Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Konduktometr a pHmetr

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Konduktometr a pHmetr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 21:28 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Někdo z pražských Bohnic co by byl ochoten změřit PH a vodivost dnešní kohoutkovky? Pro kontrolu nových měřáků. Stačí mi poslat zprávu, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 18:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Destilka 3 uS/cm, několik měření vždy se stejným výsledkem. Tak uvidíme třeba za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 08:59 laKatos Re: DavFM
To jsou fofry. Až dojde i ten můj můžeš je navzájem zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 08:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: DavFM
Tak konduktometr už je doma,překvapivě velice rychle. Vizuelně nevypadá vůbec špatně, malinkaté minus je, že k tomu číňan nepřidal baterii. Naštěstí dálkový ovladač vozu drahé polovičky obsahoval použitelnou baterii, konduktometr funguje, auto se dá odemknout i klíčem :-)
Musím koupit destilku, pro ověření. Co mě překvapilo, je vodivost naší kohoutkové vody. 120 uS se mi nezdá hodně. Je i poměrně zajímavé sledovat, jak každé jedno zrníčko soli přidané do půl litru vody po zamíchání ihned zveda konduktivitu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 12:58 Marcel G Re: GP
Pokud se nepletu, tak destilovaná voda mívá konduktivitu kolem 0,5 až 3 µS/cm, což podle mě k určení toho, jestli mi EC sonda neukazuje nesmysly, určitě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 12:33 GP Re: Marcel G
kolik by mela ukazovat destilka? ze zvedavosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 10:02 - Re: Marcel G
Fotka k příspěvku Meranie čohokoľvek môže spôsobiť odchylku.A netreba zabúdať i na teplotu pri meraní.Ako som spomenul,za sucha musí ukazovať pri teplote cca 24-25C nulu.Prípadne ak ukazuje 2-3us tak je to ešte akceptovateľné.

