Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 20:24 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: FilipF
vyber si jakou velikost potrebujes.... vynikajici nezavadne hadice ktere zachovavaji svuj tvar
www.gumex.cz/…

prohledni si vyprodej kratsich kusu... jsou tam pak nejake slevy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 17:16 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: FilipF
Zkus je nahřát v horké vodě a vytvarovat a nechat vychladnout za stálého udržování v požadovaném tvaru. To na tvar funguje, jen si nejsem jist, jestli se z toho pak nezačne něco uvolňovat do akvárka? :-O Používal jsem vždy zelené hadice Eheim nebo zahradní hadice. Naposledy jsem si koupil průhlednou neakvarijní PVC hadici v Hornbachu a ta mi po čase na několika místech zčervenofialověla, což je buď následkem zasolení, které jsem jednou provedl, nebo to je nějaká záhadná sinice.. toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 16:54 Angus68 Re: FilipF
Tak zkus zahradní, ale se stejným průměrem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 16:49 FilipF – Ohebné hadice 16/22
Ahoj,
používám zelené hadice Eheim 16/22 a už mi fakt pijou krev. Jsou děsně neohrabané, pořád mají tendenci se ohýbat zpět do původního stavu a špatně se "tvarují" tak, aby držely místo a tvar. Nemáte zkušenosti s jinými hadicemi? Nemusí být nutně akvaristické. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2017 00:35 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Možná ty bakterie o té správné rychlosti nečetly. V přírodě si těžko můžou takhle vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 23:43 Maq Re: afc1886
afc1886 napsal: Ono to není tak úplně bordel, ale kolonie nitrifikačních bakterií
Kolonie bakterií to asi jsou, ale jestli zrovna ty nitrifikační, to přece nevíme, ne?
Každopádně je zajímavé, že se usazují tak často zrovna v hadicích, kde nejsou žádné úžasné póry úžasných filtračních médií a průtok vody je mnohonásobně rychlejší než jaký se udává pro (nitrifikační) bakterie jako vhodný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 12:22 Muž Driv3r [236] Re: Zdena1985
Místo hadru používám sitku od filtračních náplní.nebo síťku od mandarinek, česnek apodob..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:14 Zdena1985 Re: Jethro
Hadici do vany do vnitr houbicku na nadobi a nebo kousek hadru a protahnout hadici.Bud tlakem vody a nebo snurkou.A hadice je jak nova :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2017 09:19 R Muž afc1886 [14682] Re: jethro
Ono to není tak úplně bordel, ale kolonie nitrifikačních bakterií, které jsou pro akvárium prospěšné. Kup si na hadice kartáč a občas (podle potřeby) je pročisti. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 09:07 Muž jethro [7] – šlém v hadicích filtru
Včera jsem po 3měsících musel vyčistit od vnějšího filtru,hadice jsou hladké ale to co z nich vyplavalo no hrůza.Dříve jsem si myslel že mám zanesený filtr a při spuštění veškerý bordel vlétl do aq.tak jsem se koukl na hadice a zjistil ten bordel.vyčistil jsem horkou vodou a nechal ještě ve vaně v horké vodě asi hodinku odležet a propláchl a je to szase ok. při spuštění filtru žádný bordel do aq.Další ponaučení-.je to normální že za 3měsíce se ty hadice tak zanesou?neměl jsem řasy ale šlém.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 18:23 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Ty první dva jsou super ;-) Láva, keramika... Třetí je zeolit, ten se po nějaké době, podle zatížení mění(2-3 měsíce), dá se regenerovat, ale to je blbina, dá se koupit běžně a za daleko nižší cenu, regenerace se nevyplatí... Dobře jsi koupil, jistě ti to bude lépe plnit účel, než jen akvacit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 17:35 Jindráš Re: pavelbartek
první- www.averecord.cz/… 2. www.averecord.cz/… 3. www.averecord.cz/… Nene,uhlí to není.Akvarium je 4měsíce,snad je už zajeté. Trochu. A neuvěřitelná věc,po 2hodinách nasazeného molitanu,místo sacího košíka-je voda skoro stopro čistá. Křišťál. Paráda!!! Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 15:02 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Z toho nejsem moudrý???
To první je náplň pro daný filtr, ale nechápu co??? Snad ta keramika, snad ne uhlí ap...
To druhé je zeolit, je dobrý, akorát se musí po vyčerpání vyměnit....
Doufám, že máš akvárium dostatečně zajeté? Možná by nebylo na škodu si něco pročíst o nitrifikaci, filtraci, syndromu nového akvária ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 14:08 Jindráš Re: pavelbartek
