Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak snížit dusičnany (NO3)

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jak snížit dusičnany (NO3)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: mamlon123
Ak je tam naozaj až tak vysoká alkalita, bolo by vhodné ju znižovať. Inak tým papierikovým testom by som nejako moc neveril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 18:42 Muž mamlon123 [8] Re: Designer
Je to akva z prezentace. Vodu měním pravidelně jednou týdně 1/3. Filtr je nečištěný 2 měsíce, což myslím není zas tak dlouhá doba, když jsem tu četl že někdo čistí třeba jednou za půl roku. Když jsem koukal to atlasu na rostliny a jakou mají doporučenou tvrdost, tak nejlíp ji snese Limnophila a ta mi roste dobře a rychle,ostatní teď stagnují nebo jen minimální přírůstky.Tak jestli ten pokles příjmu živin a růstu není zapříčiněn tím. Naměřil jsem alkalitu >20°dKH. Když se nepřijmají ostatní živiny tak asi ani NO3 a proto roste jejich hladina. Jinak každej lístek co uhnívá nebo odpadne hned vyndávám:-( Vstupní voda má pH asi 7,3 a NO3 25-50mg/l přesně barvu na testu nerozeznám a alkalita je taky >20°dKH.
Možná zkusím koupit jiný test na NO3 a uvidím jestli tento neukazuje špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2014 12:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Ono to jeho vysoke pH zavani problemy s prijmem zivin, a naslednym odumiranim rostlin.

Pokud se zacne v akvariu rozkladat nejake slusne mnozstvi rostlin, a nitrifikace funguje (coz pri pH kolem 8 bude fungovat dobre velmi snadno), to muze jit s NO3 nahoru dost rychle.

A i jinak je to zacarovany kruh, protoze jak se zacne rozkladat vic rostlin, prestane se v tom brzy darit i vetsine ostatnich. Filtr je pak "plny kafe" (plny toho co se rozklada) a dokaze to z nadhrneho akvaria za cas udelat vyhnivajici brecku, coz je plizivy proces, ale uz jsem si ho zazil, abych si ted filtry lepe hlidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
No mne zase Ludwigia prestala rásť, keď som začal výdatnejšie hnojiť a až teraz sa znovu objavili normálne veľké nové listy, keď som výrazne obmedzil dusičnany. Ale určite to nebude také jednoduché, zrejme ide o nejaký pomer určitých prvkov.

Inak ak ide o to akvárko z prezentácie, tiež sa mi nechce veriť, že by mohlo byť toľko dusičnanov, aj keby ich mala vstupná voda veľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mamlon123
Pises v prezentaci:"Jak Ludwigia rostla tak přestala". U mne se stalo to, ze najednou nove listy na vrcholech zacaly hnednout, odumirat. Natahl jsem pomoci TENSO mikroprvky tak, ze jsem zvysil Fe o 0.2mg/l. Zmena byla rychla, za par dni jsem mel nove krasne vrcholky. Co presne chybelo, tezko urcim, ale neco z mikroprvku, a pisu to proto, ze pokud jsi pozoroval totez, mohli bychom kapnout na Tvuj problem, coz ovsem uz musis posoudit sam ;-) .

Pokud mas pH kolem 8, muze to byt samozrejme pro mikroprvky znacny problem, ovsem pri pouziti akvarijni-hnojivo.cz/… by nemusel byt az tak zasadni, tahle smeska funguje i pri vyssim pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 00:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: mamlon123
Jakou koncentraci NO3 ukazuje ten test ve vodovodní vodě? Z prezentace a z toho, co píšeš, se mi zdá, že z nějakého důvodu Tvůj test neukazuje správnou koncentraci NO3 v nádrži. Není mi zcela jasné, jak by ve Tvé nádrži mohlo vzniknout tolik NO3.

Jak přesně se ten problém projevuje na rostlinách? Tedy kromě toho, že pistie nejede. Kolik vody týdenně měníš? Kdys naposled čistil filtr?

