Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Hadice filtru - údržba, příslušenství, problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:09 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: JendaVana
je to tím žebrováním hadice, hladká hadice zevnitř mezi filtrem a UV byla jak netknutá. holt snadno ohýbatelná hadice s sebou nese nevýhodu zanášení v žebrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:03 lukaspd
tak dnes som bol donuteny vycistit hadice aj ja aaaaa veru tolko bordelu, co tam bolo, no neveril som..... a najme pri tom, ze akva mi funguje nieco cez mesiac :-( pripusujem to najme roztrusenej riccii, ktoru som sa snazil neako namnozit, no aj tak toho bolo az moc... voda uz ledva ledva vytekala do akvaria.....ked som do nej pustil prud vody vo vani, tak mi z nej vysiel bordel, ktory napadne pripominal korkovy stupel..... toho uhniteho, hnedeho bordelu tam bolo tolko, ze von vysiel v tvare valceka..... no som zvedavy co prinesie dalsi mesiac... :-/
podotikam, ze ja mam hladku hadicu... JBL filter.... aaa bola tiez zanesena moc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 10:45 Muž Wrata [21] – Mam vnejsi Eheim
V hadicich se cosi usazuje, myslim, ze z kazde vody at vodovodni nebo destovky se neco usadi(vapenite usazeniny a treba i ty rasy).
Kdyz cistim filtr,tak pak kdyz ho opet zapnu z hadice vyleti spousta bordelu,ktery se uvolnijen tim razem proudu vody a bublin vzduchu z filtru.
Podle barvy tipuju na smes vapenitych usazenin s rasama. Ted uz se to sanzim odchytit do sitky, pze to je fakt hodne:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 23:08 Libor123 Re: JendaVana
Ahojky. Mám taky Fluval a hadice čistím tak dvakrát do roka. Ale ten fuj tajbl co s toho jde hrůza. Holt je potřeba občas vyčistit. S tím nic nenaděláš. Čauky Libor. ano ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:17 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: hf
průtok na max (teda než to zaroste). fluvalí hadice neprůsvitný. ale jsou žebrovaný-to je ta hlavní potíž, takže se prostě usadí nějaký bordel (klidně kultura bakterií) v žebrech a postupně se množí. stlumit průtok a zase zesílit vyhrne spousty bordelu do akvárka-jenže to není stoprocentní očista trubek. zaneslo se to po cca osmi měsících-to se dá snýst. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:16 Tereza
Jednou mi do hadice vlezl a nádherně to vyžral a vyčistil palec Tak jsem tam strčila pár maličkých úmyslně, ale proud je hned odnesl :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:54 Muž hf [54] Re: Maza
U mě stačí jednou za čas zvýšit průtok filtru, v hadicích se všechno utrhne a jsou naprosto čisté. V akvárku je sice půl dne bordel ale pak to taky zmizí nebo to sežerou krevety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:34 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Souhlas, jednou ročně :-) Já taky tak.
Spíš že to má JendaVana až tak, že mu to tu hadici ucpe? Fluvaly mám pocit mají opravdu neprůhledné hadice, tak světlo asi ne. Stažený průtok, jak psal Non?
Já mám všechny venkovní filtry staženy tak na 1/3 max. průtoku a problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:34 R Muž romant [27981] Re: Maza
No tak ten bordýlek jak píšeš tam mám taky a řekl bych, že asi každej kdo má tyhle druhy filtrů. Taky si myslím, že ten bordýlek je pozůstatek po činnost samotných bakterií, no a možná, že to jsou ty bakterie taky. U mě to není nikterak extrémní, čistím to jednou ročně, když ten filtr otvírám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:28 roberto Re: Maza
Pokud je to v místech, které jsou naprosto bez přístupu světla, tak to řasy být nemůžou, protože mezi jejich základní požadavky pro růst patří světlo=fotosyntéza.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:18 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: roberto
Já mám doma všechny ty zelené průhledné (E...m), ale ten bordel na stěnách hadice se dělá i v místě bez světla, třeba ve skříňce. Jsou to vůbec řasy? Nebo spíš bordílek a bakterie? Ví to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:10 roberto Re: Maza
Netuším:-) ja mám doma jinou značku, nicméně nějaká světelná propustnost tam být musí, když zarůstá řasami:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:05 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: roberto
Myslím, že Fluval má hadice neprůhledné. Nebo ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:58 petulevrtule Re: JendaVana
Ahoj, mám stejnej problém u Eheimu. Dělá se to jen v těch částech, kde svítí kryt. V akvárku mám sice teď zase nějakou začínající řasu, ale hadice se ucpávají pořád, na tom místě...Průtom mám taky omezen, tak čístím jednou za 2 měsíce, je to celkem opruz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:57 roberto Re: JendaVana
Myslím že by pomohlo zatemnění hadic:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:21 Non Re: JendaVana
A co řasa v akváriu?? nic? jen v těch hadicích?zajimavé... nemůže to být způsobeno tím že máš nastavenej příliš malej průtok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:57 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Fluval hadice - zarůstání
zdar, dnes jsem musel rozebrat celou soustavu, protože mi úplně zarostly řasami. filtr čistej, průtok skorem nula. fujtajbl...

