Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 23:10 Žena Daaadi [12] Re: Libcin
Tak to ja delší jak 2m taky nemám. Díky za typ, vyzkouším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 23:06 Libcin Re: Daadi
Záleží na tom, jak jsou dlouhé. Já jsem na silnější lanko připevnil kartáč na sklenice vhodného průměru a vyčistím hadice 2m dlouhé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:32 R Muž romant [27987] Re: Daaadi
Třeba něco takovéhoto. www.sklorex-akvarium.cz/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:24 Žena Daaadi [12] – čištění hadic
Chtěla bych poprosit o radu, jak nebo čím se vyčistí hadice od venkovního filtru? Nemám je strašně dlouho čištěné a mám je zanesené řasami a jinými nečistotami. Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 21:30 zereusz Re: macymesser
ja na svoj eheim pouzivam toto : eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2011 17:41 R Muž romant [27987] Re: macymesser
Tak to Tě můžu uklidnit, že i Eheim plive při zapnutí fujtajbly i když jsou hadice vypíglovaný. Ber to tak, že to co Ti ten filtr do akvárka vyplivne je akvárku prospěšný. Vždyť v těch trubkách nebydlí nikdo jinej než kolonie těch dobrejch bakterií. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 17:28 macymesser Re: beowulfix
Eheim ma hadice,coz je parada.Ale ja mam fluval 205 a ten ma husi krk.Kdykoli cistim filtr a pak ho zapnu,vylitne mi z toho pekny humus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 09:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ČichavecTom
tak moje zkušenort je, že projde. Je dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 08:40 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Silent
To vypadá dobře, jen by mě zajímala praktická zkušenost. Projde to i kolínkem 90 stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: TomV
No já mám Fluvaly 405 a to je teda něco, jelikož mají takové ty vroubkované hadice jak husí krky, tak to stojí za to co se zanášení týká, provozu to sice nijak nebrání ale když se např. vypne filtr, nebo s hadicí zatřepe tak to je slušná hromada bordelu, naštestí se to velmi dobře čistí, stačí, když se odpojí celá ta hadicová základna od filtru pořádně s hadicema ve vyplem stavu zatřepe, a pak půstí zpětný tah z akva např. do kýble, všechen ten bordel se krásně z hadic vypláchne. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:08 R Muž Silent [5949] Re: romant
Eheim má sice vynikající výrobky, ale kam se jejich štětečky hrabou na tenhle od JBL. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:06 R Muž romant [27987] Re: Silent
Tak ten link se mi zrovna bude hodit. palec Originální štěteček Eheim mě děti někam přemístily. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:00 R Muž Silent [5949] Re: TomV
Romant má recht ;-) . Hadice stačí čistit po poměrně dlouhé době. Ale abych odpověděl na tvou původní otázku. Z vlastní zkušenosti doporučím www.levnaakvaristika.cz/… je dostatečně dlouhý i tuhý na dobré vyčištění hadic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 18:40 R Muž romant [27987] Re: TomV
A, čemu to vadí, že jsou jak říkáš, lehce zanešené? To je u hadic vnějších filtrů naprosto normální. jako problém bych to viděl, třeba v momentě, že se ten bordýlek z hadic bude dostávat zpátky do akva. Já, třeba hadice čistím jednou ročně, mám Eheim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 18:35 Muž TomV [13]
Ahoj, prosimvás je normální že jsou hadice lehce zanesené už po 4 týdnech provozu?? Bojím se, jestli jsem akvárium ,,nezaložil" nějak špatně. Případně, čím mám vyčistit hadice??? - viděl jsem na to něco od JBL..... Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:13 Muž Vašek [56] Re: steveb
To vím, píšou že se po půl hodině rozloží.

Toto mě také napadlo. Vyndat z filtru kontejner s filtračními médii, nechat jej v akvarijní vodě a v kbelíku plném vody s necelým víčkem Sava nechat proběhnout pár minut filtr. Potom jsem uvažoval vodu vyměnit za čistou a nechat běhat nějakou tu půlhodinu. Bojím se ale co na to kolonie bakterií ve filtru, které by byly přez půl hodiny v kbelíku s akvarijní vodou a aby ještě po té půlhodině nezůstalo v hadicích tolik Sava aby je zničilo.