Na RO mám inline monitoring + si výsledné veličiny porovnávam meracím prístrojom ADWA.
Ešte raz pripomeniem teplotu meranej vody a ak si púšťate RO vodu,tak prvú cca minútu vám bude tiecť voda vyššej vodivosti.Takže pri moc nízkej teplote vody či meraní RO hneď pri jej spustení to môže dosť s parametrami lietať.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2016 06:07 Marcel G Re: prasan
OT: Jestli přístroj neměří víc, než má, jde jednoduše ověřit na destilované vodě.
PS: Jinak chlorid draselný má vzorec KCl, nikoli KCL. V chemii na velikosti písmen záleží, proto by bylo fajn psát to správně, aby to někoho nemátlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 23:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Za tři roky co to píši do měření to jde dolů a ne nahoru takže tak velká chyba jako jsi měl ty asi nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 22:25 - Re: Marcel G
Starý prístroj už nepoužívam,tak nemôžem povedať ako by naň pôsobilo dlhodobé držanie v KCL.Zrejme musím súhlasiť,by tie elektrody rozožralo.(vyskúšam na starom)
Výhodou na kvalitnejších prístrojoch je i to,že sa prípadne poškodená elektróda dá jednoducho vymeniť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 22:15 - Re: vaaclav
vaaclav napsal: Já to mám v šuplíku v krabičce na suchu už pár let a pořád je funkční. Kalibroval jsem to snad dvakrát co to mám. :-)
Len či ti to Václave stále ukazuje to čo má.Aby to nebolo tak ako u mňa o 150us viac.No a vlastne i ja som to všade pomeral na začiatku a teraz už len raz za sto rokov skontrolujem.Ležia mi doma len tak.Tu je na mieste otázka,či fakt nestačí kúpiť lacný šunt - pomerať a ak nemeria presne alebo sa pokazí,jednoducho kúpiť nový ako napísal NHKG. :-)
Oprášil som ich nedávno pri L-kách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 21:56 - Re: Marcel G
Písal som,že starý som namočil cca na hodinku aby ukazoval na novo to čo má.Dovtedy som ho tiež držal na sucho a div sa svete ako som písal(fungoval) ,no ukazoval o 150us viac ako mal.
Jemne namočenú vatu používam pri ADWA zariadení kde elektróda ani pri KCL nekoroduje.Je proste z iného materiálu ako čínsky lacný šunt,kde nie je problém si aj elektródu úplne rozožrať.
KCL sa používa nie len ako udržiavaci ale i čistiaci roztok.Samozrejme ak nemáte poriadny merací prístroj,tak máčať v KCL bude lepšie len pre pH elektródy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 20:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
Já to mám v šuplíku v krabičce na suchu už pár let a pořád je funkční. Kalibroval jsem to snad dvakrát co to mám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2016 19:45 Marcel G Re: vaaclav
Důležité je ale rozlišovat "kalibrační roztok" a "uchovávací roztok". Zatímco pro kalibraci sondy lze použít různé kalibrační roztoky (vč. KCl), uchovávat EC sondu trvale v jakémkoli roztoku je podle mě blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 16:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 16:14 Marcel G Re: NHKG
OT: Já bych to neřešil vůbec, ale trochu se obávám, že po přečtení prasanovo příspěvku se toho někteří akvaristé chytnou a začnou EC sondu zcela nesmyslně máčet v roztoku KCl. To, že by se měla každá sonda čas od času očistit ve vhodném roztoku, je asi jasné. Ale že by se měla EC sonda uchovávat trvale v roztoku KCl nebo ve vatě, která v něm byla namočená (jak to prasan tvrdí ve svém původním příspěvku), je podle mě s prominutím kravina. Proti prasanovi nic nemám, ale tohle podle mě trochu přestřelil. Odkaz na materiály některého výrobce, který by takto doporučoval své EC sondy uchovávat, samozřejmě neuvedl. Jinak ale doufám, že si to nikdo nebere osobně. Já taky někdy někde něco přestřelím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: prasan
Moc to řešíte. Na přípravu vody z RO stačí levný čínský měřák. Ten se nekalibruje ani neudržuje, ale časem se vyhodí a koupí nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 13:37 - Re: Marcel G
Fabrikové nastavenie takýchto meracích prístrojov sa robí tuším 345 ppm roztokom NaCl.
Robte ako myslíte.
PS: Za suchého stavu musí merač vodivosti pri správnom nakalibrovaní ukazovať 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 13:21 Marcel G Re: prasan
prasan napsal: Dá sa to dohľadať na nete.Tuším i na oficiálnej stránke ADWA.
No, nevím, jak ty, ale já jsem na netu ani na stránkách ADWA nic o nutnosti máčet EC sondu v roztoku KCl nenašel. Budu rád, když uvedeš odkaz (jak jsem tě o to žádal).

PS: Našel jsem to zmíněno pouze u kombinovaných EC/pH přístrojů, kde je to ale samozřejmě určeno pro ošetření pH elektrody.