příště čistím hadice a ne filtr. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 10:41 Muž Gerrik [5] Re: Lada2
No a právě na tomhle si u mně pochutnává ancík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 00:07 Muž Lada2 [11] Re: Gerrik
no tak mne se zatim neucpal nejak znatelne vubec. Slo mi jen o to je v sani se mi ten slem nedela ale ve vyvodu z filtru jo pak staci vypnout a zapnout filtr a mam toho plne akva:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:26 Muž Gerrik [5] Re: Lada2
Zatím nenasálo, a to je tam mám cca dva měsíce. Jinak se mi víc ucpává výstup z aqua, méně přívod do aqua ;-) ale to asi všem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:37 Muž Lada2 [11] Re: Gerrik
to je filtr nenasaje???
Asi sem koukam jedinej kdo ma sliz ve vystupu a v rampe ostatni ho maj v privodu:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:37 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Gerrik
Ja mam na to v hadiciach piskorky :-D Ked boli male presli cez nasavaci kos, a teraz ziju v hadiciach a v spodnej casti filtra. Potrravy maju dost, a nebezpecenstvo im nehrozi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:31 Muž Gerrik [5] Re: Usine. Miras
Tyhle reakce jsem čekal, ale ancíci se tam maj dobře, maj co žrát a nejsou v ohrožení. Až poporostou tak je pustím, a dám tam menší. Sorry, ale ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:57 Muž Miras [111] Re: Usine
Jestli dotyčný chová ryby aby je strkal do hadice, tak potěš koště. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:40 Usine
Gerrik napsal: Já do těch trubek dávám ancíky
Aby jsi neusnul na vavřínech. Ancík jednou vyroste a trubku ti ucpe, takže bych ho to moc neučil a dal mu k dispozici jinou skrýš a radši čistil trubky, než riskoval spálení filtru.
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:53 Muž Gerrik [5] Re: Imii
CO nepoužívám, ani chemii. Akvárko je od léta, dělá to od začátku co se zaběhl filtr :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:21 aldare Re: prisavnik
Ja nepoužívám kvasnice, jde to přímo z bomby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:32 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Imi
ja by som povedal ze to bolo tym.Ked som zacinal s kvasnicami mal som rovno napojenu hadicku na vzduchovaci kamen.Neustale sa mi tvorila slepa hladina a tiez som spozoroval trosku slizu okolo ohrievaca.Spravil som si cistiacu flasu,a nemam ani slepu hladinu ani sliz oklo ohrievaca.
Cistiaca flasa je flasa naplnena vodou.Cez vodu pustas Co2 cez vzduchovaci kamen a Co2 co prejde cez vodu vhanam do AQ.Keby si nepochopila kukni moju prezentaciu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:28 Žena Imii [45] Re: prisavnik
Jo ... ale kvasnicema to není, jelikož když se mi do akvárka vylily tak to neudělalo nic, jen to bylo zakalené, ale sliz nikde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:16 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Imi
pouzivas Co2 z kvasnic?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:37 Žena Imii [45] Re: aldare
No já jsem pouze napsala, že se mi to stává. Pokud jsem přestala CO2 dávkovat, vše se spravilo.

