Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2023 18:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Majkl
Hadice se čistí, až se zjevně sníží průtok filtrem a vyčištění filtračních médií nepomůže. (Situace nikoli nemožná, ale velmi zřídkavá.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.06.2023 13:31 Muž Yirka [9117] Re: Majkl
Hadice jsem nikdy nečisil (cca 15 let) a jediná vada je že nejsou průhledné. Jinak mi to filtru ani provozu nádrže nikdy v ničem nevadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2023 12:48 Muž Majkl [9] – Usazeniny v hadicích
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj ahoj,

hledal jsem něco ohledně zanášení hadic zde na fóru, něco se dočetl, ale i tak bych chtěl společně s Vámi mrknout na můj konkrétní případ a poprosit Vás o zkušenosti, rady a tipy.

Akvárium bylo založené 24.5.2023. Filtr se víceméně asi stále zabíhá, neboť zhruba 14 dní bylo bez obyvatel, poté jsem nasadil 80 krevetek na boj s řasou.

Řasa je fuč. Ale nyní se mi zhruba během posledního týdne, hodně zanesly hadice od filtru. A to celkem dost. A k zanesení došlo zejména u filtru, a nejvíce na připojení CO2 reaktoru. Ne že bych to v hadicích už neviděl, ale zaskočilo mě jak to bylo rychlé. Během týdne zničehonic. Teď, co s tím. Říká se, že jsou to bakterie, prvoci, v podstatě vše prospěšné. Takže známka toho že se zaběhl filtr ? Přehlížet to ať to vypadá jak to vypadá neboť je to prospěšné pro biotop, nebo to vyčistit ? Já to tedy vyčistil. Kdyby hadice byly zelené, zřejmě bych to neviděl a neřešil. Vyčistit to šlo v podstatě samo. Kartáček na hadice, jednou projet, a bylo to fuč. Přemýšlím zda to může být spojené se začátkem používání PMDD. Zatím 4ml na 200l. Malé dávky a pozorování co to bude dělat s kytkama a zda se objeví znovu řasy či nikoliv.

Také jsem přestal dávkovat Seachem stability který se měl dávkovat denně pro zaběhnutí filtrace. Zhruba 1x týdně dávkuji Seachem pristine kvůli mastné hladině. Jiné hnojení vzhledem k 80ks krevetek které mají obrovský apetit a tím samozřejmě taky pěkně s**ou, není.

Otázkou tedy je, zda je to dobré, či špatné, zda čistit, nebo nechat.

Přikládám foto pro představu.

Díky všem za případné reakce.

Přeji hezký den !

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 09:21 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Gringo63
Jo, nějak takhle by to šlo. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2022 19:02 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: MarekP
Fotka k příspěvku Druhá strana :-)
Já mám průhledové akva, nemám zadní stranu...
To ale sklenář nevěděl...
Takže "prozatímní" řešení pro druhý filtr..
ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2022 14:14 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: MarekP
Fotka k příspěvku Já mám hadice přes okraj takhle, jestli to pomůže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 10:43 Muž MarekP [812] - MalawiRe: zervajs
Na zadní straně. Výřez mám stejně jako ty, ale budu dávat filtry dva - jeden bude na kraji, takže v pohodě, ale druhý budu dávat na protější stranu, ale ne až úplně do rohu, takže mi to nevychází. Holt mi nezbývá než to nějak zbastlit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 07:54 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: MarekP
Fotka k příspěvku Z boku akvária nebo zadní strany ?
Naštěstí můj sklenář udělal na "filtr" výřez ( myslel za mě) .
Finta asi nebude,jen nějaká kolena a trubky navíc a dodělat si.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 14:24 Muž MarekP [812] - Malawi – Fluval FX6
Ahoj,