PPS: Někdy výrobce uvádí doporučení, že v případě, že přístroj nedává spolehlivé výsledky, se má sonda opláchnout v alkoholu, aby se tím očistila od případných nánosů. To je ale běžná rada, která se týká očištění špinavého materiálu. Jak jsem už psal, o nutnosti uchovávat EC sondu v roztoku KCl (nebo navlhčené vatě) slyším od tebe poprvé a budu rád, když mi dáš odkaz na nějaký oficiální materiál, ve kterém se takový postup doporučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:32 - Re: Marcel G
Do KCL som starý lacný merací prístroj namočil cca na hodinu.Už som ho nekalibroval,no začal ukazovať to čo má.Normálne mi ukazoval asi o 150us viac.(môj je bez možnosti kalibrácie,vraj kalibrovaný výrobcom).
ADWA prístroje ktoré používam sú bezroblémové(zatiaľ)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:26 - Re: Marcel G
Dá sa to dohľadať na nete.Tuším i na oficiálnej stránke ADWA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:24 Marcel G Re: prasan
Můžeš sem hodit odkaz na nějaký oficiální návod na péči o konduktometr, ať se tady nedohadujeme?
PS: Nejde mi o kalibraci, ale o ošetřování elektrody v KCl. To, že jdou kvalitní konduktometry kalibrovat, se nepřu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:22 - Re: Marcel G
Si na omyle.
Kvalitný merač vodivosti sa kalibruje na 1413us.Kalibrácia prebieha automaticky prístrojom s ohľadom na teplotu kalibračného roztoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2016 12:21 Marcel G Re: prasan
prasan napsal: Na udržiavanie sondy sa používa roztok KCl ...
To jsi si jistě spletl s pH elektrodou. Pokud je mi známo, tak konduktometr žádnou zvláštní péči ani kalibraci nevyžaduje (narozdíl od pH elektrody). Snad všechny konduktometry jsou zkalibrovány již výrobcem a pokusem o jejich rekalibraci si akvarista zadělává spíše na problém než na přesné měření. Já mám také konduktometr, co lze kalibrovat, ale výrobce mě od jakýchkoli neodborných pokusů o kalibraci důrazně zrazoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:20 - Re: GP
Mal som lacný bez možnosti kalibrácie.Po určitom čase to začalo ukazovať somariny.Jedine kúpel v roztoku KCL sondu oživil a začala znova ukazovať to čo má.(kontrolované ADWA meracím prístrojom).Netrvdím,že sa má močiť v KCL nonstop.(stačí vata namočená v kalibračnom roztoku resp.RO vode)Samozrejme kovová elektroda po čase môže chytať hrdzu,hlavne pri agresívnom KCL.Kvalitný prístroj ma na to elektrodu prispôsobenú a nič nehrdzavie! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 11:58 GP Re: prasan
Zas takovou zkusenost s tim nemam, ale urcite se musi sonda na bazi kovovych elektrod udrzovat mokra? A jeste k tomu v potencialne korozivnich nalevech?
Jen ze mi to neprijde logicky a cinani je temer jiste posilaj suchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 20:37 -
Základná vec pre každého ,kto chce konduktomer použiť prvý krát.Ak chcete merať ozaj presne,treba sa postarať i o merací prístroj samotný.Na udržiavanie sondy sa používa roztok KCL.Ak ho nemáte dá sa použiť krátkodobo roztok pH4 prípadne RO vody.Inak sa vám ľahko môže stať,že konduktomer nebude merať správne.Ďalej pri kúpe takéhoto zariadenia-meráku potrebujete kalibračné roztoky.Pre kvalitnejšie zariadenie potrebujete roztok 1413us inak ho nenakalibrujete.Niektoré jednoduchšie zariadenia sa chvália nastavením vo fabrike.Tie bez možnosti nastavenia - nakalibrovania nedoporučujem.Skôr či neskôr zblbnú a nemerajú presne.
Odporúčam račej si prišetriť a kúpiť napríklad mnou používané ADWA.
www.adwainstruments.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 18:39 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Díky za rychlou odpověď,objednáno i s pH metrem. Uvidíme jak bude Číňan a český celník rychlý.
OT: ale je to věc, jak ty ceny všeho jdou dolů. Osmóza 600,-, konduktometr 150....kde se to zastaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 18:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Používám viz linky níže. Pro míchání vody z RO určitě stačí. Když měřím víckrát, dycky u stejné vody ukáží stejně. Ale jelikož nemám vzorek se známou vodivostí, nejsem schopný říct, jakou mají odchylku měření. A stojí pár korun, za to u nás nekoupíš ani ty baterky co v nich jsou. smich Takže určitě doporučuju!

www.aliexpress.com/…

www.aliexpress.com/…

Když už budeš objednávat, doporučuju přibrat pH metr. A hned si ho zkalibruj, někdy jsou od výroby blbě zkalibrované:
www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 18:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Méte někdo zkušenost s nějakým podobným konduktometrem jako je třeba tento ? Chci jej koupit pro kontrolu vody z osmózy, ale bojím se,aby to nebyly vyhozené peníze.