Nakonec jsem objednal tohle,navíc to mohu vyzvednout tady v Kladně. Nutron Filterlav,To4193, 1.00, 64.00, 0.00
Náplň filtr BioCeraMAX UltraPro 1600,BEA106613, 1.00, 179.00, 0.00
Filtrační medium ZeoMax Plus 1l,BEA106616, 1.00, 124.00, 0.00
popl. za historická zařízení: 0.00 Kč
cena zboží celkem: 367.00 Kč (vč. DPH)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 13:31 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Neukvapuj se, vypočítej, kolik toho budeš potřebovat a jsou i levnější....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:47 Jindráš Re: pavelbartek
Teď jsem koukal,ten Siporax mini stojí 35g -55Kč. Tak koupím 3,aby to byl litr. cca. Jdu to objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:42 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Jak dokoupíš ta jiná média, pak molitany vyndej, a nahraďíš je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:40 Jindráš Re: pavelbartek
Skvělý,moc děkuju. Myslel jsem,jestli ten molitan místo koše,nezatěžuje motorek ve filtraci nějak moc,jestli se nepřetěžuje. Ale zatím se voda točí normálně,ani hluk není vyšší,já ho teda skoro neslyším,je hodně tichý. Takže molitany mám vyndat úplně? Není problém,vyndám je.Děkuju. Trošku toho bordelu mi neva. Trošku. Ale to dělaj ti lumpíci Akary,pořád hledaj jídlo. Krmím 3x denně,ale jen tolik,co za 1.2 minuty vypucujou. Pořád hledaj. Aspoň vidím,jak se točí voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:37 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Jindráš napsal: Super,díky,už to tam mám. Nevadí to výkonu nasávání?
Nevadí, jak jsem psal víš, čisti to, zadrží to bordel, ty pak nemusíš pořád zasahovat do filtru... Každopádně počítej s tím, že filtr časem sníží výkon, nevadí to... Vše popsáno víše
Jo, nějaké kousky, jak píšeš, ti budou v akva plavat vždy, nebuď zase takový puntičkář :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:34 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Ty kuličky co tam máš, tak těma doplň zbytek filtru (co se jen vejde), dokup je, ty co tam máš tam nech, můžeš i válečky... Já je mám i pod koši, v tom volném prostoru... Samozřejmě naplnit tak, aby šel dobře složit. Na sání nasaď biomolitan, ten jednou za týden, nebo dle potřeby důkladně vyčisti...
Nevím, co myslíš tou hladinou? Je dobré, aby vyústění filtru vlnilo hladinu, časem se průtok sníží
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:32 Jindráš Re: pavelbartek
Super,díky,už to tam mám. Nevadí to výkonu nasávání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:26 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Jindráš napsal: Ta předfiltrace na sacím koši,to je dát molitan místo koše?
Na sání filtru, tím je myšleno, nasadit kus polyuretanu na tu nasávací trubku v akva
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:22 Jindráš Re: pavelbartek
Jo,to jsem nenapsal,úplně dole jsou -asi-keramický kuličky,asi 1cm průměr. Je jich plnej košík. Filtr má 4 koše. Už jsem ji na výtoku zkrátil a dal jsem místo nasávacího koše kousek zeleného biomolitanu,cca 10x5x5 cm. Není vidět,tak nepřekáží. Jestli to nevadí filtru,tak to tam chvíli nachám,třeba mne zbaví těch malých nečistot. Ale hladina jede pořád stejně (zdá se mi),tak to snad neva. Vadí to? Ten Siporax je místo těch kuliček na spodku? Jestli jo,tak koupím a vyměním. Díky. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:14 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Hadice nezkracuj, máš to ok. Ten polyuretan se brzo zanese... Volil bych jiná média, různé keramické válečky, kuličky, nebo jílové, láva ap. Prostě nějaké pórovité média, vhodné pro akvaristiku a požadavky tvé nádrže… Můj favorit je Siporax mini. Tyto poskytují nitrifikačním bakteriím mnohem více prostoru, lépe tím proudí voda... Filtr časem sníží průtok, ano, je na vině jistý bordýlek ve filtru i hadicích, ale není to chyba, jsou to kolonie bakterií, teprve pak je biologická filtrace nejúčinnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 12:00 Jindráš Re: Jindráš
Tak jsem teď na výtoku ji o půl metru zkrátil a u nasávání by to bylo o 10cm,tak jsem to nechal. Měl jsem velký oči,že to půjde o víc. Ta předfiltrace na sacím koši,to je dát molitan místo koše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 11:50 Jindráš Re: pavelbartek
