Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Konduktometr a pHmetr

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Konduktometr a pHmetr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 09:13 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: prasan
Do ČR je poštovné zdarma. Ale určitě to půjde najít i na Slovensko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:16 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Proto mě to zajímalo, že by stačil nějaký prášek. Tenhle roztok taky mám dá se koupit i přesnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:00 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
Ten jsem měl jako už namíchaný roztok, kupodivu u nás vychází jako v Číně (viz odkaz). Na vodivost jsem prášek ještě neobjevil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:59 Muž @ Kubaa [572] Re: vaaclav
Kalibrační roztok adwa je roztok, žádná voda se tam neleje (ale to už se opakuju).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:54 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Omlouvám se přehodil jsem nicky. Ale já myslel že se bavíme o Kalibrační roztok, 1413 uS, Adwa 31 a ne o pH pufrech. PHmetry už používám dlouho a tak jsem si koupil už normální pufry než ty pytlíčky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 21:49 Muž @ Kubaa [572] Re: DavFM
Žádná čistá voda nemá na vzduchu pH7. Ale to nevadí, protože není pufrovaná. Napufruje ji ten kalibrační prášek, tak jak je třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:47 Muž @ Prašan [2592] Re: DavFM
V akom pomere sa to riedi? A čo potom s roztokom.Predpokladám,že z jedného sáčku toho máte dosť.
Edit: aha vidím.Jeden sáček na 250ml.Ale čo to poštovné? Mne tam ukazuje 87€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:42 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
To je můj post.
Míchám to RO vodou, sice nemá pH 7 tak jak by to chtělo, ale výsledný roztok má stejné pH jako origo kalibrační roztoky od Adwy co byly ku pH metru. Takže pokud to o setinou uletí, nelámu si s tím hlavu, nemontuju atomovku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 21:39 Muž @ Prašan [2592] Re: vaaclav
Ja mám tie Hanna tuším sa volajú.Neviem o tom,že sa to dá doma namiešať z dákeho čínskeho sáčku.Popravde asi je pre mňa i jednoduchšie kúpiť hotový sáček a nakalibrovať ako si kalibračný roztok vyrábať.Miešam si doma len vodu 4dKH do dropchekera.
Ale ak prezradíš čo a ako používaš a pripravuješ rád sa dozviem nové a možno ma to začne baviť. :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 21:37 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Máš nějaký problém? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 21:33 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Potvrzuji, taky tak. Koupil jsem si v číně sáčky s práškem na přípravu roztoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:29 Muž @ Prašan [2592] Re: vaaclav
Na pH meter kalibračný roztok 4,01 a 7,01 pH.Na konduktomer 1413 µS/cm.
pH meter udržiavam vo vate namočenej do KCL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 20:53 Muž @ Kubaa [572] Re: vaaclav
Žádná voda se do toho nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 20:29 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Co do toho používáš za vodu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 20:19 Muž @ Prašan [2592] Re: vaaclav
Používam tie sáčky ADWA.Už sa mi však stalo,že aj nové sáčky neskalibrovali merací prístroj a musel som napr.otvoriť až tretí aby prístroj skalibrovalo.Takže otvorím ,skalibrujem a vyhodím.Mám ich doma kúpených dosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 18:26 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: muťa
Konduktometr mám čínský, nekalibrovatelný, takže jenom jedno za půl roku překontroluju. Na to jsem měl tohle:
www.mangala.cz/…

pHmetr kalibruju tímhle:
www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 17:55 Muž @ muťa [540] - RostlinyRe: DavFM
A prosím tě, ta sonda se má zalít celá, jako ta tyčinka? A byl bys tak laskav a dal nějaký odkaz na ty směsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 17:52 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: muťa
Třeba.Nejdůležitějši je si to něčím nezasvinit, takže jenom odlívat a neměřit v tom přímo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 17:22 Muž @ muťa [540] - RostlinyRe: DavFM
Schoval kam, do ledničky např.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 16:22 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Potvrzuji, taky tak. Koupil jsem si v číně sáčky s práškem na přípravu roztoku, rozmíchám, zkalibruju, vyliju. Jedna kalibrace cca 6kč, jednou za 3 týdny to přežiju.
Na druhou stranu, pokud bych si kupoval hotové drahé roztoky tady, tak bych si na každou kalibraci trochu odlil a zbytek schoval.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 16:16 Muž @ Kubaa [572] Re: vaaclav
Já třeba ano. Tedy po každé kalibraci. Ne po každém měření, k měření roztok nepotřebuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 16:04 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Ty si kupuješ po každém měření nový? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 16:00 Muž @ Prašan [2592] Re: muťa
Vyliať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 06:46 Muž @ muťa [540] - Rostliny – Kalibrační roztok, 1413 uS, Adwa 31
Jakým způsobem a jak dlouho lze skladovat kalibrační roztok ke konduktometru, po jeho rozbalení? Budu dělat kalibraci poprvé a nevím co pak s tím roztokem. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 20:29 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: imax
Náhradní sondu odtud to ani náhodou. www.greisinger.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 18:58 Muž @ imax [10] Re: vaaclav
Ak je to este aktualne, prikladam link, kde predavaju pH meter PH-100 ATC aj nahradnu elektrodu www.conrad.sk/… mozno pomoze