Jestli bylo doposud všechno v pořádku a najednou rostliny začaly mít problém, mohlo by jít o nahromadění některého prvku a blokování jiného. To by se dalo odstranit třeba několika většími výměnami vody několik dnů po sobě. Jinou možností by bylo, že je zanesený filtr a nepracuje zcela správně. Jestli jsi jej již několik měsíců nečistil, možná je čas. Nevím přesně, jak funguje zpomalení růstu rostlin vlivem méně funkčního filtru, ale mně vyčištění filtru (nikoliv časté nebo pravidelné) někdy s rostlinami pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 00:05 JoKa Re: mamlon123
O jaké akvo se jedná? Jde o to v tvé prezentaci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:47 Muž mamlon123 [8]
Nějak mi rostliny v akva stagnují a celkové se mi nelíbí jak se to v něm vyvíjí.Dnes jsem si teda koupil test eSHa Aqua quick test a docela jsem se zděsil. N02 bylo kolem 0 ale NO3 asi >75mg/l a i celková tvrdost a alkalita je na vysoké hodnotě >20°dKH(proto se těm kytkám nechce růst:() Co jsem tu četl, tak třeba Pistie by měli "žrát" hodně dusičnanů, mě ale ta pistie spíš odchází, hnijí listy a kořeny spíš hnědé než světle zelené:( tak jsem se to několikrát dočetl že CO2 by mělo pomoct se snižováním pH a alkality ale pH mám po přidávání CO2 skoro 8.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 08:39 Muž kofejn [963] Re: acik
Jenže ona je má i hygrophila a nejlíp vypadá blyxa. Udělal jsem pár změn, tak snad něco zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 08:31 Muž acik [416] Re: kofejn
když má starogyne v listech dírky,tak je to málo světla ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 07:53 Muž kofejn [963] Re: grunda
Jo jo, světla jsem přidal a nechávám kratší kousky růžkatce, aby se za ten týden nedostal až ke sklu. Hnedovce a aubiasu by to vadit nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 22:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
pokud ti takhle roste růžkatec, tak ostatní kytky budou mít málo světla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 21:14 Muž kofejn [963] Re: Designer
Já u sebe podezřívám nedostatek vápníku, protože ferox jsem cpal do akva a dírky se dělají i u starogyne. Takže zkusím jen tenso + sem tam KNO3 a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2014 21:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Stale rvu do vody dost drasliku, coz muze byt ten duvod. Tvrdi se, ze prebytky zivin v rozumne mire nevadi, ale rozdil co delam a delaji nekteri jini akvariste, opravdu vidim v tom drasliku, a ze to nektere druhy rostlin nesou nelibe. Pridavam ho sice v pomeru jako pro EI metodu, takze by to melo byt rozumne, ale nejspis ne pro vsechno. Myslim si, ze i dalsi uzivatele metody EI maji s nekterymi rostlinami problem, jen to tolik neventiluji, nebo je proste ani nenapadne dat takovy tezko udrzovatelny plevel jako je ruzkatec, do svych nadhernych layoutu.

Zkusim ubrat draslik, jen se mi do pokusu moc nechtelo, pac to co je pro mne dulezite, roste jak to je pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 20:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Co muzu rict, nejak nemumim podminky pro vsechno, a cert vi, kam az nejake kompromisy delat jdou. Bud se na hnojeni vykaslu a mam ruzkatec, nebo k tomu pristoupim stylem "vseho dost", a mam mnoho jinych rostlin, ale s ruzkatcem se muzu rozloucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 20:21 Muž kofejn [963] Re: Designer
Tak to mě taky zajímá. Já mám NO3 kolem 15mg/l, ružkatec roste těch 15-20cm za týden, ale ostatní kytky nejsou nic moc, něco jim chybí. Konečně jsem koupil ferox a tenso a přihnojil jsem i KN03, abych měl 20-30mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 20:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Dokazu-li tu barvu precist, v low-tech mam ted NO3 okolo 30mg/l, ruzkatec je slaboucky a sotva se drzi, Hygrophila polysperma roste dobre. A v hi-tech jsem odecetl okolo 15mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 20:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Hnojim vsim, tedy vcetne KNO3, recept na hnojivo EI-mix uz jsem tady daval vicekrat. V low-tech akvariu mi rostl ruzkatec jak sileny. Pak jsem kvuli Echinodorum zacal prihnojovat, ty jsou v ramci moznosti low-tech akvaria lepsi, ale ruzkatec odchazi. Ze by pridanim toho hnojiva rostliny tak rychle NO3 vycerpaly, specialne kdyz menim vodu pulku co tyden, akvarium az tak zarostle neni (54l v me prezentaci), a prazska vodovodni voda ma dusiku celkem dost, to se mi uplne nezda. To bude mit jeste dalsi zavislosti.