Urychlí rozklad Sava třeba vlažná voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:07 Muž steveb [1] Re: Vašek
to robim savom. konce hadice zdvihnem hore, napustim savom a ked to cele zbledne jednoducho vylejem a preplachnem vodou, podobne cistim savom aj umele rastliny. Otrava nehrozi, savo sa pridava aj do studni na dezinfekciu vody a pije sa!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:27 Žena darka [520] Re: Vašek
Mám tuto sadu kartáčků a jde to skvěle palec
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 14:23 Muž Vašek [56] – Jak často čistíte hadice u ext. filtru a jak?
Po vyčistění má filtr parádní průtok a je tichý, jakmile se hadice zanesou, tak klesá průtok a hlavně se začne ozývat rotor. Čistím hadice jednou za čtvrt roku, ale myslím, že by to sneslo častěji, byl jsem zase včera šokovenej jakej proud můj filtr dokáže udělat. Před vyčistěním sotva pohnul plovoučkama a ty teď lítaj po celé nádrži.

Hadice čistím ve vaně, když není polovička doma. Narvu do nich papírovej kapesník a hadicí od sprchy protlačím tlakem vody kapesník skrz.

Máte někdo nějaký jiný fígl na čistění, který by zabral méně práce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:52 Muž leontin [46] - CichlidyRe: stetinka
Tím bordelem co je v hadicích se taky zanáší čerpací vrtulka mezi lopatkama.To snižuje objem odstřeďované vody.Mám sice jiný filtr,ale asi to bude podobné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Maza
Já vatu rovnou vyhazuji, je to vlastně nejlevnější položka a vypráním se účinnost snižuje, takže se to ani nevyplatí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:37 R Muž Silent [5949] Re: stetinka
Tady je video se správným postupem čištění tohoto filtru www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:32 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
Však jo :-) Rok je ideální interval čištění venkovního filtru. Zkus vyprat tu vatu a molitan, mrkni v jakém stavu jsou ty válečky a ten substrat pro, když už to budeš mít rozdělané, tak s tím taky můžeš v tom kýblu zašmrdlat, aby se odplavily největší nečistoty. A průtok bude palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:29 Žena stetinka [270] Re: Maza
No, mám to takhle rok a vše bylo OK. Dole (podle vašeho pohledu na svět první jsou keramické válečky, pak hrubej molitan, pak asi substrat pro, neznám přesně komerční název a vatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: stetinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:13 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
Wattevlies :-) je jako poslední (navrchu) v cestě modrých šipek.
Máš to dobře :-) To zelené dole je nějaký molitan nebo ne? Jesli ne, chtělo by to nějaký předfiltr, protože bordýlek ti projde právě až k té vatě a ucpe jí. Zkus tu vatu vyprat nebo vyměnit auvidíš jestli se průtok změní. Jestli ne proper i to drué médium pod vatou.
Edit: Teď se dívám, že molitan je nad těmi keramickými kroužky. Můžeš proprat i ten molitan, ale ty keramické média (dole i nahoře) nech tak jak jsou.
Edit: Lepší obrázek www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:12 Žena stetinka [270] Re: Maza
aha! Tak to mám dobře, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:12 R Muž Silent [5949] Re: stetinka
V nákresu je vata poslední filtrační médium. Stačí se podívat na směr proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:12 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
No , ona je sice navrchu, ale jako poslední v řadě. Právě pro zachycení těch nejjemnějších nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:11 Žena stetinka [270] Re: Silent
tady je to i tak zakreslené, myslím. Neumím německy.
jcellomarcano.me/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:11 R Muž Silent [5949] Re: stetinka
Vata jako předfiltr není dobré řešení. Velmi brzo se ucpe a není funkční. Vata se používá jako poslední médium pro odfiltrování jemných nečistot co projdou celým filtračním systémem. Pro předfiltraci se požívá buď keramika nebo hrubší biomolitan. Toto je systém vnějších filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.10.2010 17:08 Žena stetinka [270] Re: Sid
počkat, sem nějak asi natrvdlá. Vata přeci musí být navrchu, aby zachytila nejhrubší bordel. Teda možná to Vaše platí u klasických ponorných filtrů, ale já mám vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: stetinka
Ee, to se vám hnedle ucpe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 16:45 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
Vata do filtru patří jako poslední filtrační médium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 16:15 Žena stetinka [270] Re: JuraS
vatu mám navrchu, na zachycení hrubejch nečistot. Proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.10.2010 14:39 JuraS Re: stetinka
jen jestli nemáš ve filtru vatu..ta je ve filtru dobrej sluha ale špatnej pán...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 12:47 Žena stetinka [270] Re: Yirka
Tak to vypadá, že to fakt bylo přicpaný! Protáhla jsem hadice je to dobrý. Ale řasy to nebyly, jen blemcajs, tak zatemňovat nebudu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:25 Muž Yirka [9126] Re: stetinka
Tak to bude někde chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:00 Žena stetinka [270] Re: Yirka
Je to absolutně nedostačující. Mám nějakých 350l a filtr teče čůrkem, že napustí odhadem litr tak za 5 min. Je to pár dní, co jsem to zjistila. Bohužel mě navštívil nějakej bacil, tak jsem nenašla energii než tam šoupnout jeden zaběhlej honič a jeden měnší filtr. Takže to chvilku vydrží, než se mi uleví. Ale nejsem tudíž schopná okouknout, jak vypadaj hadice, mám eheim 2226
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:24 Muž hf [54] Re: Silent
No však také výrobci dělají méně a méně průhledné hadice. Snad tě přesvědčí toto. :P