máte někdo nějaký tip, jak připevnit hadice od externího filtru Fluval FX6 ke stěně akvária, když mi v akváriu zavazí podélná výztuha pro přidělání s originálním příslušenstvím? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2022 08:45 Muž Lojza007 [1175] Re: Karol
Sníží se tím průtok, ale po přicpání filtru by to podle mě nemělo být poznat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2022 07:49 Muž Karol [0] – rozmer hadice
ahojte, kupil som si reaktor a lily pipes na hadice 16/22, mam filter SunSun HW-704B, a az teraz som si vsimol, ze tam su hadice 19/25. Mohol by byt nejky problem, keby na ten filter dam uzsie hadice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2021 19:58 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe:
Mám 10metrovou hadici na odkalování čistím ji savem chvilku nechám působit a pak do ní pustím vodu a je jak sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2021 16:00 Brodys Re: Pavla28
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 15:33 Žena Pavla28 [210] Re: afc1886
Šla bych spíš z vrchu dolů, pevnější špagat prostrčím a na konci vyvedu a na konci bude houbička, kterou protáhnu, jasně pokud máš 2 m hadice, tak se ten špagat bude prostrkávat těžko, ale já mám ca 70 cm, to si dokážu představit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2021 15:31 R Muž afc1886 [14632] Re: Silviebaris
Fotka k příspěvku Tak jako to řekl Brodys.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 15:28 Silviebaris Re: afc1886
Tak hadici na odkalováni jsem čistila drátem a na konci namotanou vatu,jinak já hadice nemám..Jak bys to teda vyčistil ty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 15:26 R Muž afc1886 [14632] Re: Silviebaris
Klidně si vem kus hadice, houbičku na nádobí a zkus to doma protlačit tlakem vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 15:20 Silviebaris Re: afc1886
Tak jak se čisti pivní trubky..molitanovými kulickami a tlakem se to prohání.. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 15:11 R Muž afc1886 [14632] Re: Silviebaris Re: Pavla28
- Celkem bych chtěl vidět ten tlak vody k potlačení té houbičky.

- Jak chceš vytlačit houbičku špagátem nahoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 08:00 Žena Pavla28 [210] Re: Silviebaris
to s tou houbičkou na špagátku je dobré, já mám kartáče, ale to pak musím sudat hadice z akvárka a hodit je do vany, s tím špagátem je můžu nechat zapojené do akva a jen je odpojím dole u filtru a bude mi stačit kyblík, hezké, hezké palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2021 18:39 Brodys Re: Jirkafarky
Já to jednou za čas čistím těmi kartáči na hadice z Invitalu a dobrý,vejdou se i do menších průměrů, než píšou, když zábereš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2021 17:15 Silviebaris Re: jirkafarky
Zdena1985 napsal..
Hadici do vany do vnitr houbicku na nadobi a nebo kousek hadru a protahnout hadici.Bud tlakem vody a nebo snurkou.A hadice je jak nova..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2021 15:55 jirkafarky – čištění hadice od externího filtru
Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu, jak cistite hadice od externiho filtru. Hadice mam napojeny na lily pipes a ani za boha je nemuzu z nic sundat, kdyz sem se rozhodl samotny hadice vycistit. Snazil sem se hadice v miste uchyceni na lily pipes polit horkou vodou ale ani to nepomohlo.. nejaka rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 21:30 Muž Lojza007 [1175] Re: Mirek64
Doprčic, zrovna včera jsem tam něco objednával. Každopádně dík, zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 21:00 Muž Papik [617] Re: Lojza007
Tvrdší se ti zase jen tak nezlomí a nesníží průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 18:56 Muž Mirek64 [68] Re: Lojza007
Zdravím,
třeba tato www.rostlinna-akvaria.cz/…

Mirek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 17:13 Muž Lojza007 [1175] – Měkčí hadice
Nemáte prosím někdo tip na značku hadic 16/22, který by nebyly tvrdý jak šutr? Tetra i Sera jsou hodně tvrdý neohebný a špatně se s tím pak manipuluje. Předem dík!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 15:05 Muž micz [132] Re: Lojza007
Jak říkáš, ty ventily jsou fakt drahý. Měl jsem hlavu od atmana co byla trošku hlučnejší a vyhodil jsem ji. Teď bych ji bral všema deseti zpět. Koupím jinou a udělám to takhle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 12:49 Muž Lojza007 [1175] Re: micz
Já bych určitě šel touto cestou. Našel jsem i hlavu, která má správný průměr výtoku, aby na to šla narazit hadice: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale určitě by to šlo namontovat i na levnější typy, jenom to dá asi víc práce. Ve finále je to i levnější, kvalitní ventil stojí podobně jako ta hlava.
Já to mám v plánu podobně, akorát odpad je skoro přes celej barák, takže hadice a bude to honit elektrický odkalovač. Je to bazmek za pár kaček, který se na odkalování moc nehodí, ale na vyčerpání vody bude stačit a snad bude i fungovat. Jenom budu muset vychytat napojení na zahradní 1/2" hadici, ty akvarijní tvrďáky odmítám používat jinde než u filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 12:30 Muž micz [132] Re: Lojza007
Po pravdě z toho mám taky trochu respekt. Záložní plán je nějaká čerpací hlava
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 10:04 Muž Lojza007 [1175] Re: micz
Určitě to jde realizovat, minimálně by to šlo udělat přes "rozdvojku" a dva normální ventily. Ale osobně bych si to hodně rozmyslel, čím složitější systém, tím nachylnější na havárii a zrovna u akvárií, kde jsou desítky až stovky litrů vody v bytě, to může skončit nepěknou katastrofou.
Já bych si udělal extra odsávací systém napojený na odpad a nehonil to přes filtraci.

