před měsícem jsme k nim pořídili paví očka, ale ty postupně umřely, byly zkroucené jak bumerank, dnes se nám v akváriu objevili nějaké bílo průhledné stvoření s fouskamaa malím ocáskem o velikosti menší než špendlíková hlavička, jsou na skle, na kamínkách, všude, prosím poraďte co by to mohlo být děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 19:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Marcel
V práci red cherry s peřovcem máme. Ale taky tam na rozdíl od tebe opravdu máme dost úkrytů a schovek ;-)
Edit: Jinak aby nedošlo k omylu, tahle kombinace se opravdu nedá obecně doporučit. Někde a s nějakým peřovcem to fungovat může, ale já tam jen dával svý přebytky z odchovu. Za krevetky z krámu bych na takový experiment peníze nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 17:32 Muž Jifi [675] Re: Marcel
Kromě toho, že tam teď nemáš úkryty, to vypadá, že to akvárko je krátce založené. Soudím na to podle toho, že rostliny nejsou rozrostlé. Je tam taky moc volného dna.
Pro krevetky je potřeba mít dobře zaběhnuté akvárko. To se dočteš v jiném vlákně - třeba tady: rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 17:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Marcel
To je rozumné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 17:26 Marcel Re: Jifi
díky za radu. kouknu co by se s tím dalo udělat. jinak se budu muset rozloučit s myšlenkou na krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:45 Muž Jifi [675] Re: Marcel
Marcel napsal: Místo na schovávání tam je.

Já tam na schovávání nevidím skoro žádné místo ... jen ten růžkatec nebo co to plave vlevo nahoře.
V tak prázdném akvárku se krevetky nemají kam schovat.
Chce to víc jemnolistých rostlin, nejlépe kobercovek, a mechů. A klidně i kus skořápkny kokosáku s tak malým vlezem, kam se ryby nedostanou. Nejzranitelnější jsou krevetky při svlékání. A i mimo svlékání potřebují dost zarostlé akvárko, aby nesloužily jen jako potrava pro ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:43 R Muž romant [27987] Re: Marcel
Pořídíš jenom krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:42 R Muž afc1886 [14704] Re: Marcel
Budou krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:41 Marcel – přežijí krevetky
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli krevetky red cherry přežijí v akvárku s péřovcem a parmička polopruhá (4x). Fotka akva přidaná. Místo na schovávání tam je. Máte někdo zkušenost s touto kombinací? Nechci jen pořídit drahé krmivo.

rybicky.net/atlasryb/perovec_teckovany
rybicky.net/atlasryb/parmicka_polopruha
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 15:34 Muž Jifi [675] Re: Turbínka
No, až vyroste, tak se mu do tlamy vejdou i dospělé krevetky. To je pak pořádný macek.

petm: To se divím, že ti krevetky nechá stávající osádka na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 15:30 Žena Turbínka [2558] Re: petm
Znám jednu křišťálovou studánku, kde pávčata a kropenáčci žijí v míru, ale to už je trochu high level, tak říkajíc. Osobně bych krevetky do chovu moc k živorodkám nedávala, jsou to bestie :) A konec konců, urostlý kropenáč také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 15:26 petm Re: Turbínka
Dík,zarostlé ho mám dost. Už jsem i zaznamenal přírůstek,jen nevím jestli vydrží :). Ale teď jsem shodou okolností přišel k Panceřníčku kropenatému a nebyl jsem si jist. Mám v akvárku i mečovky,platy a paví očka a tam není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 15:24 Muž Jifi [675] Re: Turbínka
Já bych řekl, že bude asi slušně luxovat mrňavá mláďata. Ale pokud bude dno hustě zarostlé, tak se ho hustého porostu moc nedostane a pak by i nějaká mláďata přežívala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 15:17 Žena Turbínka [2558] Re: petm
Tvůj dotaz je dosti široký, podle toho jak moc zarostlé máš akvárium a jak moc chceš krevetky množit. Je-li méně zarostlé a máš ambice velkoodchovu, pak ti kropenáček bude svým občasným lovením tak trochu vadit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 15:12 petm – krevety a Panceřníček kropenatý
Prosím,snesou se krevety a Panceřníček kropenatý?.Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 09:37 Muž Jifi [675] Re: zervan
Zajímavý postřeh.
Já jsem měl ve 112litrovém akvárku dania perlová (hejno 25 ks) a malé krevetky (žluté). Napřed asi 2 měsíce byl klid, krevetky občas plavaly daniím kolem tlamky a někdy krevetka nožkama šimrala danio, jak nad ním plavala. Pravda je, že krevetky plavaly jen občas a moc přírůstků jsem neměl. Pak se něco změnilo a občas jsem viděl na dně ležet mrtvou krevetku (dospělou). Nevěděl jsem, co se jí stalo až do doby, než jsem uviděl, jak se dvě dania přetahovala o dospělou krevetku. Tlamy mají tak malé, že ji nemohly spolknout, ale pocuchaná byla pořádně. Tak jsem dania věnoval známému (už mu hejno ubývalo) a pořídil jsem k malým krevetkám japonské krevetky. Dneska krevetky v pohodě plavou všude a neschovávají se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 08:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Pridám jeden postreh: Kedysi som tu písal tom, ako mi Tetry čierne okamžite likvidovali Red cherry (dospelé). Tak som opatrne skúsil zopár japonských krevetiek - tetry ich najskôr naháňali, stále nedali pokoj, ale keď z toho akosi nič nebolo, postupne o ne strácali záujem. Dokúpil som teda viaceré a po čase sa "skamarátili" - krevetky môžu pokojne kľučkovať medzi tetrami a tie na ne kašlú. A tak som asi pred 2 mesiacmi skúsil dať 2 pokusné Red cherry do akvária, dokonca ani nie dospelé. Sú tam dodnes, Tetry si zvykli na väčšie krevetky a kašlú už aj na tie malé, ktoré prv lovili.