Náplň ve filtru je orig.,co tam bylo,modrý -biomolitan. Má 4 koše,a ten nahoře,je předfiltr? Do něj jsem,pod modrý,dal kousek té vaty. Hadice jsou orig.,1.5m. Mám je zkrátit? Mohl bych tak o půl metru u vtoku a u výtoku ještě víc.Hrnec je pod akva ve skříňce,cca 80cm pod akva.Mechanicky čistím akva taky,při odsávání detritu a výměně vody,2xtýdně,asi 50l. Voda mi točí na hladině pěkně,rostliny se velmi mírně pohupují,jen na jedné straně. Filtr je JBL e901. Mám zkrátit ty hadice,na max.,co to půjde? Je pravda,že dělají oblouky,přelomené nikde nejsou,teď jsem to znovu kontroloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 11:25 Muž Yirka [9126] Re: Jindráš
Tak jak píše kolega. Po třech měsících bych problém hledal jinde než u hadic. Předfiltraci na sacim koši nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 11:02 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jindráš
Předfiltrace na sání jistě nepatrně sníží průtok, ale to nevadí... Nějak brzo čistíš hadice, já je naposledy čistil někdy před 3lety, a ani to neplánuji... Co máš ve filtru za média? Ten snížený průtok jistě nebude bordelem v hadicích, ale něco uvnitř filtru... Mám předfiltraci na sání(polyuretanovou pěnu) ve filtru nemám žádné vaty a molitany, ty se hned zanesou a nutí často do filtru zasahovat, filtr mi plní čistě biologickou filtraci. Mechanicky mi čistí právě ta předfiltrace na sání, to čistím každý týden při údržbě aqa, ale hlavně se snažím nedělat v aqa bordel (překrmování, odstraňovat zbytky rostlin ap..) Vnější filtry čistím tak asi jednou za ¾ roku…
Ještě mě napadlo, jestli nemáš hadice někde zalomené, zúžené, nebo moc dlouhé, tedy netlačí do nějaké nadlimitní výšky????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 09:03 Jindráš Re: Yirka
Právě průtok. Snížil se mi tak na 40%. Proto jsem to poprvé vyčitil. Bylo tam neskutečně bordelu. Nemám dát,místo sacího košíku kousek molitanu?Neovlivnil bych tím sací sílu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2015 08:57 Muž Yirka [9126] Re: Jindráš
Jen jestli to čištění hadic, zejména u zánovních instalací, není kontraproduktivní. Já jsem posledních 5 let hadice nečistil a ani nevidím důvod je čistit. Ano, nejsou transparentní jako nové a je v nich určitý povlak, ale ten rozhodně neškodí, spíše naopak. Většinou je to bakteriálního původu. Prostě pokud není závažněji ovlivněn průtok nevidím důvod je čistit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 08:02 Jindráš – Re: Čištění hadic u ven.filtru
Zdravím všechny. Mám malej problém. Mám 3 měsíce JBL e901 a už jsem po druhé čistil hadice. Po prvé,po dvou měsících a byl to děs,co v nich bylo. Teď po měsíci,nebylo to tak hrozný,ale bordel byl. Chci se zeptat-máte ty samé problémy? jinde jsem četl,že hadice čistí po roce. Mám danou filtrační vatu,ale už jsem ji po 10dnech vyhodil-úplně černá a dal nový kousek. A stejně mi v akva pořád plavou malinký kousky bordelu. Akva 200l,ryby- 10x Akara hnědá,2x Ancistrus a 4x Parmička černopruhá.Co s tím? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 16:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Michal
Normálně je namoč do Sava a pak něčím prošťouchni.Dělají se na to takové štětky..
Já udělám kuličku z vaty a proudem vody ji proženu hadicí a jsou jak nové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 16:44 Michal
ked budem mat ten fil. a budem mat zasvinene hadice existuje na to nijaky pripravok alebo mam kupit nove hadice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 07:24 Muž Yirka [9126] Re: dudak
Stačí trošičku nahřát a jde to lehounce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 22:08 Muž dudak [1885] Re: dudak
tak jsem si uz odpovedel sam, pujde, jen to jde o trochu hur nasadit, protoze 16/22 je o neco uzsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 10:33 Muž dudak [1885] – rychlospojka 3/4
ahoj, nevíte někdo, jestli mi půjde hadice 16/22 nasadit do rychlospojky 3/4, případně jestli se dělají rychlospojky na hadice 16/22. diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 14:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: čert
To by bylo úplně nejlacinější řešení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:15 Muž čert [3] Re: Veselka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím sice jaký máš kryt,ale nebylo by upně nejjednodušší ty hadice (stávající)nainstalovat přímo na stěnu (stěny) akvária a ty otvory v krytu proříznout až ke kraji a při sundání krytu Ti všechno zůstane na svým místě ?