rybicky.net/nadrz/6311/49.jpg

V pravo je černá (hodně tmavá) hadice originál dodávka s filtrem (Unimax) 22/16 a vlevo je průhledná hadice z Bauhauzu (16/12).

Jediný rozdíl je v průřezu a v tom, že jedna je před filtrem a druhá za. Ta černá je úplně čistá, ta průhledná je potažená vlajícími baktériemi.

Nicméně to vyvrací můj první post, protože ani při snaživém hledání sem nenašel v hadicích řasu, ale jen bakterie a jen v průhledné hadici. Což je ale zvláštní, protože pokud mají být baktérie i ve filtru, tak tam je přece úplná tma. Takže jestli se baktérie dělají v průhledné hadici z Bauhauzu a nikoliv v černé originál, tak to asi nebude tou průhledností... Sakra to sem se do toho zamotal... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:37 R Muž Silent [5949] Re: hf
Mě se v hadicích kromě kolonií bakterií řasy vůbec nedělají a to ani u jednoho z filtrů. Pokud na hadice nesvítí sluníčko tak to malé množství přisedlých řas co se tam udělá nemá na průtok valný význam. Já sám čistím hadice filtrů cca po roce a to víceméně jen pro pocit, že se o filtr starám :) . Pokud by černé hadice měli výrazný prospěch tak by výrobci po tomto řešení patrně sáhli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:27 Muž hf [54] Re: Silent
já si tak úplně jistý nejsem. V černých hadicích se mi usazují ty povlávající kolonie bakterií. Ty se čas ne času utrhnou a jsou sežrány v akvárku. V průhledných hadicích (pokud na ne dopadá navíc světlo z osvětlení) se mi dělají převážně zelený rasy a různý podivný fleky. Nevadí mi ani jedno, ale ty rasy se čistí podstatně hůře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:20 Muž Yirka [9126] Re: stetinka
To si nemyslím, spíš jsem chtěl naznačit že to chce čas. Jde o to co považuješ za třetinový výkon. Třeba to je pro nádrž zcela dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:09 Žena stetinka [270] Re: Yirka
jen mě neděste, že je to poruchou! To by mi chybělo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:03 Muž Yirka [9126] Re: stetinka
Po spuštění vnějšího Eheimu jsem pociťoval podobná nutkání. Pak jsem to odkládal tak dlouho až řasa postupně zmizela nebo se objevuje v minimálním množství. Za dva a půl roku jsem tak na hadice nesáhl, filtr jsem letos čistil po 17ti měsících a vše v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 09:59 Žena stetinka [270] Re: romant
tak já to čistila si před 3 měsícema a už pár dní jede filtr zase na třetinový výkon. Zatím jsem to teda nerozebírala, sbírám síly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 09:57 R Muž romant [27987] Re: stetinka
Nechci Tě zrazovat, ale ta řasa jak říkáš, se tam bude dělat stejně, jenom ne tak rychle. Já je mám z části zakdytý a z části ne a ten bordýlek se tam tvoří stejně. Hadice čistím cca jednou ročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 09:47 Žena stetinka [270] Re: Silent
já je budu muset zatemnit. Mám origoš od eheimu a ty jsou průhledné. Dělá se mi tam řasa a když se to utrhne, ucpe filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 08:49 R Muž Silent [5949] Re: pitrs06
Nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 23:54 pitrs06 – zatemnění hadic filtrů
Má význam zatemňovat hadice od filtrů ať už komerčních nebo dělaných? Nebo dělat černé rozstřikovací rampy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4725x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8509-hadice-filtru-udrzba-prislusenstvi-problemy?od=101