Tým nevravím, že ich odporúčam mať spolu, ale aspoň pre mňa to bolo zaujímavé zistenie. V pomocnom akváriu "rozplávačka" mám ešte posledných cca 100 ancíkov a s nimi kopu Red cherry. Keď ancíkov odveziem čoskoro do predaja, to akvárko asi odstavím a vzíde otázka, čo s krevetkami, preto som skúšal, či by bol reálny ich presun do hlavného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 00:39 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jifi
Souhlas.Jen pro názornost.Měl jsem doma malé disky s malými Caridinami japonicami,vše v pohodě,až do dospělosti,po přidání padesáti poloodrostlých Caridin (měkkých po svleku) byl masakr,takovou agresivitu při příjmu potravy jsem do té doby u disků nezažil,terčovci zlikvidovali nové krevety během okamžiku a dospělců si dál nevšímali.Udělal jsem test v rybičkárně,diskům jsem dal cherryny (cca 100ks,pro 10 ryb),měkké sežrali a tvrdé požvýkali a vyplivli,tím pro ně skončil zájem o krevetky a za pár měsíců byly na plošných filtrech tisíce krevetek ( hamburské filtry z hrubého Bioakvacitu).
I drobné druhy ryb zlikvidují čerstvě vylíhlé krevetky,většinou ve sloupci,ale jak uváděli kolegové,při vytvoření vhodných úkrytů většinou v podrostu je možná úspěšná reprodukce.Tisíce krevetek odchovaných ve společenských i odchovných akváriích jsem rozdal,jde jen o to vytvořit vhodné podmínky ve složení a osazení nádrže (jsou druhy ryb,které zlikvidují i velké krevety,jako součást přirozeného potravního řetězce).Drobní gavůnci jsou schopni rozcupovat dospělou uhynulou Crystalku a obráceně,přerostlého Ancistruse po úhynu, krevetky odstraní beze zbytku.
ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2015 22:22 Muž Jifi [675] Re: ivaha
Pokud si půjdou zaplavat, tak je molyny nejspíš sežerou. Ty jsou věčně nenažrané a tlamu mají dost velkou. A i když molyna krevetku nesežere, dost ji pocuchá a ta už to nerozchodí a uhyne. Pak přežijí dlouhodobě jen ty krevetky, které budou zalezlé a nebudou plavat ve volném prostoru.
Pokud jsou krevetky v akvárku bez ryb, je to o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2015 21:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Jifi
Pokud budou mít dostatek toho mechu, aby se mladý měly kam schovat, bude jich přežívat dost na to, aby průběžně přibývaly.
A vpodstatě nemají problém ani s tím, že by byly věčně zalezlé, to opravdu nemůžu potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2015 13:03 Muž Jifi [675] Re: BlackFish
Pokud používáš krevetky jako živé krmivo, tak ano.
Jinak by mohly přežít, ale v dost velkém akvárku s dost hustým porostem drobnolistých rostlin/mechů, ale i tak by těch krevetek moc v nádrži asi neplavalo, spíš by byly zalezlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 12:55 BlackFish
Mám podobný dotaz můžou byt cherry s blackmolly