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:04 Muž @ Kubaa [572] Re: DavFM
Nepsal jsem nic o Tvé akvaristice. Psal jsem, že měření, které funguje ve vodovodní vodě (tedy té běžné, já vyrostl v místě, kde by to nefungovalo ani s vodovodem) je tak nějak k ničemu. Protože akvaristé běžné pracují s vodou, kde to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:58 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Kolego,proč prekrucuješ co jsem řekl/napsal ?

Napsal jsem,že u běžné vody z vodovodu bude prepočet koeficientem po změření vodivosti stačit k orientačnimu stanovení tvrdosti vody. A ty už hned píšeš o omezenost mé akvaristiky.
Potlač ego,když ti někdo oponuje a raději nastuduj něco málo o léčení solí. To je metoda z dob,kdy se na všechno dával klystýr a chinin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:26 Muž @ Kubaa [572] Re: DavFM
Pokud akvaristiku omezuješ na to, co ti teče z vodovodu, nemusíš nakonec měřit nic, stačí ti měření z vodárny. Je to ovšem extrémně omezený přístup k akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:24 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Běžné hodnoty má voda,co teče z vodovodu. Předpokládám, že mi ji nikdo nesolí ani mi do ní neháže rašelinu. Ani do akvária už snad dneska nikdo sůl nesype.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 17:16 Muž @ Kubaa [572] Re: DavFM
Co jsou to běžné hodnoty ve vodě? Například ta NaCl sůl je v akvaristice zcela běžná záležitost, a to nemluvím o moři. Používá se k léčení, některé ryby mají rády mírně osolenou vodu, krmení špatně propláchnutou artémií dokáže malou nádrž překvapivě rychle zasolit atd. Ve všech těchno případech vyleze z té tabulky naprostý nesmysl. Nebo další příklad, nechal jsem louhovat rašelinu v destilce - vodivost 100 uS/cm, tvrdost samozřejmě žádná! Není lepší tyto dvě veličiny prostě nemotat dohromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:11 Muž @ DavFM [642] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Však to je v poznámkách dole napsané, že to je přibližný přepočet, který nejspíš vychází z běžných hodnot Ca a Mg ve vodě. Pro čistou vodu to orientačně stačí, sám z toho přepočtu tak od oka vycházím a řekl bych, v pohodě.

mmch, kdo máte Adwu AD 12 (AD 11), nemáte představu jak přesný je ten teploměr? dnes jem ten měřák pořídil a hodnoty teploty jsou zase trochu jiné než na jiných teploměrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2017 16:49 Muž @ Kubaa [572] Re: vaaclav
Převádět vodivost na tvrdost tabulkou je ještě více zavádějící než pofidérní tds. Vezmi destilku, vysyp do ní slánku - výsledkem je naprosto měkká voda s obrovskou vodivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 16:21 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Danego78
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 15:50 Muž @ Danego78 [17] - Raci, krabi, krevetky – Vodivost
No dobře nevěděl jsem ze se na to nedá odpovědět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 14:24 Muž @ Kubaa [572] Re: Danego78
To je jako se zeptat, jaká by měla být ideální teplota. Pro jaké ryby????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 14:23 Muž @ Danego78 [17] - Raci, krabi, krevetky – Vodivost
Chtěl jsem se zeptat jestli náhodou někdo neví jaká by měla být ideální vodivost akvarijní vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2017 08:53 Muž @ PentueR [235]
Výměnou elektrolytu ji nijak zvlášť neoživíš, pokud je zanesená diafragma (která zajišťuje spojení referenční elektrody s měřeným roztokem) nebo měřící část (což je v podstatě banička z tenoučkého skla - membrána). Dostatek elytu je potřeba proto, aby ref. elda měla styk s měřeným prostředím, protože při měření se malá část elytu uvolňuje do měřeného roztoku skrz diafragmu a tím pádem ubývá. Ta množství jsou nepatrná, ale právě proto se vzorek vždy měří v nějaké samostatné nádobce - výsledkem je vlastně lehké chemické znehodnocení změřeného vzorku. Proto se nemá kalibrovat přímo ve flašce s pufrem - několika kalibracemi by se v podstatě znehodnotil. Stejně tak by se nemělo měřit přímo v akvárku, i když rybkám to asi neublíží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 01:15 Muž @ Maq [2247] Re: antiA
Vím že to jde a dostal jsem s elektrodou i ten roztok na doplnění. Znám teoreticky i postup, ale ještě jsem to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 21:23 Muž @ antiA [55] Re: Maq
Zaujal mne u odkazovane ph elektrody ze by se dala oživit výměnou referentniho roztoku. Zkoušel to tu někdo?