EDIT: Třeba tohle T, jeden konec do filtrace, na zbylý dva konce dva ventily: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 09:11 Muž micz [132] – Dvoucestný ventil (kohout)
Zdravím kolegové, nemáte někdo na hadici externího filtru nainstalováný dvoucestný kohout? Řeším jak si usnadnit výměny vody. Prakticky hned u akvárka mám vodu i odpad, tak mě napadlo vodu vypouštět přes filtr jen přepnutím kohoutu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2021 17:01 Muž _Rob_ [80] Re: vlka
eshop.unihobby.cz/…

Možná by šlo tohle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 15:41 Muž vlka [3426] Re: _Rob_
Vyzkoušel bych nejdříve nějakou ,,ochranu,, nebo obal na průhledné hadice. Jsou i potravinářské hadice s UV, ale tam je cena někde úplně jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 10:28 Muž _Rob_ [80] Re: Brodys
Hele, zatím není důvod asi.. :) Filtr valí dobře, tak proč do toho vrtat, že? Něco jiného jsou asi průhledné hadice někde na očích. ;-)

Ale problém mi to dělá na jednom Tetra Tec ex, tam to zanáší i ventily a to už hodně snižuje průtok. Musím je vždy rozebrat a protáhnout kartáčem a zase to je OK. Ale fluval.. Fluval je prostě válec!! Hlavně ty hadice sou super - vůbec se nelámou hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2021 10:23 Brodys Re: _Rob_
Tak by bylo fajn, aby jsi se obětoval pro tým a kouknul na ty černý hadice smich Selsky ve tmě se tomu šlemu nemůže tak dařit...... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 09:04 Muž _Rob_ [80] Re: Brodys
Taky čistím hadice cca co 3 měsíce, ale nemyslím si, že někdo dělá hadice co se nazanesou :)

Na druhou stranu je to otázka asi 15 - 20 minut s montáží/demontáží hradic. Ale jestli někdo vyrábí "samočistící" tak je klidně beru. potlesk

Ale jeden filtr co mám (fluval 406) tam sem hadice ještě nečistil (je 3 roky v provozu) hadice sou černé a není to vidět a průtok je pořád silný a to mám cca 70cm rampu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 21:07 Brodys Re: Markusenka
Tak to je přesně ono, mám hadice 19/25,ale jednou za 2 měsíce je raději vezmu kartáčem a s nima i rampu,vyleze dost toho šlemu a z rampy také,dokonce to ucpe některé dírky. Myslel jsem si, že je to dobře, a nějak to neřešil. Teď akvárko jede 6 měsíců,tak tomu dám čas a pak zkusím lepší hadice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 20:31 Muž Markusenka [89] Re: Brodys
Ahoj.