V hi-tech akvarku mi neroste vubec, rychle odejde, ale tam bych bral i Tve vysvetleni (kdybych vedle nemel akvarium k porovnani), dusiku tam vecne dodavam a i tak je ted malo, okrehek je zeleny, ale mnozi se vyrazne pomaleji, nez jak to umi.

Nicmene na myslenku jsi mne privedl, jdu to zmerit smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:28 Muž kofejn [963] Re: Tomiino
Je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:10 Muž acik [416] Re: Tomiino
když jsem měl no3 ve vstupní vodě 60mg/l ,tak jsem tuto hodnotu stáhl na 20mg/l pistiema a pak už jen tuto hodnotu udržoval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:03 Muž Tomiino [43] Re: kofejn
ja ho v akva chvilku mel,rostl jako blazen,pak jsem prndal akva a pomalu odesel...takze kdyz roste hodne-hodne NO3,pomalu-hladina NO3 se snizila ? je to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 17:51 Muž kofejn [963] Re: Tomiino
Já použil na redukci dusičnanů obyčejný růžkatec rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum . Když roste jak zběsilý, přidávám nové řízky, když je v útlumu, snížím počet rostlinek a případně přihnojím. Mám ho přichycený k rampě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 16:40 Muž Tomiino [43] Re: romant
no a ted ho jeste sehnat,pristi tyden je burza tak to tam vyzkousim.Zitra si jdu k jedne pani pro pistie,pry bude cast davat z akva pryc..tak uvidim jak na tom rostlinky pak po case budou...s tema skalarama je to vlastne pravda,staci se podivat k tchanovi ten je ma v hole nadrzi...a pordelu jako smeti.No asi rybky postupne zredukuji...skalaru mam 10 ks no a z toho jsou 3 dospele pary,ktere se pravidelne trou :-)kdyz jsem nechal jikry v porodnicce v akva,nezbylo z toho nic,jakmile jsem je odendal krasne se vykulily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 16:31 R Muž romant [27992] Re: Tomiino
Když jsem psal o platách, tak obdobně by se dalo napat i o skalárách, jsou to vzrůstný cichlidy a dokáží vyprodukovat opravdu hodně odpadu, což se velice dobře dá odsledovat v monetě kdy jsou v akváriu bez dna, kdy se člověk nestačí divit, co je za den na dně bordelu. To porovnávání je maličko kulhající, neb živorodky mají ty svoje výkaly tzv. více agresivní. Nicméně vyslovím kacířskou myšlenku kdy mě nebude zajímat hodnota kterou tím či oním způsobem naměříš a budu se orientovat jenom podle těch plovouček. Osobně bych pořídil třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides , tedy rostlinu, která má listy s hladinou a nevystupují do prostoru, což se ukázalo, jako méně vhodné. No a ta myšlenka je o tom, jestli ty dusičnany máš skutečně tak vysoký, na což by ty plovoučky měly spolehlivě odpovědět, tedy mě ještě nezklamaly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 16:12 Muž Tomiino [43] Re: Designer
diky :-) hodil jsem si na papir zatim jen skalary a uz to mam 300 l zaplneno to jsem nezacal pocitat platy,pancernicky,otiky...mam i nejaky sneky clintony :-( takze budu muset udelat mensi cistku v akva... asi odeberu holt nejakou skalaru,coz se mi moc nechce..jsou moc hezky uz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Ve 300l akvariu rekneme 10ks plat, pri rozumnych vymenach vody bych rozhodne tem rybickam nepricital zadne velke zlo, pokud mas ale vsechno spocitano jako celek. Kdyz budes pocitat rekneme 6l vody na platu, a u zbytku ryb to take urcis nejak rozumne, musi Ti neco vyjit a podle toho se zarid. Pochopitelne ruzne ryby znecistuji vodu ruzne, a taky velka a mala ryba je uz z principu rozdil, navic maji ruzne naroky, takze musis nejak rozumne urcit, kolik litru vody na kterou rybu potrebujes. Na neco jako tercovce bych pod 50l na kus nesel, u skalar rekneme tak 30l na kus (treba nekdo uvede lepsi cislo, ja je nechovam), bezne zivorodky 1l na 1cm delky, u teter klidne jen polovinu i mene co pro zivorodky atd. Kdyz si sepises co mas a pripises si k tomu kolik litru kazda ryba chce, zjistis, jestli se vubec rozumne vejdes. A aby se ti dusiky nezvysovaly samy od sebe, nebo spis snizovaly a jeste bylo nutno rostliny "prikrmovat", musel bys mit slusne zarostle akvarium a ryb tak spis polovinu a mene, nez co rozumne lze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 15:41 Muž Tomiino [43] Re: romant
je mozne ,ze by 5 ks plat delalo v akva takovy svinec ? :-) k tomu mam jeste ty skalary ale uz jsou veliky,mam je od mladat tak se mi je nechce davat zrovna pryc...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 20:38 R Muž romant [27992] Re: Tomiino
Platy jsou rozmetadla hnoje, kdežto tetry rybky čistotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 20:36 Muž Tomiino [43] Re: Turbínka