Viz výtažek z popisu zde......... Kombinované laboratorní elektrody mají standardně referentní argentchloridovou elektrodu s referentním roztokem KCl, c = 3,0 mol/l, AgCl, c = sat., s plnicím otvorem, umožňujícím doplňování nebo výměnu referentního elektrolytu. Dle požadavku je možno použít referentní nasycenou kalomelovou elektrodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 20:07 Muž @ PentueR [235] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Máš nějaký odkaz, sondu kterou jsem reklamoval (3x) k mému PH-100 ACT
Václave nepomohu, tenhle neznám, těch značek a typů je spousta. My prodáváme trochu dražší a jen firmám (resp. na IČO), jako firma máme i servis a osypali bychom se z reklamací ;)

E-Detektory je jeden z našich dodavatelů, spolehlivý a kvalitní. Ale je pravda, že samostatné elektrody s kabelem jsou už spíš k přenosným pH metrům, ne k tužkovým, a jsou dražší. Většinou se cenou vyrovnají těm nejlevnějším tužkovým pH metrům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 19:25 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tolik se mě nechce dávat to si radši koupím www.profiplants.cz/… ta měřila dobře a rychle ale rozbil jsem jí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 19:17 Muž @ Maq [2247]
Já jsem koupil tohle:
www.elektrochemicke-detektory.cz/…
Dokázat to nemůžu, ale vzhledem k fungování elektrody i způsobu, jak individuálně se mnou firma komunikovala, bych docela věřil, že to je jedna z těch českých firem, kde nedrží elektrody skladem, nýbrž reagují na objednávku.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 14:54 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PentueR
Máš nějaký odkaz, sondu kterou jsem reklamoval (3x) k mému PH-100 ACT (trochu fungovala) tak mě přišla 3 x úplně nefunkční. Počítám že někde ležely více jak 10 let. Nikde nebylo možno dohledat datum výroby jen jednou jsem narazil na číslo 2005. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2017 08:46 Muž @ PentueR [235] Re: Kubaa
Kubaa napsal: pH metr se docela dlouho ustaluje, ale to je asi normální

Měření "čisté" vody je obecně s pH metry největší problém. Čím čistší voda, tím menší iontová síla a problematičtější ustálení. Zkus si za jak dlouho se ustálí na pH7 pufru nebo si změř třeba zředěný ocet. Pokud to bude taky trvat dlouho, může to být sondou. My tyhle věcičky (kromě mnoha jiných) prodáváme - problém je, že podobné tužkové strojky se vyrábějí ve velkém a pak se třeba válí měsíce i roky někde na skladě. Sonda vyschne, může mít málo elektrolytu atd. Je to bohužel obecný trend, teď všichni chtějí všechno hned a výrobce si nemůže dovolit vyrábět až na základě objednávky. CZ výrobci většinou vyrábějí až při objednání, zákazníci remcají na dodací dobu, ale z poslední doby můžu srovnat CZ sondy VS třeba Orion (dříve HighTech značka) - české jsou rychlé a většinou spolehlivé a plno lidí je upřednostňuje třeba pro automatické titrátory... Místo originálních a doporučených...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 23:36 Muž @ Maq [2247] Re: Kubaa
S konduktometrem to vůbec nesrovnávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 09:40 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Až budeš čekat pár minut na ustálení tak pak můžeš říkat že je louda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 09:35 Muž @ Kubaa [572] Re: vaaclav
No ve srovnání s tím konduktometrem to je louda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2017 09:32 R Muž @ vaaclav [7155] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
To není dlouhé ale naopak dost krátké ustálení měření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 00:51 Muž @ Kubaa [572] Re: vaaclav
no odpovídá to zhruba tomu co má adwa na videu www.youtube.com/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 7628x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8566-konduktometr-a-phmetr