Pamatuji si, že když jsem poprvé nasadila CO2 měla jsem celé akvárko jakoby od slizu. Stěny, rostliny, vše. Po cca 2 týdnech sliz zmiznul, ale ve filtru byl pořád. Proto přidávám CO2 pouze týden když přidám rostlinky (vždy dám vývod CO2 k přidané rostlině, na tejden až 2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:32 aldare Re: Imii
To je zajímavé. Zvláštní ale je, že se to dělá v přívodní hadici a nikoli ve výstupní, za CO2 externím reaktorem, kde bude koncentrace C02 nejvyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:27 Žena Imii [45] Re: aldare
Mě se dělal ten hnědej "hlen" pokud jsem přidávala CO2. Jak jsem třeba na měsíc přestala tak to ve filtru nebylo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:26 aldare Re: Imii
Ano, přidávám CO2, řízeno Ph kontrolerem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:25 Žena Imii [45] Re: aldare
Používáte přidávání CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:18 aldare Re: Gerrik
Máte to tam od založení akvária? Jak je dlouho založené? Nepřidával jste nebo nepřidáváte nějaké přípravky obsahující nitrifikační bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 13:16 Muž Gerrik [5] Re: aldare
Mám tam hnědy sliz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 12:40 aldare Re: Gerrik
Můžu se zeptat co v těch hadicích máte? Taky takový bílo/hnědý sliz/hlen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 12:29 Muž Gerrik [5] Re: aldare
Mně to dělá taky, mám Ex 700, filtr běží bez škrcení, ucpává se jen přívodní hadice k filtru. Příčinu neznám, takže jednou za 14 dní čistím hadici, pak je vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:37 aldare Re: RAP
Původně tam byl externí Fluval 205, ale ten jsem vyměnil za Eheim 2324. Eheim se ale ucpával (po zhruba měsicí chodu), tak jsem tam teď přidal paralelně i původní Fluval v domění, že to bude lepší. Ucpávají se oba. Přidal jsem ho zhruba před 10 dny, kdy se stala "katastrofa" a my jsme po 5 dnech přijeli domů a s hrůzou zjistili, že máme vyhozené pojistky. Nevím jak dlouho to bylo, ale určitě několik dnů. Je mi jasné, že byly bakterie v pytli a filtr (teda teď už oba) se začaly zajíždět znova.
Před onou katastrofou byl ale filtr asi měsíc v chodu a zanášel se stejně. Jde jen o přívodní hadici do filtru, za ním už je vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:35 Muž Eff [417] - RostlinyRe: aldare
Předchozí diskuze abychom byli v obraze:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:24 RAP Re: aldare
Jak dlouho je ten filtr v běhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:17 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: aldare
mnozstvo slizu zalezi od druhu a poctu chovanych ryb,ale ked ti zapcha za 3 dni tak to nwm preco.Ja (mama) chova v 112 l AQ 6 zavojnatiek,tie produkuju tsrasne vela slizu,ale hadice cistim tak raz za rok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:05 aldare – Ucpávání přívodní hadice filtru
mám problém s ucpáváním přívodních hadic do filtru. Po jejich vyčištění filtr správně funguje asi 2-3 dny, pak se jeho výkon prudce snižuje a za 7 dnů skoro nefiltruje. Vždy je nutné hadice odpojit a prudce z nich nasát vodu. Uvolní se tak bílo-hnědý hlen/sliz a poté to zase pár dnů jede. Tento sliz se dělá v přívodních trubkách z akvária a je ho i plná 1. část filtru, kde není žádné filtrační medium (obsahuje ohřívač vody). Dále ve filtru (biomolitan, Eheim substrat) už po slizu není ani stopa. Ani ve vnějším CO2 reaktoru, který je za filtrem. Jde o vnější filtr Eheim 2324, akvárium má 190 litrů.

Předpokládám, že jde o nějaké bakterie, nejspíš nitrifikační. Proč ale nejsou ve filtru, ale před ním? To by ani tak nevadilo, problém je ono ucpávání.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 18:37 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Lorsson
mám dobré zkušenosti se Savem - obsahuje tenzidy, které velmi účinně odstraňují "sliz" a chlornan sodný tam asi hraje svou roli taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 10:40 R Muž Silent [5949] Re: Tokuschew
Tenhle kartáč na čištění hadic mám a musí uznat, že se velmi hodí. Jednoduchý způsob čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 10:11 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Lorsson
Skús originál vecičku na to určenú.
www.akvaprodukt.sk/…;
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2008 18:34 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Lorsson
Fotka k příspěvku Mě se osvědčil způsob z vojny když jsme čistili hlavně.
Vezmi provázek cca 30cm a vystřihni z hadříku cca 3cm proužek dlouhý 10cm.
hadřík vlož do středu provázku a udělej uzel. Pak stačí prostrčit provázek kolénkem a zatáhnout, až proleze hadřík tak zatáhnout za druhou stranu atd. až bude kolénko čisté. Pokud hadřík projde lehce, tak střihni větší kousek. Savo taky používám, když to nevyžere tak použij silnější ředění nebo 2x lázeň.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:55 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Lorsson
skus zobrat handru,pripebni na nu drotik,pretiahni ho cez koleno az kym nebude von handra,a uz iba suchaj hore dole smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:49 Lorsson Re: prisavnik
Hej, poznám :-) něco podobného jsem použil na hadice, ale ty kolínka proudem ani náhodou neumeju - tedy alespoň já a ty mé řasy ;-) . Jediné co pomohlo bylo to savo, jinak drží jak přilepené. coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8509-hadice-filtru-udrzba-prislusenstvi-problemy?od=151