myslite si,ze kdyz z akvaria odendam 10 ks cervenych plat a nahradim je 10 tetrama cervenoustymy,co uz tam mam ...ze si pomuzu?kazda ryba prece vylucuje bordel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 21:15 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomiino
Pistia je monštrum, Lemna zase primalá pliaga, nám sa najviac osvedčila Salvinia - rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 21:12 Muž Tomiino [43] Re: romant
ze zacatku jsem koupil velke pistie,na polovinu hladiny,najednou jim zacaly hnit krajni listymzmensovat se az se zmensily a rozmnozovaly se male...pak prislo stehovani akvaria z mista na misto v mistnosti a ejhle je po plovouckach...uz tam mam jen par ks ale nevim nevim...okrehek jsem jeste nikdy nemel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2014 21:06 R Muž romant [27992] Re: Tomiino
Když mš nějaký druh plovouček, nemusíš používat testy, tedy na dusičnany, protože ty rostliny si samy řeknou, kolik jich tam je a když chybí, nemnoží se, chřadnou, žloutnou a indikují a indikují. To že jsi ugriloval pistii, neznamená, že nejsou další vhodný druhy plovouček na hladině s rozprotřenými listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 21:02 Žena Turbínka [2558] Re: zervan
Kdyby jen jeden druh okřehku - mám dva velkej a malej :-P :-D A dokonce jsem jednou byla s NO3 tak zoufalá, že mi odcházel a žloutnul i okřehek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 21:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Turbínka
Ponuka od Turbínky je fajn, ale bacha - má tam vraj aj Lemnu a to je taký trójsky kôň, dostane sa všade a zbaviť sa toho z akvária už nemožno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 21:00 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Tomiino
tomu co píšou v tabulkách se moc věřit nedá, ne že by kecali, ale ono se to mění a není toho, kdo by to aktualizoval a tak čísla nejsou zrovna reálný stav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 20:54 Žena Turbínka [2558] Re: Tomiino
Já bych ještě trochu pořešila osádku, vstupní vodu máme oba dva stejnou a NO3 je u mě velký problém, ale na straně druhé - mám jej málo a musím přihnojovat, aby plovoučkám nežloutly listy. A pro nějaký plovoučky se u mě stav jestli chceš, mám, dám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 20:53 Muž Tomiino [43] Re: Štefan
Mam akva na rozmery 300 l,pisek ,koreny tak odhaduji cisty objem vody 250 l plus,minus? vetsinou jednou tydne a to cca 70 l.ted posledni dva tydny menim 2x tydne cca 60 l protoze jsem to zacal nejak resit,zacala se mi tam delat rasa tak jsem zacal u NO3...
Plovoucky jsem mel pistii ale ta mi z nejakych divnych duvodu odesla do kytek asi blizko svetla...
Zitra zmerim vstupni vodu ale tento udaj jak jsem psal jsem nasel v tabulce o plzensky vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 20:45 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Tomiino
Jak často měníš vodu a kolik? Edit: Už ve vstupní vodě toho máš docela dost. Jak psal a předběhl mě opět roman :) , plovoucí rostliny, nebo i rychlerostoucí stonovky. Egeria densa je rostlina docela náladová a spíše preferuje amoniak, ale to neznamená, že nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 20:43 R Muž romant [27992] Re: Tomiino
Plovoučky, to jsou spolehlivý pumpy dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 20:40 Muž Tomiino [43]
Dobry vecer,stale resim vysoky podil NO3.Ve vstupni vode je 11,5 mg/l.Ja mel pri poslednim mereni 50 mg/l.V posledni dobe jsem odendal 8 blackmol,4 parmicky subertky (5 cm),1 skalaru a asi 6 plat.Jeste mi tam zbylo asi 8 plat,tetry cervenouste a skalari..obyvatele dna nepocitam.Chtel bych akva dostat tak na 30 mg/l...co teda?ubrat jeste nejake ryby,nebo pridat rostliny treba nejake rychlerostouci rostliny...nize jsem cetl najas,ten mi chvilku sel krasne a po case(je pravda ze bylo leto a v akva 29 stupnu) sel do kytek.Densa vydrzi vice? je nejaka rostlina primo hladova po NO3??diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 12:41 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Designer
Také mám Densu a můžu jen potvrdit tvá slova. Tři nádrže a v každé ta Egerka roste a chová se jinak. Jak říkáš, bestie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 12:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Štefan
Tak zrovna Egeria je strasna bestie ohledne zivin ve vode. Jak je malo, zacne mit male listky a je silene husta a temer neprirusta. Jak je moc, listky jsou vetsi, neni uz tak desne moc husta, ale odchazi, velice snadno ohniva. Prebytek ceho... nemam nervy to resit, at si tedy neroste, v low-tech akvariu mi roste dobre, celkem pomalu, ale vypada hezky.