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 19:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: odikcz
Ať už jde o modrou, obecnou, nebo černou neonku, nehledě na ostatní tetry, tak každá si ráda zobne do krevetky. Mám obecné a červené a dospělé krevetky si nevšímají, ale na malou dorobotinu si klidně troufnou a to počítej i u těch modrých. Malé krevetky jim prostě zpestřovat jídelníček budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 18:01 Muž odikcz [114]
Někdo zkušenost s modrejma neonkama? Sice je malá, takže sežrat by ji neměla, ale to neznamená, že na ně nemohou útočit a zranit je (případně mladý) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 16:12 Muž snehulda007 [850] Re: julas
Ancík s krevetkama naprosto v pohodě. Ancík není lovec. ano Dříve jsem je měl spolu a krevetky jsem rozdával na všechny strany jak se množily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 15:08 Muž julas [7] – Red cherry a krunýřovec sp.
Mohou být spolu krevetky Red cherry a krunýřovec sp. Ony spolu již jsou, ale nějak tam nevidím, že by se mi ty krevetky množili, tedy spíš otázka, nežerou krunýřovci malé krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2015 16:45 Muž lojzalojzovic [327] Re: krevetka
bylo to už níže, black moly jsou dost velké aby se jim kreveta vlezla do tlamy a pokud se jim tam vleze tak tam asi skončí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 16:20 krevetka – krevetky + black molly
Ahoj, chci se zeptat, má někdo zkušenosti se soužitím black moll a krevetek red cherry? Měla bych je ve 150l akvárku, paví očka (s nimi jsou v pohodě) a přidala bych black molly.. tak předem děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 16:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: mko
Tetry čierne mi Red Cherry lovili aj dospelé, ale japonským dávajú pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2015 15:55 Muž lojzalojzovic [327] Re: Pepan
já bych to viděl na kratší pobyt, můj první pokus trval cca 30vteřin ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2015 14:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: mko
mko napsal: ahoj, môžu byť spolu krevety a tieto ryby? Ide mi hlavne o tieto 3 druhy: botia macrantha, mrenka siamská a tetra čierna. Ostatné ryby už som s krevetami mal a bez problémov: / gubky, gurama perleťová, mremka dúhová, plata, pancierničkovia/ Botie mi žerú slimákov, tak sa bojím, že by si pochutili aj na krevetkách a zase tetry čierne sú pomerne dravé, kŕmim ich občas malými cvrčkami a tie zožerú bez problémov.
Asi tak 5 minut jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 14:11 Muž mko [1] – botia+tetra
ahoj, môžu byť spolu krevety a tieto ryby? Ide mi hlavne o tieto 3 druhy: botia macrantha, mrenka siamská a tetra čierna. Ostatné ryby už som s krevetami mal a bez problémov: / gubky, gurama perleťová, mremka dúhová, plata, pancierničkovia/ Botie mi žerú slimákov, tak sa bojím, že by si pochutili aj na krevetkách a zase tetry čierne sú pomerne dravé, kŕmim ich občas malými cvrčkami a tie zožerú bez problémov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.02.2015 11:29 Muž Chem [837] Re: sisa
Zdravá paví očka krevety nenapadají (pokud nejde o Macrobrachia). Jikry spořádají krevety bez problémů (není pravidlem - jak kdy a jak kde, ale do holé třecí nádrže bych krevety před rozplaváním plůdku nedával).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sisa
1. Nie
2. Nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 22:59 sisa – krevetky a mladé rybky
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli mi krevetky neublíží právě narozeným pavím očkům. A můžou krevetky ublížit nějak i jikrám? (pro zajímavost), moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 15:41 Muž volvik [21]
Diky moc :) mam tam ted galaxky a hooodne malych krevetek tak proto se ptam :) ale chci dat galaxky do velkeho akvarka a dat tam cca 20ks bornejek tak proto se ptam jsou to male rybky tak jsem cekal ze krevetky budou mit klid :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759-mohou-byt-krevetky-spolu-s-***?od=201