Šlem v hadicích jsem měl na začátku provozu externího filtru před rokem v Tetrárku. Hadice jsem čistil štetkiu na drátě.
Po zaběhnutí filtrace a aplikaci jedné dávky Seachem Pristine, což jsou nějakě bakterie, které maji likvidovat bordel ve dně a slepou hladinu jsem uz hadice nečistil a jsou stále tak průhledné, jak je Tetra dodává v sadě, a bakterie žijí v akváriu, dně a filtru, ale už ne v hadicích.
Hadice mám dost dlouhé, za akváriem, ale dopadá tam denní světlo, je to v rohu, tak je tam místa dost a jsou čisté.
Teď jsem zprovozňoval druhý, stejný, externí filtr, na hadice svítí světla ještě víc a jsou čisté taky. Stejně tak se mi drží čisté i rozstřikovací rampy, přitom v začátku, než se vše zaběhlo, byl ten šlem i v ni. ahoj
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 20:17 Muž vlka [3426] Re: czjawa
Jsou hadice, které mají ,,ochranu,, proti řasám, ale nevím, jakých jsou průměrů. Všechny obchody vodotopoplyn by mohly mít hadice 16/22 v nabídce a daleko levněji, než drahé ,,akvarijní,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2021 13:19 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brodys
Je to skoro přesně tak, ale nemyslím si, že by to bylo způsobené barvou, spíše bych sázel na vnitřní povrch, na kterém se ten biofilm tak snadno neuchytí. Ty zelené jsou většinou od nějakého akvaristického výrobce, který tenhle problém zná a umí se s ním popasovat, ty čiré bývají prostě generické hadice (a je u nich ještě jedno riziko a sice uvolňování ftalátů do vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 13:17 Brodys – Jaké máte hadice
Ahoj, když se tady objevilo tohle téma, chci se zeptat na vaše zkušenosti s barvou používaných hadic. Transparentní jsou super esteticky, ale osobně mám zkušenost, že se mi v nich tvořil biofilm mnohem rychleji než v tmavších. Teď mám ty tmavě zelené, něco v nich roste, ale žádná tragédie, nicméně musí být schované za skříňkou, tak to tomu asi pomáhá. Jak to máte vy, kteří máte hadice na denním světle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 13:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: czjawa
www.juwelakvarium.cz/…

Hlavně nekupuj zahradní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 13:11 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: czjawa
www.profiplants.cz/… otevřeno i v sobotu a neděli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 13:05 czjawa – Kde sehnat hadice 16/22
Ahoj,

prosím o radu, kde se dá sehnat v metráži hadice 16/22 (nejlépe průhledná, ale určitě ohebnější než originál) - Kladno a okolí případně Praha.
Díky za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2020 16:07 Jarden Sk Re: Hanka
Fotka k příspěvku Samozrejme sa ti zmenší prietok, použil som takýto typ hadice. Rozrežeš alebo rozstrihneš a navlečieš-daj to urobiť chlapovi, chce to silu a trochu zručnosti-takže PatMat to nespraví najskôr sa doreže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2020 13:37 Hanka – překroucená hadice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem nasazovala nový filtr, Akvarko ma 246l, filtr je Eheim profesionel 5e 700, takže trochu i naddimenzovany pro tuhle velikost akvarka. Dnes při kontrole jsem si všimla, že jsou hadice u vstupu do filtru trochu přiškrcené (ohnuté). Je to způsobeno hlavně tím, že máme akva posazené nízko na 2 paletách, takže nevedou hadice až tak nahoru. Viz foto. Otázka je zda je to potřeba nějak řešit, zda to něčemu vadí, nebo je to takto v pohodě.
Díky
Hanka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 16:00 Muž Nick [14] – Žebrovaná hadice Fluval
Ahoj, žebrovaná hadice Fluval, je možné ji nahradit nějakou pevnější? Mám obavu, že dlouho nevydrží, nechce se mi ji měnit každé 2 roky nebo tak. Děkuju za tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 15:52 Muž daren [408] Re: FilipF
Nevim, ale ja mam opacny problem :) Origos zelene hadice od eheimu casem ztvrdnou ve tvaru ve tkerem jsou naohybane, takze kdyz je pak chci vycistit nebo s nima jinak manipulovat, je to jak kdyby byly plechove. Resim to tam, ze je napustim horkou vodou z kohoutku, chvili je necham prohrat a ony pak jsou nejakou dobu zase ohebne, nez zatvrdnou. Neprislo mi, ze by se z nich uvolnovalo neco zakerneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 22:28 FilipF Re: antiA
Jéé, děkuji pěkně. Na gumexu jsem byl, ale tuhle hadici jsem nějak přehlédl. Jde se objednávat :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8509-hadice-filtru-udrzba-prislusenstvi-problemy