Je to zvlastni, ale v akvariu kde by vykvetla snad i motyka Egerie nejde. Rostliny tam maji vsechno a Egerii se neco nelibi...

Mam Egeria densa, najas se pry chova trosku jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 11:28 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Designer
Mám podobný případ, teď v jedné nádrži. Egerka mi tam rostla nezkutečně rychle a byla krásně mohutná a zelená. Začal jsem dělat souvislý koberec z Ricciny a Egerka jde pomalu a jistě do kytek. Lístky ztratili barvu, jsou skoro průhledné, opadává a růst se prakticky zastavil. A nepomůže ani přidávání CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 10:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jo jo, jsem jednim z tech pripadu. Jak prestanu dodavat KNO3, rostliny prestavaji rust, velice rychle je to znat na Okrehku, ktery se zmensuje a nemnozi. Nektera akvaria jsou na dodavani dusiku vylozene zavisla, tedy alespon v te mire, pokud je chceme ohledne rostlin udrzet v nejakem stavu.

Rekl bych, ze vetsina akvarii spis bude fungovat opacne. Chtel jsem jen ukazat, ze co Roman popisuje muze byt naprosto realnou situaci a ne jen teorii. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 18:46 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: romant
Jasně, pokud budeš mít zelenou džungli, možná budeš ještě přemýšlet, jak ty dusičnany do nádrže dostat, aby měly rostliny co chrochtat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 18:29 R Muž romant [27992] Re: Štefan
Stejně tak bude logické, že některá akvária budou dusičnany spotřebovávat. Já jen aby u někoho nevznikl dojem, že to funguje jenom tím jedním směrem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 18:15 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: sajfrdík
To co popisuješ je reálné. Naše voda z vodovodu (Kružberk) má obsah dusičnanů ještě menší než 5mg/l. V akvárku dusičnany přítomny jsou, takže je logické, že pokud měříš vodu v aq, bude mít obsah dusičnanů vyšší, než voda z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 17:56 R Muž romant [27992] Re: sajfrdík
Můžeš provést kontrolní měření jiným testem. rybicky.net/forum/6822
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 17:54 Muž sajfrdík [14] Re: romant
ryby jsou naprosto v pořádku,jen mě to zajímalo,abych měl přehled :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 17:49 R Muž romant [27992] Re: sajfrdík
Tak možný je obojí. To, že akvo dusičnany produkuje je taktéž možný. Řídil bych se tím co vidím. Pokud jsou v pohodě ryby a rostou rostliny, měl bych to za dobrý hodnoty, i když nebudu věřit testu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18929x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8330?od=301