www.aliexpress.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 14:17 Marcel G Re: peepee1
peepee1 napsal: at mi nekdo cesky vysvetli jak odecist hodnotuNo, nejdřív jsem byl v pokušení odpovědět: Hodnotu z disleje odečteš tak, že se na něj podíváš a přečteš si tam to číslo.
Ale teď vážně. Ono hlavně záleží na tom, v jakých jednotkách ti ten přístroj měří, což je pro jakýkoli převod kriticky důležitá informace. Konduktometr ale v první řadě neměří žádnou tvrdost, ale vodivost (ta se uvádá nejčastěji v jednotkách mS/m nebo µS/cm). Mezi naměřenou vodivostí a celkovým množstvím rozpuštěných solí (angl. TDS) však existuje určitý vztah, takže se dá z naměřené vodivosti (mS/m nebo µS/cm) odhadnout celkové množství rozpuštěných solí (ppm TDS). K převodu se používají následující rovnice:

1 ppm TDS = 1,56 µS/cm = 0,156 mS/m = 0,00156 mS/cm
1 µS/cm = 0,1 mS/m = 0,001 mS/cm = 0,64 ppm TDS

Pokud ti tedy tvůj konduktometr ukazuje 100 µS/cm, pak to odpovídá 64 ppm TDS (100*0,64).
Pokud ti ukazuje 100 ppm TDS, pak to odpovídá 156 µS/cm (100*1,56), atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 13:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: peepee1
Výsledek se násobí 10 x . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 13:37 peepee1 – konduktometr
Vysvětlí mi někdo prosím, jak odečíst hodnotu po změření tvrdosti vody na 3 místnem displeji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:46 Muž RiMr [3] Re: DaveLister
Díky! Je to jednoduchý "čínský" měřák. měří PPM a teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:39 Muž DaveLister [478] Re: RiMr
Přibližně, minus autobus ano. Ale úplně přesně bys to věděl, kdyby si zjistil, jaký ten tvůj přístroj používá konverzní faktor. U některých to jde i přepínat. Asi by to mělo být někde v návodu.

Všechny tyhle měřáky měří totiž vodivost. TDS je pak z té vodivosti spočítáno a zobrazeno na displeji. A je to jen odhad. TDS jsou total dissolved solids, tedy rozpuštěné pevné látky. Ale každá pevná látka je vodivá jinak, těch faktorů se tedy používá víc, záleží na přístroji...

www.lenntech.com/…

tady je třeba nějaký převodník a ten používá 1 uS/cm = 0.64 ppm TDS. Wikipedie tvrdí, že se používají faktory mezi 0.55 a 0.8 en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:26 Muž RiMr [3]
Zdar,
koupil jsem si měřič který měří v PPM. Ale akvaristé jak jsem postřehnul použíají spíše microSiemensy.

Na reff.sk jsem našel toto:

"Meracia jednotka sa zvyčajne používa Siemens na centimeter (S/cm). Vodivosť vody sa najčastejšie vyjadruje v microSiemens/cm (µS/cm) čo je 10-6 S/cm. Pomer medzi vodivosťou a rozpustenými časticami je približne:

2 µS/cm = 1 ppm (čo je to samé ako 1 mg/l)"

Tedy je to tak? Vodu v akváriu (vodovodní) mám 230 ppm (tedy dle výše 460 µS). Voda z reverzní osmózy má 27 ppm (tedy 54 µS), takže by to i odpovídalo.