Asi takhle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 14:27 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Veselka
Možná bych zvážil možnost koupit nové hadice. Ono by to nejspíš vyšlo levněji, než redukce a kohouty. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 02:30 Žena Veselka [0] Re: Silent
Omlouvám se za nepřítomnost. Je to přesně tak, hadice jsou originální, tedy ty vroubkované.
Jestli na to koukám správně, tak ten adaptér na hadici Fluval a ty dvojité kohouty od Eheimu asi bude přesně to co si představuji a potřebuji.
Tak ještě trochu ušetřit peníze....budu to potřebovat na čtyři hadice (dvě filtrace) a jdu to koupit.

Kluci jste zlatí:), moc vám děkuju potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:19 R Muž Silent [5949] Re: Mrakoplash
Máš pravdu. Mně šlo o to, že Veselka chce takto zapojovat hadice k Fluvalu 304 a pokud tam má originální hadice tak ty nejsou běžné jako u ostatních filtrů, ale jsou silně vroubkované což při spojování dělá problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:15 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Silent
Jasný, vše záleží na tom, co vlastně se bude spojovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:24 Muž Yirka [9126] Re: Veselka
Dvojkohout vypadá takto: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:24 R Muž Silent [5949] Re: Mrakoplash
Rychlospojka dobrá, ale na vroubkovaných Fluvalských hadicích všechny spojky tohoto typu prosakují. Jedno řešení by ale bylo. Musela by si pořídit dvě balení gumového adaptéru na tyto hadice a pak by to bezpečně fungovalo. tady jsou ty adaptéry shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:17 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Veselka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:07 R Muž Silent [5949] Re: Veselka
Pokud máš u Fluvalu obyčejné hadice tak to problém nebude, ale pokud tam máš ty novější vroubkované tak tam si vhodnou rychlospojkou nejsem jistý. Tyhle hadice se těžko napojují tak aby to fungovalo tak jak bys potřebovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 12:43 Žena Veselka [0] Re: Yirka
Moc Ti děkuji za radu. Myslíš, že bys mohl být ještě tak hodný a dát mi nějaký odkaz na nějakou tu rychlospojku a ten rychlokohout, které myslíš?

Nemusí ani sedět průměr atd., jen, aby funkčně to bylo to co chci. Podle toho už bych si našla přesný díl.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 09:10 Muž Yirka [9126] Re: Veselka
V těch zahradních fitinkách existuje rychlospojka se stopventilem, to by mohlo pomoci problém řešit.
Jinak existují na rozpojení hadic dvojkohouty, to je však poněkud dražší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 09:07 Žena Veselka [0] – Spojka hadice filtru
Zdravím,

opět se obracím na vás zkušenější a doufám, že mi poradíte:).

Mám Fluval 304, hadice mají průměr 17mm a teď oč mi jde....

Na obě hadice (vstupní a výstupní) jsem vyvrtala v krytu otvor, hadice jsou upevněny přísavkami na skle. Vše funguje skvěle, ale mám problém, když chci zvednout celý kryt, protože i s krytem "jdou" ty hadice.
Proto bych na ně ráda umístila nějaké spojky (mimo akvárium), abych mohla obě hadice odpojit a kryt mohla zvednout s částí hadic, které jsou v akváriu.

Spojovací díly by měli při spojení umožnit běžný průtok a po rozpojení konce hadice naopak "uzavřít".

Samozřejmě jsem se dívala na různé spojky na webech, ale moc se v tom nevyznám a jediné, co je pro zřejmé jak použít jsou "nástrčné" spojky na které se navlečou oba konce hadice.
Na nich mi však vadí to, že je třeba navlékat a svlékat hadici a také to, že při odpojení nezastaví průtok.
Představovala bych si něco co se dává k zahradním hadicím - nacvaknout, vycvaknout. Jenže jak už jsem psala...nevyznám se v tom, takže nevím jaké díly vybrat.

Doufám, že jsem to popsala srozumitelně a budu moc ráda za dobrou radu.

Děkuji všem:).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.08.2011 12:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daaadi
pri nejhorsim, umele lyko + kus hadru, nejdrive protahnes provazek, bud pomoci gravitace (oluvko na konci), nebo pomoci vysavace (na konci das nejaky smotek, aby to fungovalo jako pist, ale slo to lehce, tahle jsme protahovali zvonkovej drat 20m dlouhym husim krkem) a nasledne na nej privazes kus hadru, ci molitanu, aby to slo na tesno a tim to "vytres"

a pokud to po protazeni neustrihnes muzes menit nastroje (hadr, molitan, kartace) a "vytirat" v obou smetech
misto provazku lze pouzit i retizek

v podstate se da pouzit i souprava na cisteni zbrani...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4725x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8509-hadice-filtru-udrzba-prislusenstvi-problemy?od=51