Takže, skutečně můžu použít ten přepočet ppm x 2 = µS ?
Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 22:32 Muž navik [908] - SumciRe: NHKG
U pH metru by měl plně postačit standardní kalibrační roztok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 19:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Hencin
dobrou, pro standartní akvaristiku dostačující. Kamarád s těmito přístroji připravuje vodu z demi kolony a odchovává náročné druhy ryb. Takže i pro náročnou akvaristiku dostačující ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2016 13:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hencin
Něco to měří. Viz deník u mé nádrže. Ale zatím vůbec netuším jaká je přesnost. Nemám referenční roztoky o známých parametrech. Akorát Ph ukazuje cca co kapkový test.
V únoru zkusíme s Blegonem porovnat 2 sady měřáků, jestli měří stejně.

Ale vzhledem k ceně to cenu má určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 13:02 Muž Hencin [49] Re: NHKG
Jakou máte zkušenost s tímto levným konduktometrem a PH metrem? Má cenu to kupovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 23:33 Muž Fuchs [169] Re: NHKG
Tak objednano...snad jsem to vyplnil správně má angličtina není nic moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 23:21 Muž Mislow [304] Re: NHKG
Jj, u cinanu nikdy nevis, mam od nich vnejsi filtr kterej je nerozbitnej a slape jak hodinky, ale taky led lampu, ktera svitila jak ma tak 2 mesice a pak se z ni ze 7 W led lampy stala asi 1.3 W led lampa (i jsem si koupil meric abych vedel kde jsem :-D ), na druhe strane, ta dalsi taky od cinanu uz slape lip a dyl, zatim pul roku sviti jak ma ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jirka
BLACK SPY je dobrý obchod. coze To co Číňané prodávají za cca 150Kč včetně poštovného, mají za 570Kč + poštovné...

Stačí srovnat: www.blackspy.cz/…
A link co sem dával minule.

Edit Kromě konduktometru a Ph metru, mají Číňané i TDS metr na měření koncetrací rozpuštěných látek ve vodě, ten se dá sehnat do stovky: www.aliexpress.com/…

Pokud by někdo objevil u Číňanů ještě něco užitečného pro akvaristiku za hubičku, dejte mi vědět. Nakupuju si vánoční tam dárky. Už mám 7 balíčků na cestě co by měly přijít někdy po vánocích. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:05 Jirka Re: Fuchs
Ještě jednou zdravím našel jsem dodák je to internetový obchod s netradiční elektronikou BLACK SPY někde u Olomouce- pošta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 21:15 Jirka Re: Fuchs
Zdravim,nechal jsem si poslat pred rokem nekde od Ostravy konduktometr ,tuzkovy cca 700 Kc merim s nim tak 1x tydne bez problemu maka made in china.Zkuste zadat konduktometr do vyhledavace,nevim jestli jeste maj mam laborku ,kde me s kalibraci pomuzou az bude treba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 15:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
Za nic neručím, ale cena je tak nízká, že jsem to pro zkoušku objednal. Jinak Aliexpress pokud neznáš, je něco jako ebay pro Čínské firmy, zatím vše co jsem z tama objednal přišlo bez problémů, ale trvá to vždy víc jak měsíc. Objednávka nesmí překročit 22e, jinak se musí danit a proclít a dost se prodraží. Takže tam kupuju jen věci v ceně pár stovek (LED žárovky, trička, ...).

www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 14:57 Muž Fuchs [169] Re: NHKG
Máš nějaký odkaz kde se dá objednat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 14:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
V Číně se dá koupit konduktometr (a i Ph metr) od 6 éček s dopravou zdarma - cca 170Kč. Objednal jsem po jednom kusu, tak jsem zvědavý. U Ph metru počítám s tím, že pro akvarijní účely bude nanic, ale ten konduktometr by měl být použitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 14:49 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Fuchs
Mám tu jeden který nepoužívám od Grýgery.Teplotu vody si musíš před měřením nastavit,odchylka tam i po kalibraci je kolem 8 mikro,pokud chceš pošlu ti ho jen za úhradu poštovného.Více do vzkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 11:34 Muž Fuchs [169] Re: Priest
A s něčím levnějším nemáš zkušenost?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 8870x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8566-konduktometr-a-phmetr?od=101